ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Podpisy 
25 kwiecień 2010      Goska
Wielki reset, część 1: Czterej jeźdźcy apokalipsy 
9 styczeń 2024     
Izraelski Mengele XXI wieku 
3 wrzesień 2024     
Co prawda to prawda 
11 styczeń 2016      Artur Łoboda
Egipt kluczowy dla Izraela 
30 styczeń 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Pederasta Zawieyski 
5 marzec 2016      Artur Łoboda
GÓRA Z GÓRĄ NIE, ALE CZŁOWIEK Z CZŁOWIEKIEM TAK 
30 grudzień 2013      Ewa Englert-Sanakiewicz
Stan wyjątkowy w Ottawie 
7 luty 2022     
Teraz na Polskę można pluć bezkarnie 
28 czerwiec 2018      Artur Łoboda
List otwarty do Stanisława Siemaszko, prezesa Związku Polaków na Białorusi 
26 luty 2010      MG
Bogarodzico Dziewico 
27 lipiec 2013      Artur Łoboda
Kowalski zabił? Zabierzmy broń wszystkim! 
29 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Dzień graniczny 
6 listopad 2015      Artur Łoboda
"Przyszłość Ukrainy jest w Unii Europejskiej" 
28 sierpień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Biliony w minerałach w Afganistanie. 
29 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Szczepionka Pfizer, 6 zgonów podczas eksperymentów  
11 grudzień 2020      Obserwator
Wnioski po Święcie Niepodległości 
12 listopad 2013      Artur Łoboda
6 w pełni zaszczepionychh lekarzy ginie w Kanadzie w ciągu kilku dni  
3 sierpień 2022     
Zmierzch Naszych czasów 
30 październik 2020     
Przewodnik pt. „Telefoniczna kopalnia informacji” 
6 marzec 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Młodzi Polacy będą chodzić po śmietnikach – już niedługo

Premier Tusk i jego ministrowie już nie boją się jawnie rabować na potęgę swoich obywateli. Zaczyna się więc wnikliwe wyciskanie biało-czerwonej cytryny, aż do ostatniej kropli. Państwo nie ma kasy, gdyż poszło w stronę represji podatkowej, całkowicie zapominając, że tylko bogaci obywatele to bogate Państwo. Nie ma na Świecie kraju w którym biedni obywatele mieszkają w bogatym Państwie. Jeżeli chce się brać pieniądze od obywateli to trzeba dać im najpierw czas na wzbogacenie się. W obliczu tak wysokich podatków nie ma na to szans, obywatel zawsze pozostanie biedny, tak jak i jego Państwo. W normalnym kraju zanim podwyższy się jakikolwiek podatek, prowadzone są badania dotyczące ewentualnych skutków tych działań, skutków choćby dla władzy, sondaży poparcia, nastrojów społecznych jakie mogą się pojawić w skutek „skoku na kasę”. W Polsce to jednak TVN i inne media ratują skórę aktualnie rządzącym. Fakt jest jednak taki, że nawet ITI już tak nie chwali Tuska. Robią oni coś zupełnie innego i w mojej opinii sprytniejszego lecz groźniejszego. Wykorzystują STRACH, który jest najsilniejszym bodźcem mogącym skłonić do podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Metoda stara jak świat, stosowali ją zarówno Stalin, Hitler jak i teraz Tusk. Kim straszą? Obecnie PiSem straszą, Korwinem straszą, ONRem straszą i Ruchem Narodowym też straszą. W TVN naprawdę próżno już szukać, tak elektryzujących jak niegdyś, pieśni pochwalnych dla obecnego rządu, kiedyś, aż chciało się włączyć FAKTY i pośmiać z nowych PR-owych sztuczek Durczoka i spółki. Obecnie w zamian mamy informacje, które zdają się przed czymś ostrzegać, mówią nam: „ludzie, Tusk jest zły – to prawda, ale patrzcie! Przecież Kaczyński jest gorszy. Tusk może i wszystko chrzani, może kradnie, kłamie i oszukuje, ale na Boga! Kaczyński to oszołom. Bójmy się Macierewicza, Pawłowicz i innych chorych ludzi. Bójmy się Bosaka, wszak to faszysta, a Korwin-Mikke to spec od głoszenia utopijnych frazesów. Doprawdy? Książki światowych ekonomistów, nieschodzące z list bestsellerów to też UTOPIA? Silne, niezależne i bogate Państwo handlujące z całym Światem na równych zasadach to UTOPIA?

Daliśmy się zrobić w konia i musimy za to niestety zapłacić. Jednak jedno z pewnością umarło, to metoda bezpodstawnego chwalenia Tuska przez mainstream przestała jakby działać i byli zmuszeni zastosować bardziej wyrafinowaną i wiarygodniejszą metodę – taką opartą na STRACHU. Ta metoda też w końcu upadnie, no bo ile znów można straszyć ludzi, którzy widzą, choćby po swoim portfelu, jak wyglądają kolejne tygodnie rządów Tuska? Zanim w końcu pomysły się wyczerpią, może dojść do nieszczęścia. Już teraz najbardziej rzuca się w oczy to, że premier nie szanuje Polaków. Premier jakby przestał być tym fajnym, miłym kolesiem, udającym zatroskanego ojca narodu i zaczął pokazywać swą prawdziwą twarz. Brak szacunku do elektoratu jest oczywisty, bo jak niby szanować, bać się społeczeństwa, któremu można w jednym roku dowalić nawet 7 lat pracy gratis do emerytury? Jak można poważać ludzi, którym idzie dodatkowo ukraść dziesiątki tysięcy z OFE, a społeczeństwo mimo tego – NIC? Bierność może i jest bezkonfliktowa dla drugiej strony, ale nigdy nie skłoni do szacunku oponenta. Nikt w Polsce oficjalnie się nie burzy. Nie ma społecznej presji. Nikt nie wychodzi na ulicę. Gdybym ja kogoś okradł i później zauważył, że nie ma z tego procederu dla mnie jakichkolwiek konsekwencji (nikt mnie nie ściga, policja bezradna, trudno szukać ofiary, która chciałaby mi po ludzku dać w pysk za moją bezczelność) to również szedłbym dalej w drenaż kieszeni tej samej osoby lub grupy osób, aż do całkowitego ogołocenia ofiary ze wszelkich środków. Po co szukać innych rozwiązań, innych ofiar, skoro obecna nie zgłasza sprzeciwu? Nie ma przecież powodu obciąć premię swoim, czy zwolnić urzędników, zreformować cokolwiek. Lepiej zabrać każdemu jeszcze po kilka złotych. Problem w tym, że to już nie będzie kilka złotych :]

Dlatego – ucieszony brakiem reakcji społeczeństwa – rząd idzie za ciosem i aby zwiększyć wpływy do ZUSu, który już dawno jest bankrutem, postanowił poczęstować tzw. „Umowy śmieciowe” dodatkowymi kosztami w postaci dowalenia składek, pod pretekstem zwrócenia ludziom godności. To jednak jeszcze nic, bo kogo obchodzi wzrost bezrobocia wśród osób, których praca zwyczajnie jest warta dla pracodawcy 1500 zł i ani grosza więcej? Informuję, że przedsiębiorca nie zapłaci 1700 zł bo w tej sytuacji będzie stratny. Dla ignorantów przypomnienie, że prowadzi się firmę dla ZYSKU, a nie z potrzeby serca i uwierzcie, że nikt nie będzie dokładał „wkręcającym żarówki” po to by zachować stanowisko pracy w firmie. NIKT. Zwyczajnie dołoży się dodatkową funkcję „wkręcania żarówek” sprzątaczce, da się jej dodatkowo 100 zł miesięcznie do wynagrodzenia i tyle. Inną kwestią jest fakt, że wpływy do ZUSu z tytułu tego zabiegu moim zdaniem spadną, gdyż wzrost bezrobocia będzie dużo większy niż oficjalnie sugerowany, a jak wiadomo lepiej wziąć 100 zł 1000 osób niż 150 zł 500 osobom.

To i tak jeszcze NIC :] . Przepraszam, za uśmieszek, bo mam zamiar przytoczyć sytuację, która się wydarzy, a która jest zdecydowanie negatywna. Ten uśmieszek bierze się stąd, że żadne media nie podały tej informacji (prócz Rzeczpospolitej), a jest to zdecydowanie wiadomość dnia. Oprócz tego w TVN24 mieliśmy dziś „PORADNIK” „jak zapiąć pasy w samochodzie na puchową kurtkę” (sic!). Gotowi? Nie zapinajcie jednak pasów. Zwyczajnie usiądźcie i raczcie się tym co przygotowały nam Szczury z Ministerstwa Finansów. Od 2016 roku, składka ZUS od umowy cywilnoprawnej będzie liczona nie od minimalnego wynagrodzenia – tak jak obecne, ale od 60% średniego wynagrodzenia, które obecnie wynosi (grudzień 2013), uwaga, uwaga:

4222 zł

Z tego ZUS wynosi co miesiąc 1214,93 zł, a 60% tej kwoty to 729 zł i to będzie minimalna wartość, którą na ZUS będzie musiała zapłacić każda osoba zatrudniona na umowę zlecenie lub umowę o dzieło w Polsce. Minister Finansów w nosie ma fakt, że wynagrodzenie zwane „średnią krajową” jest liczone tylko i wyłącznie w firmach, które zatrudniają powyżej 9 osób, czyli firmy zatrudniające mniej niż 9 osób w ogóle nie są brane pod uwagę. Proszę zwrócić uwagę, że mikrofirm jest w Polsce prawie 3 miliony, a ogólny rozkład to 99,5% dla mikroprzedsiębiorstw. Z tego wynika, że obliczanie średniego wynagrodzenia odbywa się na podstawie danych z 0,5% firm. Gdy zaś w firmie jest 49 pracowników i prezes, to nawet jeżeli pracownik zarabia 2000 zł, a prezes 100.000 zł To średnia wynosi 3960 zł. Ponadto przy obliczaniu przeciętnego wynagrodzenia brane pod uwagę są tylko umowy o pracę.

Jak widzimy każdy kto od 2016 r. będzie chciał pracować na podstawie umowy „śmieciowej” będzie musiał oddać samemu ZUSowi 729 zł, czyli osoby chcące zarobić choćby 2000 zł będą mogły dostać na rękę 1271 zł i oddać od tego jeszcze blisko 1/5 podatku dochodowego oczywiście pomijając śmieszną kwotę wolną od opodatkowania zostanie im około 1020 zł z tego oczywiście należy odliczyć jeszcze VAT i akcyzę, którą trzeba uiścić podczas robienia normalnych zakupów, więc zostanie nam jakieś 700 zł czystego pieniądza.



Polak na prawdę będzie zmuszony do grzebania po śmietnikach (Pisząc te słowa, Zwyczajnie wychodzę z założenia, że Polacy zaczynają działać dopiero wtedy, gdy im się dupska palą i pragnę Wam zakomunikować, że to JUŻ TEN CZAS). Możemy dalej być bierni, ale gdybyście jednak mieli ochotę wstać sprzed komputera i to zmienić, uświadomcie sobie jedno – jest nas 30 milionów, w każdej chwili możemy się zorganizować, przejąć władzę oraz posadzić tych złodziei w więzieniach na długie lata lub zwyczajnie zmienić konstytucję i rozstrzelać w świetle prawa. W Konstytucji wszak stoi jak WÓŁ, że władza należy do narodu, który sprawuje ją poprzez przedstawicieli LUB SAMODZIELNIE, gdzie słowo LUB ma tu największe znaczenia i nie zostało wstawione bez przyczyny.


http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=23632





-
1 luty 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Polski suweren unijnego prawodastwa
październik 15, 2005
Przemilczana prawda o Stanie wojennym
grudzień 12, 2005
dr Leszek Skonka
Arcybiskup Życinski oskarża Radio Maryja w gazecie wyborczej Michnika
kwiecień 11, 2006
przysłał anonim
Okrucieństwo Izraela w Palestynie
lipiec 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Who is Ariel Sharon?
listopad 3, 2003
Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna
maj 18, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Prom Columbia spadł na Palestine
luty 2, 2003
zaprasza.net
Zanim Rywin przyszedł do Michnika
styczeń 13, 2003
http://newsweek.redakcja.pl/
Bush "ostrzega" przed trzecią wojną światową
październik 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Nic nowego
grudzień 15, 2008
Artur Łoboda
Fiasko Globalizacji?
styczeń 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Kwaśniewski na czele zjednoczonej lewicy?
styczeń 17, 2006
Odezwa do ludożerców
czerwiec 11, 2005
Wiesław Sokołowski
Solidarność złodziei
luty 22, 2007
mm
Kim są iraccy powstańcy?
lipiec 17, 2006
Matthieu Guidere i Peter Harling
Pozorny spokój
wrzesień 9, 2003
Jacek Zieliński
Lewandowski stanie przed sądem za prywatyzację
sierpień 28, 2002
PAP
I Ty możesz zostać "antysemitą"
grudzień 17, 2003
PAP
Na arbeit do Reichu
sierpień 28, 2003
Andrzej Kumor
Prawnicze szambo
marzec 18, 2005
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media