ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Bankructwo Ukrainy 
 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
więcej ->

 
 

2008.08.03. godzina 2400 serwis wiadomości

2008.08.03. godzina 2400 serwis wiadomości

Autor serwisu (tlumacz, tłumacz) nie sprzeciwia się bezpłatnemu powielaniu serwisu.
Kontynuacja wcześniejszych wiadomości ze świata
http://naszeforum.blog.ru/ z dnia 2008.07.19. godzina 1200.
Wszystkie podane linki są tam dynamiczne, a serwis został wzbogacony publikacją zdjęć dobrej jakości.
Teraz stan na 2008.08.03. godzina 2400
Osobom nie mającym stałego dostępu do niezależnych ?ródeł informacji w językach obcych zalecam zapoznanie się z wcześniejszymi edycjami serwisu. Szacuję, że dopiero przeczytanie kilkunastu edycji przybliża obraz rzeczywistej sytuacji politycznej w świecie.
W zależności od znajomości innych języków osobom wystawionym na działanie głównego nurtu informacyjnego (propagandy masowej…) zalecam uzupełnianie wiedzy przez korzystanie z następujących ?ródeł:
język angielski — www.veryquiet.com — bieżące migawki video i krótkie teksty z kilkudziesięciu agencji na całym świecie. Liczba agencji nie przekłada się na różnorodność i niezależność informacji. Wskazówka dla mnie jakich informacji nie powtarzać za głównym nurtem informacyjnym.
www.russiatoday.ru — wiadomości w różnej formie tylko na temat Rosji
www.haaretz.com — popularny izraelski portal, wiadomości w formie tekstowej, sukcesywnie napływające, głównie Bliski Wschód, problematyka żydowska, archiwum z wyszukiwarką. Poza tym że mogą czasem opublikować jakiś antypolonizm, nie będą swoim głupot wciskać… Chyba najlepszy angielskojęzyczny serwis tekstowy. Na razie…
http://www.chinaview.cn/ - dynamicznie rozwijający się serwis chiński. Ciągle poszukują współredaktorów. Okienko z napisem languages w prawym górnym rogu strony głównej umożliwia dostęp do wersji również w językach: arabski, dwa rodzaje chińskiego, francuski, rosyjski, hiszpański
język rosyjski www.lenta.ru obszerny serwis informacyjny zawierający m.in. takie działy jak: były ZSRR, Rosja, USA, gospodarka, finanse, technologia, broń, nieruchomości… Liczne odsyłacze do tekstów żródłowych, zazwyczaj angielskojęzycznych. Podstawowe ?ródło dla opracowania mych serwisów. Najlepszy rosyjskojęzyczny serwis tekstowy.
www.vesti.ru — serwis tekstowy wzbogacony klipami video. Wiadomości ze świata, ale głównie z Rosji. Część klipów dostępna również w języku angielskim. Archiwum. Najlepszy serwis video.
Linki do tekstów angielskojęzycznych podaję po abstraktach, do rosyjskojęzycznych (i innych) przed abstraktami.
............................................
Władze FATAH wezwały do ogólnoświatowego bojkotu innej organizacji palestyńskiej HAMAS, która wcześniej zawarła rozejm z Izraelem.
Fahmi A-Zahrir, przedstawiciel Fatah w Ramallah, oświadczył że Hamas musi zostać usunięty od wpływu na władze Autonomii Palestyńskiej.
Mahmoud Abbas, Prezydent Autonomii Palestyńskiej, odmówił azylu na Zachodnim Brzegu dziesiątkom którzy uciekli ze Strefy Gazy zdominowanej przez Hamas do Izraela. MA wyjaśniał swoje stanowisko konieczności utrzymywania obecności FATAH w Strefie Gazy.
Stowarzyszenie Praw Człowieka w Izraelu złożyło petycję do Sądu Najwyższego Izraela o wstrzymanie tych deportacji. Eliezer Rivlin, v-ce Prezes SN, nakazał aby do południa w poniedziałek Minister ON generał Ehud Barak zajął stanowisko w sprawie tej petycji. Póki co Hamas oświadczył że początkowo zatrzymał 32 odesłanych, ale pó?niej ich zwolnił zatrzymując tylko 5.
Nastepnego dnia po najbardziej krawawych walkach Hamas-Fatah od czasu przejęcia władzy w Gazie przez Hamas w czercu 2007 zarejestrowano 188 uchod?ców. Dziesiątki osób zostały rannych a 11 zabitych podczas ataku Hamas na twierdzę Fatah w mieście Gaza.
http://www.haaretz.com/hasen/spages/1008027.html
..................................
Iran nie zrezygnuje nawet ociupinkę ze swoich praw atomowych - oświadczył, po rozmowach w Teheranie z Prezydentem Syriii Bashar Assad, na swojej stronie internetowej Prezydent Iranu Mahmoud Ahmadinejad w sobotę , to jest w dniu nieformalnego terminu upływu odpowiedzi na żądanie Zachodu.
http://www.haaretz.com/hasen/spages/1007787.html
http://www.hurriyet.com.tr/english/world/9573438.asp?gid=237&sz=68911
........................................
W centrum kulturalnym we Władywostoku na Dalekiej Syberii zorganizowano imprezy kulturalne dla uatrakcyjnienia 3-dniowego pobytu 450 dzieci chińskich przybyłych z terenów dotkniętych trzęsieniem ziemii.
http://news.xinhuanet.com/english/2008-08/03/content_8927751.htm
Grupa dzieci z Chin została przyjeta na Kremlu przez Prezydenta Miedwiediewa. Ponad 1000 dzieci z Syczuanu przybyło na wypoczynek nad Morzem Czarnym.
http://www.russiatoday.ru/news/news/28248
Video: http://www.russiatoday.ru/news/news/28248/video
..............................
Moskwa obvniżyła limit wiz pracowniczych dla obcokrajowców na przyszły rok do 500 000.
http://www.russiatoday.ru/business/news/28369
.................................
http://www.vesti.ru/videos?vid=142505
Przebywający z wizytą w Beijing Prezes MKOl Jacques Rogge oświadczył że otwarta 27 lipca wioska olimpijska, obiekt na 66 hektarach dla 16 000 osób, jest najlepsza w historii. Podobną opinię o stanie przygotowań wyraził były prezes MKOl Juan Samaranch.
W B. przeprowadzono próbny pokaz sztucznych ogni.
http://news.xinhuanet.com/english/2008-08/02/content_8914155.htm
.....................................
GWB w oficjalnym wywiadzie udzielonym agencji chińskiej w Waszyntonie zapowiedział udział w ceremonii otwarcia wraz z rodziną. Przybywam jako przyjaciel, z szacunkiem dla narodu chińskiego i jego tradycji, również jako sportowiec (kibic)... Wzajemne stosunki oceniam jako wspaniałe...
Pytania chińskie nie były układne: "Ale przecież napotykał Pan głosy sprzeciwu podejmując i ogłaszając taką decyzję?"
Transmisja video:
http://news.xinhuanet.com/english/2008-08/02/content_8907052.htm
.......................................
Po zmianach gabinetowych, poparcie w sondażach dla rządu Premiera Japonii Yasuo Fukuda wzrosło z 26,8% do 31,5%. W gabinecie odziedziczonym po poprzednim premierze Shinzo Abe tylko 4 ministrów na 17 zachowało swoje teki.
http://news.xinhuanet.com/english/2008-08/02/content_8910154.htm
.........................................
Aprobata Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (The International Atomic Energy Agency) dla procedur bezpieczeństwa stosowanych przez Indie jest postrzegana jako krok w kierunku zacieśnienia współpracy atomowej USA-Indie.
http://news.xinhuanet.com/english/2008-08/02/content_8908229.htm
..............................................
Ze względu na brak kworum parlament Iraku nie uchwalił ordynacji wyborczej. Kwestia lokalnych wyborów wywołuje podziały w społeczeństwie. Idzie o mniejszość kudyjską i miasto Kirkuk. To tereny bogate w ropę. Protesty w mieście Hawija, na zachód od Kirkuk, przeciw utworzeniu na tym terenie autonomicznego regionu kontrolowanego przez Kurdów.
http://www.hurriyet.com.tr/english/world/9572918.asp?gid=237&sz=68911
.................................................
Izrael i Syria mają być bliskie zawarcia porozumienia. Od Syrii wymagałoby (?) to zerwania związków z Iranem. Póki co, obie strony uzgodniły kolejną, piątą, rundę rokowań pośrednich, tj za pośrednictwem Turcji, w sierpniu. W Waszyngtonie przedstawiciel Izraela powiedział że rokowania bedą kontynuowane bez warunków wstępnych.
http://www.hurriyet.com.tr/english/world/9569966.asp?gid=237&sz=68911
...................................................
http://www.vesti.ru/videos?vid=142568
http://www.lenta.ru/news/2008/08/04/solzhenitsyn/
W wieku 89 lat zmarł w Moskwie pisarz Aleksandr Solzhenitsyn. Kondolencje rodzinie zmarłego złozył Prezydent Miedwiediew.
http://www.russiatoday.ru/news/news/28418
..........................................
Obchody 1020 rocznicy chrystianizacji Rosji dobiegły końca. Modły w Kijowie, kolebce rosyjskiego chrzescijaństwa, odprawił Patriarcha Wszechrusi Aleksy 2, w klasztorze Pechersk Lavra. Alexy 2 i Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej wzywali do jednosci. Ukraińskich separatystów popiera prezydent Wiktor Juszczenko.
http://www.russiatoday.ru/news/news/28119
video:
http://www.russiatoday.ru/news/news/28119/video
..........................................
http://lenta.ru/news/2008/07/30/court/
Białoruskie KGB aresztowało amerykańskiego adwokata pod szeregiem zarzutów. Między innymi sprawa dotyczy próby przejęcia majątku zmarłego gruzińskiego miliardera Patarkaciszwili. Aresztowany Emanuel Zelcer miał również kontakty z Borysem Bierezowskim uważającym się kontynuatora dzieła Patarkaciszwili i przynajmniej duchowego spadkobiercę...
..............................
http://www.lenta.ru/articles/2008/07/31/lukoil/
Na osobiste polecenie Muamara Kadaffiego został zwolniony z libijskiego aresztu Aleksander Cygankov, kierujący przedstawicielstwem Lukoil Overseas w Libii.
..................................
http://usa.lenta.ru/
Pamiętacie karteczkę którą Barak Obama zostawił w ścianie Płaczu? Video zrobione przez fotoamatora w Jerozolimie pokazuje jak karteczkę usunięto, a zaraz potem włożono na miejsce...
....................................
http://www.lenta.ru/news/2008/08/01/anticorr/
Milicjanci, celnicy, sędziowie i wojskowi będą składać oświadczenia majątkowe. Prezydent FR 31 lipca podpisał plan o przeciwdziałaniu korupcji.
.................................
http://www.lenta.ru/news/2008/08/01/grain/
Dziennik The Financial Times oskarżył FR o posługiwanie się pszenicą jako narzędziem nacisku politycznego
http://www.ft.com/cms/s/0/debdb184-5f3f-11dd-91c0-000077b07658.html?nclick_check=1
3 sierpień 2008

tłumacz 

  

Archiwum

Trzeci obieg w Państwie Konfidentów
listopad 25, 2007
Wiesław Sokołowski
No więc wybierajcie
listopad 11, 2006
Stańczyk
Po wyborach w USA
grudzień 26, 2004
Gregory Akko
APEL – ݎDANIE
czerwiec 30, 2008
Dariusz Kosiur
"Chrześcijańska" etyka złodziejska
grudzień 29, 2008
onet
Poziom zaufania społecznego
kwiecień 26, 2004
Komuniści chronieni przez Żydów?
wrzesień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Granica prostactwa
marzec 8, 2006
Artur Łoboda
Tarcza i wyścig zbrojeń
sierpień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Przeżyj to sam
Najnowsza historia

wrzesień 30, 2003
AP
Żegnam kretynów i prowokatorów
maj 2, 2008
Artur Łoboda
Śmieszne wypowiedzi śmiesznych ludzi
luty 4, 2003
zaprasza.net
"Egzekutorzy" czy gangsterzy?
luty 7, 2003
PAP
Kto komu służy?
październik 31, 2003
Artur Łoboda
Wszystkie dzieci są ICH
listopad 18, 2003
http://angora.pl
Nadchodzi czas katakumb....
maj 12, 2003
Andrzej Kumor
Polska sie rozwija, tylko nie wiem dlaczego ucikaja z niej nawet bezdomni i to w towarzystwie duszpasterza?
październik 31, 2006
Patriota
Groza Wojny w Zatoce Perskiej i Załamanie się Giełdy na Świecie
sierpień 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Cenzor, cenzura, moderator, kretyn…
maj 31, 2006
zaprasza.net
Rosyjska dusza żąda pokrzepienia.
wrzesień 19, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media