|
Siedemnasta republika
|
|
Gdy 27 lat temu, Tadeusz Mazowiecki zemdlał - w trakcie wygłaszania sejmowego expose swojego Rządu - pomyślałem, że to bardzo zły zwiastun dla Polski.
Cztery lata później już wiedziałem, że prawdziwe cele tak zwanej "transformacji ustrojowej" są całkowicie odmienne od tych - jakie prezentowała wtedy medialna propaganda.
Z przerażeniem analizowałem wtedy postępowanie Leszka Balcerowicza, ale na nic - nie zdała się posiadana wiedza.
Jeszcze dziesięć lat później spotykałem się z agresją - gdy tylko chciałem poddać analizie ekonomicznej - działania Balcerowicza.
Podobnie jest do dzisiaj z kwestii przynależności Polski do Unii Europejskiej.
Każda próba dyskusji o zasadności obciążenia polskiej gospodarki i życia społecznego chorymi pomysłami prostaków z Komisji Europejskiej - spotyka się z agresją i obelgami ludzi równie prymitywnych - co całkowicie zindoktrynowanych.
Niczym stalinowscy propagandyści wmawiają nam, że "bez Unii Europejskiej nie ma dla nas życia".
Spotwarzają więc wysiłek milionów Polaków, którzy są prawdziwymi autorami pozytywnych zmian następujących w Polsce.
A przecież mamy z historii aż nadto przykładów - jak chore osobniki nawoływały do uczynienia z Polski " siedemnastej republiki radzieckiej" .
I czyniły to mimo ujawnienia ogromu zbrodni tamtego systemu.
Uznały bowiem, że "nowy, lepszy świat wymaga ofiar".
Dokładnie tak samo głosili "reformatorzy" po 1989 roku. (I setki tysięcy ofiar mają na swoim sumieniu.)
A dzieje się tak dlatego, że nigdy w historii - nie zapłacili za swoje zbrodnie wobec narodów.
Dzisiaj ich prostaccy następcy wołają o podporządkowanie Polski zdegenerowanym prostakom z Brukseli.
Nomen omen - 1 kwietnia 2004 roku do Unii Europejskiej dopisanych zostało dziesięć państw, które zajmowały pozycję od 16 - do 26 miejsca w Unii.
Niewiele odbiegliśmy więc od idei " siedemnastej republiki radzieckiej", bo wedle kolejności "gotowości" wstąpienia do UE - Czechy były na 16 miejscu, a my zaraz za nimi.
|
|
20 marzec 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Prezydent pożyczy wojewodzie
kwiecień 4, 2007
|
Miasto kupiło Kino „Światowid”
sierpień 28, 2006
www.krakow.pl
|
Ogłoszono nazwiska laureatów Medalu św. Brata Alberta za rok 2003
styczeń 7, 2004
Wybiórcza
|
Zażalenie na prokuratorską decyzję zatrzymania
czerwiec 18, 2006
zn
|
Profesór od obietnic
maj 22, 2004
|
J.Kaczyński wydał instrukcję o Ujazdowskim
grudzień 22, 2007
Interia
|
Katyń
luty 15, 2005
Marian Hemar
|
Jak to rozumieć...?
październik 31, 2008
|
Kontrola rezerw Iraku przez USA za pomocą wojska
lipiec 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
I PO ZIMAKU...
marzec 2, 2005
|
Skutki klęski USA w Iraku
maj 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Hausner wciąż niebezpieczny
maj 20, 2004
|
Antykomunistów wklad do likwidacji Ekonomicznie Niepodleglej Polski
luty 2, 2006
Marek Głogoczowski
|
Polski "Titanic" z unijną orkiestrą
styczeń 26, 2005
Ksiądz profesor Czesław S. Bartnik
|
Ameryka pod rządami fundamentalistów protestanckich?
listopad 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Żyć z koszyka
czerwiec 13, 2008
Marek Jastrząb
|
Rozmowa Adama Sandauera z Gabrielem Janowskim członkiem Ruchu Patriotycznego
wrzesień 24, 2005
zaprasza.net
|
Kulczyk zebrał owacje na stojąco
IAR
grudzień 9, 2004
|
List otwarty do Polskiego Społeczeństwa
maj 4, 2003
Elżbieta Gawlas
|
Adam Hoffman (1918-2001)
czerwiec 11, 2003
Artur Łoboda
|
|
|