ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój 
Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko!  
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
więcej ->

 
 

Twórczość filmowa Krzysztofa Zanussiego uhonorowana w Izraelu

Krzysztof Zanussi zostanie nagrodzony za całokształt twórczości podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Jerozolimie. Nagroda wręczona zostanie w czwartek podczas ceremonii otwarcia imprezy.

Wśród nagrodzonych w poprzednich latach za całokształt twórczości filmowców byli m.in. Wim Wenders, Stephen Frears, Claude Lelouche, Kirk Douglas, Krzysztof Kieślowski.

Nagrodę odbierze w imieniu Krzysztofa Zanussiego jego małżonka, Elżbieta. Sam reżyser przyleci do Izraela dzień pó?niej - w piątek - i będzie uczestniczył w pokazach swojego najnowszego filmu "Suplement".

Krzysztof Zanussi - twórca m.in. filmów "Constans", "Iluminacja", "Barwy ochronne" - urodził się 17 czerwca 1939 roku w Warszawie. Po wojnie studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, potem filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, wreszcie w 1966 roku ukończył wydział reżyserii łódzkiej szkoły filmowej. Wtedy też zadebiutował etiudą "Śmierć prowincjonała", która przyniosła mu serię międzynarodowych nagród - w Mannheim, Wenecji, Valladoid i Moskwie.

Zanussi od pierwszych swoich filmów tworzył nieznaną dotąd w naszym kinie formułę filmu intelektualnego. Bohaterowie jego obrazów rzadko kierują się emocjami, przeżywając najczęściej rozterki natury intelektualnej.

Zanussi jest jednym z najpłodniejszych polskichch filmowców. Zrealizował ponad 40 filmów, z których spora część powstała w czasach PRL, gdy jego koledzy podpisywali listy protestacyjne i krytykowali go za aktywność zawodową. Zanussi tłumaczy swoją ówczesną apolityczność: "Wiedziałem, że żyjąc w socjalistycznym kraju, mam do wyboru: albo podpisywać listy, albo robić filmy. To był świadomy wybór, czysta kalkulacja".

Do najważniejszych jego filmów należą - chronologicznie: "Struktura kryształu", "Iluminacja", "Bilans kwartalny", "Barwy ochronne" i "Constans", nagrodzony najważniejszym dla Zanussiego wyróżnieniem: Nagrodą Specjalną Jury w Cannes w 1980 roku.

Lata 80. otworzyły szczególny etap w twórczości Zanussiego. Powstał "Rok spokojnego słońca", potem "Z dalekiego kraju" - opowieść o drodze Karola Wojtyły do stolicy Piotrowej. Fascynacja postacią polskiego papieża zaowocowała wiele lat pó?niej, w 1997 roku, adaptacją najważniejszego jego dramatu "Brat naszego Boga" - historii życia i działalności św. brata Alberta, filmem, który dla reżysera jest szczególnie ważny.

Jeden z ostatnich filmów Zanussiego "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" zdobył m.in. Złote Lwy XXV Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, a wcześniej, na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie, statuetkę św. Jerzego - także nagrodę główną. Ponadto znakomita kreacja Zbigniewa Zapasiewicza została uznana za najlepszą rolę męską na festiwalu w Gdyni. Film otrzymał także Nagrodę Dziennikarzy.

To najbardziej osobisty z moich filmów. Jestem już w takim wieku - przekroczyłem przecież sześćdziesiątkę - że automatycznie sięgam po zdarzenia z własnego życia. A tym razem odwołałem się do swoich relacji z Panem Bogiem, do pytań, które sam sobie zadawałem - opowiadał reżyser.

Pracowite życie Zanussiego wypełniają, oprócz realizacji filmów, liczne podróże, nie tylko zawodowe. Często bywa w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, w którym, jak przyznaje, jest zakochany. Jako członek Europejskiej Akademii Filmowej uczestniczy w międzynarodowych sympozjach poświęconych kinematografii.

Najnowszy film Krzysztofa Zanussiego, "Suplement", który będzie pokazywany w Izraelu, to dramat filozoficzno-intelektualny, obraz oceniony jako "pełen napięcia, choć daleki od filmów akcji". Głównymi postaciami są Hanka i Filip - drugoplanowi bohaterowie z "Życia jako śmiertelnej choroby przenoszonej drogą płciową".

Niektórzy dziennikarze uznali po pokazie, że zrealizowanie filmu takiego jak "Suplement" wymaga "niesłychanej odwagi": film występuje przeciwko panującym modom, trendom; opowiada o poszukiwaniach Boga, miłości, rodzinie, braterstwie.

Zdjęcia do filmu zrealizował Edward Kłosiński. Muzykę napisał Wojciech Kilar. Obok fragmentów "Życia jako śmiertelnej choroby..." w filmie wykorzystano także fragmenty "Iluminacji" Zanussiego.
17 lipiec 2002

PAP 

  

Archiwum

Plutokracja - najdroższa orgia w historii
wrzesień 3, 2006
zbigniew jankowski
Wieszcze i świnie
kwiecień 1, 2003
Artur Łoboda
Zanim zdecydujesz się ujawnić swoje emigracyjne dochody...
maj 16, 2008
Jaroslaw Madry
Kolejna "reforma" ochrony zdrowia
lipiec 26, 2004
Adam Sandauer
Relatywizm
lipiec 28, 2003
przesłała Elżbieta
Kłamstwo o bezrobociu - kolejny raz powtarzane
maj 8, 2006
W obronie ks. Tadeusza Zalewskiego Obrona ks. Tadeusza
grudzień 12, 2006
Agata
Czy po kolejnej szkodzie Polak będzie głupi?
wrzesień 14, 2003
Happy Easter! Christ is Risen!
marzec 23, 2008
Germans, not Poles, the Main Killers of Jews of Jedwabne, Radzilow, etc.
kwiecień 12, 2008
przysłał ICP
Elektroniczna kontrola
grudzień 26, 2005
Goska
Koszty aneksji do UE (5). Wpłaty do budżetu Unii Europejskiej i inne
marzec 26, 2003
Włodzimierz Bojarski
Dobra wiadomość
luty 12, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Galilee Flowers - new updated edition
wrzesień 28, 2005
PRÓBA WYŁUDZENIA
grudzień 14, 2002
Kazimierz Z. Poznanski
Zbrodnicza kpina
wrzesień 26, 2004
Ograniczona demokracja w USA
sierpień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Sprawa księgarni Antyk, Postanowienie prokuratora o umorzeniu śledztwa
listopad 11, 2006
Dorota
Kiedy traci się wpływy, zostaje się kozłem ofiarnym
maj 27, 2003
PAP
Zjazd Wicyniaków
czerwiec 12, 2007
Edward Wo?niak
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media