|
| Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith |
|
| Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. |
|
| Ubezpieczenie od szczepień na kowida |
|
| Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. |
|
| WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć |
|
| Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach |
|
| Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem |
|
| Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag |
|
| TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! |
|
| David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid |
|
| Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie |
|
| |
|
| Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" |
|
| Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski |
|
| Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy |
|
| Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie |
|
| Przedsiębiorstwo holokaust |
|
| Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem |
|
| Orwell 2025 w USA |
|
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
|
|
| Zełenski kupił sobie dwa jachty |
|
| Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? |
|
| Izby lekarskie to organizacje przestępcze |
|
| |
|
| Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi |
|
| |
|
| Kto zmasakrował ludność Buczy? |
|
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. |
|
| "patriotyzm" po 1989 roku |
|
| komentarz zbędny |
|
| Bankructwo Ukrainy |
|
| |
|
| Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów |
|
| Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. |
|
| Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 |
|
| |
|
| Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW |
|
|
|
| Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec |
|
| |
więcej -> |
|
WCHODZIC PIERUNEM
|
|
Pieronek, biskup i uczona głowa, ciągle zabiera głos w sprawie konieczności integracji europejskiej według obecnego kursu.
Jest z tych co to widzą wejście przez Polskę jako konieczność historyczną, że trzeba wchodzić pierunem.
Mało który biskup ma taki dostęp do mediów, z pewnością między innymi dlatego, że media również silnie prą na wejście od Unii.
O tym co myśli biskup można się przekonać z lektury jego różnych referatów, artykułów i wywiadów. Za każdym razem jak to czytam przychodzi mi na myśl, że słyszę Balcerowicza, innego zwolennika wejścia bez względu na jakich warunkach. Podobieństwa są tak ścisłe, że może przykłada on rękę do wystąpień biskupa Pieronka.
Sposób rozumowania, którym posługuje się Pieronek jest bowiem wyjątkowo zbliżony do repertuaru argumentów Balcerowicza, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy podstawowe.
Obaj wierzą głęboko, że nie liczą się narody, że liczy się ludzkość, że nie ma czegoś takiego jak narodowy interes, ale tylko ogólne pryncypia – duchowe lub nie.
W wydaniu Balcerowicza, o którym Pieronek ma tylko dobre słowo do powiedzenia, myśl o tej beznarodowości stanowi część ogólnej koncepcji tzw. globalizacji.
Że rynek, który toruje sobie wszędzie drogę nie zna pojęcia wiary tylko zysku.
Nie liczy się z tym w co ludzie wierzą, kim się czują, ale jak robią – czyli pracują.
Pieronek posługuje się intelektualnym ekwiwalentem „globalizacji”, mówi bowiem o „uniwersalizmie” katolickiego Kościoła.
Pisze Pieronek: „Nie ma ... Kościoła polskiego, francuskiego czy niemieckiego, ale jest jeden ten sam Kościół Chrystusowy, obecny w Polsce, Francji, czy Niemczech i dlatego właśnie jest on powszechny”.
To jest jedna możliwa interpretacja, że Kościół jest powszechny bo nie reprezentuje różnych narodów. Być może jednak jest powszechny dlatego, że pozwala krzewić tą samą wiarę, katolicką, w ramach narodowych struktur. Że pozwala Kościołom, Polskiemu i Niemieckiemu, żeby się różniły w ich sprawach narodowych. Ale skoro, jak mówi Balcerowicz, Polacy nie potrzebują polskiej gospodarki, którą rządzą polscy kierownicy, może nie potrzebują tez polskiego kościoła, gdzie wiarą rządzą polscy księża.
Niech rządzą ci, którzy się najlepiej na tym znają, nawet obcy, bo oni nie mają interesu, żeby zaszkodzić Polakom, chcą tylko żeby dobrze „szły” modły.
Ciekawe skąd się bierze przekonanie Pieronka, że taki uniwersalistyczny model bez narodów to najlepsze rozwiązanie.
Czy wystarczy mu fakt, że wszystkie poczynania Balcerowicza dotyczące gospodarki zyskały wsparcie, albo nawet były inicjowane – czy wręcz wymuszane – przez Unię.
No bo Unia to ?ródło światła – czyli uniwersalizmu.
Szczególnie ciekawe jest na jakiej to podstawie Pieronek opiera swoje optymistyczne przewidywania co się stanie z Kościołem po integracji – wejściu Polski w struktury Unii. Jedni snują ponure wizje, nawet, jak pisze Pieronek „apokaliptyczne”, że Kościół się rozpuści, ale dlaczego biskup myśli inaczej, dlaczego że taki zakuty optymista..
Nie byłoby od rzeczy, żeby taki uczony człowiek jak Pieronek, nie żył tylko dobrą wolą i jakimiś wyobrażeniami, ale spojrzał przynajmniej na to co się stało z gospodarką pod kierunkiem Balcerowicza, kiedy ten wdrażał świecką wersję jego uniwersalizmu – swoją globalizację, gdzie nie liczy się narodowy interes tylko ogólny.
No, bo jak pewne rzeczy się stały w gospodarce pod czujnym okiem Unii, poza którą ponoć nie da się żyć, przynajmniej zbożnie, to nie można wykluczyć, ze w kolejnym etapie, jak Unia przestawi się z gospodarza polskiej gospodarki na …… opiekuna duchowego. Może dojść do podobnych w charakterze –dobrych lub złych -- przemian.
Taka analiza dla nie-ekonomisty jak Pieronek to może zbyt trudne zadanie, gdyż tyle w grę wchodzi różnych danych. Wiec proponuję, żeby spróbował raczej prosty eksperyment myślowy.
Niech się zastanowi co by się stało z Kościołem polskim, gdyby tak jak gospodarka, od 1990 roku, został wpędzony w reżym reform typu Balcerowicza.
Niech sobie wyobrazi, że Kościół, z namaszczeniem Unii, przyjmuje reformy Balcerowicza u siebie, gdyż jak Polska wchodzi z socjalizmu w kapitalizm to powinien wejść też Kościół. Niech tez żyje zgodnie z logiką rynku, żeby nie brał datków tylko był dochodowy. Niech stanie do walki z bankami i fabrykami o swoje miejsce na rynku.
Po to żeby kościół zaspokoił wymogi Balcerowicza, stanął na własnych nogach, niech najpierw zrobi prywatyzację, ale nie na rzecz rodaków, gdyż ci są zacofani. I żadnej nomenklaturowej prywatyzacji, na której mieliby skorzystać księża. To by się kłóciło z czystym sumieniem, gdyż Kościół przez lata współżył przecież z komunistami.
Najlepiej jest wiec znowu posłuchać Balcerowicza i znale?ć „strategicznych” inwestorów wśród obcych, gdyż ci się na wszystkim lepiej znają. Ci, z kasą, byliby w stanie wykupić nie jakiś tam jeden kościółek czy dwa ale cale biskupstwa. A jak się sprzeda na pniu dużą ilość to wtedy oczywiście można by osiągnąć wyższą cenę zbytu.
Zresztą nie o cenę tutaj chodzi, gdyż – jak Pieronek słyszał pewno od takich autorytetów jak Michnik – fabryki czy banki to zwykły szmelc bez wartości, wiec kościoły to samo. Nieogrzewane, no i bez bez toalet – jak to jest na Zachodzie.
Powinno się to po prostu oddać i to jak najprędzej za jedną złotówkę albo z pocałowaniem ręki.
Nie można oczywiście wykluczyć, ze po nabyciu kościołów tacy nowi właściciele, Francuzi czy Niemcy, albo dla uproszczenia – Niemcy, postanowiliby, że ci polscy biskupi nadają się do wymiany. Że, w najlepszym razie kilku można by zostawić a resztę na bruk, albo na jakieś niższe stanowiska – nie kierownicze, ale wykonawcze.
Tak się przecież stało z bankami i fabrykami, co przeszły w prywatne, czyli zagraniczne, ręce. Zresztą marny los spotkał nie tylko ich kadrę kierownicza, ale i robotników. Ci też polecieli na bruk, wiec mamy bezrobocie takie, że co trzeci człowiek jest bez pracy. Można wiec założyć, że po reformach, co trzeci ksiądz pójdzie z torbami.
Gdyby taki były biskup czy ksiądz chciał się poskarżyć na swoją niedolę, może nawet rzec jakieś słowo, że to przecież jest polska ziemia, wiec, dlaczego na niej rządzą się obcy, na nic by się to zdało. A to dlatego, że media są już w rękach tych obcych, co się rządzą.
Gdyby Kościół się zreformował to nie byłoby nawet polskiej prasy kościelnej. Ponieważ świecka prasa, zwłaszcza regionalna, znalazła się głównie w rękach niemieckich koncernów, gdyby Kościół zrobił wszystko tak jak zaplanował Balcerowicz dla gospodarki, wtedy prasa poszłaby w te same ręce. Ale co z tego, gdyby tak się stało rzekłby Pieronek, przecież jest tylko jeden Kościół, więc kto wydaje - nie ma znaczenia.
Jak już Kościół przejdzie te reformy pora będzie na pełne wejście do Unii, bez własnych kościołów, z masowym bezrobociem wśród duchownych i obca prasa parafialną? W ramach wejścia powinno się wtedy, w myśl tej samej doktryny, że „. Kościół... Nie utożsamia się z narodem”, szybko uregulować też sprawę ziemi kościelnej.
Skoro Pieronkowi nie przeszkadza to, w jaki sposób właśnie obecny pro-unijny rząd uregulował ogólną sprawę ziemi to chyba nie miałby obiekcji, żeby takie same reguły przyjąć dla posiadłości Kościoła. A wiec, że każdy obcokrajowiec może kupić tą ziemię od ręki po wejściu do Unii oraz nabyć pełen tytuł własności po paru latach.
Kościół nie ma, co się bać, że ktoś obcy, z zagranicy, to kupi, gdyż na polską ziemię nie ma chętnych. To prawda, że kiedyś wmawiano ludziom, że nikt obcy nie zechce polskich fabryk i banków, a teraz, po paru latach, wszystko kupili obcy. Ziemia to co innego, od ziemi każdy ucieka, bo praca na roli ciężka a żywności w nadmiarze.
Jak już nic z Kościoła, z jego ziemi, nie zostanie, poza pamiątkowymi zdjęciami, jakiejś Kościelnej delegacji w siedzibie Unii, czy uścisków Wiatra z Pieronkiem, wtedy może stanie się jasne, że Kościół w Polsce dotąd był Polski? I że dlatego Polska była w stanie wyciągnąć się parę razy z dna – niewoli.
Ale tym razem, bez Kościoła, już nie.
¬ródło
Tadeusz Pieronek, „Czy Kościół Polski boi się zjednoczonej Europy”, 2002
Associate Professor, Jackson School of International Studies |
|
9 styczeń 2003
|
|
Kazimierz Z. Poznański
|
|
|
|
Prokurator chce uchylenia wyroku uniewinniającego J.Lewandowskiego
styczeń 10, 2006
PAP
|
DEMOKRACJA - dynamit w rękach ludu
kwiecień 6, 2007
meditus
|
Plan głodu
lipiec 21, 2008
David Icke
|
Seksualna anarchia
grudzień 16, 2008
Marek Jastrząb
|
I jest cacy
lipiec 4, 2003
Alina
|
Czy Żydzi Wygrali Drugą Wojnę Światową?
marzec 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zła Prasa Konsula Kasprzyka w USA
grudzień 5, 2006
Iwo Cyrian Pogonowski
|
Nie tylko Rosjanie chcą Putina na III kadencję...
październik 30, 2007
marduk
|
Zanim wódz zgromi talibów
wrzesień 25, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
200 rocznica urodzin Ignacego Domeyki
lipiec 30, 2002
PAP
|
Kołodko zostaje
Miller też
grudzień 19, 2002
Adam Zieliński
|
To zawsze zaczynało się od ataku na kulturę
grudzień 9, 2008
Artur Łoboda
|
Urodziny generała Hallera
sierpień 11, 2003
Marcin Austyn
|
Płacić za zniewolenie i upodlenie
lipiec 13, 2005
PAP
|
Tragedia Narodu Polskiego
marzec 20, 2007
przeslala Elzbieta
|
Wiadomosci w PR po hebrajsku!!!
styczeń 26, 2007
Haaretz
|
Sukces
luty 6, 2004
SOBCZAK i SZPAK
|
Drugie dno
kwiecień 8, 2003
Bogdan
|
Może za 40 lat
październik 20, 2007
Artur Łoboda
|
Konfederacja nieuków
styczeń 10, 2004
ZS
|
więcej -> |
|