|
Znienawidzony przez platformowców film
|
|
Trzy lata temu - wszystkie polskojęzyczne media mętnego nurtu - podjęły nagonkę na film w reżyserii Renzo Martinellego - pod polskim tytułem "Bitwa pod Wiedniem" .
Reżysera i producenta filmu odsądzono od czci i wiary - zarzucając im wszelkie możliwe fobie.
Dzisiaj - w dobie tak zwanego "państwa ISIS" - film ten wydaje się być proroczy.
Jednak obraz ten - podobnie jak każde zjawisko społeczne - niósł ze sobą wiele konsekwencji.
W wywiadach prasowych - autor twierdził, że przez realizację filmu chciał złożyć hołd Polakom, którzy obronili Europę Zachodnią - przed turecką nawałą.
I te właśnie słowa były przyczyną zawziętych obelg - rzucanych pod adresem reżysera.
Przypomnę w tym miejscu Państwu, że rok 2012 był szczytowym okresem niszczenia polskiej kultury przez platformowego ministra - Zdrojewskiego.
Po całkowitym zablokowaniu możliwości kontaktu z widzem - dla polskich artystów - do teatrów, filmu, muzeów i w całą - tak zwaną "przestrzeń publiczną" - Zdrojewski wprowadzał najgorszy rynsztok.
Cel tych działań był oczywisty - to dalsze zniewalanie Narodu Polskiego i pozbawienie wszelkiej nadziei na zmianę.
A przecież jedynym ratunkiem i szansą naprawy Państwa - jest wspomnienie chwalebnych czynów naszych przodków. Odsiecz wiedeńska do takich należy, bo uratowaliśmy całą Europę Zachodnią - sami nie będąc zagrożeni i nic na swoim altruizmie nie zyskując.
Najazd turecki wynikał z dwóch podstawowych przesłanek: ekonomicznej i ideologiczno - religijnej.
Sułtan chciał przejąć pełną kontrolę nad handlem w basenie Morza Śródziemnego i dlatego zamierzał stłamsić potęgę gospodarczą Wenecji, księstw włoskich, oraz Francji.
Z drugiej strony - chciał zająć Watykan, by Bazylikę Świętego Piotra - przemienić na meczet - podobnie jak dwieście lat wcześniej zamienili bizantyjską Świątynię Mądrości Bożej - na najsławniejszy w świecie meczet.
W ich planach podboju - Polska była nie po drodze.
Moglibyśmy odebrać Austriakom Śląsk i Czechy - dzieląc się padliną. Ale polska kultura podporządkowana jest wartości honoru - więc poszliśmy walczyć za Cesarstwo habsburskie, które podziękowało nam 80 lat później - udziałem w rozbiorach Polski.
Odsiecz wiedeńska to jedna z najważniejszych bitew - decydujących o losach świata.
Wraz z "Bitwą Warszawską" - stanowi powód do dumy i chwały polskiego oręża.
I dlatego film Renzo Martinellego spotkał się z taką masą obelg, oraz pomówień.
Zadziwiające jest, że realizowany w tym samym czasie - turecki serial "Wspaniałe stulecie" - spotkał się z bardzo przychylnymi ocenami - tak zwanych krytyków kultury.
Platformowo-lewacka poprawność polityczna, każe uznać za uzasadnione moralnie, podboje tureckie w Europie, ale obrona wiary - jest przez nich zaliczana do kategorii szowinizmu.
Zresztą, szowinizmem nazywają oni każda polską tradycję narodową.
Po mojej ostrej batalii medialnej i zawiadomieniach do Prokuratury - polskojęzyczne Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - zelżało w antypolskiej polityce rynsztoku kulturowego.
Ostatnim wyraźnym akordem była sprawa prowokacji - pod nazwą "Golgota piknik".
Ale Małgorzata Omilanowska nie odeszła od haniebnej polityki Zdrojewskiego.
Czyni to samo wolniej i w sposób bardziej zakamuflowany, by nie wzniecać społecznego buntu i dać Ewie Kopacz czas na umocnienie pozycji, a i nie drażnić społeczeństwa przed wyborami.
W zakresie obrony polskiej kultury - mamy jeszcze wiele do zrobienia.
|
|
16 kwiecień 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Rząd Millera, nie reprezentujący już prawie nikogo, ciągnie Polaków do Unii Europejskiej
kwiecień 16, 2003
Adam
|
Po referendum. Co dalej?
czerwiec 10, 2003
"Jakub Mariawicz"
|
Gdzie nadzór nad społecznym mieniem?
lipiec 4, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Po 5 lat za dwie kradzieże
kwiecień 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Zapomniane wartości kultury słowiańskiej
styczeń 24, 2004
przesłała Elżbieta
|
Pożegnanie z dolarem
luty 19, 2008
Andrzej Dryszel
|
Gdańszczanie, wyborcy. Uwaga na nowy prezent świąteczny od władz Gdańska
grudzień 19, 2005
Klaudiusz Wesołek
|
Cytat dnia :
"przejrzysty offset"
grudzień 4, 2002
Jabłoko
|
Sarkozy popiera budowę Muzeum Historii Żydów Polskich
luty 19, 2008
PAP
|
Dialog o Polityce Zagranicznej USA
lipiec 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bawarski premier domaga się nowego prawa przeciwko obrazie uczuć religijnych
tłumaczenie artykułu ze strony internetowej:
maj 27, 2006
nauczyciel
|
Dobijali rannych
czerwiec 30, 2003
Wojciech Wybranowski, Poznań
|
Prostowanie krętaczy
wrzesień 7, 2003
przesłała Elżbieta
|
To się w pale nie mieści ....
styczeń 30, 2008
PAP
|
Pierwsze rozsądne posunięcie
listopad 6, 2005
wp.pl
|
Tajemnica czasu (nordycka interpretacja Vikernesa)
marzec 22, 2007
marduk
|
Przyjazny feudalizm? Mit Tybetu...
marzec 28, 2008
przysłał marduk
|
Polonia Pięciu Kontynentów
maj 8, 2005
zaprasza.net
|
Niemieccy intelektualiści potępiają zbrodnie amerykańskie
kwiecień 4, 2003
|
"Złodzieje, nie donatorzy"
październik 25, 2003
|
|
|