ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Polski samochód elektryczny Morawieckiego 
17 sierpień 2020      Alina
24 lata rzekomego "liberalizmu" 
19 lipiec 2013      Artur Łoboda
TUSK ZLECIŁ MORDERSTWO LECHA KACZYŃKIEGO?. AGENT STASI NA CELOWNIKU. PRAWICOWA DZIENNIKARKA SZACHUJE KWITAMI! AGENT STASI "OSKAR" NA POMORZU TO DONALD TUSK? MERKEL MA AKTA TUSKA - OSKARA! SAMA BYŁA W STASI!!! 
10 sierpień 2019      Alina
Zygmunt Jan Prusiński ZATOKA INTYMNEGO PRZYMIERZA - część trzynasta 
24 listopad 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Czym jest Teatr Narodowy? 
11 luty 2014      Artur Łoboda
Niemcy kiedyś rozpoznawali Żyda dziś rozpoznają ksenofoba czyli o niemieckich broszurkach szukających "dzieci z rodzin nacjonalistycznych” 
1 grudzień 2018      Piotr Stępień
"Pokój przynoszą światu" 
26 październik 2023     
Jeśli dziś jest marzec 2019 to jesteśmy w stanie wojny z Izraelem 
28 marzec 2019     
Pora zrewidować dogmaty 
19 styczeń 2015      Artur Łoboda
"Polish concentration camp" 
13 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Niepodważalne dowody: Covid-19 zaplanowano po to, by zaprowadzić nowy porządek świata 
27 październik 2020     
Protest w Krakowie 10 października godź. 15 
7 październik 2020      FF
Patriotyzm 
4 grudzień 2013      Bohdan Poręba
To Donald Trump "wymyślił trzy szczepionki, wszystkie są bardzo, bardzo dobre"  
24 grudzień 2021      David McLoone
List do Marszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego 
17 maj 2016      Artur Łoboda
Laur niekompetencji czyli: jak to się robi w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2) 
18 styczeń 2013      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część piąta 
19 grudzień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Steve Kirsch oferuje Paulowi Offitowi 50 000 $ za przyjęcie całego harmonogramu szczepień zalecanych przez CDC  
3 lipiec 2023     
80 lat po 1 IX 1039 roku 
2 sierpień 2019      Alina
Strzeżcie się lekarzy 
10 sierpień 2020     

 
 

Polska jako „Nowy Kaanan” czyli jakoby kraj zniewolony przez Hebrajczyków?

Pięć wieków nim doszło do wygnania Żydów z Hiszpanii w 1492 roku, Żydzi, handlarze niewolników, dostarczali niewolników Maurom, jako główną siłę roboczą w Hiszpanii Mauretańskiej. Maurowie wymagali od tych handlarzy opisów geograficznych, żeby ustalić kierunek z Hiszpanii na Mekkę i Medinę w celach ich pokłonów modlitewnych. Ibn Jakub handlarz niewolnikami z miasta Tortoli opisał Polskę w roku 962 AD. Wówczas kupcy żydowscy nazywali Polską „Nowym Kaananem,” czyli mieli już wówczas nadzieję, że Polska będzie krajem tak zniewolonym przez nich jak był w starożytności Kaanan, podbity przez Hebrajczyków.
Późniejsze słowo Polin jest nazwą Polski w języku jidysz (wymawiana jako pojlin) i w języku hebrajskim, w którym słowo to można odczytywać jako nakaz "tutaj spocznij." Autorstwo tej teorii przypisuje się Mojżeszowi Isserlesowi.
Natomiast do 1492 roku Żydzi byli wygnani z Hiszpanii, Portugalii i krajów Rzeszy Niemieckiej a wcześniej w 1291 toku z Anglii. Tak więc legenda żydowska głosi, że gdy uchodźcy dotarli do ziem polskich, nazwę kraju zrozumieli jako słowo „Polin”, dla nich był to dobry omen i faktycznie Żydzi osiedlali się masowo na gościnnej polskiej ziemi. Sam Isserles pisał o Polsce: "W tym kraju nie ma zawziętej nienawiści do nas, jak w Niemczech. Oby zostało tak nadal, aż do nadejścia Mesjasza." W każdym razie w dzisiejszej Polsce nie należy do dobrego tonu i niejest bezpiecznie żeby krytykować jakichkolwiek Żydów.
Faktycznie od czasów Aleksandra Wielkiego Żydzi starali się wprowadzić własny tekst ustaw, ich dotyczących, w ramach praw miejscowych. Tekst Statutu Kaliskiego Kaliskiego z 1264 roku był wcześniej na krótki okres czasu przyjęty we Wiedniu, ale wkrótce został odrzucony i wtedy Żydzi, prawdopodobnie drogą przekupstwa, uzyskali zatwierdzenie tego tekstu przez Bolesława Pobożnego. Tekst ten był zatwierdzany w Polsce do przez 500 lat do 1764 roku.
Żydzi z małej grupy około 10,000 osadników doszli na ziemiach Rzeczypospolitej do miliona z końcem XVIII wieku w samym zaborze rosyjskim, gdzie Ukraińcy mówili, że wraz a Żydami car „połyka truciznę.” Faktycznie w 1918 roku żydowski oddział egzekucyjny wymordował rodzinę cara na rozkaz dwóch agentów niemieckich Lenina i Swierdłowa.
Był to koniec dynastii Romanowych (1614-1918). Car Mikołaj II abdykował 2go marca 1917 roku i 17go czerwca 1918 roku został wraz z rodziną, bez jakiegokolwiek sądu, zamordowany przez żydowski odział egzekucyjny dowodzony przez Żyda nazwiskiem Jurowsky, na rozkaz Lenina i Swierdłowa – powtarzam - dwu płatnych agentów niemieckich żydowskiego pochodzenia.
Ryszard Pipes opublikował w czerwcu 1999, w książce „Lenin Nieznany” (ISDN- 0300076622), dowody na przyjmowanie pieniędzy od rządu w Berlinie przez Lenina. Berlin popierał rewolucję w Rosji w celu przerzucania wojsk niemieckich z frontu wschodniego do Francji z chwilą przystąpienia USA do wojny.
Nagłe przejęcie władzy przez bolszewików 17go października 1917 roku zostało dokonane przy pomocy przekupstwa miejscowych gangów zbrodniczych. Bolszewicy niechciani przez ponad 90% mieszkańców Rosji musieli stosować „Czerwony Terror,” żeby utrzymać się przy władzy. Czerwont Terror był wprowadzany głównie za pomocą Żydów. Kiedy Lenin umarł w 1924 roku Stalin nie wykonał jego woli pochowania go obok jego matki w Petersburgu. Zamiast tego Stalin nakazał lekarzom i naukowcom stworzenie ze zwłok Lenina długotrwałej mumii na pokaz w Moskwie jako jednego ze środków do utrwalania ciągłości rządów sowieckich.
Od początku zaborów Żydzi w Berlinie bronili się przez masowym wjazdem biedoty żydowskiej ze wschodu tak, że wojska rządu pruskiego wyganiały ubogich Żydów do Rosji jak „Betel Juden” czyli „Żydów-żebraków” w czasie prusackiej grabieży ziem polskich. Natomiast rządy Rosji i Austrii działały według zasady „dziel i rządź” i używały Żydów przeciwko Polakom i ich tradycjom niepodległościowym. Podobnie działo się w PRL’u gdzie przez pierwsze 10 lat Moskwa rządziła za pomocą Żydów, według opisów w książkach Stefana Karbońskiego, którego opinię pośmiertnie starają się zniszczyć Żydzi, przeważnie trockiści nawróceni na Syjonizm.
Po upadku Sowietów Polska znalazła się, tak jak USA i Europa Zachodnia, pod wpływem mediów zdominowanych przez Syjonistów, którzy posługują się oskarżaniem ludzi o anty-semityzm w celu promowania interesów Izraela w walce o ziemie zaludnione od dawna przez Arabów. Naturalnie konflikt w Palestynie jest źródłem konfliktów bardzo intratnych dla przemysłu zbrojeniowego w USA, podczas gdy Palestyńczycy są traktowani podobnie jak Niemcy traktowali Żydów w czasie wojny. Nie ma krytyki niszczenia pomników kultury arabskiej dokonywanej przez władze i wojsko Izraela.
Młodzież żydowska w Izraelu jest wychowywana wrogo wobec Polaków jak o tym świadczą akty wandalizmu dokonywane w polskich hotelach przez uczestników wycieczek izraelskich. Dziwnym zjawiskiem w Polsce są zbrojne eskorty wycieczek izraelskich przyzwalane przez władze polskie. Niestety niektórzy Żydzi pamiętają pomysł jeszcze z przed tysiąca, że Polska może być „Nowym Kaananem” czyli krajem zniewolonym przez Żydów. Tymczasem rośnie ilość Żydów, którzy wyrabiają sobie paszporty polskie w Izraelu - prawdopodobnie żeby się tymi paszportami posługiwać na wypadek niepowodzenia w konflikcie Żydów z Arabami i z całym światem Islamu, liczący blisko półtora miliarda ludzi.

WWW.pogonowski.com
1 listopad 2010

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

 

Handlarz niewolnikow Ibrahim ibn Jakub byl ok. 962 roku gosciem w kraju Mieszka. Pewnie sie juz nigdy nie dowiemy czy Piastow laczyly wczesniej jakies wspolne interesy z tym albo innymi radanitami. Chrzescijanstwo te interesy niewatpliwie ucielo, choc drenaz ziem polskich z mlodych i dynamicznych jednostek trwa nadal. Miliony Polakow wyemigrowaly z Polski, poczawszy od momentu powstania Solidarnosci, zrywajac wiezi rodzinne, czesto pozbywajac sie za bezcen posiadlosci, ktorych ekwiwalentu pozniej nigdy sie ponownie nie dorobili. Nikt ich dzis nie zatrzymuje pozytywistycznymi haslami "nie rzucim ziemi skad nasz rod", wrecz przeciwnie, rzad polski zacheca swoich obywateli do opuszczania Polski. Czyzby tylko robil to w celu poprawienia sobie statystyk bezrobocia? Jesli wyksztalcony Polak z wyuczonym zawodem, porzuca swoje srodowisko aby podjac sie, zeby przetrwac, najprostszych prac w Anglii, to czy nie jest to niewolnictwo? Mozna sie pocieszac ze troche to lepiej dzis wyglada niz w Sredniowieczu. Wtedy nie bylo paszportow, a i mezczyzne, nim go skierowano do pracy, trzeba bylo wykastrowac. Jakis postep w koncu jest.

2010-11-02
latarnik

  

Archiwum

Papież wie, po co przyjeżdża do Polski
sierpień 18, 2002
PAP
Białoruska hucpa - redivivus?
czerwiec 26, 2007
Adam Śmiech
"Miss Universe"
maj 31, 2005
Piotr Mączyński
Pan premier Kaczynski Zydom obiecal!!!!
marzec 3, 2007
zrodlo: http://www.jta.org/cgi-bin/iowa/breaking/1
Recenzja dokonana przez czas Kazimierz Z. Poznański: SUKCES REFORMATORÓW - PORAŻKA REFORM
grudzień 18, 2002
Kazimierz Poznański
Święto bez pracy. A nomenklatura bawi się dalej
maj 1, 2003
PAP
Żydzi nie są narodem wybranym
maj 14, 2008
Takie sobie, dziwne wydarzenie
październik 17, 2008
Artur Łoboda
Tymiński: Bojkot Wyborczy
wrzesień 28, 2007
Stan Tymiński
Hegemonia dolara?
grudzień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Weszła w życie nowelizacja samorządowej ordynacji wyborczej
sierpień 10, 2002
PAP
„PEAK OIL” - w Disneyland zabawa skończona
lipiec 9, 2007
Kryzys tożsamości
wrzesień 18, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
HAARP straszna bron
kwiecień 12, 2005
Goska
"Zabójca ks.Popiełuszki pracuje w mediach" Kampania ograniczenia możliwosci publicznej wypowiedzi
październik 18, 2004
cywilizowany, odpolaczony
Tak działają przestępcy, którzy zniszczyli naszą Ojczyznę
kwiecień 17, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
Ukrywana Czy USA jest w pełni niepodległym państwem?
lipiec 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Głos spod murawy ...
styczeń 24, 2006
W 2009 Ukraina "zagospodaruje" gaz przesyłany dla Europy...
grudzień 31, 2008
tłumacz
Żaden król polski nie stał na szafocie,
wrzesień 14, 2006
totezja
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media