|
| Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... |
|
| |
|
| Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" |
|
| Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski |
|
| Pożary w Kaliforni - poważna analiza |
|
Jak lewacy spalili Los Angeles
|
|
| Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 |
|
| Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku |
|
| Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka |
|
| Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. |
|
| Covid to operacja wojskowa |
|
| Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” |
|
| Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda |
|
| Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj |
|
| Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój |
|
| Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko! |
|
| GLOBALIZM - Prawdziwa historia |
|
| Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów |
|
| Kaczyński również nas w to wciągnął |
|
| Zbrodnie wojskowe w Iraku |
|
| Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany? |
|
| Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”. |
|
| Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid |
|
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
|
|
| Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! |
|
| |
|
| Na wzór hitlerowski |
|
| Eksterminacja starszych osób w Niemczech. |
|
| Wszystko pod kontrolą |
|
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
|
|
| Deklaracja Wielkiej Barrington |
|
| Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. |
|
| davidicke.pl |
|
| Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy. |
|
| WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury |
|
| Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) |
|
| Iwo Cyprian Pogonowski |
|
| Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego |
|
| CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA? |
|
| nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… |
więcej -> |
|
Chrońmy nasze bogactwa
|
|
Niewiedza społeczeństwa rodzi "szejków" w Polsce
W poniedziałek, 28 lipca 2003 roku "Rzeczpospolita" na pierwszej stronie opublikowała artykuł pt. "Szejkowie z lewicy". W tekście tym podano, że pod Puszczą Nadnotecką na głębokości ponad 3000 m znajduje się od 100 do 150 mln ton ropy naftowej, przy czym wydobyć na cele produkcyjne będzie można od 30 do 50 mln ton. Poinformowano też, że już od 2005 roku planowane jest wydobycie ropy z nadnoteckich złóż. Koszty przygotowania eksploatacji oceniono na 100 mln dolarów, powinny się one zwrócić w ciągu 4-6 lat.
Wynika z tego, że rocznie sprzedaż ropy przyniesie około 20 mln dolarów. W artykule padły również nazwiska osób inicjujących wydzielenie z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) spółki pod nazwą Polskie Górnictwo, mającej prowadzić eksploatację złóż ropy i gazu ziemnego w Polsce. Podano też informację, że oprócz niej powstają: spółka odpowiedzialna za przesył gazu i ropy oraz spółka odpowiedzialna za poszukiwania złóż ropy i gazu. Nie poinformowano tylko Czytelników, kto będzie finansował poszukiwania nowych złóż, wymagające ogromnych nakładów na badania geofizyczne i wykonywanie głębokich otworów poszukiwawczo-wydobywczych.
Artykuł wywołał duży odzew w środkach masowego przekazu, a także w parlamencie. W dyskusji zajęto się głównie kandydatami na szefów spółek, sposobem ich powoływania oraz tworzeniem nowych spółek eksploatacji ropy i gazu poza PGNiG. Pomysły te zostały uznane za skandaliczne i naganne. Oceniono je jako kolejny przykład klasycznego "skoku na kasę".
Ocena zasobów ropy i gazu
Jako specjaliści zajmujący się problematyką wykorzystania zasobów przyrodniczych dla celów energetycznych (a jeden z nas również problematyką prognoz poszukiwawczych już od 1955 roku), pragniemy poinformować Czytelników o tym, że problem wykorzystania zasiarczonych złóż ropy i gazu w Puszczy Nadnoteckiej nie jest sprawą nową. Jest on rezultatem wieloletnich badań uwieńczonych odkryciem pierwszego złoża ropy naftowej w Rybakach w 1961 roku. W latach pó?niejszych odkryto kolejne złoża ropy naftowej w cechsztyńskim dolomicie głównym w: Połęcku, Pomorsku, Maszewie, a w ostatnich latach duże złoża ropy pod nazwą Barnówko-Mostno-Buszewo (BMB).
W miarę rozwoju badań geologicznych oceny prognoz zasobowych ropy i gazu dokonywane były dla Przedsudecia i innych obszarów Polski.
Pierwszej oceny prognoz dokonano w 1961 roku i wówczas oszacowano perspektywy odkrycia ropy naftowej na 814,8 mln ton, a gazu ziemnego na 312,9 mld m sześciennych.
Według drugiej oceny, wykonanej w 1964 roku, zasoby geologiczne ropy naftowej oszacowano na 1185,8 mln ton, a gazu na 465,4 mld m sześc.
Trzeciej oceny dokonano w 1968 roku, po odkryciu pierwszych bogatych złóż gazu ziemnego w czerwonym spągowcu w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego. Przy przyjęciu zasobów prognostycznych ropy naftowej na tym samym poziomie co w 1964 roku uzyskano wynik wskazujący na istnienie w Polsce 2355 mln ton zasobów geologicznych węglowodorów, z tego 1564 mln ton zasobów prognostycznych, wydobywalnych.
W 1969 roku dokonano oceny prognostycznych zasobów ropy naftowej. W wyniku tej oceny zasoby prognostyczne ropy naftowej zmniejszono z 1185,8 mln ton do 725,3 mln ton, a zasoby wydobywalne z 395,1 mln ton do 365 mln ton.
Wymienione wyżej oceny zasobów były wykonywane z udziałem jednego z autorów niniejszego artykułu przez zespoły specjalistów z różnych ośrodków naukowo-badawczych w Polsce. W czasie tych ocen ilość wierconych metrów poszukiwawczych wzrastała do około 500 km na rok, a w ślad za wzrostem metrażu wzrastało wydobycie węglowodorów (ropy i gazu) łącznie do około 8 mln ton, w tym gazu 8 mld m sześciennych rocznie. Był to rok 1978.
Niezależnie od ocen prowadzonych przez zespoły naukowe, w latach 1972-1984 w Ministerstwie Górnictwa i Energetyki, wówczas niechętnym wydatkowaniu środków finansowych na poszukiwania węglowodorów, wykonano oceny prognoz znacznie zaniżające możliwości zasobowe Polski.
W roku 1985 na zlecenie Komitetu Badań Naukowych wykonano kolejną ocenę, która wykazała duże perspektywy poszukiwania złóż w megakompleksach: dolnopaleozoicznym, dewońsko-karbońskim, permskim (podsolnym), cechsztyńskim, triasowym, jurajskim, kredowym, mioceńskim na Przedkarpaciu oraz kredowo-trzeciorzędowym w Karpatach.
Mimo tej optymistycznej oceny decyzją administracyjną ministerstwa górnictwa stopniowo ograniczano metraż poszukiwań i wierceń, prowadząc jednocześnie rozmowy z kontrahentami zagranicznymi, które doprowadziły do zawarcia kontraktu stulecia na dostawę gazu z Rosji. Wydobycie krajowej ropy spadało do około 200 tys. ton rocznie.
W latach 90. zdecydowano o sprzedaży licencji na poszukiwania w Polsce ropy i gazu przez różne firmy naftowe. Firmy te wykupiły dużą ilość działek licencyjnych, ale zainwestowały niewielkie środki w poszukiwanie złóż ropy.
Dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa pozostawiono działki poszukiwawcze głównie w rejonach, gdzie została wcześniej udokumentowana obecność ropy lub gazu. Do takich rejonów należała też Puszcza Nadnotecka.
Rzeczywistość prawna
W latach 1992-1994 prowadzono prace nad zmianą ustaw: Prawo geologiczne i Prawo górnicze oraz nad przygotowaniem nowej Konstytucji. Obie ustawy połączono w jedną, a w Konstytucji Polski, mimo apelu specjalistów i wielu środowisk, nie określono, kto jest właścicielem zasobów kopalin w Polsce. Jedynie mocą ustawy o Skarbie Państwa, uczyniono go właścicielem wszystkich kopalin, co umożliwiło i umożliwia nadal wydawanie jednoosobowych decyzji o sposobie wykorzystania narodowych bogactw mineralnych Polski.
W 1992 roku i w latach następnych, w związku z opracowywaniem ustaw i nowej Konstytucji, autorzy sformułowali następujące tezy, które są aktualne do dziś:
* Za racjonalną i nowoczesną można uznać tylko taką gospodarkę narodową, która swoje cele - polegające na zaspokojeniu coraz to nowych potrzeb kulturalnych i cywilizacyjnych Narodu - osiąga w pełnej zgodzie z przyrodą.
* Rozsądek w eksploatowaniu i wykorzystywaniu zasobów mineralnych powinien polegać na tym, aby w pogoni za łatwym zyskiem nie wybierać ze złóż tylko najlepszych "kąsków", lecz by gospodarować nimi w sposób oszczędny i racjonalny, niepowodujący szkodliwych zmian w środowisku. Takie podejście do gospodarki surowcami mineralnymi, a w szczególności surowcami energetycznymi, jest wymuszane w sposób coraz bardziej bezwzględny przez trudną sytuację społeczno-polityczną świata spowodowaną nierównomiernym rozwojem cywilizacyjnym poszczególnych regionów, nieproporcjonalnym do potrzeb rozmieszczeniem zasobów naturalnych, szybkim wzrostem zapotrzebowania na energię i ograniczonością zasobów.
* Dokonane w Polsce do dziś odkrycia bogatych złóż: węgla kamiennego i brunatnego, miedzi i siarki, cynku i ołowiu, gazu ziemnego i innych surowców mineralnych stały się podstawą rozwoju przemysłu wydobywczego i przyczyniły się do przekonania o wyjątkowej zasobności naszego kraju w surowce mineralne.
* To przekonanie o dużej obfitości zasobów surowców mineralnych w Polsce wpłynęło na dość swobodne i niefrasobliwe gospodarowanie nimi. W okresie tzw. gospodarki centralnie sterowanej eksportowano surowce mineralne bez ich przetwarzania na bardziej opłacalne produkty. Nie stosowano właściwych reżimów oszczędnościowych w projektowaniu zakładów przemysłowych. W wyniku tego przemysł nasz stał się bardzo surowco- i energochłonny. Wydobycie surowców mineralnych z reguły dostosowywano do życzeń przemysłu, a nie do możliwości przyrodniczych.
* Bezpłatne przekazywanie przemysłowi wydobywczemu udokumentowanych przez Państwową Służbę Geologiczną zasobów surowców mineralnych stwarzało i nadal stwarza korzystne warunki do robienia nieczystych interesów przez firmy eksploatacyjne.
* W wyniku udokumentowania znacznych zasobów gazu ziemnego w okresie powojennym zbudowano w Polsce nową sieć gazowniczą zaopatrującą około 7 mln odbiorców. Wielkość energii dostarczanej przez sieć gazociągów odpowiada w przybliżeniu wielkości energii przesyłanej przez sieci elektroenergetyczne.
* Łatwy dostęp do krajowych ?ródeł węgla kamiennego i brunatnego przyczynił się do transportowania na duże odległości olbrzymich mas surowców mineralnych i ich produktów, powodując dodatkowe zanieczyszczenie atmosfery, wód i gleby.
* W obecnej sytuacji szczególnego znaczenia nabierają kopaliny płynne: gaz ziemny, ropa naftowa i wody geotermalne. Szczególną cechą złóż tych kopalin jest fakt, że przybierają one zawsze kształty zbiorników, w których występują, ulegają ciągłemu przemieszczaniu w zależności od zmian położenia zbiornika i są wzajemnie od siebie współzależne. Zaletą złóż kopalin płynnych jest to, że wydostają się one na powierzchnię przez otwory wiertnicze, przez co koszty wydobycia ich są znacznie niższe niż przy wydobywaniu kopalin stałych.
* Gaz, ropa i wody geotermalne na terenie Polski występują w utworach: miocenu Przedgórza Karpat, trzeciorzędowo-kredowych Karpat, oraz w utworach: kredy, jury, triasu, permu, karbonu, dewonu i dolnego paleozoiku na Niżu Polskim.
* Zasoby energii cieplnej zawarte w jeszcze nieudostępnionych kopalinach płynnych Polski szacuje się na około 27-32 mld tpu, z czego około 10 proc. znajduje się w złożach węglowodorów (gaz ziemny, ropa naftowa), a blisko 90 proc. w złożach wód geotermalnych. Stanowi to przeszło 100-krotnie więcej niż roczne potrzeby Polski.
* Opłaty za eksploatację kopalin, według aktualnie obowiązującego prawa geologicznego i górniczego, pobierane są od wartości wydobywanej kopaliny i nie mogą być wyższe od 10 proc. ich wartości, podczas gdy w krajach zachodnich i Bliskiego Wschodu wynoszą one 12-82 proc.
* Wartość tych zasobów, po ich udostępnieniu i wydobyciu, licząc po aktualnie obowiązujących cenach światowych, szacuje się na przeszło 3 biliony dolarów.
* Prawna ochrona tej wartości i pozyskanie dla potrzeb społeczeństwa polskiego przynajmniej jej części powinna być jednym z głównych zadań polskiego parlamentu i rządu. Instytucje te powinny pilnować, aby bogactwa, o których mowa, nie przeszły w ręce różnorodnych "szejków" i kombinatorów, a pozostały we władaniu całego Narodu i lokalnych władz (gmin).
|
|
7 sierpień 2003
|
|
prof. Julian Sokołowski, prof. Jacek Zimny
|
|
|
|
Oświadczenie Primum Non Nocere - o protestach Służby Zdrowia i ustawie 203
luty 16, 2005
dr Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
|
Śmierdziel
listopad 13, 2004
|
Zapomniany Stachniuk
wrzesień 7, 2003
przesłała Elżbieta
|
Czy to jest służba Narodowi?
lipiec 18, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Krajobraz z radarem
wrzesień 21, 2006
Michał Sobczyk, Jarosław Szczepanowski
|
Żydowskie święto w Sejmie i u prezydenta
grudzień 10, 2007
PAP
|
Jak kradli tak kradną dalej.
90 tys. zł dla 4 osób
kwiecień 1, 2003
PAP
|
Brytyjski "Obman"
luty 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
„Fachowcy” od piłki kopanej
czerwiec 10, 2006
Marek Olżyński
|
Wyborcy-a teraz mamy Was w d...
listopad 26, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Międzynarodówka bogaczy
(Tajna władza Świata)
listopad 19, 2005
http://www.naszdziennik.pl
|
BILANS MAJˇTKU POLSKIEGO
luty 24, 2004
|
Prywatyzacja edukacji według PO
październik 26, 2008
Elzbieta
|
Dlaczego media podtrzymują zawiść?
styczeń 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Młodzieży-ratujcie się II
lipiec 27, 2008
mik
|
Kiedy w Polsce pojawi się rozum .........
lipiec 8, 2008
Artur Łoboda
|
Solidarność 25 lat w Instytucie
maj 28, 2005
Jerzy Kowalewski
|
Mundial i cykliści
czerwiec 15, 2006
StefanDetko
|
Odpowiadamy za tych, których oswoiliśmy
październik 12, 2003
Artur Łoboda
|
Ten kamienny opus
kwiecień 2, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
więcej -> |
|