ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów 
Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
więcej ->

 
 

Polskie mięso armatnie


Gdy w latach 60. grupa partyjnych „liberałów”, usiłowała zmienić polskie życie polityczne, słyszała w odpowiedzi długie wywody Wiesława Gomułki o sojuszach i mentorskie połajanki, że przecież Polska „nie leży na Wyspach Hawajskich”. A może jednak? Do takiego wniosku można dojść, gdy słyszymy deklaracje polskiego rządu o wysłaniu 1000 naszych żołnierzy do Afganistanu. Wielu z nas mimo woli przypomina sobie los Legii Nadwiślańskiej, którą Napoleon wysłał na San Domingo (dzisiejsze Haiti) do tłumienia powstania Murzynów, którzy naiwnie uwierzyli w deklaracje zniesienia niewolnictwa. Wszyscy wiemy jak dla Polaków skończyła się ta eskapada. Tym razem pojedziemy do południowego Afganistanu, gdzie siły sojuszu toczą regularne walki z talibami. Gdzie trup ściele się gęsto, o czym dotkliwie przekonali się Amerykanie i Brytyjczycy.

Na co liczymy? Na granty amerykańskie bezzwrotnej pomocy? Na ostateczne zlokalizowanie w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej? Minister obrony Radek Sikorski w wywiadzie dla RMF FM życzył naszemu kontyngentowi „wiele żołnierskiego szczęścia”. Cóż więcej miał powiedzieć, że Irak w porównaniu do południowego Afganistanu to kaszka z mlekiem? A może wciąż liczymy na nowe sukcesy ekonomiczne w Iraku? Już zginęło tam 17 Polaków i wciąż nie słychać o obiecywanych nam gigantycznych kontraktach dla polskich firm, które miały odbudowywać Irak. Naiwnie o tym rozpisywała się polska prasa w 2003 roku. Europejscy krzykacze i różni liberalni defetyści pod wodzą Francji, dostali od Amerykanów smakowite kąski dotyczące energetyki, budownictwa i sektora naftowego. Dostali tylko po to, aby przestali gadać o „niesprawiedliwej wojnie przeciwko narodowi irackiemu”. Nam pozwolono sprzedać zaledwie kilkadziesiąt wozów opancerzonych „Dzik”, jakieś kałasznikowy i stare śmigłowce Mi-8 sprowadzone z Rosji.

Minister Sikorski w wywiadzie dla jednego z dzienników, pomoc USA dla Polski wycenił na kilkaset milionów dolarów, pozyskanych w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Porównajmy to z corocznym transferem amerykańskiej gotówki do Egiptu: 3 miliardy USD; Izraela: 3 miliardy 200 milionów USD; Turcji: około 2 miliardów USD (dane z 2004 roku). Czy polski sojusznik jest mniej cenny? A może dopiero po nieuchronnych ofiarach w Afganistanie zwiększy się jego wartość? Śmiem w to wątpić. Po wielu wręcz bezczelnych artykułach „New York Timesa” kwestionujących ducha bojowego i skuteczność polskiego kontyngentu. Pisanych w niezawodnie antypolskim duchu. Kontyngentu, z którego wielu amerykańskich dowódców i były namiestnik Paul Bremmer zrobili wygodnego kozła ofiarnego.

Jak na razie z bezzwrotnej pomocy dla Polski jaką otrzymaliśmy od USA kupimy kilka 30 letnich samolotów C-130 Hercules, które będą wykorzystywane do przewożenia naszych wojsk do Afganistanu. Oby nigdy nie pełniły roli „Czarnych Tulipanów”, jak nazywali Rosjanie powracające z Afganistanu samoloty transportowe z trumnami zabitych żołnierzy Armii Czerwonej. Afganistan w latach 80. gdy „Solidarność” walczyła z komuną, był symbolem powolnego i nieuchronnego upadku ZSRR. Większość z nas sympatyzowała z dzielnymi Pusztunami generała Massuda-„Lwa Panczisziru”, którego wyczyny opisywał dla brytyjskich gazet młody Radek Sikorski. Dziś zamiast Massuda mamy przekształconych w talibów Pusztunów. A my pojawiamy się w tym kraju, jako część antyterrorystycznej krucjaty Zachodu przeciwko islamskim fundamentalistom, a naszych żołnierzy wysyła autor książki „Prochy świętych” Radek Sikorski. To paradoks naszej polityki zagranicznej, że jedziemy walczyć po stronie Amerykanów i Zachodu głównie z powodu strachu przed Rosją.

15 wrzesień 2006

Tomasz Trzaska 

  

Archiwum

Kto chce wojny?
marzec 20, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Apel skazancow sowieckich - Polakow z Kazachstanu
listopad 13, 2006
W imieniu prezesa Zinkiewicza
W Brazylii eliminują czasownik od słowa "Żyd"
styczeń 4, 2007
bibula- pismo niezależne
Choinki - świąteczna kolorowanka
grudzień 24, 2003
zaprasza.net
Czy stać nas na publiczne szpitale?
styczeń 9, 2008
Dariusz Kosiur
Nowa Książka "Masakra w Jedwabnem", Walka z Fałszowaniem Historii Polski
marzec 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Żydzi nie są narodem wybranym
maj 14, 2008
Niewykorzystane możliwości internetu
sierpień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Sztuczna inteligencja już w Polsce!
lipiec 18, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Gro?na Obietnica Prezydenta Bush’a
wrzesień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy to nowy rodzaj cenzury?
październik 29, 2006
Adam Sandauer
The Iraq War: Worse than a Mistake
marzec 25, 2003
Izraelski rabin za rozstrzeliwaniem buntowników
lipiec 18, 2002
PAP
Wspomnienie o Janku Samsonowiczu
październik 4, 2005
przeslala Elzbieta
Najmądrzejszy naród na świecie
czerwiec 26, 2008
Artur Łoboda
Gdzie są profesorowie z dawnych lat ?
listopad 14, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Koniec wolnej prasy
sierpień 22, 2003
ABCnet
Madagaskar, Hiszpania, „Ost Juden” i Holokaust
październik 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kariera Hitlera i Jego Zemsta na Polsce
wrzesień 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Rebelianci Marka Jurka
maj 1, 2007
Bogusław
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media