ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Cała prawda o ataku z 11 września 
Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
więcej ->

 
 

"Times": papież obdarza miłością całą ludzkość

Papież Jan Paweł II, mimo słabnących sił fizycznych zachował dawną odwagę i całą swoją miłość, którą obdarza nie tylko katolików i chrześcijan, ale całą ludzkość - napisał były redaktor naczelny "Timesa" i były szef rady nadzorczej BBC William Rees-Mogg.

Autor, który był uczestnikiem powołanej przez Watykan międzynarodowej komisji kultury, wspomina też swoje osobiste kontakty z papieżem.

Na obecnym, pó?nym etapie pontyfikatu, chrześcijaństwo Jana Pawła II znajduje bardzo prosty wyraz w czystej formie, w ujmowaniu się za cierpiącymi, a szczególnie tymi, którzy borykają się z wojną i nędzą - napisał o Janie Pawle II w obszernym artykule w poniedziałkowym "Timesie".

Historyczne znaczenie pontyfikatu Jana Pawła II - jednego z zaledwie kilku papieży, którzy zasiadali na Piotrowym tronie przez blisko ćwierćwiecze - porównuje William Rees-Mogg do zasług papieża Hadriana I, wspomagającego budowę chrześcijańskiego imperium Karola Wielkiego w VIII wieku.

Tylko Hadrian I 1200 lat temu wniósł porównywalny (do Jana Pawła II) wkład w uporządkowanie Europy. Hadrian I dopomógł rozproszyć mroki średniowiecza. Jan Paweł II dopomógł w zamknięciu ciemnego rozdziału sowieckiego komunizmu. Obaj przyczynili się do ocalenia Europy - napisał.

Zdaniem znanego brytyjskiego publicysty, Jan Paweł II mógł nie osiągnąć tego, co faktycznie osiągnął, gdyby nie to, że jest Polakiem. To sprawiło, że doświadczył skutków zarówno tyranii sowieckiej, jak i hitlerowskiej.

Jakiś inny, włoski papież na jego miejscu, nawet dobry, nie mógłby liczyć na zaskarbienie sobie równej lojalności (co Jan Paweł II), bo najprawdopodobniej nie starczyłoby mu wyobra?ni do zrozumienia nieszczęść, które spotkały kraje dawnego obozu moskiewskiego - dodaje.

W historii Europy nie trzeba być Polakiem, by być bohaterem, ale bycie Polakiem pomaga - powiedział.

Wielu komentatorów chwali wkład Jana Pawła II do sprawy wolności w Europie i jego charyzmatyczne apele do świata, ale krytycznie ocenia jego konserwatyzm w sensie teologicznym. Zdaniem Rees- Mogga, papież rzeczywiście był konserwatywny w sprawach doktrynalnych i wszystkim, co dotyczy dyscypliny stanu duchownego, ale nie powinno to dziwić. Jeżeli papież nie będzie bronił katolickiej doktryny wiary, to kto to ma robić? - pytał retorycznie.

Nawet jeśli możemy się nie zgadzać z niektórymi osądami Jana Pawła II, podtrzymuje nas na duchu to, że jest silną kotwicą w dryfującym świecie - dodał.

William Rees-Mogg nie wróży łatwego zadania następcy Jana Pawła II. Wskazuje w tym kontekście na nierozwiązane niektóre kwestie II Soboru Watykańskiego i nowe zagadnienia, które wyrastają na podłożu zmian kulturowych w skali całego globu.

Inną sprawą jest docelowy model papiestwa: czy papież powinien polegać bardziej na kurii rzymskiej, czy też na kolegium biskupów? Rozstrzygnięcia wymaga też sprawa roli i statusu kobiet w Kościele - sądzi autor.

Stwierdza zarazem, że "osąd Jana Pawła II nie przesądzi tego, w którym kierunku Kościół katolicki będzie się rozwijał w XXI wieku", choć zauważa, że od czasów świętych Ambrożego i Augustyna, Kościół przechodził nieustanny proces reformy i rozwoju. Gdyby było inaczej, to dawno temu dożyłby swoich dni.
20 sierpień 2002

PAP 

  

Archiwum

Dom na kołach
luty 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
JESZYWAS CHACHMEJ
luty 13, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Królowie
styczeń 13, 2007
Radio Kraków
Spisek generałów w USA?
kwiecień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Chłop w amoku
marzec 15, 2004
Ewa
Cyfry numeru PESEL:
październik 17, 2007
Grażyna
Przeminął czas
styczeń 12, 2004
przesłała Elżbieta
Jesteśmy niegospodarnym narodem!
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nie chorujmy!
kwiecień 23, 2003
katar
Na ratunek
październik 13, 2003
PAP
Jak funkcjonują największe gangi (2)
Konwersja, czyli odzyskać gotówkę

luty 25, 2005
Jarosław Supłacz
POECI, ANIOŁY, DOBROĆ
listopad 19, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Wannsee, Madagascar, Lenin, Hitler, and the Jews
marzec 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Zionists, Psychopaths and 9/11
kwiecień 10, 2007
przysłał ICP
Abp Gocłowski: grzeszy ten, kto uważa, że przed 1989 było lepiej
listopad 11, 2002
PAP
"Solidarność" - Krystalizacja ruchu społecznego po wielkiej rewolcie Partia, czyli obrońca ancien regime'u
czerwiec 2, 2002
Andrzej Friszke
Czy to koniec obecnego systemu finansowego?
styczeń 7, 2009
Dariusz Kosiur
Recenzja książki J.A. Rossakiewicza pt "Demokracja finansowa"
marzec 8, 2006
Zbigniew Dmochowski
Dobry artykul.
kwiecień 7, 2008
Goska
Strategia
wrzesień 28, 2004
aa
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media