ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi 
Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Cała prawda o ataku z 11 września 
Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
więcej ->

 
 

Pokonać bestię i zająć jej miejsce

Walki w Nadżafie przeradzają się w powstanie


W walkach w Nadżafie na południu Iraku zginęło od czwartku około 300 Irakijczyków - oszacowały siły USA. Bojownicy iraccy natychmiast zakwestionowali te dane jako kilkakrotnie zawyżone. Informacje o starciach i ofiarach docierają także z innych rejonów Iraku.

Siły amerykańskie walczą w Nadżafie z milicją radykalnego duchownego szyickiego Muktady al-Sadra - Armią Mahdiego. Rzecznik al-Sadra oświadczył, że w starciach z Amerykanami zginęło od czwartku 36 bojowników Armii Mahdiego.

Sadryści zagrozili w czwartek wieczorem rozpętaniem krwawej rewolucji w Iraku, jeśli Amerykanie nie zgodzą się na utrzymanie rozejmu w Nadżafie. Dali Amerykanom czas do północy z czwartku na piątek, ostrzegając, że jeśli do tego czasu siły USA nie wstrzymają ognia, "bitwa będzie trwać i rozszerzać się będzie płomień rewolucji".

Ultimatum dla sadrystów

Tymczasem wieczorem gubernator prowincji Nadżaf postawił sadrystom ultimatum: w ciągu 24 godzin muszą opuścić miasto Nadżaf, w przeciwnym razie czeka ich śmierć.

Amerykańskie lotnictwo przeprowadziło rano serię nalotów na cele w Nadżafie. Do centrum miasta skierowano też kolumnę amerykańskich czołgów. Śmigłowce USA od rana atakowały pociskami rakietowymi przede wszystkim cmentarz muzułmański w Nadżafie, gdzie schronili się sadryści, a także samo centrum miasta. Cmentarz znajduje się tuż obok jednej z głównych świątyń szyitów - meczetu Imama Alego. Agencje informowały o kłębach dymu, unoszących się nad meczetem i cmentarzem.

Amerykanie poinformowali o śmierci swoich dwóch żołnierzy w Nadżafie. Polegli wchodzili w skład 11. Korpusu Ekspedycyjnego Piechoty Morskiej, który niedawno zluzował w Nadżafie jednostki Armii USA (sił lądowych). Straty te zwiększyły do co najmniej 683 liczbę amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli z rąk przeciwnika od rozpoczęcia działań wojennych w Iraku 20 marca ubiegłego roku.

Ataki na polskie obozy

W nocy z czwartku na piątek atakowane były także obozy w polskiej strefie stabilizacyjnej. Nikt nie został ranny. Dwukrotnie nieznani napastnicy ostrzelali Obóz Zulu w prowincji Wasit, w którym stacjonuje ukraiński kontyngent wojskowy.

Nie tylko w Nadżafie dochodzi do starć. Iracki resort zdrowia podał, że w walkach w szyickiej dzielnicy Bagdadu - Mieście Sadra - zginęło od czwartku rano 19 Irakijczyków, a 111 zostało rannych. Rzecznik sił USA podał rano, że w tej części Bagdadu zostało rannych w czwartkowych atakach także pięciu Amerykanów. W sumie w czwartek w całym Bagdadzie obrażeń doznało 15 amerykańskich żołnierzy.

W starciach sił USA z irackimi partyzantami w Samarze na północ od Bagdadu zginęło w nocy z czwartku na piątek dwu irackich cywilów, a co najmniej trzynastu odniosło obrażenia - podały w piątek rano ?ródła medyczne w mieście. Wśród rannych jest troje dzieci i dwie kobiety.

Incydent na moście

Do wybuchu walk doszło w czwartek wieczorem po incydencie zbrojnym na moście na rzece Tygrys, przepływającej przez Samarrę. Amerykanie przeprowadzili następnie serię rewizji w domach w kilku dzielnicach miasta, co wywołało zbrojny sprzeciw sadrystów. Dowództwo USA wezwało śmigłowce - przed północą w czwartek przeprowadzono serię nalotów na centrum Samarry. Nalot trwał ponad dwie godziny.

Celem amerykańskich pocisków rakietowych była domniemana baza partyzantów irackich, mająca znajdować się w dawnej siedzibie saddamowskiej partii Baas w mieście. Na budynek spadło co najmniej 11 pocisków.

Żołnierze z włoskiego kontyngentu wojsk koalicyjnych starli się w nocy z czwartku na piątek z bojówkami szyickiego radykała Muktady al-Sadra w Nasirii na południu Iraku - podał w piątek rano włoski rzecznik wojskowy. Zginęło co najmniej czterech irackich cywilów, a dziesięciu odniosło poważniejsze obrażenia. Celem ataków była m.in. chroniona przez Włochów miejscowa elektrownia, a także komenda irackiej policji.
7 sierpień 2004

PAP 

  

Archiwum

Żołnierze GROM-u pójdą w ślady swojego dowódcy?
styczeń 26, 2004
wybiórcza
Kartki z historii USA i Polski
październik 11, 2008
Dariusz Kosiur
Co nas czeka w 2003?. Rozmowa z Jadwigą Staniszkis i Tomaszem Żukowskim Nowy rok, nowy rząd, nowy premier
styczeń 2, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Towarzystwo ochrony ormowców
styczeń 7, 2003
Artur Łoboda
Naród musi stać się suwerenem we własnym państwie
październik 27, 2005
Jan Dziżyński
Katastrofa ludzkosci
marzec 28, 2003
Waldemar Maszewski, Hamburg
Bez prawa powrotu
maj 2, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
W sieci zależności
styczeń 13, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Bułgarski europoseł Stojanov: Cyganie żyją kosztem reszty społeczeństwa, Żydzi wykorzystują kryzysy ekonomiczne
styczeń 14, 2007
bibula- pismo niezależne
KLIMAT MIASTA
grudzień 14, 2002
Kazimierz Z. Poznanski
Złotousty Minister
marzec 6, 2007
Bogusław
„Wrogowie” naszych wrogów są naszymi przyjaciółmi
kwiecień 4, 2008
Dariusz Kosiur
Jednością silni, rozumni szałem...
lipiec 21, 2006
Artur Łoboda
Soros jako autor nowej książki
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Nie chcą Leclerca
październik 3, 2005
przesłała Elżbieta
Milczenie za 400 milionów złotych
lipiec 14, 2002
PAP
Internowani
marzec 1, 2006
przesłała Elżbieta
Konwój do Betlejem
październik 27, 2003
Israel Shamir
Gdzie są profesorowie z dawnych lat ?
listopad 14, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Geopolityczna siła Iranu
maj 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media