ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
więcej ->

 
 

Pyjas ofiarą prowokacji SB wobec Gierka?

- Po śmierci Pyjasa kierownictwo PZPR podejrzewało, że jego sprawa może być prowokacja służącą do kompromitacji politycznej Gierka - ujawnia serwisowi internetowemu tvp.info prokurator Krzysztof Urbaniak.

Krzysztof Urbaniak przez 17 lat prowadził śledztwo w sprawie śmierci Pyjasa. Jego zdaniem, dokumenty w tej sprawie mogą się znajdować w zbiorze zastrzeżonym IPN.

- W aktach SB były dokumenty w tej sprawie. Dziś mogą się one znajdować w zbiorach zastrzeżonych IPN - mówi tvp.info prokurator Urbaniak.

Z zeznań świadków w sprawie śmierci Stanisława Pyjasa wynika, że w krakowskiej SB rywalizowali ludzie związani z Mieczysławem Moczarem i Stanisławem Kanią oraz tzw. "śląski desant", czyli ludzie I sekretarza KC. Ci pierwsi wspierali Jana Billa (to on przyjmował raporty Lesława Maleszki). Jednak szefem krakowskiego SB został protegowany Gierka, Stefan Gołębiowski. - Ta rywalizacja w SB była bardzo silna, co zresztą potwierdziło wielu przesłuchanych przeze mnie świadków - mówi Urbaniak.


- We wszystkich krajach komunistycznych rywalizowały ze sobą partia i bezpieka - uważa Janusz Rolicki, autor biografii Edwarda Gierka i wywiadu rzeki z I sekretarzem "Przerwana de-kada". Publicysta potwierdza, że Gierek wspominał o możliwych działaniach części SB mających go zdyskredytować. - Raz brała górę policja polityczna, jak było za czasów Bieruta, innym razem górą była partia. Wiem, że po zabójstwie Stanisława Pyjasa, Gierek kazał sprawdzać także tzw. "stronę polityczną tej śmierci". Sądził, że to była prowokacja przeciwko niemu. Ten temat będzie jednak niezmiernie trudny do prześledzenia, bo dotyczy ludzi z samej góry bezpieki - mówi Rolicki.


- Nie można wykluczyć takiego spisku. Gierek nieustannie podejrzewał Kanię - mówi Antoni Dudek, doradca prezesa IPN. - Mam jednak wątpliwości. Gdyby sprawa Pyjasa miała być ude-rzeniem w I sekretarza, posłużono by się kimś bardziej znanym, z czołówki opozycji. Tymczasem Pyjas nie był powszechnie znaną postacią - mówi Dudek.


Prokurator Krzysztof Urbaniak uważa, że kwerenda zbioru zastrzeżonego może pozwolić na znalezienie dowodów pozwalających postawić przed osądem osoby winne śmierci Pyjasa. Ale nie tylko. - Odnalezione niedawno trzy nowe teczki tajnych współpracowników SB mogą być podstawą do postawienia zarzuty nowym osobom, mającym związek z niszczeniem dokumentów "Ketmana" w Krakowie - dodaje Urbaniak.


7 maja 1977 r. w bramie przy ulicy Szewskiej 7 znaleziono ciało Stanisława Pyjasa, studenta V roku polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ówczesna prokuratura uznała, że pijany student spadł ze schodów i się zabił. Przyjaciele i znajomi zabitego od początku nie mieli wątpliwości, że padł on ofiarą zbrodni. Jako mordercę Pyjasa wskazywano byłego boksera Cracovii, który niedługo potem zginął w zamachu. Obecnie za sprawą filmu TVN "Trzech kumpli" pojawiła się hipoteza, że Pyjas zginął ponieważ mógł zdekonspirować tajnego współpracownika SB o ps. Ketman. Pod takim pseudonimem był zarejestrowany przyjaciel Stanisława Pyjasa - Lesław Maleszka.

27 czerwiec 2008

interia.pl 

  

Archiwum

Dla jego bolesnej męki
październik 21, 2008
wikipedia.pl
Nagła przemiana vortalu w wortal
listopad 6, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
IV Rzeczpospolita Ludowa?!
kwiecień 30, 2006
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2005r. Podjęło się rządzenia bez większości parlamentarnej...
październik 13, 2006
Zdzisław Raczkowski
Ogolny bilans kosztow, strat i zyskow
Koszty aneksji do UE (7)

kwiecień 1, 2003
Włodzimierz Bojarski
Już judzą...
wrzesień 27, 2005
Artur Łoboda
Wielki mit pod nazwą Unia Europejska - padł.
listopad 27, 2002
Artur Łoboda
Napad na prokuratora Kapustę - sprawcy ukradli dokumenty PKN Orlen
październik 20, 2004
PAP
Media
listopad 29, 2003
Nasz Dziennik
Koszt ropy naftowej w Iraku
kwiecień 13, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Imperium dostaje zadyszki
październik 10, 2006
Ignacy Nowopolski
Prawdziwy powod ataku na Iran
lipiec 14, 2008
...
Czy Nadal Pogoda Dla Żydów?
marzec 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Fragment rozmowy z jednym z Iluminatów. Czy należy mu wierzyć ? Oceńcie sami.
styczeń 23, 2007
marduk
Czy Sankcje Karne Dadzą Iranowi Przewagę?
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Początek Nowego Księstwa Warszawskiego
sierpień 17, 2004
WEJŚCIE DO UNII EUROPEJSKIEJ POZBAWI POLSKĘ SUWERENNOŚCI !
kwiecień 22, 2003
przesłała Elżbieta
Pomnik dla Reagana
lipiec 10, 2007
zmk
Szósta rocznica ataków rządu amerykańskiego na budynki World Trade Center 1, 2 i 7. Nowy Jork 11 września 2001
wrzesień 11, 2007
Dorota Szczepańska
WIDZIANE Z AMERYKI - KOMENTARZE Z USA (3) HISTORIA FBI
grudzień 31, 2004
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media