ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jedna z przyczyn obecnej wojny przeciwko Ludzkości 
1 styczeń 2022      Artur Łoboda
Polskie wigilie  
22 grudzień 2018     
Zniewolone umysły (2)  
7 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Główny rozgrywający - "gazeta.pl"  
14 kwiecień 2010      Artur Łoboda
W co grają Niemcy? 
31 lipiec 2019     
Jestem wybitnym gościem w pokrzywach ! 
22 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Izrael chce, aby Gwardia Narodowa USA została rozmieszczona przeciwko antyizraelskim protestującym na amerykańskich uniwersytetach 
3 maj 2024     
Najwyżsi oficerowie wojskowi stawiają Macronowi ULTIMATUM, by zakończyć zamieszki we Francji 
6 lipiec 2023     
Pytania referendalne Prezydenta  
21 czerwiec 2018     
Niszczyciele polskiej kultury 
26 marzec 2012      Artur Łoboda
Bez komentarza 
12 grudzień 2012      Artur Łoboda
Zbrodniarz naucza historii 
9 maj 2015      Artur Łoboda
Islandia: urzędowe porwanie noworodka polskim rodzicom. Apel o pilną interwencję obu rządów  
3 grudzień 2017      Warszawska Gazeta
Świąteczne życzenia dla Rodaków 
24 grudzień 2009      Artur Łoboda
Rosyjska „szczepionka na Covid” Sputnik V jest teraz oficjalnie bezużyteczna. Rosjanie obiecali „zaktualizowaną” szczepionkę, ale nie będą mogli zobaczyć danych z prób 
12 listopad 2023      Edward Slavsquat
WIESŁAW SOKOŁOWSKI Obudź się, Polsko 
4 wrzesień 2012      www.trwanie.com
Rada Deputowanych uznała brytyjskich Żydów za wspólników ludobójstwa w Strefie Gazy 
15 sierpień 2024     
"Nawet sprzeciw polityczny można sklasyfikować jako terroryzm”  
10 maj 2021     
pytanie i odpowiedź.  
24 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Rozpasana żydohołota 
11 styczeń 2021      Artur Łoboda

 
 

Choroba mikrofalowa

Choroba mikrofalowa, choroba telegrafistów – zmiany patologiczne w ciele człowieka pod wpływem pola elektromagnetycznego.
Na temat przyczyn i rzeczywistego występowania tej choroby, zwłaszcza w przypadku słabych pól elektromagnetycznych istnieją liczne dyskusje i rozbieżności.

W Polsce choroba mikrofalowa została wykreślona z listy chorób zawodowych dla osób cywilnych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r., nadal jednak występuje w dokumentach dotyczących chorób zawodowych służb ochrony kraju jak wojsko, wywiad czy więziennictwo.

Pole elektromagnetyczne o dużym natężeniu powoduje zmiany czynności bioelektrycznej narządów, reakcje hormonalne, uszkodzenia narządów i tkanek, zmiany w układzie nerwowym oraz zmiany patologiczne.
Zmiany patologiczne są dzielone na obiektywne i subiektywne.

Według niektórych źródeł w podobny sposób działa też pole elektromagnetyczne o bardzo małym natężeniu - poniżej polskich wartości granicznych. (sto razy mniejszych - niż w 2020 roku.)
Mechanizm działania próbował już 1968 roku wyjaśnić polski fizyk, profesor Stefan Manczarski (1899-1979).
W 1968 sformułował on teorię wpływu słabych pól elektromagnetycznych na elektrony swobodne w mitochondriach.
 
Pierwsze opisy chorobowych zmian w organizmie pod wpływem pola elektromagnetycznego opisał dr Erwin Schliephake.
Później zagadnieniem tym zajmowali się Horn (1934), i Dänzer (1938).
Jednym z pionierów badań tej choroby był dr Piotr Czerski.
 
Do głównych objawów choroby mikrofalowej zaliczył on:

    1. w zakresie dolegliwości subiektywnych, których doświadcza sama osoba poszkodowana: - ogólne osłabienie, częste i uporczywe bóle głowy, nadmierna drażliwość nerwowa, szybkie zmęczenie, ospałość, obniżenie energii życiowej wyrażające się osłabieniem normalnych zainteresowań, osłabienie popędu płciowego, nadwrażliwość na nasłonecznienie, oraz rozmaite niedyspozycje ze strony przewodu pokarmowego;

    2. w zakresie dolegliwości obiektywnych obserwowanych przez lekarzy czy inne osoby to - obniżenie ciśnienia krwi, zwolnienie akcji serca, drżenie rąk, nadmierna potliwość rąk i stóp, zmiany w krwi i w układzie krwiotwórczym, dyskretne zmiany w czynności bioelektrycznej mózgu (EEG) i serca (EKG) oraz rozmaitej wielkości zmętnienia w soczewce oka oraz tzw. "neurologiczny zespół choroby mikrofalowej".


Profesor Barański z Warszawskiego Instytutu Medycyny Lotniczej opisał zmiany czynności bioelektrycznej mózgu, oraz zwiększoną wrażliwość na kardiozol u osób skażonych promieniowaniem z zakresu mikrofalowego z racji wykonywania zawodu.
Czerski w swojej pracy opisuje na podstawie własnych doświadczeń chorobę mikrofalową i uszkodzenia chromosomów.
 
Zagadnieniem oddziaływania słabych, szybkozmiennych pól elektromagnetycznych zajmował się L. Minecki z Państwowego Instytutu Ochrony Pracy.
Opisał on m.in. uszkodzenia chromosomów i embrionów.
 
Dr Ulrich Warnke, z Uniwersytetu Saarland, Niemcy pisał:


    ..myśmy byli wcześniej w naukowym konsensusie daleko bardziej zaawansowani niż dzisiaj.
    Zespół mikrofalowy choroby częstotliwości radiowej jest uznany w nauce od bardzo dawna jako medyczna rzeczywistość
 


Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_mikrofalowa
5 kwiecień 2021

 

  

Komentarze

 

Tak więc żołnierz i klawisz może chorować w wyniku promieniowania elektromagnetycznego.
Ale osoba cywilna już nie może na to chorować.

2021-04-05
Artur Łoboda

 

Proponuje w ramach oddolnej inicjatywy aby Rada Ministrow wykreslila z listy tez: raka, zawaly serca, udary i bule w krzyzach. Bedziemy mieli za jednym pociagnieciem piora duzo zdrowsze spoleczenstwo a i przy okazji sluzba niezdrowia odetchnie z ulga.

2021-04-08
janosik

  

Archiwum

Chamstwo i kurestwo
maj 31, 2005
Artur Łoboda
Czy religia pomaga politykom?
styczeń 5, 2008
Gregory Akko
Orkiestra gra do końca. Przemeblowanie w rządzie
styczeń 6, 2003
PAP
Rozmowa Adama Sandauera z Gabrielem Janowskim członkiem Ruchu Patriotycznego
wrzesień 24, 2005
zaprasza.net
Rzeczpospolita Polska pańtwo policyjne
kwiecień 27, 2008
szukacz
Odebrać dzieci
styczeń 5, 2009
Bogusław
Zamiast Wigilijnej Gwiazdki.
grudzień 22, 2004
Jan Lucjan Wyciślak
Tylko jedno pytanie
marzec 15, 2008
Sztuka zarządzania, czyli co ma przyszłość w biznesie
styczeń 1, 0000
CZESŁAW RYCHLEWSKI (Trybuna )
Opinia Biskupów USA o Sytuacji w Iraku
listopad 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Pożegnanie z dolarem
luty 19, 2008
Andrzej Dryszel
Hymn skoczny niczym mistrz skoczni
styczeń 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
http://www.krakow.pl/miasto/lokacja/
październik 4, 2004
Państwo Polskie z rządzącą mniejszością żydowską RP z gwiazdą Dawida w tle
sierpień 3, 2007
Dariusz Kosiur
W dniu ataku na Irak spotykamy sie o 17.00 w dziesiatkach miast Polski, by zademonstrowac swoj protest przeciwko tej wojnie
marzec 20, 2003
Wigilia Bożego Narodzenia
grudzień 24, 2007
Marek Olżyński
Sprawność Gospodarcza Ameryki
marzec 12, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kobieta - samica człowieka
luty 12, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kontrakt Społeczny Samobójczego Terrorysty
grudzień 12, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Mydlenie Oczu na Temat Iraku
listopad 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media