ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Metaamfetamina w TVP Historia i TVN 
5 luty 2020      Alina
Trwa kontrolowana rozbiórka infrastruktury ŻYWNOŚCI i ENERGII… przygotuj się lub daj się zmiażdżyć 
21 lipiec 2022      Mike Adams
80 lat po 1 IX 1039 roku 
2 sierpień 2019      Alina
Przemówienie pożegnalne europosła brytyjskiego M. Farage'a w PE 
31 styczeń 2020      Alina
Religijni Żydzi wiedzą - z czym mamy do czynienia 
13 listopad 2020     
Moje słowa leczą 
5 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Minister Bęcwał Sikorski, Olejnik bez oleju, casus „kierownika kołchozu BR” Łukaszenki, czyli... nie kończący się PO-PIS Narodowych Bęcwałów 
22 grudzień 2010      Gasienica
Democracy is coming to the U.S.A. Leonard Cohen - Democracy  
26 maj 2017     
Na czym stoimy? 
29 październik 2019      Artur Łoboda
Donald Trump. Znienawidzili go za dwa słowa: America First 
9 styczeń 2017      Krzysztof Baliński
Na GLE 
31 styczeń 2022      Artur Łoboda
Pięć stanów pozwało firmę Pfizer za wprowadzające w błąd twierdzenia dotyczące „szczepionki” przeciwko COVID-19 
12 lipiec 2024      Ethan Huff
Wielu Żydów zwraca się obecnie PRZECIWKO izraelskiemu rządowi, który oskarżają o popełnienie zbrodni wojennych i ludobójstwa 
4 listopad 2023      Ethan Huff
bez tytułu 
5 wrzesień 2017      Jolanta Michna
Nie wierzę im już ani słowa!!! 
29 maj 2020      BaldTV
WSZYSTKO LATA pomimo pandemii! 
10 sierpień 2020      Alina
Czy polscy telewidzowie mają jakieś skojarzenia z tymi zdjęciami? 
15 luty 2010      tłumacz
Strzeżmy się tych ludzi 
30 czerwiec 2010      Artur Łoboda
Karuzela Polska wciąż pod prąd... 
30 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Ktokolwiek nie wygra 
27 luty 2022     

 
 

Arabia Saudyjska pozwala na wygaśnięcie 50-letniego partnerstwa z amerykańskim petrodolarem, zwiastując koniec petro dolara

 
 
Banknoty Rezerwy Federalnej (FRN) znajdują się w trudnej sytuacji po tym, jak gigant naftowy Arabia Saudyjska zdecydowała się nie przedłużać swojego 50-letniego partnerstwa petrodolara ze Stanami Zjednoczonymi.
 
O północy 9 czerwca 2024 r. wieloletnie partnerstwo oficjalnie dobiegło końca, umożliwiając Arabii Saudyjskiej rozpoczęcie sprzedaży ropy i innych towarów w walutach innych niż dolar amerykański, takich jak chiński renminbi i jen, euro oraz kryptowaluty cyfrowe, takie jak bitcoin .
 
Przyspieszając globalne odejście od dolara amerykańskiego, wygaśnięcie kontraktu petrodolara z Arabią Saudyjską, pierwotnie podpisanego 8 czerwca 1974 r., z pewnością wywoła poważne fale uderzeniowe w całym światowym systemie finansowym. Technicznie rzecz biorąc, system petrodolara powstał w 1972 r., gdy Stany Zjednoczone, kontrolowane przez prywatny kartel bankowy Rezerwy Federalnej, oddzieliły dolara amerykańskiego od wsparcia w złocie.
 
Późniejsze porozumienie z 1974 r. pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Arabią Saudyjską zasadniczo dodało nowe wsparcie dla FRN, które są niczym więcej niż pieniędzmi przypominającymi monopol , drukowanymi do woli i nie popartymi absolutnie niczym poza iluzją i oszustwem.
 
Innym celem porozumienia petrodolara z Arabią Saudyjską było zmotywowanie kraju Bliskiego Wschodu do zwiększenia wydobycia ropy naftowej przy jednoczesnej współpracy z innymi krajami w celu handlu ropą w oparciu o dolara amerykańskiego, co nie ma już miejsca.

Brighteon.com/4b2ae889-d0e7-4248-82fa-10f62cd5a949
 
 

Arabia Saudyjska ogłasza Project mBridge, nową platformę CBDC dla wielocentralnego banku


 
Zamiast odnowić umowę dotyczącą petrodolara z USA, Arabia Saudyjska zdecydowała się zamiast tego wdrożyć tak zwany Projekt mBridge, platformę wielobankowej waluty cyfrowej (CBDC), która obejmuje współpracę zarówno banków centralnych, jak i komercyjnych w celu ułatwienia handlu bez petrodolara.
 
„CBBC opiera się na technologii rozproszonego rejestru umożliwiającego natychmiastowe rozliczenia płatności transgranicznych i transakcje walutowe” – podaje Newsmax .
 
Okazuje się, że Rezerwa Federalna w pełni popiera przejście od petrodolara do nowego paradygmatu CBDC.
Jest to kontrolowane zburzenie istniejącego porządku świata, innymi słowy – podobnie jak 11 września, wszystko to zostało zaplanowane na taki czas jak ten.
 
Obecnie członkami mBridge jest ponad 26 krajów, w tym:

Rezerwa Federalna Bank Nowego Jorku
Międzynarodowy Fundusz Walutowy
Bank Światowy
Europejski Bank Centralny Bank
Rezerwowy Australii
Bank Izraela
Bank Francji
Centralny Bank Bahrajnu
Centralny Bank Egiptu
Centralny Bank Jordanii
Bank Namibii
Bank Rezerw Republiki Południowej Afryki


Poniższym pięciu instytucjom finansowym przypisuje się przewodnictwo w projekcie mBridge, którego współpraca rozpoczęła się w 2021 r., gdy świat był rozproszony przez „pandemię” koronawirusa Wuhan (COVID-19), która była jedynie przykrywką dla tych brudnych czynów ciemności mających miejsce w tajemnicy:

BIS Innovation Hub
Bank Tajlandii
Bank Centralny Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Instytut Waluty Cyfrowej Ludowego Banku Chin
Władze monetarne Hongkongu

„Zamiast opierać się na złocie, jak miało to miejsce w latach 70. XX w., dolar amerykański opiera się obecnie na cenie ropy naftowej” – napisał jeden z komentatorów na temat tych wydarzeń.
„Kiedy nadwyżka dolarów za ropę trafi na rynek, będą one mniej warte, co będzie równoznaczne z wydrukowaniem większej liczby dolarów – wartość dolara spadnie, a co za tym idzie – będzie większa inflacja”.

„Kilku ekonomistów ostrzegało nas przed tym i teraz stało się to faktem”.

Inny napisał, że w ciągu ostatnich 20 lat rząd USA wydrukował i wydał 30 bilionów „fałszywych dolarów”, wierząc, że ich przestępstwa finansowe nigdy go nie dogonią.

„Niektórzy z Was pamiętają wysokie ceny i długie kolejki w latach 70. – cóż, wygląda na to, że możemy przez to jeszcze raz przejść” – napisała inna.

Gdy petrodolara już nie będzie, dolara amerykańskiego też.
 
 
Źródła tego artykułu obejmują:
Newsmax.com
NaturalNews.com
 
 
 
 Źródło:
https://conspiracy.news/2024-06-14-saudi-arabia-petrodollar-partnership-expires-oil-currencies.html

20 czerwiec 2024

Ethan Huff 

  

Komentarze

  

Archiwum

Kiedy przylecą pierwsze trumny...
lipiec 10, 2003
Andrzej Kumor
Pustynia Obłędowska
grudzień 9, 2003
Artur Łoboda
Lisiewicz uniewinniony, ale nie daje za wygraną
grudzień 13, 2002
PAP
TEZY do dyskusji w ramach Programu "Polska 2005".
styczeń 6, 2003
Jakub Mariawicz
Aksjomaty
marzec 15, 2003
Artur Łoboda
Tarcza
sierpień 17, 2008
Artur Łoboda
Jan Paweł II chce współpracy Kościołów wschodnich i zachodnich
luty 6, 2003
PAP
Kolejny wypadek naszego autokaru na obczy?nie
marzec 31, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Media milczą
luty 2, 2003
zaprasza.net
Pośpiech w sprzedaży STOENu
grudzień 16, 2002
zaprasza.net
Poziom zaufania społecznego
kwiecień 26, 2004
Recenzja książki I W.Bojarskiego pt „ O PRZYSZLOSC POLSKI” Problemy i wyzwania XXI wieku - część pierwsza
kwiecień 11, 2006
prof. Zbigniew Dmochowski
Balcerowicz - portret doktrynera.
marzec 21, 2006
Przedruk
Fiasko Demokracji Fasadowej w Iraku
grudzień 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
America's Baltic Time Bomb
maj 29, 2007
przysłał ICP
Dokąd zmierzasz Polsko
sierpień 17, 2003
przesłała Elżbieta
Terapia szokowa w Iraku
marzec 31, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Krótko o protestach lekarzy i pielęgniarek
lipiec 1, 2007
Dariusz Kosiur
Policjanci izraelscy użyli dziecka jako żywej tarczy
kwiecień 25, 2004
PAP
Polska kultura i nauka w ręce brukselskich technokratów
styczeń 3, 2003
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media