ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Dla kogo Trzecia RP jest ojczyzną? 
24 czerwiec 2011      Artur Łoboda
Badanie łączy szczepionki z zawałami serca: „Wyraźnie podwyższony poziom pełnowymiarowego białka kolczastego” znalezionego we krwi ofiar  
20 styczeń 2023     
Taśmy Neumana  
4 październik 2019      Alina
Kto to jest "Państwo"? 
4 marzec 2015      Artur Łoboda
Głupich nie sieją. Sami się rodzą 
28 wrzesień 2009      Artur Łoboda
Przybijanie gwoździ zegarkiem 
10 kwiecień 2020     
Historia pokalanego poczęcia. Bojownikom walki o życie nienarodzonych - ku przemyśleniu 
7 październik 2014      Artur Łoboda
Z okazji "Dnia Kobiet" 
7 marzec 2026      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Sowa i Nieprzyjaciele 
29 kwiecień 2017      Paweł Ziółkowski
Demokracja strachu 
21 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Publiczne wezwanie do poprawienia Regulaminów w Programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2013 
7 grudzień 2012      Artur Łoboda
Międzynarodowy protest przeciw przymusowi szczepień 
3 czerwiec 2017      niezalezna.pl
Święte oburzenie - pod publikę 
11 grudzień 2009      Artur Łoboda
Oj te starsze panie porażone tym Szwabem co to wszystko chowa .... Czyli o Róży Thun 
8 grudzień 2017      Alina
Ciułacze ze SKOK zostali bezprawnie zmuszeni przez syndyków do zapłacenia za straty bilansowe, pomimo, że są poszkodowani. Kancelarie pobierają 800 tys. zł miesięcznie, wygenerowują sobie nienależne dochody 
13 grudzień 2018      Alina
Śnię o chlebie... 
18 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Trzy uwagi na bieżąco 
25 listopad 2016     
Petycja do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Sprawie Wznowienia Ekshumacji w Jedwabnem 
7 luty 2018     
Nieustanna walka klas 
28 sierpień 2018     
Krakowskie HOLYWODD odmienione 
2 grudzień 2013      /-/Ewa Englert-Sanakiewicz

 
 

Czy szczepionka Pfizer zwiększa ryzyko śmierci dzieci o 5100%? Oto, co mówią nam dane z Wielkiej Brytanii.

Raport The Exposé z 7 lutego stwierdzający, że szczepionka Pfizera przeciwko COVID-19 „zwiększa ryzyko śmierci dzieci o 5100%” zawiera dane, które zasługują na dalsze zbadanie, jednak bliższe przyjrzenie się danym rodzi pytania o wnioski z raportu.

W artykule opublikowanym 7 lutego The Exposé poinformowało, że szczepionka Pfizera przeciwko COVID-19 „zwiększa ryzyko śmierci dzieci o 5100%”, na podstawie danych zarejestrowanych przez brytyjskie Biuro Statystyk Narodowych (ONS).
 
dailyexpose.uk/2022/02/07/covid-vaccinated-children-5100-percent-more-likely-to-die

ONS jest największym w Wielkiej Brytanii niezależnym biurem oficjalnych statystyk, które obejmują liczbę szczepionek przeciw COVID i śmiertelność według grup wiekowych.
 
Dane ONS cytowane przez The Exposé znajdują się w tabeli 9 zbioru danych, zatytułowanej „Zgony, które miały miejsce między 1 stycznia 2021 a 31 października 2021 z edycją tego zbioru danych”.
Można go pobrać bezpośrednio ze strony ONS tutaj .
 
Exposé dokładnie przedstawił niektóre dane ONS w swoim artykule:
 

 
 
Jak pokazuje powyższa tabela, śmiertelność z jakiejkolwiek przyczyny u podwójnie zaszczepionych jest w rzeczywistości 238,7/4,58 = 52 razy większa lub licząc procentowo: 5100 % wyższa niż u nieszczepionych.
 
Jednak przed wyciągnięciem jakichkolwiek wniosków konieczne jest dokładniejsze zbadanie rzeczywistych danych ONS.
 
Najpierw musimy wziąć pod uwagę całkowitą liczbę zgonów w każdej populacji.
Odnotowano 96 zgonów ogółem wśród prawie 2,1 miliona nieszczepionych dzieci w grupie wiekowej od 10 do 14 lat, w porównaniu do czterech zgonów wśród 1678 dzieci w tej grupie wiekowej, które otrzymały drugą dawkę 21 dni lub więcej przed śmiercią.
 
Dzieci, które otrzymały tylko jedną dawkę, lub które znajdowały się w 21-dniowym oknie czasowym, nie zostały włączone do podgrupy o najwyższej śmiertelności.
 
 
Exposé postanowiło porównać najbardziej ekstremalną podgrupę zaszczepionych, aby wesprzeć prowokacyjny nagłówek.
Co więcej, chociaż nie podano konkretnej przyczyny zgonu (ONS dzieli tylko przyczynę zgonu na COVID lub niezwiązane z COVID), żaden z czterech zgonów nie był związany z COVID.
 
To stawia ważne pytania.
A jeśli cała czwórka zginęła w wypadku samochodowym?
Co by było, gdyby wszyscy cierpieli na wyniszczające przewlekłe schorzenie, które doprowadziło do przewidywalnej śmierci?
 
Dochodzimy do poważnego zamieszania: te dwie populacje dzieci niekoniecznie są dopasowane.
 
Jest prawdopodobne, że rodzice dzieci z istotnymi chorobami współistniejącymi chętniej szukaliby szczepionki dla swoich dzieci - w porównaniu z rodzicami zdrowych dzieci.
 
Według tabel aktuarialnych  z US Social Security Administration ryzyko śmierci w wieku 10-14 lat wynosi około 1 do 1,7 na 10 000 w danym roku.
 
Liczby te są 2 do 4 razy wyższe niż śmiertelność w grupie nieszczepionej w zestawie danych ONS, co dodatkowo wskazuje, że ta grupa jest zdrowsza niż średnia.
 
Niemniej jednak, biorąc pod uwagę wszystkie dzieci, które otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki jako całość, stwierdzamy, że 11 zgonów miało miejsce w ciągu 27 359 osobolat.
Ta śmiertelność jest nadal znacznie wyższa (prawie 9 razy) niż u osób nieszczepionych.
 
Opierając się na dokładnym teście Fisherastandardowym teście statystycznym używanym do określenia, czy proporcje kategorii w dwóch zmiennych grupowych znacznie różnią się od siebie — prawdopodobieństwo, że ta różnica może wystąpić przypadkowo, jest mniejsze niż 1 na 100 000.
 
  

 
Co dane ONS ujawniają na temat skuteczności szczepionek?
 
Jak wspomniano powyżej, chociaż istnieje duża różnica w śmiertelności między zaszczepionymi i nieszczepionymi, niemożliwe jest, na podstawie danych ONS, wyciągnięcie jakichkolwiek ostatecznych wniosków na temat bezpieczeństwa tych szczepionek ze względu na niedopasowane kohorty i niewielką liczbę niesklasyfikowanych zgonów w jednej z grup.
 
Przyjrzyjmy się teraz, co te dane mogą nam powiedzieć o skuteczności szczepień.

Jak skuteczne są szczepionki w zapobieganiu zgonom z powodu COVID w tej grupie wiekowej?
 
W 2 121 963 nieszczepionych osobolatach wystąpiły dwa zgony związane z COVID.
Odnotowano również dwa zgony związane z COVID w 27 359 zaszczepionych osobolatach.
 
Oznacza to skuteczność szczepionki (VE) = -7,557%.
Dzieje się tak, ponieważ grupa nieszczepiona jest 76,57 razy większa i miała taką samą liczbę zgonów z powodu COVID.
 
Jednak zgony w grupie zaszczepionej nastąpiły zanim dziecko otrzymało drugą dawkę.
 
Zgodnie z metodologią firmy Pfizer, pobłogosławioną przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), jej produkt jest w 100% skuteczny.
Jest to bezpośredni wynik liczenia zgonów tylko do 14 dni po drugiej dawce.
 
Przy „zero” zgonów wśród zaszczepionych i dwóch wśród nieszczepionych, szczepionka jest w 100% skuteczna w zapobieganiu zgonom z powodu COVID.
 
Z drugiej strony, jeśli porównamy dwie grupy nastolatków w wieku od 15 do 19 lat, stwierdzimy, że jeden zgon związany z COVID nastąpił na 127 842 osobo-lat w grupie w pełni zaszczepionej i 18 w 1587 072 osobolat w grupie nieszczepionej.
Skutkuje to obliczoną skutecznością szczepionki tylko 31%.
 
 
Gdzie to nas ustawia?
 
Dane ONS dają nam wiele powodów do niepokoju.
Wydaje się, że z Anglii wyłania się niezaprzeczalny sygnał niebezpieczeństwa, który należy uważnie monitorować w czasie.
 
O dziwo, kolejny zestaw danych z ONS, który obejmuje dane do końca grudnia 2021 r., wyraźnie wyklucza dzieci w tych grupach wiekowych.
 
W takim razie gdzie jeszcze możemy zajrzeć?
Centrum Kontroli i Prewencji Chorób postanowiło nie zgłaszać zgonów według stanu szczepień w tej grupie wiekowej.
 
Jesteśmy w tej samej sytuacji, w której pozostawiono nas w wyniku poważnie wadliwego i słabego badania pediatrycznego firmy Pfizer.
Biorąc pod uwagę mniej niż 2200 dzieci, a tylko 1450 otrzymało szczepionkę, badanie nie odpowiedziało na żadne pytanie dotyczące bezpieczeństwa lub skuteczności.
 
Dr Eric Rubin, redaktor naczelny New England Journal of Medicine i członek panelu doradczego FDA ds. szczepień, przyznał, że badanie nie przyniosło żadnych informacji poprzez zwięzłe i notoryczne stwierdzenie podczas przesłuchania FDA:
„Nigdy nie zamierzamy dowieść, jak bezpieczna jest ta szczepionka, dopóki nie zaczniemy jej podawać. Tak już po prostu jest."
 
Rubin nie jest do końca poprawny.
Moglibyśmy dowiedzieć się, jak bezpieczna jest ta szczepionka, gdyby on i jego koledzy - członkowie panelu doradczego zażądali, aby przed podaniem szczepionki dziesiątkom milionów dzieci przeprowadzono odpowiednio zaprojektowaną i zasilaną próbę.
 
W każdym razie zaczęliśmy to dawać.
Kiedy dowiemy się, jak bezpieczna jest ta szczepionka?
 
Co ważniejsze, co powinniśmy w międzyczasie zrobić?
Wstrzymać szczepienia dzieci do czasu zebrania danych i zbadania zgonów?
Lub kontynuować testując go na niemowlętach w wieku 6 miesięcy i starszych ?
 
Źródło: 
childrenshealthdefense.org/defender/does-pfizer-shot-increase-kids-risk-death/?itm_term=home
10 luty 2022

Madhava Setty MD 

  

Komentarze

  

Archiwum

Biała Dama jak hydraulik
marzec 18, 2006
Śmierć Saddama Husseina
grudzień 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Bułgarski pościg
czerwiec 28, 2006
Konrad Banachewicz
5 lat portalu "zaprasza.net"
maj 13, 2007
Artur Łoboda
Majaczenia Korwina
czerwiec 15, 2007
Włoscy parlamentarzyści odrzucili plan wprowadzenia prawa zabraniającego "negowanie Holokaustu"
styczeń 26, 2007
bibula- pismo niezależne
Brawa dla Martyny
maj 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Przestępstwa nie było
lipiec 26, 2003
przesłała Elżbieta
Ważne Powody Zagrożenia USA
lipiec 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Ankieta i Judeopolonia Rzeczywistość czy zły sen?
wrzesień 28, 2006
Józef Bizoń
Kiedy koniec kłamstw?
lipiec 24, 2007
oprac.J. C.
A Church Desecrated in Israel.
czerwiec 10, 2006
Israel Adam Shamir
18 listopada w Warszawie, protest pielęgniarek; poparcie i udział SPPNN
listopad 11, 2003
Adam Sandauer
Dlaczego UE jest zgubą dla Polski
kwiecień 5, 2003
Filip Adwent
Ogryzek leży w kałuży
lipiec 16, 2008
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Spadkobiercy "Solidarności"
styczeń 16, 2005
ks. Czesław S. Bartnik
Wielka Smuta Żebrowskiego
październik 31, 2007
PAP
"Złote spadochrony" zagrożone światowym kryzysem kredytu
wrzesień 24, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
ODEZWA DO DZWONU
lipiec 15, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
Osiągnięto globalne porozumienie handlowe w Genewie
sierpień 2, 2004
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media