ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" 
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.

 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
więcej ->

 
 

Amerykańscy Żydzi chcą konsultacji na temat kształtu ustawy reprywatyzacyjnej


Środowiska żydowskie ze Stanów Zjednoczonych wywierają nacisk na polskie władze w celu zagwarantowania sobie korzystnych dla nich zapisów w przygotowywanej przez Ministerstwo Skarbu Państwa ustawie reprywatyzacyjnej. W grudniu do premiera i prezydenta trafiły listy podpisane przez lidera Światowej Żydowskiej Konferencji Roszczeniowej. Israel Singer wyraża w nich m.in. obawę o uwzględnienie w zaspokajaniu roszczeń majątkowych Żydów i ich spadkobierców, którzy stracili majątki w czasie II wojny światowej z winy niemieckiego okupanta. Tymczasem już w 1952 r. odszkodowania te były uregulowane na mocy porozumienia z Niemcami.
Prace nad kolejną, jedenastą już wersją ustawy reprywatyzacyjnej trwają w Polsce niemal od roku. Ma ona być dostosowana do możliwości finansowych państwa i zadośćuczynić jedynie tym osobom, które utraciły majątki z naruszeniem dekretów nacjonalizacyjnych wydanych w 1944 r. Nie wiadomo, czy ustawa będzie dotyczyć wyłącznie obywateli państwa polskiego, czy też katalog uprawnionych do restytucji zostanie poszerzony o osoby nie będące obecnie obywatelami RP. Taki postulat forsują m.in. środowiska żydowskie. Wielkość rekompensat nie jest jeszcze ostatecznie znana. Ministerstwo skarbu zaproponowało ostatnio, by było to zaledwie 5 proc. wartości utraconego mienia.
Wprowadzenie ewentualnego wymogu posiadania polskiego obywatelstwa przez osoby ubiegające się o rekompensatę z tytułu utraconego majątku w dniu wejścia w życie ustawy reprywatyzacyjnej krytykują środowiska żydowskie. Tym bardziej że już poprzedni projekt ustawy, przygotowany przez rząd Jerzego Buzka, Aleksander Kwaśniewski zawetował w marcu 2001 r. Oficjalnie m.in. z powodu kryterium obywatelstwa. Zarówno prezydent, jak i obecny premier Leszek Miller wielokrotnie wskazywali, że reprywatyzacja powinna objąć również byłych obywateli II RP pochodzenia żydowskiego i ich spadkobierców.
Organizacje żydowskie chcą ponadto, by polski rząd zaspokoił roszczenia majątkowe obywateli II RP pochodzenia żydowskiego, których mienie zostało skonfiskowane przez... władze III Rzeszy. Oznaczałoby to wzięcie przez Polskę odpowiedzialności za poczynania niemieckiej administracji okupacyjnej.
"Zostałem zaalarmowany informacją, która do nas dotarła" - pisze w liście do Leszka Millera lider Światowej Żydowskiej Konferencji Roszczeniowej Israel Singer. "Proszę sobie przypomnieć, że w kierowanym do Pana liście napisałem, że wierzymy, iż konieczne jest rozpoczęcie poważnej dyskusji, która zagwarantuje, że będzie ona sensowna i godna, z korzyścią tak dla Polski, jak i dla byłych żydowskich obywateli RP oraz ich rodzin, i której efektem będzie ustanowienie szerokiego procesu restytucyjnego" - czytamy w piśmie.
Israel Singer żąda od władz polskich, by przed uchwaleniem ostatecznej wersji ustawy odbyły się konsultacje ze środowiskiem żydowskim, których celem winno być wyrównanie "historycznych błędów, które dotyczyły społeczności żydowskiej z Polski". W związku z tym reprezentanci organizacji żydowskich chcą koniecznie i jak najszybciej spotkać się z odpowiedzialnymi za przygotowanie projektu ustawy reprywatyzacyjnej członkami rządu, w nadziei - jak napisał Singer - że wspólnie dojdą do satysfakcjonującego obie strony rozwiązania.
- Żadnego spotkania nie planujemy. Do premiera przychodzi wiele listów - oświadczył lakonicznie rzecznik rządu Michał Tober. Nie chciał wypowiadać się na temat, czy takie spotkanie dojdzie w ogóle do skutku.
Podobne słowa ze strony szefa Światowej Żydowskiej Konferencji Roszczeniowej padły w korespondencji kierowanej do prezydenta Kwaśniewskiego, choć w jego przypadku wyra?niej zarysowano prośbę o "rychłą i skuteczną" interwencję w tej sprawie. Zresztą podczas jego ostatniej lipcowej wizyty w Ameryce organizacje żydowskie przypomniały mu o nieuregulowanej - zdaniem Żydów - kwestii zwrotu majątków żydowskich. "Byliśmy radzi z Pańskiego oświadczenia z lipca br. wygłoszonego w Waszyngtonie, dotyczącego wagi, którą Pan przywiązywał do 'wyrównywania historycznych błędów, które dotyczyły polskiej społeczności żydowskiej'" - czytamy w liście do Kwaśniewskiego.
Przedstawiciele organizacji żydowskich sugerują, by prezydent podjął "odpowiednie kroki" w celu doprowadzenia do, jak twierdzą, "sprawiedliwej reprywatyzacji".
Pomijając jednak dyplomatyczną konwencję listów kierowanych do Millera i Kwaśniewskiego, liderzy organizacji żydowskich w wypowiedziach dla amerykańskiej prasy jednoznacznie wyrażają swoje niezadowolenie z kształtu proponowanych rozwiązań reprywatyzacyjnych.
"Jesteśmy zaszokowani tą propozycją i wierzymy, że restytucja majątków doprowadzi do sensownej kompensaty byłym żydowskim obywatelom Polski i ich rodzinom, którzy ponieśli tak bolesne straty w czasie holokaustu. Są oni upoważnieni do otrzymania choć namiastki sprawiedliwości, a ta propozycja nawet się do tego nie zbliża" - napisał w specjalnym oświadczeniu Israel Singer.
- Ta sprawa jest od lat znana i była już poruszana na łamach prasy. Oczywiście te żądania nie wydają się być zasadne, gdyż już w 1952 r. na mocy tzw. Porozumienia Luksemburskiego zawartego pomiędzy ówczesną NRF a organizacjami żydowskimi uregulowana została właśnie sprawa odszkodowania za mienie, które Żydzi utracili na skutek działania władz okupacyjnych Rzeszy Niemieckiej. Teraz wygląda to tak, jakby domagać się zadośćuczynienia po raz drugi, ale tym razem od współofiary, lub odszkodowania za skradziony samochód i samego samochodu - wyjaśnia Marcin Libicki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek sejmowej Komisji Europejskiej, zajmujący się problematyką reprywatyzacji.

Co, komu i kiedy?

Przygotowywany przez ministerstwo skarbu projekt ustawy reprywatyzacyjnej dotyczy lat 1944-62. Pewne jest, że nie obejmie tzw. mienia zabużańskiego i gruntów warszawskich. Najwięcej wątpliwości wśród ekspertów i twórców projektu budzą zagadnienia związane z kręgiem osób uprawnionych do dochodzenia roszczeń. MSP rozważa możliwość, by byli nimi dawni właściciele nieruchomości położonych na obecnym terytorium Polski, którzy w chwili utraty majątku posiadali obywatelstwo polskie, niezależnie od tego, jakie obywatelstwo posiadają obecnie i jakiej są narodowości. Uprawnienie do rekompensaty byłoby dziedziczne, a miejsce obecnego zamieszkania spadkobierców nie miałoby znaczenia.
Krytycy tego rozwiązania przypominają jednak, że Polska jest stroną 12 umów zawartych z rządami państw europejskich i USA, na mocy których w zamian za wypłatę przez stronę polską zryczałtowanych odszkodowań państwa te przejęły odpowiedzialność z tytułu nacjonalizacji wobec ich obywateli, którzy ponieśli szkodę wskutek przejęcia mienia przez państwo polskie. Projekt ma też zachować zasadę dobrowolności wyboru ścieżki dochodzenia roszczeń reprywatyzacyjnych. Oznacza to, że będzie można ich dochodzić albo na mocy ustawy, w trybie administracyjnym lub w postępowaniu sądowym.
Obecnie w sądach znajduje się kilkaset pozwów dotyczących zwrotu mienia znacjonalizowanego przez państwo. W najbliższych miesiącach należy spodziewać się także pierwszych rozpraw przeciwko państwu polskiemu przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.
Według danych przedstawionych przez przedstawicieli MSP, ustawa ma objąć 54,5 tys. wniosków. Sumę roszczeń szacuje się na kwotę 35,6 mld zł. Są to oczywiście dane wstępne, gdyż wnioski będą weryfikowane także pod względem obciążenia długami znacjonalizowanych nieruchomości. Na wypłaty z tytułu roszczeń przewiduje się 300 mln zł z funduszu reprywatyzacyjnego, akcje z rezerwy reprywatyzacyjnej o wartości 1,8 mld zł, mienie polikwidacyjne przedsiębiorstw państwowych oraz mienie Skarbu Państwa. Ministerstwo rozważa również możliwość emisji papierów dłużnych, mających stanowić zabezpieczenie roszczeń. Na razie nie podjęto żadnych wiążących decyzji.
Maciej Walaszczyk
6 styczeń 2003

http://www.naszdziennik.pl/ 

  

Archiwum

USA gotowe użyć broni atomowej
grudzień 11, 2002
zaprasza.net
Pewna Polonijna Inicjatywa
listopad 27, 2003
patriota.pl Forum
The infection
październik 24, 2006
Antypolonizm żydowski to nic nowego...
lipiec 6, 2003
Mirosław J. Wiechowski
Oś USA-Izrael wobec poparcia Chin dla Iranu
grudzień 14, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Film o Krakowie
maj 20, 2004
Dziennik Polski
Jaka gospodarka?
grudzień 5, 2006
bez podpisu, lub b.p.
POLSKA - UNIA 1
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Byle nie dopuścić do powstania urzędu Rzecznika Pacjenta
kwiecień 10, 2007
A.Sandauer
POLSKA GIERKA - BILANS "ZŁOTEJ DEKADY"
luty 28, 2003
Andrzej Krajewski
Brytyjczycy, UE a Hitler
czerwiec 9, 2003
przesłała Elżbieta
Szatański chichot historii
sierpień 7, 2005
Witold Filipowicz
Tolerancja ?
sierpień 21, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Szewczyk: Kosowo - fałszywe państwo
luty 22, 2008
Patrycja Szewczyk
Dziwne dla Polaków Daty
listopad 27, 2007
Dariusz Kosiur
Jacek Dębski był klientem domu maklerskiego Surf5.net.
wrzesień 16, 2002
Służba Polsce
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
Gdzie się podziały pieniądze z Planu Paulsona
styczeń 12, 2009
Umarł człowiek
Zbylut Grzywacz 1939-2004

lipiec 29, 2004
Artur Łoboda
Jechałem koszernym sabłejem
marzec 1, 2005
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media