ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Robocza definicja antysemityzmu 
1 październik 2024     
Sędziowski program informatyczny 
4 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Kolęda dla #N  
24 grudzień 2023     
Pamięci Ryszarda Kaczorowskiego 
20 kwiecień 2010      Artur Łoboda
Szopka Noworoczna Wolskiego to małe arcydzieło 
3 styczeń 2017      Artur Łoboda
Przedawnienie 
19 luty 2020      Artur Łoboda
„Nieodwracalny faszystowski dryf we Włoszech”  
14 listopad 2021      Pietro Di Martino
Wpływ mediów komunikacyjnych o wysokiej częstotliwości na zdrowie ludzi 
1 kwiecień 2021     
Wielki spisek.
Wydaje się, że kraj potrzebuje nowych teorii spiskowych - lub takich, które wyjaśniają takie procesy
 
18 październik 2020     
Pozwól mi to wyrazić jasno 
15 październik 2024      Karen Kwiatkowski
Bilans Majątku Polskiego.  
19 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Gold Teeth as Nazi Non-Bullion Gold 
17 listopad 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Ostatni dzwonek by powstała w Polsce obywatelska Komisja ds. Badania koronawirusa 
1 wrzesień 2020      ACU2020
O tej książce nie będzie głośno. 
5 marzec 2014      www.polskawalczaca.com
Kto rządzi w najpotężniejszym państwem na świecie? 
5 maj 2025      www.kla.tv
Jak poważne są strategiczne spory Polski z USA? 
24 czerwiec 2021      Andrew Korybko
Milioner oferuje nagrodę w wysokości 1,2 mln USD każdemu, kto dostarczy izolowaną próbkę wirusa COVID-19 
13 maj 2021     
Przywrócić elementarne normy Prawa 
17 czerwiec 2016      Artur Łoboda
I co poeto ze Lwowa 
22 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
"Nadciśnienie, miażdżyca, alergie, astma - czy na pewno do końca życia?" 
9 grudzień 2018      Alina

 
 

Czy Hiszpanii grozi jugosłowiański scenariusz?

Domorośli komentatorzy zaczęli wypisywać brednie o rzekomej "wojnie domowej" w Hiszpanii.
Nic takiego jeszcze nie ma.
Do tej pory mieliśmy JEDYNIE do czynienia z masowymi pacyfikacjami policyjnymi - wszelkich przejawów manifestacji lokalnego patriotyzmu w Katalonii.
Hiszpańska policja brutalnie atakowała pokojowe manifestacje Katalończyków. I miało to miejsce na długo - przed referendum.


Oto obraz zamieszczony 23 września tego roku.

A poniżej film z dnia referendum.



Proszę zwrócić uwagę, że ŻĄDNA Z atakowanych przez policjantów osób nie próbuje kontratakować, a jedynie broni się przed agresywnymi żołdakami.
Wyjątkowo haniebny jest fakt, iż w wielu obrazach widać, że policjanci atakują kobiety, a nieraz młode dziewczyny!!!!!!!!!
Na marginesie tej sytuacji zadam pytanie: gdzie są europejskie - tak zwane "organizacje feministyczne"? Dlaczego nie bronią tych kobiet?!


Nie zdziwiłbym się - gdyby w najbliższym czasie Komisja Europejska uznała filmujący smartfon za "niebezpieczne narzędzie" i zezwoliła na strzelanie do takiej osoby.

Pacyfikacje policyjne w Katalonii - w dniu 1 października, były w pełni świadomą i niebezpieczną prowokacją dążącą do wywołania rozruchów i wprowadzenia tą drogą stanu wyjątkowego.
Katalończycy zachowali się w tej sytuacji WYJĄTKOWO powściągliwie.

Osobiście jestem za pozostaniem Katalonii przy Hiszpanii. Ale Rząd w Madrycie nie ma ochoty na żadne ustępstwa i z pełną świadomością prowokuje do uliczne rozruchy!
Jak do tej pory spotkał się z ogromną dojrzałością społeczną Katalończyków, którzy nie dali się sprowokować.
Stan taki nie będzie jednak trwał wiecznie i Katalończycy chwycą w końcu za broń.
Czy grozi więc Hiszpanii scenariusz bałkański?
Pamiętać musimy, że Hiszpanię zamieszkuje wiele grup etnicznych, a z Katalonią sąsiadują Baskowie, którzy walczyli o swoją niepodległość przez kilkadziesiąt lat.

Całe zło - jakie wydarzyło się w latach dziewięćdziesiątych na Bałkanach, było dla mnie ogromną tragedią, bo bardzo lubię wszystkie Narody dawnej Jugosławii.
Tamto zło zaczęło się od decyzji obłąkanego polityka rządzącego Jugosławią.
Biorąc pod uwagę historię Bałkanów - rozpoczęcie konfliktów wewnętrznych było zbrodnią przeciwko tym Narodom.
Dokładnie tak samo wygląda dziś sytuacja Hiszpanii.
Rząd w Madrycie zachowuje się jak obłąkany!
W latach dziewięćdziesiątych Jugosłowianie przypomnieli sobie wzajemne animozje i zbrodnie z lat II wojny światowej.
Hiszpanie mogą sobie przypomnieć rzezie z lat Wojny domowej i pacyfikacje reżimu Franco.
W tej sytuacji oświadczenie polskiego MSZ, iż "wydarzenia w Katalonii są wewnętrzną sprawą Hiszpanii", uważam po raz kolejny za haniebne.
Polska powinna przynajmniej ZAPROTESTOWAĆ przeciwko pacyfikacji pokojowych manifestacji przez hiszpańską policję!

Haniebna jest przede wszystkim postawa CAŁEJ Unii Europejskiej, która zajmuje się biurokratyczną pacyfikacją narodów i dlatego w sprawie Katalonii milczy.

Ja z kolei z niesmakiem czytam wypowiedzi niektórych "prawicowych" autorów - gloryfikujących w kontekście katalońskiego referendum - krwawe rządy Franco.
Franco zatrzymał i cofnął Hiszpanię do wieku XIX.
3 październik 2017

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Tu mam wątpliwości.
Słowenię podpuszczono do secesji, uznając że kolejna będzie Chorwacja, a ta ma zadawnione konflikty z prawosławną i konstytuującą hegemonię Serbią. Potem nakręcono Bośnię i według wielu dociekliwych wątpliwą akcję w Srebrenicy.
I poszło.
Nie uważam, iż Miloszević zachował się haniebnie. Zmuszony został do dokonania wyborów, z których każdy niósł ogromne ryzyko i pierwotnie był zły.
Serbów w 1999r. zdradziła - według mnie - Rosja, na której poparcie liczyli z założenia i w chwili rozpoczęcia nalotów NATO.
Ale Rosja zdradziła Serbów, w taki sam sposób, jak nas Zachód np. w 1939r., dając nadzieje formalne.

Co do Hiszpanii zakładam, że Ktalończycy zostali podpuszczeni m.in. przez Anglików legalnym, acz sterowalnie przegranym referendum w Szkocji, a to zorganizowano dla odwrócenia, albo potwierdzenia skutków Brexitu. Piszę alternatywnie, bowiem nie mam dostępu do istotnych źródeł.

Na marginesie mam spostrzeżenie, że Katalonia, ostatnio była przedmiotem lansu wszelkiej maści lewactwa, a niebagatelne są sukcesy klubu "CF" - tu zmieniono na FC, jako odejście od terminologii "Frankowskiej" - Barcelona, w latach 1992 (traktat z Maastricht) do chwili obecnej oraz zdobycie przez Hiszpanię Mistrzostwa Świata w futbolu w 2010r. Zakładam, że kreowanie sukcesów w istotnych dla gospodarowania emocjami ludu danego kraju dyscyplinach sportowych, pozostaje w związku z planowanymi wobec danego kraju działaniami politycznymi.
Analogicznie jak "nasza" reprezentacja piłkarska w latach 1973-1982.

Od uruchomienia kredytów Gierka do zawieszenia Stanu Wojennego.
Czy to tylko przypadek?

2017-10-03
Magellan

 

ps reprezentacja Hiszpanii była złożona w istotnej części z graczy Barcelony.
Lans, że 15% ludności wytwarza 20% pkb, o ile to prawda, nie przesądza, że jest to najbogatszy region kraju.

2017-10-03
Magellan

 

Co do Katalonii to osobiście widzę głęboko zakorzenione - spore różnice kulturowe w stosunku do reszty Hiszpanii. To widać już na ulicach.
Katalończycy sięgają do dziś po symbole komunistyczne. Ale w ich rękach mają zupełnie inne znaczenie - niż we wschodniej Europie.
Dlatego sytuacje takie traktuję jako polityczny folklor.

Dla Anglików wyniki referendum w Katalonii, z pewnością nie są wygodne. Mogą bowiem zachęcać Szkotów.
Zresztą istnieje duże podobieństwo w sytuacji Katalonii i Szkocji.
Brexit nie jest dla Anglików żadnym problemem. Planowali go bowiem już w momencie akcesji i dlatego nie godzili się na wspólną walutę.
Teraz Anglicy sondują - co im się najbardziej opłaca - bo wzrost gospodarczy dzięki imigrantom zarobkowym, był bardzo znaczący.

Co do Jugosławii - to po śmierci Tito przyjęto zasadę prezydialnych rządów. Co roku piastował je przedstawiciel innej republiki.
Ale któregoś roku Milosevic nie chciał oddać władzy następnej reprezentacji i to rozpoczęło pierwsze konflikty.
Trudno się dziwić, że w takiej sytuacji kolejne republiki chciały się odłączyć, bo nie chcieli być rządzeni przez Serbów.
Potem wysłał Milosevic wojsko do ataku na Dubrovnik i Vukovar - gdzie zginęło wiele tysięcy Chorwatów.
Biorąc pod uwagę dawne waśnie - nie trzeba było więcej.

Historia lubi się powtarzać i dlatego życzę Hiszpanom by nigdy nie powtórzyła się u nich.

2017-10-03
Artur Łoboda

  

Archiwum

Tresowanie społeczenstwa, czyli o powoływaniu lekarzy do wojska
styczeń 8, 2006
Adam Sandauer
Obejrzyj film "Terror Storm" w sieci
grudzień 26, 2006
Kormak za Prison Planet
Nowe idzie, stare wraca... scenarzyści polskich reform ostatnich lat
lipiec 13, 2005
Adam Sandauer
Polak najlepszym informatykiem na świecie
grudzień 8, 2003
PAP
Nie wracajcie do Polski!
maj 4, 2006
Strefa ochrony
wrzesień 14, 2002
EWA ŁĘTOWSKA http://rzeczpospolita.pl
Kto - komu i czemu służy
lipiec 2, 2008
Artur Łoboda
Czynsz
kwiecień 29, 2005
Polska ofiarą walki o globalne imperium?
czerwiec 14, 2007
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Obłędne Plany "Tarczy"
kwiecień 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Honoris gratia" bez kszty honoru
styczeń 12, 2006
Artur Łoboda
Stanęliśmy przed kolejną ważną próbą. list otwarty do Edwarda Moskala - Prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej
luty 28, 2003
Artur Łoboda
Możemy kupić 4 razy mniej paliwa...
listopad 3, 2005
INTERIA.PL
Odbiera Polsce Wolność
marzec 18, 2005
Ks. prof. Czesław S. Bartnik
Brzeziński w Gdańsku, czyli jak zoorganizować etos Polaków, aby siedzieli cicho!
wrzesień 3, 2007
Gdańszczanin
Bezprawne przetrzymanie pasażera w autobusie
czerwiec 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Prywatyzacja na lewych torach Zagraniczne spółki przejmują infrastrukturę komunikacyjną miast
listopad 20, 2002
http://www.naszdziennik.pl/
Eine grose geszeft
kwiecień 9, 2003
IAR
Ekonomiczne Siły Kształtujące Dzisiejszy Świat
luty 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Inicjatywa Sorosa
listopad 24, 2003
Tygodnik Głos
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media