ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Watykan odsłania swoją prawdziwą twarz 
18 kwiecień 2021     
Kruk krukowi oka nie wykole (2) 
30 grudzień 2016     
Ilu ministrów potrzeba do wkręcenia żarówki? 
2 grudzień 2010      Artur Łoboda
Dalej brak dowodu, że maski na twarz chronią przed kowidem 
5 wrzesień 2021     
PO-PSL niszczy małe i średnie firmy realizujące zamówienia publiczne  
9 marzec 2013      Artur Łoboda
SPARS Pandemic 2025-2028: powtórna próba "Event 201"? 
12 kwiecień 2021     
LIST KOMITETU PAMIĘCI OFIAR STALINIZMU W POLSCE DO BIAŁORUSINÓW I ZAMIESZKAŁYCH TAM POLAKÓW 
24 marzec 2010      Gasienica
Czai się cenzura internetu, czyli Acta2. Cenzura TOTALNA I GLOBALNA 
21 marzec 2019      Alina
Piotr Gliński musi się jeszcze dużo nauczyć 
25 styczeń 2016      Artur Łoboda
O tym, jak teoria Trofima Łysenki jest wykorzystywana przy budowie Światowej Termitiery zwanej N(OT)WO 
20 lipiec 2010      dr Marek Głogoczowski
Głupi Białorusini! 
4 październik 2020     
ABW zajęło się Polakami walczącymi na Ukrainie  
8 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Czym jest pieniądz - prolog 
5 grudzień 2012      Artur Łoboda
Robią nas w konia: Prezydent Duda o 500+ państwo coś wreszcie daje a nie zabiera 
13 czerwiec 2016      podziemnaTV
Donatan RÓWNONOC "Z dziada-pradziada" Trzeci Wymiar  
26 październik 2012     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (18.09.2011)  
12 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Co autor miał na myśli? 
4 styczeń 2015      Artur Łoboda
Czym jest totalitaryzm liberalny w kulturze 
10 luty 2011      Artur Łoboda
Naszą bronią jest spokój 
16 kwiecień 2012      Artur Łoboda
Deklaracje wyborcze Dudy 
27 luty 2020      Artur Łoboda

 
 

Czy Hiszpanii grozi jugosłowiański scenariusz?

Domorośli komentatorzy zaczęli wypisywać brednie o rzekomej "wojnie domowej" w Hiszpanii.
Nic takiego jeszcze nie ma.
Do tej pory mieliśmy JEDYNIE do czynienia z masowymi pacyfikacjami policyjnymi - wszelkich przejawów manifestacji lokalnego patriotyzmu w Katalonii.
Hiszpańska policja brutalnie atakowała pokojowe manifestacje Katalończyków. I miało to miejsce na długo - przed referendum.


Oto obraz zamieszczony 23 września tego roku.

A poniżej film z dnia referendum.



Proszę zwrócić uwagę, że ŻĄDNA Z atakowanych przez policjantów osób nie próbuje kontratakować, a jedynie broni się przed agresywnymi żołdakami.
Wyjątkowo haniebny jest fakt, iż w wielu obrazach widać, że policjanci atakują kobiety, a nieraz młode dziewczyny!!!!!!!!!
Na marginesie tej sytuacji zadam pytanie: gdzie są europejskie - tak zwane "organizacje feministyczne"? Dlaczego nie bronią tych kobiet?!


Nie zdziwiłbym się - gdyby w najbliższym czasie Komisja Europejska uznała filmujący smartfon za "niebezpieczne narzędzie" i zezwoliła na strzelanie do takiej osoby.

Pacyfikacje policyjne w Katalonii - w dniu 1 października, były w pełni świadomą i niebezpieczną prowokacją dążącą do wywołania rozruchów i wprowadzenia tą drogą stanu wyjątkowego.
Katalończycy zachowali się w tej sytuacji WYJĄTKOWO powściągliwie.

Osobiście jestem za pozostaniem Katalonii przy Hiszpanii. Ale Rząd w Madrycie nie ma ochoty na żadne ustępstwa i z pełną świadomością prowokuje do uliczne rozruchy!
Jak do tej pory spotkał się z ogromną dojrzałością społeczną Katalończyków, którzy nie dali się sprowokować.
Stan taki nie będzie jednak trwał wiecznie i Katalończycy chwycą w końcu za broń.
Czy grozi więc Hiszpanii scenariusz bałkański?
Pamiętać musimy, że Hiszpanię zamieszkuje wiele grup etnicznych, a z Katalonią sąsiadują Baskowie, którzy walczyli o swoją niepodległość przez kilkadziesiąt lat.

Całe zło - jakie wydarzyło się w latach dziewięćdziesiątych na Bałkanach, było dla mnie ogromną tragedią, bo bardzo lubię wszystkie Narody dawnej Jugosławii.
Tamto zło zaczęło się od decyzji obłąkanego polityka rządzącego Jugosławią.
Biorąc pod uwagę historię Bałkanów - rozpoczęcie konfliktów wewnętrznych było zbrodnią przeciwko tym Narodom.
Dokładnie tak samo wygląda dziś sytuacja Hiszpanii.
Rząd w Madrycie zachowuje się jak obłąkany!
W latach dziewięćdziesiątych Jugosłowianie przypomnieli sobie wzajemne animozje i zbrodnie z lat II wojny światowej.
Hiszpanie mogą sobie przypomnieć rzezie z lat Wojny domowej i pacyfikacje reżimu Franco.
W tej sytuacji oświadczenie polskiego MSZ, iż "wydarzenia w Katalonii są wewnętrzną sprawą Hiszpanii", uważam po raz kolejny za haniebne.
Polska powinna przynajmniej ZAPROTESTOWAĆ przeciwko pacyfikacji pokojowych manifestacji przez hiszpańską policję!

Haniebna jest przede wszystkim postawa CAŁEJ Unii Europejskiej, która zajmuje się biurokratyczną pacyfikacją narodów i dlatego w sprawie Katalonii milczy.

Ja z kolei z niesmakiem czytam wypowiedzi niektórych "prawicowych" autorów - gloryfikujących w kontekście katalońskiego referendum - krwawe rządy Franco.
Franco zatrzymał i cofnął Hiszpanię do wieku XIX.
3 październik 2017

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Tu mam wątpliwości.
Słowenię podpuszczono do secesji, uznając że kolejna będzie Chorwacja, a ta ma zadawnione konflikty z prawosławną i konstytuującą hegemonię Serbią. Potem nakręcono Bośnię i według wielu dociekliwych wątpliwą akcję w Srebrenicy.
I poszło.
Nie uważam, iż Miloszević zachował się haniebnie. Zmuszony został do dokonania wyborów, z których każdy niósł ogromne ryzyko i pierwotnie był zły.
Serbów w 1999r. zdradziła - według mnie - Rosja, na której poparcie liczyli z założenia i w chwili rozpoczęcia nalotów NATO.
Ale Rosja zdradziła Serbów, w taki sam sposób, jak nas Zachód np. w 1939r., dając nadzieje formalne.

Co do Hiszpanii zakładam, że Ktalończycy zostali podpuszczeni m.in. przez Anglików legalnym, acz sterowalnie przegranym referendum w Szkocji, a to zorganizowano dla odwrócenia, albo potwierdzenia skutków Brexitu. Piszę alternatywnie, bowiem nie mam dostępu do istotnych źródeł.

Na marginesie mam spostrzeżenie, że Katalonia, ostatnio była przedmiotem lansu wszelkiej maści lewactwa, a niebagatelne są sukcesy klubu "CF" - tu zmieniono na FC, jako odejście od terminologii "Frankowskiej" - Barcelona, w latach 1992 (traktat z Maastricht) do chwili obecnej oraz zdobycie przez Hiszpanię Mistrzostwa Świata w futbolu w 2010r. Zakładam, że kreowanie sukcesów w istotnych dla gospodarowania emocjami ludu danego kraju dyscyplinach sportowych, pozostaje w związku z planowanymi wobec danego kraju działaniami politycznymi.
Analogicznie jak "nasza" reprezentacja piłkarska w latach 1973-1982.

Od uruchomienia kredytów Gierka do zawieszenia Stanu Wojennego.
Czy to tylko przypadek?

2017-10-03
Magellan

 

ps reprezentacja Hiszpanii była złożona w istotnej części z graczy Barcelony.
Lans, że 15% ludności wytwarza 20% pkb, o ile to prawda, nie przesądza, że jest to najbogatszy region kraju.

2017-10-03
Magellan

 

Co do Katalonii to osobiście widzę głęboko zakorzenione - spore różnice kulturowe w stosunku do reszty Hiszpanii. To widać już na ulicach.
Katalończycy sięgają do dziś po symbole komunistyczne. Ale w ich rękach mają zupełnie inne znaczenie - niż we wschodniej Europie.
Dlatego sytuacje takie traktuję jako polityczny folklor.

Dla Anglików wyniki referendum w Katalonii, z pewnością nie są wygodne. Mogą bowiem zachęcać Szkotów.
Zresztą istnieje duże podobieństwo w sytuacji Katalonii i Szkocji.
Brexit nie jest dla Anglików żadnym problemem. Planowali go bowiem już w momencie akcesji i dlatego nie godzili się na wspólną walutę.
Teraz Anglicy sondują - co im się najbardziej opłaca - bo wzrost gospodarczy dzięki imigrantom zarobkowym, był bardzo znaczący.

Co do Jugosławii - to po śmierci Tito przyjęto zasadę prezydialnych rządów. Co roku piastował je przedstawiciel innej republiki.
Ale któregoś roku Milosevic nie chciał oddać władzy następnej reprezentacji i to rozpoczęło pierwsze konflikty.
Trudno się dziwić, że w takiej sytuacji kolejne republiki chciały się odłączyć, bo nie chcieli być rządzeni przez Serbów.
Potem wysłał Milosevic wojsko do ataku na Dubrovnik i Vukovar - gdzie zginęło wiele tysięcy Chorwatów.
Biorąc pod uwagę dawne waśnie - nie trzeba było więcej.

Historia lubi się powtarzać i dlatego życzę Hiszpanom by nigdy nie powtórzyła się u nich.

2017-10-03
Artur Łoboda

  

Archiwum

Masakra z Beit Hanoun 8.11.2006
listopad 12, 2006
Dorota
Tusk: Imaginacje premiera wynikają z goryczy
listopad 2, 2007
PAP
Oto są - ci niebezpieczni - a dla tumanów "żydzi"
lipiec 1, 2008
Rzeczpospolita
Poszły konie
wrzesień 29, 2003
angora.pl
Komu służy awantura wokół Wałęsy
czerwiec 11, 2008
Artur Łoboda
Dialog Argentyńczyka z sjonistami
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Lepiej zlikwidować
grudzień 6, 2003
Dziennik Polski
O nosie i tabakierce, czyli o pomocy wszechstronnej
marzec 31, 2008
Marek Jastrząb
Co straciliśmy?
Co jeszcze stracimy?

grudzień 10, 2002
Artur Łoboda
Ukrainskie zbrodnie wojenne.
kwiecień 25, 2007
Bogdan "Trzy Radla" A.K.
Jak stracili wladze
wrzesień 6, 2005
przeslala Elzbieta
Germanofobia społeczeństwa polskiego (1) AKTYWNA PROPAGANDA ANTYNIEMIECKA, NURT LUDOWY (proletariacki)
czerwiec 19, 2007
tłumacz
TVN-Bronmy sie!
sierpień 25, 2006
mik4
Najazd na Halembę
grudzień 4, 2006
Mirosław Kokoszkiewicz
Haniebny - czy tylko głupi?
lipiec 5, 2008
Artur Łoboda
Dorota Doda Rabczewska - famous Polish singer
listopad 1, 2007
ALEKS
List otwarty do Polaków
czerwiec 3, 2003
MF chce emisji zagranicą w 2003 roku w wysokości 11,6 mld zł
wrzesień 20, 2002
MF
Obronić Polskę - to też obronić polskiego rolnika
maj 3, 2003
przesłała Elżbieta
Przedsiebiorstwo "Holocaust"
kwiecień 2, 2006
przysłał anonim
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media