ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zaledwie jedną nogą w wodzie 
21 maj 2015      Artur Łoboda
Odpowiedzialność lekarzy za ostrzeganie opinii publicznej na całym świecie o poważnej zbrodni państwowej i ukrywanie tej przestępczości 
11 lipiec 2021      Stephen Frost
Sto kilkadziesiąt pytań do p. prezydenta A. Dudy i p. premier B. Szydło oraz do władz PiS-u (I)  
15 październik 2016      Jerzy Robert Nowak
Głupcy dla "kultury" 
11 luty 2015      Artur Łoboda
Zmieleni.pl - komunikat 7 listopada 2012 
8 listopad 2012      zmieleni.pl
Egipt kluczowy dla Izraela 
30 styczeń 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Moja wierna kochanka Unia... 
22 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Jedna z wielu - cichodajka 
8 sierpień 2013      Artur Łoboda
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
30 listopad 2023     
Dwadzieścia więcej powodów, dla których pandemia COVID-19 nigdy nie istniała 
7 październik 2021     
Hańba naszych czasów. Stalinizm wiecznie żywy  
20 styczeń 2011      Artur Łoboda
Światowy kryzys koronacyjny 2020-21: Rozdział I 
12 czerwiec 2021     
Największa porażka dyplomacji Izraela ostatnich lat.  
18 październik 2009      tłumacz
Covidowe Jarmarki, czyli rosyjska masakra piosenką estradową 
29 wrzesień 2020     
System kastowy w Polsce 
6 grudzień 2019      Artur Łoboda
131 
20 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Wynalazca testów PCR dr Kary B. Mullis. „Żadnej infekcji ani choroby nie można dokładnie zdiagnozować za pomocą testu PCR” 
30 wrzesień 2021      Kary B. Mullis i dr Gary Null
Co by tu jeszcze spieprzyć Panowie? 
13 październik 2023      Artur Łoboda
Poważna wpadka Karola Nawrockiego 
1 grudzień 2025      Artur Łoboda
Prostacki atak ze strony Nazwa.pl 
10 grudzień 2015      Artur Łoboda

 
 

Czy Hiszpanii grozi jugosłowiański scenariusz?

Domorośli komentatorzy zaczęli wypisywać brednie o rzekomej "wojnie domowej" w Hiszpanii.
Nic takiego jeszcze nie ma.
Do tej pory mieliśmy JEDYNIE do czynienia z masowymi pacyfikacjami policyjnymi - wszelkich przejawów manifestacji lokalnego patriotyzmu w Katalonii.
Hiszpańska policja brutalnie atakowała pokojowe manifestacje Katalończyków. I miało to miejsce na długo - przed referendum.


Oto obraz zamieszczony 23 września tego roku.

A poniżej film z dnia referendum.



Proszę zwrócić uwagę, że ŻĄDNA Z atakowanych przez policjantów osób nie próbuje kontratakować, a jedynie broni się przed agresywnymi żołdakami.
Wyjątkowo haniebny jest fakt, iż w wielu obrazach widać, że policjanci atakują kobiety, a nieraz młode dziewczyny!!!!!!!!!
Na marginesie tej sytuacji zadam pytanie: gdzie są europejskie - tak zwane "organizacje feministyczne"? Dlaczego nie bronią tych kobiet?!


Nie zdziwiłbym się - gdyby w najbliższym czasie Komisja Europejska uznała filmujący smartfon za "niebezpieczne narzędzie" i zezwoliła na strzelanie do takiej osoby.

Pacyfikacje policyjne w Katalonii - w dniu 1 października, były w pełni świadomą i niebezpieczną prowokacją dążącą do wywołania rozruchów i wprowadzenia tą drogą stanu wyjątkowego.
Katalończycy zachowali się w tej sytuacji WYJĄTKOWO powściągliwie.

Osobiście jestem za pozostaniem Katalonii przy Hiszpanii. Ale Rząd w Madrycie nie ma ochoty na żadne ustępstwa i z pełną świadomością prowokuje do uliczne rozruchy!
Jak do tej pory spotkał się z ogromną dojrzałością społeczną Katalończyków, którzy nie dali się sprowokować.
Stan taki nie będzie jednak trwał wiecznie i Katalończycy chwycą w końcu za broń.
Czy grozi więc Hiszpanii scenariusz bałkański?
Pamiętać musimy, że Hiszpanię zamieszkuje wiele grup etnicznych, a z Katalonią sąsiadują Baskowie, którzy walczyli o swoją niepodległość przez kilkadziesiąt lat.

Całe zło - jakie wydarzyło się w latach dziewięćdziesiątych na Bałkanach, było dla mnie ogromną tragedią, bo bardzo lubię wszystkie Narody dawnej Jugosławii.
Tamto zło zaczęło się od decyzji obłąkanego polityka rządzącego Jugosławią.
Biorąc pod uwagę historię Bałkanów - rozpoczęcie konfliktów wewnętrznych było zbrodnią przeciwko tym Narodom.
Dokładnie tak samo wygląda dziś sytuacja Hiszpanii.
Rząd w Madrycie zachowuje się jak obłąkany!
W latach dziewięćdziesiątych Jugosłowianie przypomnieli sobie wzajemne animozje i zbrodnie z lat II wojny światowej.
Hiszpanie mogą sobie przypomnieć rzezie z lat Wojny domowej i pacyfikacje reżimu Franco.
W tej sytuacji oświadczenie polskiego MSZ, iż "wydarzenia w Katalonii są wewnętrzną sprawą Hiszpanii", uważam po raz kolejny za haniebne.
Polska powinna przynajmniej ZAPROTESTOWAĆ przeciwko pacyfikacji pokojowych manifestacji przez hiszpańską policję!

Haniebna jest przede wszystkim postawa CAŁEJ Unii Europejskiej, która zajmuje się biurokratyczną pacyfikacją narodów i dlatego w sprawie Katalonii milczy.

Ja z kolei z niesmakiem czytam wypowiedzi niektórych "prawicowych" autorów - gloryfikujących w kontekście katalońskiego referendum - krwawe rządy Franco.
Franco zatrzymał i cofnął Hiszpanię do wieku XIX.
3 październik 2017

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Tu mam wątpliwości.
Słowenię podpuszczono do secesji, uznając że kolejna będzie Chorwacja, a ta ma zadawnione konflikty z prawosławną i konstytuującą hegemonię Serbią. Potem nakręcono Bośnię i według wielu dociekliwych wątpliwą akcję w Srebrenicy.
I poszło.
Nie uważam, iż Miloszević zachował się haniebnie. Zmuszony został do dokonania wyborów, z których każdy niósł ogromne ryzyko i pierwotnie był zły.
Serbów w 1999r. zdradziła - według mnie - Rosja, na której poparcie liczyli z założenia i w chwili rozpoczęcia nalotów NATO.
Ale Rosja zdradziła Serbów, w taki sam sposób, jak nas Zachód np. w 1939r., dając nadzieje formalne.

Co do Hiszpanii zakładam, że Ktalończycy zostali podpuszczeni m.in. przez Anglików legalnym, acz sterowalnie przegranym referendum w Szkocji, a to zorganizowano dla odwrócenia, albo potwierdzenia skutków Brexitu. Piszę alternatywnie, bowiem nie mam dostępu do istotnych źródeł.

Na marginesie mam spostrzeżenie, że Katalonia, ostatnio była przedmiotem lansu wszelkiej maści lewactwa, a niebagatelne są sukcesy klubu "CF" - tu zmieniono na FC, jako odejście od terminologii "Frankowskiej" - Barcelona, w latach 1992 (traktat z Maastricht) do chwili obecnej oraz zdobycie przez Hiszpanię Mistrzostwa Świata w futbolu w 2010r. Zakładam, że kreowanie sukcesów w istotnych dla gospodarowania emocjami ludu danego kraju dyscyplinach sportowych, pozostaje w związku z planowanymi wobec danego kraju działaniami politycznymi.
Analogicznie jak "nasza" reprezentacja piłkarska w latach 1973-1982.

Od uruchomienia kredytów Gierka do zawieszenia Stanu Wojennego.
Czy to tylko przypadek?

2017-10-03
Magellan

 

ps reprezentacja Hiszpanii była złożona w istotnej części z graczy Barcelony.
Lans, że 15% ludności wytwarza 20% pkb, o ile to prawda, nie przesądza, że jest to najbogatszy region kraju.

2017-10-03
Magellan

 

Co do Katalonii to osobiście widzę głęboko zakorzenione - spore różnice kulturowe w stosunku do reszty Hiszpanii. To widać już na ulicach.
Katalończycy sięgają do dziś po symbole komunistyczne. Ale w ich rękach mają zupełnie inne znaczenie - niż we wschodniej Europie.
Dlatego sytuacje takie traktuję jako polityczny folklor.

Dla Anglików wyniki referendum w Katalonii, z pewnością nie są wygodne. Mogą bowiem zachęcać Szkotów.
Zresztą istnieje duże podobieństwo w sytuacji Katalonii i Szkocji.
Brexit nie jest dla Anglików żadnym problemem. Planowali go bowiem już w momencie akcesji i dlatego nie godzili się na wspólną walutę.
Teraz Anglicy sondują - co im się najbardziej opłaca - bo wzrost gospodarczy dzięki imigrantom zarobkowym, był bardzo znaczący.

Co do Jugosławii - to po śmierci Tito przyjęto zasadę prezydialnych rządów. Co roku piastował je przedstawiciel innej republiki.
Ale któregoś roku Milosevic nie chciał oddać władzy następnej reprezentacji i to rozpoczęło pierwsze konflikty.
Trudno się dziwić, że w takiej sytuacji kolejne republiki chciały się odłączyć, bo nie chcieli być rządzeni przez Serbów.
Potem wysłał Milosevic wojsko do ataku na Dubrovnik i Vukovar - gdzie zginęło wiele tysięcy Chorwatów.
Biorąc pod uwagę dawne waśnie - nie trzeba było więcej.

Historia lubi się powtarzać i dlatego życzę Hiszpanom by nigdy nie powtórzyła się u nich.

2017-10-03
Artur Łoboda

  

Archiwum

Pazerny fiskus i "..." komentatorzy
czerwiec 27, 2004
Masowy eksodus i taka bida lekarzy w Polsce, że aż na medycenę trudno się dostać....
lipiec 14, 2006
Adam Sandauer
MS: Krótka historia prywatyzacji banków
kwiecień 6, 2006
wedle Interia.pl
Kobylanski to jednak hitlerowski kolaborant
sierpień 2, 2006
stan
Oskarżam
maj 1, 2006
Jacek Bartyzel
Koalicje. KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
listopad 15, 2002
http://angora.pl
Kultowy ubaw po pachy
lipiec 9, 2008
Marek Jastrząb
"Nie mieliśmy innego wyboru posiadając informacje wywiadowcze takie, jakie posiadaliśmy".
luty 8, 2004
SIERPNIOWE WSPOMNIENIA
kwiecień 30, 2008
Marek Jastrząb
Matka - nadzieja
październik 25, 2004
Zbigniew Skowroński
Monitor Polski i przeniesiony list z odpowiedzia
listopad 24, 2006
mik4
Jesteśmy na pastwie Niemców ...
październik 21, 2004
Ośrodek Studiów Wschodnich
Pozwolilem sobie skopiowac ten wiersz
sierpień 1, 2004
jasiek z toronto
Podrzucił swoje kukułcze walory
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Gnidy III Rzeczypospolitej
marzec 29, 2003
Dr Marek Głogoczowski
Panie Loboda
sierpień 16, 2006
robert
Nie wracajcie do Polski!
maj 4, 2006
W hiszpańskim mieście Dni Pamięci o Palestyńskich Ofiarach Ludobójstwa Izraelskiego zamiast Dni Pamięci o Holokauście
luty 8, 2007
bibula- pismo niezależne
Do pracy organicznej zaprasza.net
grudzień 19, 2006
luzak
O naszym obecnym Wielkim Bracie, przez poprzedniego. About our Big Brother, by the previous one. (2) (2007.09.21)
wrzesień 21, 2007
tłumacz
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media