ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Co ci zrobiono POLSKO - poemat - WIESŁAWA SOKOŁOWSKIEGO - recytuje - HENRYK BOUKOŁOWSKI 
21 marzec 2015      www.trwanie.com
IPN + Post Scriptum do "13 cudu N(R)D" w Watykanie + Zombi 
26 czerwiec 2009      M. Głogoczowski + Easy_Rider
Najlepsze lekarstwa 
22 listopad 2019      Artur Łoboda
Były premier Tusk śmiesznie zarzucił spisek Kaczyński-Putin  
12 lipiec 2021      Andrew Korybko
"Kto stał za Józefem Piłsudskim" i koniec konferencji 12.05.2018 
29 maj 2019      Alina
Wniosek o przymuszenie Morawieckiego do udzielenia odpowiedzi o maskach 
26 marzec 2021     
Pytanie retoryczne do Rodziców 
1 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Review of Dark Times, Dire Decisions: Jews and Communism. Edited by Jonathan Frankel (2004). Oxford University Press. 
1 marzec 2010      przysłał ICP
I co poeto ze Lwowa 
22 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Kilka refleksji z okazji 10. rocznicy przyłączenia Polski do UE 
2 maj 2014      Artur Łoboda
Białe drzewo i erotyk 
14 grudzień 2024      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
"Mały człowiek" 
22 listopad 2023     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (01.12.2011) 
24 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Ocieplenie - kłamstwo tysiące raz powtarzane 
8 marzec 2024      Artur Łoboda
PODSUMOWANIE audytu rządów PO-PSL!  
12 maj 2016      Artur Łoboda
Nie słowa, ale czyny świadczą o człowieku 
13 lipiec 2015      Artur Łoboda
"Praworządność" w wydaniu PiS 
15 marzec 2020      Artur Łoboda
Upadek Partii Republikańskiej w USA 
21 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Jakie będą tego skutki? 
27 kwiecień 2021     
Demokracja strachu 
21 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Sieroty po Grossie

Akurat dzisiaj dotarły do mnie dwie uzupełniające się informacje.
Pierwszą jest wpis - jakiego dokonał wczoraj wieczorem pewien sfrustrowany osobnik.
Brzmi on tak:

"Kwiaty Polskie" - Juliana Tuwima:
No cóż, skoro powołujecie się na Tuwima, to może na Grosa - też tej samej narodowości? Nie lepiej było wybrać Norwida? No bo Mickiewicz też ma korzenie! Czyli kolejna odsłona Hasbary! Kreujemy sie na "polskich patriotów", jasne tak "czymatzć" - Hava Nagilla!


Drugim jest nius agencji prasowych na temat nowego filmu Jerzego Stuhra - w którym rzekomo ten komediant chce ośmieszyć polską zaściankowość:
"Ja sobie tego przecież nie wymyśliłem! W centrum Warszawy, przy ulicy Marszałkowskiej kupiłem broszurkę "Kto jest Żydem w Polsce" i przeczytałem tam nie tylko, jak rozpoznać Żyda, ale też dowiedziałem się, że naprawdę nazywam się Jozef FajngoldJerzy Stuhr"

Tak się składa, że to ja odkryłem w 1996 roku powiązania finansowe grabarzy Polski - ze światowym - żydowskim kapitałem.
Tak się składa, że to ja zauważyłem przygotowania Rządu AWS do prowokacji z Jedwabnem.
W pierwszym wypadku przez trzy lata sprawdzałem swoje wnioski - będąc świadomym konsekwencji wynikających z ujawnienia tych faktów.
W drugim wypadku potrzebowałem kilku lat na uzupełnienie mojej wiedzy o dodatkowe informacje.

Niektórzy Polacy do dziś dnia - nie zdają sobie sprawy z skali manipulacji - jakiej zostali poddani.
Od początku swojej aktywności internetowej w 1999 roku głosiłem, że rzekome odcięcie się po 1989 roku od doświadczeń historycznych służy powtórzeniu wszystkich zbrodni z przeszłości.
To ja namawiałem Polaków i przyzwoitych Żydów do poznania wspólnej historii.
Ale hołota rządząca dziś Polską i koncesjonowana "elita kulturalna" Trzeciej RP uważa, że żadna wiedza nie jest jej potrzebna, bo ich zadaniem jest wykonywanie wytycznych zagranicznych mocodawców.
Jeżeli nie poznamy prawdy - to zawsze będziemy oszukiwani i ośmieszani.
Doskonałym przykładem jest wypowiedź Szimona Peresa na Uniwersytecie Jagiellońskim - w której Peres nawoływał do ograniczenia nauki historii.
https://www.youtube.com/watch?v=8lekKU-iijc

Ponieważ niektóre fakty są dla mnie oczywiste - to zapominam czasem o ich przypomnieniu.
Otóż Peres zwracał się do polskich profesorów w języku angielskim. Tymczasem zna on doskonale język polski i przypomnę tylko, że w latach sześćdziesiątych - debaty w izraelskim knessecie odbywały się w języku polskim.
Wynikało to z faktu, że Żydzi odrzucili jidysz - jako pochodny z języka niemieckiego, a jeszcze nie nauczyli się języka hebrajskiego.
Tak więc Peres zabawiał się kosztem profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego głosząc, że Polakom nie jest potrzebna nauka historii.

Tak się składa, że na obie powyższe informacje trafiłem po odwiedzeniu strony poświęconej Alfredowi Schützowi - wspaniałemu polskiemu kompozytorowi żydowskiego pochodzenia i autorowi piosenki "Czerwone maki na Monte Casino" http://zaprasza.net/a.php?article_id=31866

A jakby tego było mało - pisząc niniejszy artykuł trafiłem na artykuł kolegi z "Polski Walczącej" pod tytułem "JAK ROZPOZNAĆ ŻYDA?"
http://zaprasza.net/a.php?article_id=32724
A w nim - kilka moich wywodów sprzed lat - wykorzystanych w sposób pokrętny. Ten artykuł doskonale ogłupia Polaków i nie pozostawia żadnego pola do dyskusji na temat historii.
Autorem tego tekstu jest niewątpliwy sierota po Janie Tomaszu Grossie.
Jest on bowiem pisany w tym samym stylu i braku jakiegokolwiek otwarcia na dyskusję - jak to miało miejsce w wypadu tekstów Grossa.
Tymczasem polska kultura od samego zarania - jeszcze pogańskich źródeł - była otwarta na przybyszy i szanowała każdego - kto i nas szanował.
Najlepszym przykładem jest przywołany przez sfrustrowanego analfabetę Cyprian Kamil Norwid, którego ojcem był Szkot.

Pisałem już kiedyś, ale i w tym momencie przypomnę, że awantura z marca 1968 roku służyła przede wszystkim przeniesieniu sporej grupy kadry wojskowej - żydowskiego pochodzenia do Izraela - w celu wzmocnienia armii izraelskiej. Tego nie rozumieli i do dziś dnia - nie rozumieją naiwni frustraci, którzy wszędzie doszukują się Żydów.
Są oni najlepszym owocem propagandy syjonistycznej, bo antysemityzm jest syjonistom potrzebny - jak powietrze.

Chociaż wielki smutek wywołują u mnie informacje o ostatnich latach życia Tuwima - gdy dał się ogłupić stalinowskim opiekunom - to po wycięciu tego fragmentu jego życiorysu - pozostanie dla mnie wielkim polskim patriotą, a poemat "Kwiaty Polskie" jest tego najlepszym przykładem.

A teraz przekażę Państwu bardzo smutną wiadomość.
Naśladowców Grossa - ze Stuhrem w tej ekipie nic nie wyedukuje. Oni się nie zmienią, bo są niereformowalni - z powodu nikłego ilorazu inteligencji.
Ale to samo dzieje się z drugiej strony.
Frustratów poszukujących wszędzie Żydów - również nic nie zmieni.
Dlatego czeka nas wojna i rzeź, która zmiecie te pokolenia.
A potem wszystko zacznie się od nowa. I znowu ludzkość będzie czekać na kolejna katastrofa.
4 listopad 2014

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Odezwa do kołka w płocie
luty 9, 2006
Wiesław Sokołowski
Bojkot wyborczy
wrzesień 20, 2007
...
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" - Rozdział 13
kwiecień 21, 2006
Tłumaczył: Roman Łukasiak
Goło, niewesoło
sierpień 14, 2002
"Polityka"
Urząd Miasta Krakowa
wrzesień 1, 2008
Prezydent u amerykanskich Żydów
październik 1, 2007
przesłała Goska
Cynizm, arogancja, chamstwo
luty 4, 2003
Adam Zielińsk&Co.
Idziemy do referendum!
czerwiec 6, 2003
Sabina
Konstytucja UE
lipiec 28, 2003
Sebastian Karczewski
Busz aresztowany w Kanadzie za przestepstwa wojenne.
grudzień 6, 2004
Antek
Profesjonalizm
czerwiec 6, 2005
Artur Łoboda
Zły Omen?
marzec 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Odpowiedzialność za słowa
kwiecień 25, 2003
Rurociag i "Drang Nach Osten"
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Piekło w "nowym" Iraku
grudzień 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Co Miller udowodnił?
luty 6, 2003
zaprasza.net
Trzy karty
lipiec 18, 2008
Artur Łoboda
Przymusowi robotnicy dwudziestego pierwszego wieku
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Polacy są jednak ciemnym narodem ......
październik 5, 2005
Kazimierz
Gówno!
listopad 10, 2005
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media