ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
więcej ->

 
 

Historia białego człowieka: Asyria i Persja


Historia Białego Człowieka w rejonie Środkowego i Bliskiego Wschodu zaczęła chylić się ku końcowi około roku 250 p.n.e. Niemniej, zanim tereny te zostały ostatecznie zalane ludnością semicką, przez stosunkowo krótki czas plemiona indoeuropejskie wyd?wignęły cywilizację na jeszcze nowe wyżyny.

Najpierw Asyryjczycy, Indoaryjski lud osiedlony wtedy w dzisiejszej Syrii, opanował Babilon w 910 r. p.n.e. Dokładnie 188 lat pó?niej Asyryjczycy podbili Palestynę i niedługo potem oparli swe granice aż o deltę Nilu.

¬ródłem ich sukcesów była doskonale zorganizowana, w dużej części zawodowa armia. Ponadto przejęli oni od Hetytów wiedzę o obróbce żelaza, co wtedy znaczyło bardzo wiele na niezliczonych polach bitew. Poza tym prawdopodobnie im należy się palma pierwszeństwa, kiedy mowa o wprowadzeniu konnicy na pola bitew (aczkolwiek kilku historyków jest zdania, iż kawalerię po raz pierwszy zastosowali Scytowie, inny nordycki szczep). Trzeba też przyznać, że Asyryjscy władcy byli z reguły lud?mi światłymi, rozumnie zarządzając rozległym imperium. Jako pierwsi w historii rodzaju ludzkiego planowali oraz budowali sieć dróg jako linie komunikacyjne. Do nich też należy wynalazek poczty jako metody informacyjnego łącza pomiędzy prowincjami. Te osiągnięcia, jak również wiele innych, śmiało stawiają starożytną Asyrię na czele pierwszych, w pełni zorganizowanych cywilizacji ludzkiego gatunku.

W połowie VII wieku p. n. e. imperium asyryjskie zaczęło chylić się ku upadkowi, najprawdopodobniej w wyniku stałej imigracji ludności semickiej i związanym z tym wymieszaniem się ras. Tak więc Asyria powoli traciła swą homogeniczną jedność. W rezultacie nie tyle sąsiedzi stali się nad wyraz silni ile Asyria za słaba, by bronić swych rodzinnych granic. Skończyło się na tym, że Persowie, Medowie oraz Scytowie podzielili się łupem a końcowym akordem było zniszczenie stolicy asyryjskiej Niniwy w 612 r. p.n.e.

Natomiast, kiedy mowa o Persach, to wypadałoby zacząć od przypomnienia, iż Irańskie równiny były zamieszkane przez Indoeuropejczyków już od 1500 roku p.n.e. Persowie i Medowie pojawiają się w scenach wyrytych na pochodzących z 835 r. p.n.e. brązowych drzwiach upamiętniających tryumf króla asyryjskiego Salmanasara III. Wbrew wymowie tej sceny, Medowie w toku długotrwałych walk z Asyrią przez długi czas skutecznie bronili swego kraju. Proces konsolidacji państwa medyjskiego przerwali dopiero podburzeni przez Asyrię Scytowie i Kimmerowie, w walce z którymi poległ ich władca Fraortes (647-25 p.n.e.).

Zależność Persów od Medów skończyła się kiedy na tron wstapił Cyrus Wielki. Nie tylko zrzucił jarzmo poddaństwa ale w krótkim czasie podbił dwa sąsiednie królestwa oraz opanował Babilon w 539 r. p.n.e. który dobrowolnie oddał się pod jego opiekę. Sam zaś Cyrus przeszedł do historii jako niezwykle wyrozumiały władca, który tolerował odmienne obyczaje w podbitych krainach, religijne wierzenia, obrzadki itd. Miedzy innymi znany jest z tego, że wyzwolił Żydów z tzw. niewoli babilońskiej oraz odbudował im światynię w Jerozolimie.

Od tego też czasu potęga Perska rosła z niemalże każdym dzisięcioleciem. Z obowiązku historycznego trzeba przypomnieć, że oprócz rozlicznych zwycięstw na polach bitewnych, Persowie dbali o oświatę, rolnictwo, rozbudowywali sieć dróg, udoskonalili system pocztowy, reorganizowali imerium, dzieląc je na administracyjne okręgi, tzw. satrapie. Syn Cyrusa II Starszego, Kambyzes II podbił Egipt w 525 r. p.n.e. który wtedy był już mieszaniną różnych ras a więc stracił tak istotną dla każdego narodu tożsamość. Z kolei Dariusz I, słusznie zwany „Wielkim” gruntownie zreorganizował starożytną Persję, wznosząc ją na jeszcze wyższy poziom cywilizacyjny białego człowieka. Za jego to bowiem rządów udoskonalono system dróg i pocztę, po raz pierwszy zaczęto używać czeki jako formę płatniczą, opracowano nowy kodeks praw (aczkolwiek bazujący na starym Kodeksie Hammurabiego), po raz pierwszy system monetarny oparto na złocie i srebrze. W tym samym też czasie nastapił rozkwit staroperskiej literatury, sztuki i architektury, pod światłym mecenatem Dariusza Wielkiego. Do jednego z najwybitniejszych osiągnięć tych naszych Indoeuropejskich przodków zaliczyć też trzeba przekopanie kanału pomiedzy Nilem a Morzem Czerwonym. Jakżeż wielka musiała to być cywilizacja, która oprócz wojen z sąsiadami potrafiła myśleć o przyszłości, podejmując się iście Herkulesowych zadań.

Koniec imperium perskiego zaczął się od wojen ze starożytną Grecją. Któż nie słyszał o bitwach pod Maratonem (około 42,2 km. od Aten), wąwozie Termopilskim, bitwie morskiej pod Salaminą. Ostatecznie decydujący cios, pogrążający to wielkie plemię, zadał im Aleksander Macedoński, który tylko z powodu militarnych osiągnięć przeszedł do historii jako „Wielki”.

Niewątpliwie Aleksander był, podobnie jak Napoleon I, wojskowym geniuszem. Niemniej po podbiciu niemalże całego cywilizowanego świata, wliczając w to Egipt, ostatecznie zagarnął w Babilonie tylko tyle ziemi, ile potrzeba było by go pogrzebać.

Upadek imperium perskiego oznaczał koniec cywilizacji białego człowieka na Bliskim Wschodzie. Stało się tak w wyniku wyniszczających, bratobójczych wojnach. Aliści w tamtym czasie, to znaczy pomiędzy 334 a 331 r. p.n.e. Persowie przegrywali nie tylko na polach bitew. W wyniku stałego napływu ludności semickiej oraz azjatyckiej, skład narodowościowy przesuwał się w kierunku społeczności pomieszanych ras a więc narodu tracącego swą jednorodność. Niemniej do dziś w różnych regionach Bliskiego Wschodu można spotkać wysokich, jasnowłosych i niebieskookich osobników, którzy wciąż przypominają, że kiedyś ziemie te były kolebką cywilizacyjną białych ludzi. Ostatecznie tereny te zostały opanowane przez Muzułmanów w 651 roku. Nie ulega też najmniejszej wątpliwosci, że ta stara kultura miała ogromny wpływ na muzułmańską religię, sztukę, naukę, oświatę, literaturę itd.

Historia Persji nie byłaby kompletna, gdyby nie przypomnieć ich największego proroka – Zaratusztrę. W rezultacie jego życia powstała specyficzna religia, która jako pierwsza w starożytności zakładała istnienie jednego Boga. Poza tym Zoroastryzm zakładał dualizm czyli wieczną walkę Dobra ze Złem; Prawdy z Kłamstwem, Wolności z Niewolą, Jasności z Ciemnością, Czystości z Brudem. W tym dualistycznym świecie człowiek, złożony z duszy i ciała, ma prawo wyboru: złymi czynami wspiera Zło, dobrymi zaś przyczynia się do nieuchronnego zwycięstwa Dobra. Zaratusztra nauczał też, że kiedyś nastąpi koniec świata, zmartwychwstanie zmarłych, sąd ostateczny, powszechne oczyszczenie za pomocą ognia, a następnie wieczne panowanie Dobra. Religia ta również po raz pierwszy wprowadzała koncept Nieba, jako nagrody za godziwe życie oraz Piekła za złe. Tak więc oczywistym jest, iż ZOROASTRYZM był pierwowzorem chrześcijańskiego Nowego Testamentu, aczkolwiek na próżno by szukać w Starym Testamencie najmniejszej wzmianki o Piekle czy Niebie. Mam też cichą nadzieję, że ci z państwa, którzy przeczytają ten felieton, znajdą odpowied? na to, który lud był naszymi „Starszymi Braćmi w Wierze”.

25 sierpień 2006

Zbyszek Koreywo 

  

Archiwum

Pouczająca lekcja
sierpień 28, 2003
Nasz Dziennik
Geszefciarze, czyli o standardach polityków
październik 13, 2007
Marek Olżyński
Nasza Polska: Obrońmy Polskę!
luty 4, 2003
My "zasrańcy", nie chcemy amerykańskich rakiet
styczeń 16, 2008
PAP
Wszystko na niby tak
wrzesień 22, 2007
Marek Olżyński
Final Letter from President Saddam Hussein to the People of Iraq
styczeń 23, 2007
marduk
To już historia - "Apel Wawelski"
lipiec 3, 2005
zn
Wedle polityków "jest już sposób na lichwę"
luty 8, 2006
Monika Krześniak
"Nie"
maj 22, 2008
Marek Jastrząb
Refleksje z wakacji Opłacamy niemiecka i żydowską antypolską propagandę
sierpień 16, 2007
Dariusz Kosiur
Niemal 117-letni Ukrain
grudzień 22, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Polskie mięso armatnie
wrzesień 15, 2006
Tomasz Trzaska
10 lat Stowarzyszenia Primum Non Nocere
listopad 28, 2008
Adam Sandauer Przewodniczący Stowarzyszenia
Krakowskie Dziedzictwo Kultury Technicznej i Przemysłowej
luty 21, 2005
www.krakow.pl
USA uchwalają ustawę GLOBALNA ŚWIADOMOŚĆ ANTYSEMITYZMU
maj 8, 2004
cywilizowany
Żydowscy osadnicy mszczą się
lipiec 28, 2002
IAR
RM + media pochodne kontra Michniki + reszta
marzec 13, 2008
Dariusz Kosiur
Kołodko zapowiada narodową krucjatę walki z bezrobociem
lipiec 27, 2002
PAP
Prezydent RP Wojciech Jaruzelski przed sadem
kwiecień 21, 2007
wasylzly
Czym się różni Wałęsa od Leppera
kwiecień 13, 2004
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media