|
Zakrzyczeć prawdę
|
|
Jeżeli chce się rządzić światem i działać na szkodę narodów to musi się ukryć prawdę.
Czasem robi się to przez zakrzyczenie - a więc zagłuszenie słów prawdy - jak to miało miejsce w wypadku zagłuszania Radia Wolna Europa.
Wedle słów wiersza Mariana Hemara:
Światem rządzi sekretna
pomiędzynarodówka
agresywnego durnia
i nadętego półgłówka.
Trade union grafomanów,
tajna loża bęcwałów,
klub ćwierćinteligentów,
konfederacja cymbałów,
areopag jełopów,
jałowych namaszczeńców,
pompatycznych ważniaków,
indyczych napuszeńców."
Skoro półgłówki rządzą światem to najważniejszym jest dla nich ukryć rzeczywisty stan umysłu.
Starają się udawać kogoś - kim nie są.
Czasem jest to żenująco infantylne bo niektórzy politycy usiłują uzyskać zewnętrzne znamiona inteligencji, pod lampami solarium.
Pamiętamy takich polityków, wśród których Ole,Ole błyszczy na solariowym widnokręgu.
W 1992 roku - gdy Polską rządził menel Balcerowicz- wykonując polecenia zagranicznych mocodawców pokroju Sorosa i Sahsa zrozumiałem, że Polskę wypycha się ku ruinie.
Agent Bolek był wtedy tylko figurantem - co to "nie chcem ale musem".
Kiedy w tymże 1992 roku powiedziałem znajomym, że coś złego dzieje się w polityce i wygląda na to, że chcą zrujnować Polskę, popatrzono na mnie jak na wariata.
Wszyscy zachłystywali się tanim dolarem i wysokimi emeryturami.
Nikt nie myślał, że ceną chwilowego wzrostu emerytur była wyprzedaż majątku narodowego i kolejna lawina zadłużeń Skarbu Państwa, realizowana przez Balcerowicza.
Kiedy człowiek wypowiada treści przekraczające kwalifikacje umysłowe większości półgłówków żyjących na tej ziemi, to zaraz jest kwalifikowany do kategorii wariatów.
Wariatem jest bowiem ten - kto myśli, że prymitywną tłuszczę, decydującą o wynikach wyborów, można czegoś nauczyć.
Ale człowiek honoru nie zraża się takim stanem rzeczy i robi to - co mu sumienie nakazuje.
Z końcem lat 90. zdobyłem dostęp do Internetu i rozpocząłem akcję uświadamiania społeczeństwa. Z wielką delikatnością wtrącałem do swoich tekstów informacje o zbliżającym się kryzysie światowym i o zakulisowych działaniach rządzacych tego świata. Były to informacje, które nie mieściły się głowie przeciętnego człowieka i dlatego traktowano je jak wymysł chorego umysłu.
Trzynaście lat temu, po analizie działań bankierów i spekulantów finansowych uznałem, że doprowadzą oni do trzeciej wojny światowej - co wyraziłem w swoich wypowiedziach.
Moje słowa pozostały niezauważone bo nie pasowały do oficjalnej propagandy sukcesu i pomyślności narodów. A społeczeństwo nie chciało słyszeć niepomyślnych wiadomości.
Niestety, moje przepowiednie stały się faktem.
Dziś już niewiele mogę zrobić bo kryzys i upadek społeczeństw rozlały się po świecie.
Mogę tylko - w końcu zadbać o siebie - co właśnie robię.
Frustrujące jest jednak to, że podobnie jak zawsze w przeszłości, największymi ekspertami od walki z kryzysem są ci - którzy do niego doprowadzili.
Rzekomo najlepsze recepty na walkę z kryzysem wypowiadają ci sami ludzie, którzy kiedyś głosili chwałę gospodarczego bezprawia i znacząco przyczynili się do upadku gospodarki.
Nagle w mediach pojawiły się ostre artykuły o przyczynach kryzysu ekonomicznego.
Dlatego zadam pytanie: gdzie byli ci rzekomi "specjaliści", gdy ja przestrzegałem przed destrukcyjnym działaniem rządu polskiego, rządu amerykańskiego i Komisji Europejskiej - które to instytucje najkrótszą drogą prowadziły nas do kryzysu światowego.
Ci, którzy doprowadzili do gospodarczej tragedii - w dalszym ciągu sprawują władzę i co najwyżej nadają nowy image swoim ohydnym przekrętom - nazywając je jak zwykle reformami.
|
|
25 lipiec 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Wpuścili w pitowe maliny
kwiecień 28, 2005
Mirosław Naleziński
|
Miliony dolarów na kontach b. prezydenta Peru
październik 3, 2004
|
Pierwszy raz w tysiącletniej historii "Polska" popiera agresora.
styczeń 21, 2003
Artur Łoboda
|
Świat ma jednak szczęście że Rosją rządzi Putin
październik 2, 2006
wasylzly
|
Po raz pierwszy sami sobie wybierzemy wójtów
sierpień 21, 2002
PAP
|
Kompromitacja
wrzesień 15, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Swiat unijnych iluzji (1)
kwiecień 2, 2003
Jerzy Robert Nowak
|
Niemal 117-letni Ukrain
grudzień 22, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Jak kali.... to ?le, jak Kalego..........
lipiec 16, 2002
PAP
|
Czytane między wierszami
wrzesień 4, 2003
Artur Łoboda
|
Column One: Jews Wake Up!
grudzień 9, 2006
przysłał ICP
|
Janko muzykant 2004
sierpień 21, 2004
|
Talmudyczna wersja „świata”
luty 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Papierowe apele
sierpień 28, 2002
|
"Polsko, Twoja zguba w..."
grudzień 21, 2003
Marek Głogoczowski
|
Pani Europa w rozkroku
maj 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
17 kwietnia 2008
styczeń 13, 2009
przysłał ICP
|
Gdynia - otwarte miasto? Forum ZKM z cenzurą
lipiec 10, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Teraz doradza Kaczyńskiemu
marzec 11, 2006
PAP
|
Koniec zasobów taniej robocizny w Chinach?
czerwiec 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|