ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kapusta zasmażana 
26 październik 2023     
Trójwymiarowy obraz sceny politycznej 
7 lipiec 2014      Artur Łoboda
Kolce akacji 
22 wrzesień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Pójdźmy wszyscy do stajenki 
24 grudzień 2024     
Unia Europejska w całej krasie 
16 marzec 2019     
Historia Technologii Rakiet w Polsce 
19 luty 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Kiedy zaatakują Jordanię? 
30 listopad 2016     
Moja Sprawiedliwa Propozycja 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Dziwna Kampania Wyborcza w USA 2010 bez Dyskusji o Obecnym Udziale USA a Wojnach 
7 listopad 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Bolszewizm w kulturze po stu latach 
22 czerwiec 2017     
Kiedyś odpowiedzą za celowe niszczenie polskiej kultury 
11 lipiec 2013      Artur Łoboda
Święte oburzenie szabes-goim 
22 lipiec 2025      Artur Łoboda
100 dni kompromitacji rządu Ewy Kopacz. 
30 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Kategoryczny sprzeciw spadkobierców Gintrowskiego, do wykorzystywania utworów artysty na demonstracjach KOD-u 
21 styczeń 2016      Agnieszka i Julia Gintrowskie
TRWANIE ZAPRASZA Wiesław Sokołowski  
7 styczeń 2018      www.trwanie.com
Gra w dobrego i złego polityka 
9 lipiec 2013      Artur Łoboda
Czujna agenda bangstertów 
15 styczeń 2016      Artur Łoboda
Wspomnienie o Elżbiecie 
19 październik 2012      Artur Łoboda
"Europa dwóch prędkości" 
16 czerwiec 2017      Artur Łoboda
Jak oligarchia okradła obywateli USA 
9 marzec 2010      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Tajna jednostka rządowa zastosowała „nieetyczną” taktykę strachu, aby wymusić przestrzeganie zasad Covid

 
 
Zespół ds. analizy behawioralnej rządu Wielkiej Brytanii zostanie podobno zbadany pod kątem twierdzeń o używaniu „strachu, wstydu i kozła ofiarnego” w celu wpływania na opinię publiczną
 
 
Podobno komisja parlamentarna ma zbadać „reklamy przerażające” stworzone przez mroczny zespół ds. analizy behawioralnej rządu Wielkiej Brytanii, aby „nakłaniać” społeczeństwo do przestrzegania ograniczeń Covid-19.
Ruch ten pojawia się w związku z obawami o „rażąco nieetyczne” użycie narzędzi do „podwyższenia poziomu strachu”.
 
Oczekuje się, że Komisja Administracji Publicznej i Spraw Konstytucyjnych Izby Gmin zbada tak zwaną „jednostkę popychaczy” w ramach trwającego śledztwa w sprawie działań rządu podczas pandemii, donosi The Telegraph.
 
 
Torysowski poseł William Wragg, który przewodniczy komisji, powiedział gazecie, że „główną kwestią jest to, jak „popychanie” znajduje się w demokracji parlamentarnej i odpowiedzialności ministerialnej”. 
 
Według The Telegraph komisja otrzymała w tym tygodniu list od grupy 40 psychologów, w którym ostrzegano, że „jest bardzo wątpliwe, czy cywilizowane społeczeństwo powinno świadomie zwiększać emocjonalny dyskomfort swoich obywateli jako sposób na uzyskanie ich posłuszeństwa”.
 
 
 
Rządowi naukowcy wykorzystujący strach, wstyd i robienie kozłów ofiarnych w celu zmiany zdania to etycznie wątpliwa praktyka.
 
 
Sygnatariusze podobno krytykowali używanie dramatycznych reklam z hasłami typu „Jeśli wyjdziesz, możesz to rozpowszechniać, ludzie umrą”.
Jedna z takich reklam zawierała zbliżenie pacjenta oddziału intensywnej terapii w masce tlenowej z podpisem:
„Spójrz jej w oczy i powiedz jej, że nigdy nie naginasz zasad”.

Grupa potępiła również wykorzystanie „obrazów poważnie chorego na oddziałach intensywnej opieki medycznej” i „makabrycznego skupienia się na liczbie zgonów z powodu Covid-19 bez wzmianki o śmiertelności z innych przyczyn” .
 
„Zawstydzanie i robienie kozła ofiarnego ośmieliły niektórych ludzi do nękania tych, którzy nie mogą lub nie chcą nosić zakrycia twarzy” , napisali - dodając, że „ podwyższony poziom strachu” i „strategicznie zwiększone lęki” „[zniechęciły] wielu do szukania pomocy na inne choroby”.
 
 
List najwyraźniej cytował również notatkę rządową z marca 2020 r., w której ostrzegano, że „znaczna liczba osób nadal nie czuje się wystarczająco osobiście zagrożona” przez wirusa i wezwała do „twardego, emocjonalnego przekazu” skierowanego do „zadowolonych”.
 
Ale nienazwany z nazwiska rzecznik rządu powiedział Daily Mail, że Downing Street zastosowała się do rad naukowców i podjęła „właściwe środki we właściwym czasie” , aby uporać się z Covid-19.
Dodali, że rząd użył „wszelkich możliwych środków”, aby poinformować opinię publiczną o powadze Covid-19.
 
Ustanowiona przez koalicyjny rząd Davida Camerona w 2010 r. „jednostka natchnienia” najwyraźniej ma na celu stosowanie naukowych zasad, aby podprogowo wpływać na zachowanie publiczne bez potrzeby tworzenia przepisów.
Chociaż jego dzieło było widoczne w reklamach rządowych, The Telegraph zauważył, że jego działalność jest owiana tajemnicą.
 
 
Źródło:
https://www.rt.com/news/547727-secret-govt-unit-unethical-fear-ads/
1 luty 2022

 

  

Komentarze

  

Archiwum

Majaczenia gospodarcze, czyli jak donosi PAP :
wrzesień 4, 2002
Artur Łoboda
W obronie ks. Tadeusza Zalewskiego Obrona ks. Tadeusza
grudzień 12, 2006
Agata
Niewygodne prawdy
grudzień 21, 2008
Marek Jastrząb
Szturmy kanadyjskie
styczeń 24, 2006
zaprasza.net
Apel do Ministra Sprawiedliwości
grudzień 22, 2005
Edward Wo?niak
Zjednoczmy siły
maj 29, 2003
przesłala Elżbieta
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (8)
WRÓĆ KOMUNO!

listopad 14, 2003
Świętosław Małysz
Co twoje, to moje, co moje, to nie rusz
kwiecień 25, 2003
PAP
Demokracja jest dobra na wszystko!
sierpień 31, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Najazd na Halembę
grudzień 4, 2006
Mirosław Kokoszkiewicz
Własność to złudzenie
lipiec 6, 2008
przesłał .
Prawo po amerykańsku: strzelać do każdego
maj 4, 2005
baba
umiaru i rzeczowości...
październik 11, 2005
Tadzio
Cytat dnia
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
Czy zupa jest "rasistowska"?
styczeń 4, 2007
bibula- pismo niezależne
"Tango nied?wiedzia, smoka i słonia"
październik 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Ujawniać dane podejrzanych i przestępców!
wrzesień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Radosław Sikorski zdymisionowany minister obrony
luty 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Areszty bez wyroku
styczeń 6, 2008
Marek Olżyński
Kołodko zapowiada narodową krucjatę walki z bezrobociem
lipiec 27, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media