ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... 
 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Dr Roger Hodkinson, - Pandemia to oszustwo 
Dr Roger Hodkinson - lekarz patolog (wirusolog), Cambridge University, były przewodniczący sekcji patologii stowarzyszenia lekarzy, były wykładowca na wydziale medycznym, wykładowca akademicki, egzaminator w Royal Colledge physicians w Północnej Karolinie, Prezes firmy biotechnologicznej sprzedającej testy na COVID19.
Pandemia to oszustwo.
Maseczki nieskuteczne.
Lockdown nie ma naukowego uzasadnienia.
Pozytywny wynik PCR nie potwierdza infekcji klinicznej.
Polityka udaje medycynę.  
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
więcej ->

 
 

Polski suweren unijnego prawodastwa


Ważniejsze prawo unijne

Jeżeli polskie przepisy są sprzeczne z regulacjami unijnymi, podatnik może je pominąć i stosować się do norm wspólnotowych - obwieszcza "Rzeczpospolita" w oparciu o najnowsze orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Dotyczyło ono spółki General Electric Polska, która zażądała zwrotu niesłusznie jej zdaniem płaconego podatku VAT od usług inżynierskich wykonywanych dla firm unijnych.

Odbiorcy usług mieli siedziby za granicą i to właśnie tam, w myśl przepisów UE, do których Polska powinna była dostosować swoje ustawodawstwo, miały być opodatkowane usługi realizowane przez polską firmę. Takie dostosowanie polskiego prawa nastąpiło jednak z opó?nieniem, więc General Electric Polska wystąpił o zwrot niesłusznie pobranego podatku. Spotkał się jednak z odmową.

Wydając wyrok Wojewódzki Sąd Administracyjny pierwszy raz w sprawie podatkowej wyra?nie wskazał na prawo polskiej firmy do skorzystania z regulacji unijnej. Można pominąć polskie prawo jeśli jest ono niezgodne z VI dyrektywą UE. Sąd zgodził się z argumentem, że przy takiej rozbieżności, prymat przed ustawodawstwem krajowym mają normy wspólnotowe. Wynika to zarówno z traktatu o przystąpieniu Polski do UE, który ratyfikowaliśmy, jak i z polskiej konstytucji.
(PAP)

Komentarz

Mimo, że wielu obywateli cieszy się z takiego rozwiązania napawa wielki skutek, że w majestacie prawa Sąd Wojewódzki uznał, że nie jesteśmy suwerennym państwem ale poddanymi brukselskich biurokratów.
Ciekawe, czy ci biurokraci rozwiążą problem naszego deficytu budżetowego i bezrobocia.
A wezwanie do "pominięcia polskiego prawa...."

(zaprasza.net)

15 październik 2005

 

  

Archiwum

"Prawo" według olsztyńskich sędziów
wrzesień 2, 2006
PAP
Bankierzy i Globalne Imperium
wrzesień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Powrót do ?ródeł rozumu
maj 25, 2008
Artur Łoboda
Israel Über Alles
listopad 14, 2007
przysłał ICP
tytulik
listopad 5, 2006
ja
Ruch Przełomu Narodowego
czerwiec 19, 2008
Dariusz Kosiur
Przywódcy Czerwonych Khmerów przed trybunałem? Czyli kogo przed nim zabraknie...
listopad 24, 2006
Bartłomiej Doborzyński
Gra w bierki (!)
grudzień 5, 2005
Marek Olżyński
Anglia nie płaci składek
czerwiec 27, 2003
przesłala Elżbieta
Powtórka z Kwaś.......
wrzesień 6, 2007
Bogusław
Wyjazdy lekarzy?
październik 29, 2004
Adam Sandauer
Pakiet antykryzysowy Kołodki
lipiec 17, 2002
PAP
Sąd aresztował szefa łódzkiej Izby Skarbowej
sierpień 29, 2002
PAP
"Dowody pokazuja ze Tenet przedlozyl raport Rice o grozbie ze strony Al Qaeda." - przeklad.
październik 4, 2006
gosc
Przemilczana prawda o Stanie wojennym
grudzień 12, 2005
dr Leszek Skonka
Z korupcją wciąż nam do twarzy
sierpień 28, 2002
PAP
Szejk z Przemyśla, czyli cicho sza idą „rzeszowiacy”
maj 5, 2006
Marek Olżyński
PZPR apeluje do Lecha Wałęsy
luty 13, 2006
Klaudiusz Wesołek
Kinderposły
lipiec 24, 2008
Marek Jastrząb
Puszka Pandory otwarta
kwiecień 15, 2003
IAR
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media