|
Biden wzywa teraz „70 procent świata do zaszczepienia”
|
|
Fanatyzm szczepionkowy Białego Domu nie słabnie.
Administracja Bidena twierdzi, że tylko doradza, jakie powinny być globalne „cele” szczepień, ale w rzeczywistości już sporządziła listę krajów docelowych, które zamierza nakłonić do przyjęcia większej liczby wysyłek eksperymentalnych korporacyjnych zastrzyków COVID-19.
Dlaczego rząd USA forsuje masowe szczepienia na całym świecie, zwłaszcza gdy obecny zakres eksperymentalnych szczepień jest nadal w fazie badań klinicznych przez co najmniej kolejny rok i nie ma absolutnie żadnych średnio- lub długoterminowych danych dotyczących bezpieczeństwa, na podstawie których można by właściwie ocenić ich stopień ryzyka?
Washington Post donosi…
Prezydent Biden planuje wezwać światowych przywódców do podjęcia nowych zobowiązań do walki z pandemią koronawirusa, w tym do pełnego zaszczepienia 70 procent światowej populacji do września przyszłego roku, zgodnie z listą celów uzyskaną przez The Washington Post.
Podczas gdy wiele bogatych krajów osiągnęło lub wkrótce osiągnie ten cel, reszta świata pozostaje daleko w tyle.
Według Our World in Data około jedna trzecia ludzi na całym świecie jest w pełni zaszczepiona.
Covax, kampania Światowej Organizacji Zdrowia mająca na celu dystrybucję szczepionek na świecie, powiedziała w zeszłym tygodniu, że „tylko 20% ludzi w krajach o niskim średnim dochodzie otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, w porównaniu z 80% w krajach o wysokim dochodzie”.
Dodając do wyzwań, z którymi Biden z pewnością zmierzy się, gdy Biały Dom zwoła wirtualny szczyt w przyszłym tygodniu , Covax ostrzegł również, że nie będzie w stanie zaszczepić takiej części świata, jaka chce, ponieważ bogate kraje kupiły znaczną część wczesnej podaży, oraz z powodu przeszkód, takich jak „zakazy eksportu” i „opóźnienia w złożeniu wniosku o zatwierdzenie przez organy regulacyjne”.
Źródło:
https://21stcenturywire.com/2021/09/14/biden-now-calling-for-70-percent-of-world-to-get-vaccinated/
|
|
19 wrzesień 2021
|
|
|
|
|
|
Czyżby nowy nieznany majątek Kwasniewskich?
marzec 29, 2007
Dariusz Adamczewski
|
Czy USA jest dobrym oparciem dla Polski?
sierpień 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nierządy rządu, czyli poszeptywania szatana
lipiec 3, 2007
Marek Olżyński
|
Niewolenie ludzi przez manipulacje mediów
luty 24, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Płażyński: papieżowi chodziło o liberalizm światopoglądowy
(znawca 6)
sierpień 18, 2002
PAP
|
4 teksty
grudzień 14, 2004
|
PKP usmażyła mi jaja!
grudzień 3, 2004
Mirosław Naleziński
|
Plutokracja - najdroższa orgia w historii
wrzesień 3, 2006
zbigniew jankowski
|
Wiwat populizm!
czerwiec 5, 2004
|
Biblijni i współcześni rogacze
grudzień 3, 2006
zaprasza.net
|
Wysiłki w celu rozwiązania kryzysu w Gazie
sierpień 4, 2006
darek
|
Próba symulacji
lipiec 11, 2008
Artur Łoboda
|
Spostponowany rencista-rekordzista
luty 21, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Mistrzowie infantylizmu
wrzesień 19, 2004
|
Teraz kolej na ziemię rolną
luty 18, 2008
Artur Skoneczko
|
Na kolana
wrzesień 26, 2003
Andrzej Kumor
|
Zmierzch papierowych gazet?
marzec 17, 2009
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Apel Zarządu USOPAŁ do Polaków w Ameryce Łacińskiej
marzec 4, 2005
Prezes USOPAL, Jan Kobylański
|
Czy to nowy rodzaj cenzury?
październik 29, 2006
Adam Sandauer
|
WŁADZA JAK WULKAN
Ten tekst dedykuję mieszkańcom mojego Otwocka, miejscowa prasa nie chce go drukować...
marzec 4, 2007
Dariusz Kosiur
|
|
|