ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część jedenasta 
5 maj 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Informacje w TVN dzielą się na: 
5 luty 2019      Alina
Dlaczego rząd USA może chcieć wymordować 200 milionów Amerykanów, aby uwolnić nadmiar energii dla centrów danych AI i wyścigu o superinteligencję 
29 lipiec 2025      Mike Adams
Wspólnota rozbójnicza walczy z Polską 
6 listopad 2014      Mówił Stanisław Michalkiewicz
Agresja psychopatów wobec społeczeństwa 
23 lipiec 2014      Artur Łoboda
Mimo wszystko uważajmy na siebie 
19 sierpień 2020      Artur Łoboda
Islamskie Państwo zarabia ponad 3 miliony dolarów dziennie 
15 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Radio WNET potrafi nadawać ciekawe konkrety, a TVP-Info nie .... 
10 grudzień 2018      Alina
RFK Jr. przekazuje poparcie Trumpowi (całe przemówienie). “Ameryka to kpina z demokracji” 
21 wrzesień 2024      Ekspedyt
Covid-Gate, The Political Virus  
28 wrzesień 2020     
Patologie wciskane w nasze życie 
9 listopad 2013      Artur Łoboda
Terroryści z Państwa Islamskiego opublikowali cennik chrześcijańskich kobiet 
8 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
FDA prosi sędziego federalnego o wstrzymanie do roku 2076 pełnego ujawnienia danych Pfizera dotyczących szczepionek przeciw COVID-19 
20 listopad 2021     
Złodzieje tożsamości 
1 styczeń 2014      Artur Łoboda
Fałszerze historii 
26 luty 2016      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część szesnasta 
8 luty 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Naiwny jak Polak  
1 kwiecień 2019     
Alarm - Stop GMO - Jerzy Zięba w Sejmie - Poruszające i mocne wystąpienie  
23 kwiecień 2017     
List z Krakowa do ministra Glińskiego w obronie polskiej kultury 
16 grudzień 2015      latarnik
Jeszcze nie tak dawno - za rządów Tuska 
6 grudzień 2015     

 
 

Tak zwani "eksperci"



"Europejskie Centrum Kontroli Chorób wczoraj stwierdziło, że ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa jest średnie do wysokiego, czyli mamy w tej chwili podejrzenie, że wirus może przenosić się z osoby na osobę nie tylko w sytuacji, gdy ktoś wrócił z Chin, ale również mamy już wtórne ognisko, czyli zarażają się ludzie tacy, którzy nigdy w Chinach nie byli” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM dr Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert ds. zakażeń.
- Powinniśmy przyjąć go z dobrodziejstwem inwentarza, przestać panikować i histeryzować, wyznaczyć cele, które przed nami są. To, że wirus jest i będzie w Europie, jest już pewne i zamiast tropić pojedyncze przypadki, czy emocjonować się tym, ile osób zostało zarejestrowanych, raczej powinniśmy skupić się na tym, że gdy wirus do nas dotrze, to nie pozwolić mu w sposób niekontrolowany się szerzyć - stwierdził lekarz.
 
- Nie odnotowano zarażeń na pokładach samolotów, ani na lotniskach. To jest ważne, bo wiele osób kojarzy lotnisko i samolot z takim symbolem, gdzie właśnie można się zarazić - to jest fałszywy obraz, dlatego że powietrze w samolocie podlega mechanicznej obróbce, jest filtrowane, jest wymuszony obieg, a więc to nie jest takie proste, żeby się zarazić w samolocie. Mamy zresztą na to dowody z przeszłości, nie z koronawirusa, gdzie chory na gruźlicę leciał samolotem przez kilka godzin i nikogo nie zaraził - zaznaczył ekspert.

Grzesiowski zauważył też, że kiedy przyjdzie wiosna, to zachorowań może być mniej.

- Wirus SARS, który ma 80 procent podobieństwa do tego koronawirusa - w temperaturze pokojowej jest w stanie przetrwać dwa dni. (...) Natomiast w chłodzie, przy temperaturze 4 stopni, jest w stanie przeżyć nawet miesiąc i to jest również pewien wątek, który powinniśmy podkreślać. Im jest chłodniej, tym tych infekcji może być więcej, bo wirus dłużej przeżywa w środowisku. Im zrobi się cieplej, to jemu będzie trudniej przeżyć i dlatego będzie mniej zachorowań - podkreślił.
Paweł Grzesiowski: Bardzo bym się bał, gdyby posłowie grzebali przy sprawach epidemicznych

- Bardzo bym się bał, gdyby posłowie grzebali w działaniach epidemicznych czy przeciwepidemicznych, bo nie są lekarzami, nie są epidemiologami - stwierdził także Grzesiowski. Immunolog ze Szkoły Zdrowia Publicznego podkreślał, że "wolałby, żeby posłowie realizowali pewien plan, który zostanie ustalony przez ekspertów".

W ocenie eksperta, w przypadku koronawirusa widzi więcej skoordynowanych działań na szczeblu ministerialnym. Są jednak luki. Wśród nich Grzesiowski wymienił brak nowelizacji ustawy o zapobieganiu zakażeń. Przygotowanie do nowelizacji powinno nastąpić na drugi dzień po ogłoszeniu, że nie jest on uwzględniony w żadnych przepisach. Dziś działamy w pewnym takim prawnym niepokoju - ocenił.

Ekspert mówił też o codziennych problemach, które ułatwiają rozprzestrzenianie się wirusom. - Higiena rąk to jest słaba strona wielu społeczeństw, niestety też Polaków - przekonywał. Co najmniej połowa kobiet i więcej niż 60 proc. mężczyzn nie myje rąk po wyjściu z toalety - podkreślał Grzesiowski.
 
Środa, 26 lutego (19:20)
25 marzec 2020

 

  

Komentarze

 

Ciekawe skąd ekspert wie, że 60% Polaków nie myje rąk po defekacji?
Ma jakieś badania? A może wie, że 60% ludzi w Polsce nie ma łazienek z bieżąca wodą? (- Nie wydaje mi się) No skąd?
Ano mamy znowu rządowego "eksperta", który opiera swoje wykłady dla gawiedzi na swoim 'widzimisię" i "wydajemisię". Oczywiście te eksperckie mundrości są oczywiście sprzeczne z wiedzą z podstawówki i ze zdrowym rozsądkiem.

2020-03-25
Alina

 

Tu gdzie teraz mieszkam powoli zamykają się sklepy przemysłowe.
Ale dowiedziałam się wczoraj, że kilka dni po ogłoszeniu epidemii, lekarze rodzinni po prostu zamknęli swoje przychodnie, pozostawiając pacjentom kontakt telefoniczny. Pobliski szpital odwołał wszystkie zaplanowane operacje, zabiegi i badania.
Zaraz pojadę posprawdzać te sklepy :) Na moje szczęście nie muszę sprawdzać swojego lekarza ....

2020-03-25
Alina

 

Byłam, sprawdziłam. W sklepach spożywczych zamontowane zostały przegrody z pleksi, takie jak w aptekach, odgradzające ekspedientki od klientów. Dobre i to.
Nikt oprócz mnie nie łaził w maseczce.
W tym czasie nie śledziłam co wymyślił nasz rząd, żeby nas jeszcze bardziej pozamykać w areszcie domowym. Maseczek, ani rękawiczek jednorazowych nie ma w żadnym sklepie.
Gdyby ktoś dbał o nasze zdrowie, to wszystkie szwalnie produkowałyby maseczki na zamówienie rządowe, a telewizje pokazywały jak samemu zrobić osłony dróg oddechowych z materiałów dostępnych w domach.
Tymczasem eksperci wpuszczani do TVP ubolewają, że jeszcze nie ma (sic!) szczepionki na ten wirus. I zastanawiam się, czy oni nas wszystkich mają za idiotów, czy wciąż usiłują nas w tych idiotów przerobić? Przecież jak uczy doświadczenie życiowe z ostatnich lat, masowe szczepienia mające przeciwdziałać grypie NIE PRZECIWDZIAŁAJĄ GRYPIE!
Douczyłam się z wirusów - rozmiary zaczynają się od 18 nanometrów do ponad 1000, czyli przekraczają wymiar 1 mikrometra (tysięcznej mm), czyli są większe od bakterii. Mają różne kształty i budowę (DNA, albo RNA).
Niestety żaden profesor nie mówi, czy numer szczepienny z wirusem wścieklizny (rodzina rabdowirus) jaki się udał Pasteurowi, udaje się z wirusem Covid-19 (z rodziny rotawirusów)?
O ile wiem, nikt nie chce nas szczepić na AIDS, wszczepiając HIV!
Może szczepienia na grypę, które nam tu serwują od lat, działają tak jak my oszołomy podejrzewamy na podstawie oczywistych dowodów. Może wszystkie szczepienia dzieci działają tak samo szkodliwie, o czym od lat donoszą rodzice szczepionych dzieci.
Czy ktoś to wreszcie stwierdzi? Tu jest bowiem świetne źródło finansowania całej tej zawieruchy - odszkodowania od koncernów szczepionkowych.

2020-03-25
Alina

 

https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,jak-duzy-jest-koronawirus-,film,53243264.html

2020-03-25
Alina

 

W tytule jest zawarta drwina.
Gdyby to był ekspert - to już w styczniu zauważyłby, że coś złego się dzieje w infekcjach dróg oddechowych i skojarzył to z wydarzeniami w Chinach.

2020-03-25
Artur Łoboda

 

W Gruzji winiarnie przestawiły się natychmiast na produkcję żelu antybakteryjnego z alkoholu, którego nie sprzedali:
https://www.youtube.com/watch?v=WpigEEldauE

2020-03-26
Alina

 

Alino
zastanów się, na ile i czemu, dajesz się wpuszczać w kanał, w który kierują Cię i innych ci którzy zarządzają mediami?
Zreflektuj się.

2020-03-26
Magellan

 

Tu nie chodzi o mnie. Ja sobie w tym kanale dam radę. A jeśli piszę, to właśnie, żeby pokazać jak jesteśmy wpuszczani w kanał.
Dziś znowu jedna sprzedawczyni w sklepiku spożywczym przekonywała mnie o szkodliwości maseczek. Na szczęście inna, w sklepie ogrodniczym, zamknęła drzwi i zza zamkniętych drzwi obsługiwała klientów - po prostu przynosiła żądany towar i szybciutko inkasowała pieniądze.
Jeśli ten wirus jest tak niebezpieczny jak nam mówią, to to co robi PiS i TVP zakrawa na kpinę. Ogłupiała gawiedź przyjmuje bezkrytycznie i bezmyślnie wszystko co mówią w TVP. Ostatnio nie widać profesora wirusologa W. Guta. W ostatniej odsłonie mówił, że koronawirusy powodują infekcje grypopodobne od dawna.

https://nczas.com/2020/03/25/jak-dlugo-zyje-koronawirus-okazalo-sie-ze-o-wiele-dluzej-niz-sadzono/
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27524&Itemid=47

Poza tym od 11.03 do dziś minęło 2 tygodnie. Przez ten czas w moim miasteczku zmarły 4 osoby. W sąsiednim zapewne z 10. Czyli tyle co w całej Polsce z powodu wirusa.
Czy te "oficjalne" 14 zmarłych osób jest wystarczającym powodem, żeby wywołać stan wyjątkowy w państwie bez ogłaszania tego stanu oficjalnie, żeby wprowadzić areszt domowy dla ludzi, żeby zatrzymać wszystkie mechanizmy gospodarcze?

2020-03-26
Alina

 

Pisałem, że według mnie, jest to centralnie sterowane i zorganizowane.
Ale ludzie nie myślą, bo boją się odpowiedzialności, która wypływa ze zrozumienia sytuacji.
A odpowiedzialność, to obecnie towar bardzo wysoce deficytowy.
Analiza działań, które wprowadzają rządy poszczególnych państw, prowadzi do wniosku, że wszędzie z minimalnymi odstępstwami czasowymi, wdraża się te same metody, które nie są adekwatne do skali zagrożenia, którą nam się głosi.
A zatem jest to przymus globalny i nieracjonalny.

2020-03-27
Magellan

  

Archiwum

strajki płacowe lekarzy i ograniczanie dostępu do leczenia
maj 15, 2007
A.Sandauer
Spreparowane umysły
marzec 12, 2003
Wesołych Świąt
grudzień 24, 2003
zaprasza.net
An "Early Version" of Jan Thomas Gross' FEAR?
październik 27, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
Dość rządów przestępców i kretynów
listopad 7, 2008
Dariusz Kosiur
Amerykanie strzelili sobie w stopę
grudzień 20, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
USA:Kryzys na rynku kredytów mieszkaniowych
styczeń 14, 2008
Do Polonii na Swiecie i Polakow w Ojczyznie
kwiecień 23, 2005
przesłała Elżbieta
2009.02.21. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 21, 2009
tłumacz
"NATO na Balkanach"
luty 20, 2008
Piotr Bein
Dyrektorzy o sukcesie "Nocy Muzeów w Krakowie"
czerwiec 9, 2004
"Komisja Europejska" "lepsza" niż RWPG
marzec 11, 2004
PAP
Mossad Has Murdered 530 Iraqi Scientists, Academics
maj 15, 2006
Urząd Miasta Krakowa
wrzesień 1, 2008
Sympozjum w Yad Vashem odpowiedzią na irańską konferencję o Holokauście
grudzień 16, 2006
bibula- pismo niezależne
Pomylona Taktyka w "Wojnie z Terrorem"
listopad 14, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Na Ukrainie łączą i dzielą
sierpień 16, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Żądanie rekompensaty za polskie straty wojenne w ludziach
czerwiec 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Indie i Globalizacja
luty 8, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Szambo
kwiecień 6, 2004
antyszmaciak
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media