|
Co na to Konstytucja?
|
|
Od dłuższego czasu Rząd Mateusza Morawieckiego prowadzi przestępcze działania zmierzające do pełnej inwigilacji Obywateli.
Zarówno Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Infrastruktury - jak też wiele innych instytucji rządowych nie tylko gromadzi, ale żąda od Obywateli podania prywatnych danych takich jak: numery kont bankowych, loginy do prywatnej poczty, numer telefonu i wiele innych "wrażliwych danych".
Tymczasem Konstytucja Kwaśniewskiego głosi:
Art. 51. 1. Nikt nie może być obowiązany inaczej niż na podstawie ustawy do ujawniania informacji dotyczących jego osoby.
2. Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym.
3. Każdy ma prawo dostępu do dotyczących go urzędowych dokumentów i zbiorów danych. Ograniczenie tego prawa może określić ustawa.
4. Każdy ma prawo do żądania sprostowania oraz usunięcia informacji nieprawdziwych, niepełnych lub zebranych w sposób sprzeczny z ustawą.
5. Zasady i tryb gromadzenia oraz udostępniania informacji określa ustawa.
Gdy nie było jeszcze Internetu - Służba Bezpieczeństwa zbierała informacje o obywatelach za pośrednictwem tajnych współpracowników.
Dzisiaj Rząd PiS robi to narzędziami elektronicznymi!
|
|
4 kwiecień 2019
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Wystąpiłam do prokuratury warszawskiej z zawiadomieniem, ze US łamie konstytucje w moim przypadku, nadużywając władzy zmuszając mnie do podawania właśnie numeru konta prywatnego w centralnej ewidencji działalności gosp.
Chodzi o zwrot podatku DOCHODOWEGO ZA 2015 ROK.
Prokuratura miga się od postawienia zarzutów urzędnikom skarbowym - choć przestępstwo jest ewidentne, co po raz 2 stwierdził sąd uwzględniając moje zażalenie na umorzenie sprawy. Teraz cisza, prokuratura niczym się nie przejmuje, a ja nie mam pieniędzy, chociaż US ma w papierach i moje konto i aktualny adres.
Z mojej perspektywy państwo istnieje tylko, żeby mnie okraść. Nie chce mi oddać ukradzionych pieniędzy, a konstytucją każe mi sobie podetrzeć tyłek. |
|
2019-04-04
Alina
|
 |
|
|
Jak głosi przysłowie: najciemniej jest pod latarnią, a największym - Naszym wrogiem są przyzwyczajenia.
Konstytucja Kwaśniewskiego głosi:
Art. 182. Udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości określa ustawa.
Taka Ustawa NIGDY nie powstała. Ale w Konstytucji jest mowa o udziale Obywateli w "sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości".
Od kilku lat usiłuję znaleźć CHOĆ JEDEN przepis ustawy zabraniający obywatelom występować jako oskarżyciel w procesach karnych.
Nie chodzi mi o kilka przepisów warunkujących działania Prokuratury od oskarżenia prywatnego, ale w ogóle możliwość oskarżania w dowolnej sprawie przez Obywatela.
Otóż nie ma takiego przepisu który zabrania Obywatelowi występować w roli oskarżyciela!
W KPK Artykuł 14. § 1. głosi: "Wszczęcie postępowania sądowego następuje na żądanie uprawnionego oskarżyciela lub innego uprawnionego podmiotu"
NIGDZIE jednak nie ma jednoznacznej definicji "uprawnionego podmiotu" do wniesienia oskarżenia. Z kontekstu innych przepisów przyjmuje się, że są nim "oskarżyciel publiczny" i "osoba pokrzywdzona".
Ja w najbliższym czasie złożę w Sądzie oskarżenie karne i zażądam od Sądu - by w przypadku odrzucenia takiego oskarżenia podał dokładny przepis, który mi uniemożliwia występowania w roli oskarżyciela.
W Naszym życiu doświadczamy całej masy działań tak zwanej "Władzy", które nie mają żadnego umotywowania prawnego. A więc są zwykłymi przestępstwami - na wzór stalinowskiego terroru, który również nie miał żadnego umocowania prawnego.
|
|
2019-04-05
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dokąd zmierza prawo
luty 23, 2007
Marek Olżyński .
|
Poprawki dla pasażerów
sierpień 11, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Zachwianie kredytu i kryzys na giełdach świata
styczeń 23, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Islamofaszyzm, ideologiczny straszak ekipy Busha
grudzień 25, 2006
Stefan Durand (tłum. Ewa Cylwik)
|
LIST OTWARTY - Wojciecha Sumlińskiego
sierpień 1, 2008
Wojciech Sumliński
|
Kretyn Hausner
luty 28, 2004
Artur Łoboda
|
Integracja czy podbój?
kwiecień 19, 2003
przysłał Piotr Letowt-Vorbek
|
Kolejny start zespołu rakietowego ZENIT
maj 10, 2008
tłumacz
|
Imiona Wolności zamocowane na warkoczu
grudzień 26, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
|
11 Listopada – spotkanie patriotyczne przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu
listopad 10, 2004
|
To bylo ludobójstwo
marzec 15, 2003
Adam Kruczek
|
Dla dobra Izraela od trockizmu do neokonserwtyzmu
maj 3, 2007
Ico Cyprian Pogonowski
|
Wszystko musi przejść przez centralę
marzec 14, 2004
|
Powrócą pod ojczystą banderę?
lipiec 18, 2006
marduk
|
LPR w sprawie Jedwabnego
lipiec 17, 2002
PAP
|
Głupi, bierny ale wierny"
listopad 29, 2006
za PAP
|
Rze? polskich rze?ników
czerwiec 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
Rzecz niemożliwa dla matołów - nacjonalistów
grudzień 1, 2008
Artur Łoboda
|
Eurokibuc to jest to
listopad 11, 2006
luzak
|
Na Ukrainie łączą i dzielą
sierpień 16, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
|
|