ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Gdy rozum śpi 
16 kwiecień 2022     
Nikt tego nie pisał 
1 kwiecień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Kto zdemolował Służbę Zdrowia w Polsce? 
11 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Baza danych WHO donosi o ponad 2 milionach potencjalnych obrażeń spowodowanych zastrzykiem COVID w 2021 r., z czego zdecydowana większość dotyczy kobiet 
9 październik 2021      Jack Bingham
Sprawiedliwość po naszej stronie! Monika Cichocka, Sędzia Polskiego Sądu Karnego Lara, oraz Andy Choinski 
6 maj 2022     
Wiesław Sokołowski NIEUGIĘTY STRAŻNIK LUDZKOŚCI?  
23 luty 2012      www.trwanie.com
Kampania strachu 
8 maj 2015      Artur Łoboda
«Selekcja idiotów dokona się samoczynnie: Pójdą do rzeźni z własnej woli” 
15 kwiecień 2021     
Welcome to Slavia ( slavic world )  
8 grudzień 2017     
Polacy zaczynają przecierać oczy 
23 październik 2021     
List do Ministranta - Część IV 
7 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Błogosławiony płynie czas (Reqiuem)  
2 czerwiec 2013      Artur Łoboda
List do Marszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego 
17 maj 2016      Artur Łoboda
Historii diabeł tkwi w szczegółach 
4 luty 2020      Artur Łoboda
Moje trzesienie ziemi 
27 luty 2010      Goska
Antypolonizm odgórny 
22 marzec 2013      Artur Łoboda
Zduszona nadzieja 
15 sierpień 2019      Artur Łoboda
Krytyk i poeta 
19 sierpień 2011      Zygmunt Jan Prusiński
Czas na opamiętanie 
1 wrzesień 2024     
Czego moglibysmy chciec gdybysmy rozwazali historie Polski w perspektywie przynajmniej wiekowej 
16 marzec 2014      Beyondrubikon

 
 

300 ciał kobiet zamordowanych w willi Bermana w Otwocku. "Szokujące info! Zbrodnie Żydów na Polakach. Berman i ukradzione Uzdrowisko! Krajski i Kornaś!"


O tym jak żydowscy szmalcownicy donosili na Polaków, jak balowali w getcie.
4 grudzień 2018

Alina 

  

Komentarze

 

Alino
własnym nazwiskiem sygnuję bardzo ostre - czasem teksty.
Zawsze jest to PRAWDA - na którą mam niepodważalne dowody.
Nikt nie przedstawił dowodów na to, że Borowski jest bratankiem tego bandziora.
Sama zbieżność nazwiska Berman, to stanowczo za mało. A Borowski zaprzecza takim koligacjom rodzinnym.
Uczulam Cię na takie szczegóły.

2018-12-05
Artur Łoboda

 

Popatrzyłam sobie na tych Bermanów różnych:

Wiktor Borowski, pierwotnie Aron Berman[1] (ur. 7 listopada 1905 w Warszawie, zm. 22 listopada 1976 w Warszawie) – polski działacz komunistyczny żydowskiego pochodzenia, porucznik Ludowego Wojska Polskiego i dziennikarz. OJCIEC Marka Borowskiego

Bronisław Berman (ps. „Jankowski”, „Wiktor Stasiak”, „Bronek Muranowski”, „Manswet”, „Robert”, „Stasiek”, „Wiktor”, ur. 14 marca 1903 w Warszawie, zm. 1937 w ZSRR) – działacz komunistyczny, sekretarz Komitetu Centralnego Związku Młodzieży Komunistycznej (KC ZMK) i Sekretariatu Krajowego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy (KC KPZU).
Urodzony w rodzinie żydowskiej, syn Eliasza vel Michała, BRAT Arona Bermana vel Wiktora Borowskiego.

Jakub Berman (ur. 23 grudnia 1901 w Warszawie, zm. 10 kwietnia 1984 tamże) – polski prawnik i polityk komunistyczny żydowskiego pochodzenia, członek prezydium tajnego Centralnego Biura Komunistów Polski przy KC WKP(b) (styczeń–sierpień 1944)[1], członek Biura Politycznego KC PPR (VIII.1944–XII.1948), następnie członek Biura Politycznego KC PZPR (XII.1948–V.1956), członek Sekretariatu KC (1948-1954) i Sekretariatu Biura Politycznego KC. Członek Komisji Wojskowej Biura Politycznego KC PZPR, nadzorującej Ludowe Wojsko Polskie od maja 1949[2]. Wiceprezes Rady Ministrów w latach 1954-1956, poseł do Krajowej Rady Narodowej, na Sejm Ustawodawczy oraz na Sejm PRL I kadencji. Wraz z Bolesławem Bierutem i Hilarym Mincem stanowił w latach 1949-1956 najściślejsze kierownictwo PZPR
===============================

O starych Bermanach jest dość dużo w Wikipedii, żę można podejrzewać rodzinne koligacje.
Porównując pochodzenie, miejsce urodzenia i daty urodzeń można odnieść wrażenie, że to rodzący się po kolei bracia.
Internetowe opisy, życiorysy Bermanów łączy jedna informacja, a raczej jej brak. To IMIONA I NAZWISKA RODZICÓW WSZYSTKICH 3 BERMANÓW urodzonych w Warszawie.

Mam nadzieję, że jakiś dziennikarz śledczy znajdzie te dane w archiwach (o ile się ostały) albo w archiwum gminy żydowskiej, która ma te dane NA PEWNO. Jest to bardzo istotna informacja ze względu na pozycję Marka Borowskiego w życiu politycznym, bo raz na zawsze potwierdzi jego prawdomówność lub nie, co do przypisywanego mu stryja Jakuba.

Tu ciekawe szczegóły http://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/jakuba-bermana-biografia-ulomna/
"Pochodził z dobrze sytuowanej rodziny inteligencji żydowskiej. W 1925 r. (Jakub Berman) ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim (wszystkie dzieci syjonisty Isera Lejba Bermana i jego żony Guty z Bernikierów otrzymały staranne wykształcenie).
Jest tam wzmianka o kolejnym Bermanie - Mieczysławie, grafiku "który zaprojektował komunizm"

Przy okazji buszowania w sieci wyskoczyły mi jeszcze inne Bermany:
* Matwiej Dawydowicz Berman (ros. Матвей Давыдович Берман) (ur. 10 kwietnia 1898, zm. 7 marca 1939) – Naczelnik Zarządu komunistycznych obozów koncentracyjnych Gułag NKWD w okresie od 9 czerwca 1932 do 16 sierpnia 1937. Urodził się w okręgu czytyjskim w obwodzie zabajkalskim w rodzinie żydowskiej, brat Borisa Bermana, również wyższego funkcjonariusza NKWD. W 1916 roku ukończył szkołę handlową w Czycie.

*Boris Dawydowicz Berman (ros. Бори́с Давы́дович Бе́рман, ur. 15 maja 1901 we wsi Andrianowka k. Czyty, zm. 22 lutego 1939 w Moskwie) – funkcjonariusz radzieckich organów bezpieczeństwa, komisarz bezpieczeństwa państwowego III rangi, ludowy komisarz spraw wewnętrznych Białoruskiej SRR (1937-1938). Urodzony w rodzinie żydowskiej, był bratem Matwieja Bermana. Do 1917 uczył się w szkole miejskiej w Czycie, później pracował w magazynach i sklepach, od maja 1918 należał do Gwardii Czerwonej, Odpowiedzialny za masowe represje na Białorusi, w tym za tzw. operację polską NKWD. 24 września 1938 aresztowany, 22 lutego 1939 skazany na śmierć przez Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR i rozstrzelany.

Mamy więc armię Bermanów, zbrodniarzy, świetnie zorganizowanych realizujących jakąś żydowską politykę. Jaką? Po owocach widać: wymordowanie ludności słowiańskiej, bo to tylko robili. I znowu warto sprawdzić, czy to przypadek, czy koligacje rodzinne jeszcze jedno pokolenie wcześniej. Owa Czyta gdzie się uczyli Matwiej i Borys leży na Zabajkalu.

Babranie się w historiach zbrodniarzy źle na mnie wpływa.
Ale trzeba wiedzieć, że są tacy ludzie, ich potomkowie, pod zmienionymi nazwiskami mogą kontynuować zbrodniczą antypolską politykę innymi metodami, udają patriotów, sprawnych polityków, takich nowoczesnych i postępowych, którzy jak trzeba obchodzą te swoją Chanukę nawet w polskim sejmie .... http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24388&Itemid=100

2018-12-05
Alina

 

Tu o żydowskiej polityce wobec Polski więcej i precyzyjniej:

https://www.rodaknet.com/rp_szumanski_117.htm

2018-12-05
Alina

  

Archiwum

Trzech śmieci
czerwiec 28, 2008
(ls)
List otwarty do Premiera Rzeczpospolitej
luty 8, 2007
USOPAL
Nasze matki - Polki to sztandary (komentarz)
maj 28, 2008
Artur Łoboda
Było pole do nadużyć w PZU Życie.
czerwiec 27, 2002
PAP
Głupich nie sieją
kwiecień 17, 2005
Jak kali.... to ?le, jak Kalego..........
lipiec 16, 2002
PAP
Tylko 21 postępowań karnych wobec polskich maklerów
styczeń 13, 2003
PAP
2+2=
luty 13, 2003
Artur Łoboda
Reklamowi naciągacze
wrzesień 22, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Solidarność złodziei
luty 22, 2007
mm
Nasza Polska: Obrońmy Polskę!
luty 4, 2003
Meldunek z podróży do "czarnej dziury" Europy
sierpień 30, 2006
Marek Głogoczowski
Zasługują na to co ich spotkało
listopad 24, 2003
RadioZet
Sugestia
kwiecień 22, 2005
Osłabianie Rosji kosztem Polski
kwiecień 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Eklezjalna lustracja
czerwiec 28, 2006
Adam Wielomski
Schyłek Amerykańskiego Imperium?
luty 19, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Poland "Publically Attacked and Humiliated"
styczeń 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Magia cyfr
luty 16, 2004
Co było do rozkradzenia - rozkradziono
maj 15, 2008
"Rzeczpospolita"
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media