|
Kolejna odsiecz dla Rządu PO
|
|
Po 1989 roku bardzo częste były wypadki - gdy w podupadłym przedsiębiorstwie pojawiał się delikwent w nienagannym stroju, który przyjechał drogim - jak na owe czasy samochodem i przedstawiał się jako biznesmen.
Potem - obiecując "gruszki na wierzbie" przejmował na jakiś czas przedsiębiorstwo, by jak najszybciej je okraść.
Takim praktykom patronował Rząd Tadeusza Mazowieckiego - wraz z Ministrem Finansów Leszkiem Balcerowiczem.
Oficjalna doktryna głosiła wtedy że: "trzeba ukraść pierwszy milion".
Platforma Obywatelska przyjęła aksjomat nienagannego wyglądu i bardzo dużo weń zainwestowała.
Specjalnie dobierano do składu ludzi wysokich, którzy u głupców wywołują niczym nei uzasadniony respekt.
Osiągnęło to zamierzony skutek bo - od siedmiu lat kilka milionów ludzi daje się nabrać na tych oszustów.
Prowadzona przez PO polityka dążyła do tego - by nie dopuścić do wykształcenia się w Polsce żadnej opozycji - poza PiS.
Prezesem PiS jest bowiem niski i nieco krągły Jarosław Kaczyński, który stojąc obok wysokiego polityka- wygląda dość komicznie.
W przeszłości obaj Kaczyńscy popełnili kilka błędów - co skrzętnie zostało wykorzystane przez Platformę Obywatelską - by na koniec spuścić z łańcucha ówczesnego Wiceprzewodniczącego Koła Parlamentarnego PO - Janusza Palikota, który niewybrednymi obelgami i pomówieniami obrzucał błotem Lecha Kaczyńskiego w przekonaniu, że część tego błota pozostanie.
Podkreślić należy wyraźnie, że to chamskie zachowanie spotkało się to z pełną aprobatą PO i SLD.
We współpracy ze zdegenerowanymi dziennikarzami - stworzono z Kaczyńskich medialny przekaz pokracznych osób - niczym czarownice, którymi straszy się dzieci.
Szczególną agresję wykazano po katastrofie pod Smoleńskiem, by zatuszować pełną odpowiedzialność polityczną i prawną Donalda Tuska za tą tragedię.
Nie dziwi mnie takie zachowanie, bo gdy sprawdzimy pochodzenie owych dziennikarskich łajdaków to okaże się, że korzenie swoje wywodzą ze stalinowskiego aparatu terroru.
Przez kilka lat Platforma Obywatelska miała patent na wszelkie problemy polityczne.
Dążyła to tego, by temat skomentował Jarosław Kaczyński, a główne media przemieniały poważny społecznie problem w farsę.
Tusk modlił, by polityczną debatę skomentował Jarosław Kaczyński i wielokrotnie podpuszczał go do takiego działania.
Pisałem nieraz o tym w przeszłości, że lepiej by Kaczyński nie angażował się w polemikę z buldogami z PO.
I w pewnym momencie Jarosław Kaczyński zrozumiał taktykę PO, po czym zaczął omijać media i usunął się z nich.
I gdy na arenie medialnej pozostała sama PO - to okazało się, że kompromituje się każdym kolejnym działaniem. kompromituje swoje rządy w Polsce.
Po ujawnieniu kolejnych afer z przestępczą działalnością członków PO, oczywistym stało się, że jedynym celem tej partii jest skok na kasę publiczną.
Dokładne rozliczenie dotacji unijnych ujawni bez problemu skalę grabieży środków publicznych przez Platformę Obywatelską.
Jednym z ostatnich przekrętów dokonanych przez Platformę Obywatelską, jest sprawa wydania - rzekomo bezpłatnego podręcznika dla pierwszoklasistów.
Państwowe pieniądze - wydatkowane na ten bubel, trafią do zaplecza politycznego PO.
Bardzo dużo osób krytykowało ten podręcznik - za jego żenującą formę i treść.
Ale w dyskusji społecznej - ogromną pomoc wykazała Platformie Obywatelskiej - hierarchia Kościoła Katolickiego.
Nic tak nie zniechęci do tematu - jak wypowiedzi głupców, którzy nie posiadają elementarnych kwalifikacji w temacie- jaki komentują.
Po wypowiedziach hierarchów Kościoła - na temat treści i formy nowego podręcznika - wszelkie wcześniejsze głosy krytyczne - spuszcza się do poziomu gleby.
Ten "podręcznik" należy odrzucić bez dalszych komentarzy. A brednie opowiadane przez hierarchów Kościoła autoryzują go - jako rzecz wymagająca jedynie poprawek.
Ta polityczna "odsiecz" dla Platformy Obywatelskiej nie jest przypadkowa. Kościół dostanie za to pod stołem swoje synekury.
Od 1989 roku prowadzi bowiem ze światem polityki grę, służącą pozyskaniu kolejnych profitów.
A ja - zgodnie ze swoim przesłaniem - wyjaśniam tą sytuację i po raz kolejny uczę Rodaków analitycznego myślenia.
|
11 październik 2014
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Czy takie traktowanie jest zgodne z obowiązującym Prawem ???? RP.
lipiec 4, 2004
Poniżony pracownik!!!!!
|
Mantra
marzec 28, 2007
Przysłał ICP
|
Do Redakcji: Uwaga o protalu zaprasza.net
maj 24, 2006
Gosc
|
Odwrót Irakijczyków z Iraku
czerwiec 30, 2006
Dahr Jamail
|
Petycja na rzecz pozbawienia sędziów i prokuratorów immunitetu.
wrzesień 1, 2008
ZR
|
W imię Honoru, Godności Człowieka i Sprawiedliwości
grudzień 12, 2005
Ryszard Krzysztof Chałasiński
|
Afera tysiąclecia?
maj 19, 2006
kazik
|
Kto - komu i czemu służy
lipiec 2, 2008
Artur Łoboda
|
Młodzi politycy uczcili rocznicę śmierci Grzegorza Przemyka
Poniedziałek, 14 maja
maj 14, 2007
|
Lecą „białe kołnierzyki”, czyli jak min. Ziobro rozbija polską mafię
maj 19, 2006
Marek Olżyński
|
Harpagoni, na start! (2)
kwiecień 15, 2008
Marek Jastrząb
|
Być Ślązakiem
wrzesień 30, 2004
Bolesław Grabowski
|
Apel o wycinkę drzew przydrożnych
kwiecień 16, 2005
Edward Wo?niak
|
Hipokryzja Niekończącej się Propagandy Terroru Bush’a
maj 23, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Przedwyborcze pytania i refleksje
październik 12, 2007
Dariusz Kosiur
|
Nie nam rozpacz
maj 7, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
|
Ratowanie stoczni
marzec 28, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Apel o Uczczenie Pamięci Ofiar Stalinizmu
czerwiec 27, 2006
Leszek Skonka
|
Profesór od obietnic
maj 22, 2004
|
http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/EkonLit/13809.htm
marzec 29, 2006
|
|
|