|
| JAK ŻYDZI ODEBRALI MAJĄTKI I WYSŁALI 100 TYSIĘCY POLAKÓW DO BRAZYLII |
|
|
|
| Patriotyzm |
|
| Piosenka Lecha Makowieckiego |
|
| PiStapo atakuje rodziny |
|
| Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje. |
|
| Strzeżcie się Obamy |
|
| Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? |
|
| TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? |
|
| Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity. |
|
| Kto mordował w Katyniu |
|
| Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. |
|
| Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach |
|
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!
|
|
| Ostatni mit (o polityce sowieckiej) |
|
| |
|
| Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' |
|
| |
|
| whatreallyhappened.com |
|
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/
99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. |
|
| Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej. |
|
| Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” |
|
| Skazany za pestki moreli, B17 |
|
| Faszyzm w barwach demokracji |
|
| Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego |
|
| |
|
| Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor |
|
| |
|
| Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego |
|
| |
|
| Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine |
|
| “The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” |
|
| WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć |
|
| Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach |
|
| Iwo Cyprian Pogonowski |
|
| Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego |
|
| Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu |
|
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.
Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.
Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... |
|
| Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne |
|
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?
|
więcej -> |
|
Z funkcją muzealną
|
|

- Miasto nie zamierza rezygnować z koncepcji udostępnienia podziemi Rynku Głównego - podał rzecznik prezydenta Krakowa Marcin Helbin, pytany, czy - w związku z postawionymi przez wojewódzkiego konserwatora zabytków Jana Janczykowskiego warunkami - miasto nadal planuje stworzenie podziemnej ekspozycji muzealnej, czy też może wycofa się z tego pomysłu.
Przypomnijmy: Jan Janczykowski zdecydował, że dopuszcza możliwość częściowego udostępnienia pozostałości Kramów Bogatych, Wielkiej Wagi i innych reliktów, odsłoniętych przez archeologów, prowadzących badania na Rynku Głównym. Stworzenie podziemnej ekspozycji muzealnej jest więc możliwe, o ile zostaną spełnione określone przez konserwatora warunki.
Swoje wytyczne Jan Janczykowski przedstawił w ubiegłym tygodniu. Mówią one m.in. o nienaruszalności płyty Rynku, a także o tym, że nie można naruszyć dodatkowymi przebiciami zachowanych murów Kramów Bogatych i Wielkiej Wagi. Tu konserwator wykluczył włączenie do urządzanych podziemi dwóch komór piwnic Kramów Bogatych na południowym krańcu ich wschodniego ciągu, ponieważ ujęcie tych piwnic w ekspozycji wymagałoby poszerzenia istniejących już przebić średniowiecznych murów. Nienaruszone muszą również pozostać Sukiennice - poza koniecznymi przebiciami, które były już ujęte w zatwierdzonym w 2004 r. projekcie, oraz przejściem na osi tzw. krzyża w XIX-wiecznej ścianie (do zachodniego ciągu Kramów Bogatych).
Konserwator zaznaczył, że projekt dla podziemi Rynku ma być przygotowany dla wprowadzenia tam funkcji muzealnej, przede wszystkim z nowocześnie rozwiązaną ekspozycją archeologiczną. Wyeksponowane mają być najcenniejsze relikty odsłonięte podczas badań, natomiast ewentualnie wprowadzana w podziemiach funkcja komercyjna ma być usługowa w stosunku do funkcji muzealnej (nie może jej zdominować).
- Generalnie jestem zadowolony ze stanowiska, jakie przedstawił konserwator. Te wytyczne to już jest konkret, nad którym można pracować - ocenił Jan Tajster, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji (inwestora przebudowy Rynku Głównego). Dodał jednak, że w tej chwili nie ma jeszcze żadnych decyzji i planów odnośnie udostępnienia podziemi Rynku. - To będzie wymagało wielu rozmów i ustaleń, więc takiej decyzji nie da się podjąć z dnia na dzień - tłumaczy Jan Tajster. - Pracujemy nad tym i analizujemy wytyczne konserwatora. Zapoznał się już z nimi prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, który we wtorek złożył ponad 1,5-godzinną wizytę na Rynku. Skontrolował prowadzone tam prace i zapoznał się z ich wynikami (informacji udzielali mu archeolodzy, projektant oraz wykonawca remontu). Pan prezydent polecił również przygotowanie wstępnej koncepcji udostępnienia podziemi Rynku.
Autor projektu remontu Rynku prof. Andrzej Kadłuczka ocenia propozycje wojewódzkiego konserwatora zabytków "bardzo pozytywnie". - Myślę, że uda nam się wypracować kompromis i wspólne stanowisko w tej sprawie - mówi profesor Kadłuczka. - Konserwator zgodził się na trochę więcej niż połowę naszych propozycji. Zgodził się na wyeksponowanie Wagi Wielkiej (to dość znaczna część ekspozycji) i połowy traktu zachodniego Kramów Bogatych, natomiast nasza propozycja dotyczyła całościowego wykorzystania traktu zachodniego, ponieważ sytuacja stratygraficzna i stan zachowania tych reliktów jest taki sam od strony południowej i północnej.
Prof. Andrzej Kadłuczka nadal podtrzymuje swą koncepcję wykorzystania całego traktu zachodniego z dwóch względów: - Po pierwsze chodzi o to, żeby nie tworzyć konfliktu między wewnętrznym ciągiem ekspozycji pod budynkiem Sukiennic i tym samym uzyskać lepszą funkcjonalność, a po drugie - o możliwość wykorzystania ciągu komunikacyjnego w Kramach Bogatych jako łącznika pomiędzy ekspozycją po stronie południowej i holem wejściowym do całego kompleksu muzealnego, co jest niezbędne ze względów bezpieczeństwa.
Na razie nie wiadomo, kiedy projekt podziemnej ekspozycji muzealnej miałby być gotowy. - To wymaga jeszcze kilku uzgodnień. Myślę, że w ciągu 1 - 1,5 miesiąca taka wizja docelowa zagospodarowania podziemi Rynku mogłaby zostać przedstawiona konserwatorowi - mówi profesor Kadłuczka. (PSZ)
|
|
9 marzec 2006
|
|
Dziennik Polski
|
|
|
|
Tajemnicze przeciąganie polityków SLD do Samoobrony
marzec 24, 2004
PAP
|
"Czerwony książe" uciekł .....
maj 6, 2004
|
ZMARNOWANE PAŃSTWO
marzec 4, 2003
|
Cierpienie to skandal
marzec 31, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Pchła na nied?wiedziu
kwiecień 21, 2007
p.g.
|
Jak odwrócić uwagę od fiaska w Libanie i w Iraku?
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jestesmy nedzarzami
styczeń 7, 2004
Dziennik Polski
|
Lucky Larry wants $12.3 billion more for 9/11
czerwiec 19, 2008
|
Mózgowcy z Samoobrony
czerwiec 8, 2004
|
Prawo do życia,prawo do śmierci.
maj 28, 2006
tatar
|
Kwaśniewski nie chce zmieniać konstytucji...
wie jak ominąć konstytucję
styczeń 17, 2003
PAP
|
I po co nam było...
lipiec 19, 2003
przesłała Elżbieta
|
Kolejny wiedzący lepiej od społeczeństwa. Kaczyński przeciw referendum aborcyjnemu
styczeń 18, 2003
Piotr Mączyński
|
"Faszyści" - do gazu!
czerwiec 21, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Death of Saddam Hussein in New World Order
styczeń 19, 2007
Arshi Khan, The Milli Gazette
|
Nowy Prezes NIKu
maj 26, 2007
kazikop
|
Petycja przeciwko wojnie
marzec 21, 2003
|
W Cieniu "Wojny Ostatecznej"
wrzesień 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Szósta rocznica ataków rządu amerykańskiego na budynki World Trade Center 1, 2 i 7. Nowy Jork 11 września 2001
wrzesień 11, 2007
Dorota Szczepańska
|
Szpilkami rozpalają facetów
luty 2, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
więcej -> |
|