|
Łączy nas pajęczyna wspólnych losów
|
|
W poprzednim artykule napisałem, że autora protestu przeciwko promowaniu patologii w Teatrze Starym - pamiętam jeszcze z czasu Stanu Wojennego - gdy dokumentowaliśmy manifestacje robotników.
Odbywały się one prawie zawsze pod kościołem w Bieńczycach, wybudowanym wbrew woli komunistów przez księdza Gorzelanego.
Ale z tamtego czasu pamiętam jeszcze inną osobę. To ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Znałem go wtedy tylko z widzenia, ale po wielu latach dowiedziałem się, że jest Ormianinem z pochodzenia, albowiem przyjaźnię się z Towarzystwem Ormiańskim.
Ale to nie przeszkadza tym - mianowanym przez "wyborczą" - "polskim szowinistom" by Isakowicza uznać za wyjątkowego, polskiego patriotę.
W dniu dzisiejszym ksiądz Zalewski poinformował, że rozstał się z "Gazetą Polską Codziennie", do której przez ponad dwa lata pisał felietony.
Powodem decyzji był fakt, że "gazeta jednoznacznie opowiedziała się za pseudo-rewolucją na Majdanie, kontrując przy tym wszelkie krytyczne głosy, wzywające do opamiętania".
Czy muszę wyjaśniać, że moje poglądy są podobne?
Nie mam nic przeciwko wyzwoleniu Ukraińców spod władzy postsowieckich gangsterów.
Ale patrząc z dystansu widzimy, że na Majdanie dzieje się coś podobnego - do polskiej pseudorewolucji z 1989 roku.
Rękami ukraińskich nacjonalistów - władzę w tym kraju chcą zdobyć syjoniści.
Zacytuję jeszcze kolejne słowaksiędza Zalewskiego:
"Inna sprawa, że powinienem odejść już dawno, bo rzetelność i obiektywność gazety z miesiąca na miesiąc leciały na łeb na szyję, spadając prawie do poziomu "Gazety Wyborczej".
W jednym z ostatnich artykułów - po raz kolejny napisałem że: "niezależnie od tego - na kogo będziemy głosować to rządzący będą reprezentować syjonistyczne interesy na terenie Polski", bo "z każdej strony sceny politycznej działa agentura. A najgorsza jest ta, która podszywa się pod polskich patriotów".
Kto chce w Polsce odrodzenia ukraińskiego nacjonalizmu?
|
11 luty 2014
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Marszałek Sejmu Marek Borowski uważa za nieuzasadnione obawy że sprzedaż ziemi cudzoziemcom oznacza utratę niepodległości Pol
listopad 15, 2002
PAP
|
Czy doczekamy się Polskiego kongresmena w USA?
luty 28, 2009
Gregory Akko
|
Do Rady Etyki Mediów
maj 18, 2006
Dariusz Kosiur
|
Media milczą
luty 2, 2003
zaprasza.net
|
Co zostało z polskiego przemysłu
lipiec 22, 2003
Wojciech Wybranowski, Poznań
|
Israel Shamir - Yidishe Medina.
(Żydowska ucieczka do Medyny)
marzec 3, 2003
|
To już historia
800 mln zł do pieca
styczeń 23, 2003
PIOTR BURZA Prawo i Gospodarka
|
Babinicz czy Kmicic
czerwiec 7, 2003
" Zawisza Czarny"
|
Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy
marzec 23, 2008
zaprasza.net
|
Izrael Szamir "PaRDeS - studium kabały". Część II: Eseje. Rozdział 14
maj 1, 2006
|
Bez ryzyka
wrzesień 11, 2002
opowiedział Krzysztof K
|
O naszym obecnym Starszym Bracie, przez poprzedniego.
About our Big Brother, by the previous one. (1)(2007.09.20)
wrzesień 20, 2007
tłumacz
|
Panna DupRe zarabia na dupIe
marzec 29, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Czy mamy dziś do czynienia z rozbiorem Polski?
Czy to jest zdrada narodowa?
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
Stanislaw Michalkiewicz
kwiecień 11, 2006
Gośka
|
Matka - nadzieja
październik 25, 2004
Zbigniew Skowroński
|
Zapomniane strajki
sierpień 9, 2003
przesłała Elżbieta
|
Ile w rzeczywistości wydajemy na ochronę zdrowia?
maj 16, 2006
Adam Sandauer
|
SLD - KAWIOROWA "LEWICA" JH
listopad 23, 2002
JH
|
Antyfaszysta roku 2003 aresztowany!
styczeń 4, 2007
hahaha antifa
|
|
|