|
Pokolenie Dody
|
|
Spotkałem dziś kolegę z młodości. 40 lat temu uczęszczaliśmy do pracowni modelarskiej i kółka radiotechnicznego - w Domu Kultury.
Wielkie zdziwienie wywołała u mnie wiadomość - że kolega mnie nie pamięta i w ogóle wszystko mylił z tamtego czasu.
A przecież jeszcze nie doszedł do sześćdziesiątki....
Smutno i głupio mi się zrobiło bo właśnie zrobiłem sobie przejażdżkę na rowerze po śniegu.
Sprawność umysłu i sprawność fizyczna powodują - że moi rówieśnicy oddalają się ode mnie.
Doskonale pamiętam nasze kiczowate gusty z lat sześćdziesiątych - z koszulami w kwiaty i marzeniem o spranych dzinsach - które były wtedy synonimem szpanu a jednocześnie wolności.
Właśnie dobra pamięć pozwala ocenić po dziesięcioleciach nasze błędy i to - co było cenne.
Dlatego dużo łatwiej jest ocenić współczesne pokolenie.
Rozmawiałem niedawno z sąsiadką - które chciała się coś dowiedzieć o mojej działalności. Wskazałem jej niniejszą witrynę.
Po jakimś czasie - spotkawszy ją zapytałem - czy przeżyła szok przeglądając witrynę.
Odpowiedź mnie wręcz zaszokowała....
Usłyszałem bowiem że jest tu dużo "lania wody" i informacje nie są poparte dokumentami.
Na moje stwierdzenie że jest to forum dla ludzi posiadających minimum wykształcenia - usłyszałem że to my powinniśmy kształcić.
Rozstając się z sąsiadką - przypomniałem sobie wcześniejszą rozmowę w której ta zauważyła że niejaka Doda ma bardzo wysokie IQ.
Stwierdziłem wtedy że to IQ jest raczej miarą poziomu intelektualnego twórcy testu i zgodności jego inteligencji z inteligencją Dody.
Ale wtedy nie wiedziałem najważniejszego...... nie słyszałem ani jednej wypowiedzi Dody bo w ogóle nie oglądam telewizji.
Niedawno oglądnąłem wypowiedź Dody na niternetowym ogłupiaczu - interia.pl
I cóż mogę powiedzieć.......
Takiego dna intelektualnego nigdy nie było w historii Polski.
Takie dno doskonale harmonizuje z prezydentem kurduplem ale nigdy nie będzie reprezentacją kultury Polaków.
Przeżyliśmy straszne czasy komuny - gdy prostactwo mordowało Polaków a potem niszczyło wszelkie formy odrodzenia naszej godności.
Musimy przetrwać chamstwo i podłość obecnych czasów.
Świadomi jednak musimy być że do pokolenia które wielbi Dodę, nasza wiedza nie dotrze.
To pokolenie "na stratę".
Może kolejne się opamięta.
Aby jeszcze móc do nich przemawiać musimy jak najdłużej zachować doskonały stan zdrowia i umysłu.
Bo kiedy nas zabraknie - najemni kłamcy zmienią naszą historię - tak jak było nieraz.
|
|
28 styczeń 2010
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Dno?? Chyba nie słyszał pan wypowiedzi Joli Rutowicz! |
|
2010-01-28
Grzecho
|
 |
|
|
Grzechu
Ponieważ moja wiedza bardzo różni się od większości społeczeństwa dlatego w skrócie przedstawię wywód - komentarz do Twojego zapytania.
Na początku lat 90. pomagałem Staszkowi Tyczyńskiemu budować RMF. Jego mama była wspaniałą kobietą i wielką patriotką - która ciężko zapłaciła Syberią - za swój patriotyzm w czasie wojny. Nie wiedziałem jeszcze wtedy że Staszek jest nie do końca normalny.
Ale poznałem w tym radiu późniejszą obsadę TVN - prymitywnych karierowiczów - którzy w walce szczurów widzieli jedyny sens swojego życia.
Nie dziwiła mnie więc- późniejsza ich działalność w TVN albowiem podstawowa ekipa RMF przeniosła się do TVN. Tak zwany "fenomen" Rutowicz to synonim prostactwa i chamstwa ekipy TVN - z jej dyrektorem programowym - ex towarzyszem PZPR.
To TVN promuje takie pomyłki ewolucji jak Rutowicz.
Ale jest tu jeszcze jeden element spójny.
Bardzo negatywną rolę w rozwoju młodzieży wywarł film "Młode wilki". Mimo tragicznego końca, stworzył złudną nadzieję że można coś na skróty osiągnąć.
Kiedy więc zobaczyłem jednego z głównych bohaterów tego filmu u boku tejże Rutowicz to uznałem że jest to symbol upadku megalomanii III RP.
Jestem wiele starszym. Ale musiałbym na mózg upaść by przestawać z taką szpetotą i nędzą umysłową. To kolejny synonim upadku złudnych aksjomatów II RP. |
|
2010-01-28
Artur Łoboda
|
|
|
|
Niebezpieczne zadłużenie
luty 10, 2003
Artur Kowalski http://www.naszdziennik.pl/
|
Próba podsumowania roku 2006
grudzień 31, 2006
przesłała Elzbieta
|
Skutki Napadu USA na Irak
luty 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Rola prawdy z zrzeszeniu moralnym
maj 26, 2007
Zbigniew Dmochowski
|
Utonął - nie było linki za parę złotych
sierpień 20, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Cel Postępowego Upaństwawiania Banków w USA?
październik 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kiedy Strach Dogania Chciwość
czerwiec 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kolejna inwestycja "technologiczna" w Polsce
luty 11, 2003
zaprasza.net
|
Jest szansa dla Polski. Nawet użyteczni durnie zaczynają myśleć
wrzesień 9, 2008
|
Będziemy mogli postawić Kwaśniewskiego przed międzynarodowym trybunałem
wrzesień 16, 2004
|
Grzech zaniechania
styczeń 14, 2007
Bogusław
|
Dobre sygnały. Ministerstwo nie sprzedało ani jednej obligacji
luty 13, 2003
zaprasza.net
|
Odezwa do upiększaczy oraz do nieprzemakalnych racjonalizatorów
marzec 8, 2006
Wiesław Sokołowski
|
Matki a żony zbrodniarzy
kwiecień 7, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Uczył Marcin Marcina ...
październik 31, 2005
|
Własność i grabież
listopad 21, 2003
Lech Pruchno Wróblewski
|
List do Prezydenta RP w sprawie "potępienia" dorobku Feliksa Konecznego
marzec 9, 2007
Mirosław Dakowski
|
Kwaśniewski: wam młodym dedykujemy naszą pracę
maj 16, 2005
PAP
|
Światowy kryzys – geszeft wszechczasów
marzec 6, 2009
Dariusz Kosiur
|
LOS DEEJAYOS POLAKOS
CZYLI DEE JAYSKA NĘDZA W POLSCE !!!
grudzień 13, 2002
Janek ‘YAHUDEEJ@Y’ Pawul
|
|
|