ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Anna Walentynowicz: Wibitna Kobieta XX wieku ! 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Torture in Iraq Continues, Unabated 
22 wrzesień 2010      przysłał ICP
Ci durnie z PiS 
24 styczeń 2016      Artur Łoboda
Nie ma żadnego kowida! (2) 
24 wrzesień 2021     
Doskonała propaganda 
3 październik 2020      Patrick Plaga
Zmiana pokoleniowa 
28 kwiecień 2017      Artur Łoboda
Ewolucja przyspieszyła 
28 marzec 2017      Artur Łoboda
Wojna Satanistów z Cywilizacją 
14 marzec 2024      Artur Łoboda
Dwa człony polskiej polityki zagranicznej 
6 luty 2016      Artur Łoboda
Kiedy prostak zostaje ministrem (3) 
19 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Patriotyzm poezji 
12 listopad 2011      Elzbieta Gawlas
Co to jest covid-19? 
1 sierpień 2020     
A wyjdzie tak - jak z PiSem zwykle wychodzi 
29 listopad 2020      Artur Łoboda
Jak zatrzymać inflację? 
7 styczeń 2022     
130 tysięcy przekręconych głosów! Protest Doroty Stańczyk (dzień 2.)  
13 styczeń 2015      WolnyCzyn
Komputerowa Pułapka na Giełdzie 
27 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Walka ze złem w kulturze 
28 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Włoska Komisarz Policji ma odwagę przeciwstawić się kowidowej (żydowskiej) tyranii 
29 wrzesień 2021     
Zygmunt Jan Prusiński Wiersze z książki "Córka Wiatru" 
18 styczeń 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Covid „Pandemic”: Destroying People's Lives. Zaprojektowana depresja gospodarcza. Globalny „zamach stanu”? 
23 listopad 2020     

 
 

"Nie ma miejsca do ukrycia" (1,2)

Niniejszym rozpoczynamy publikację zebranych doświadczeń naukowców rosyjskich i ukraińskich nad wpływem pola elektromagnetycznego na organizm ludzki.
Badania prowadzone były od 1968 roku - do roku 2000.
Dzisiaj dopuszczalne prawem normy promieniowania są setki razy wyższe - niż podawane w tej publikacji.
By czytelnicy mogli spokojnie przyswoić sobie przekazaną wiedzę - opracowanie naukowe publikowane będzie stopniowo.


 
Nie ma miejsca do ukrycia - biuletyn Cellular Phone Taskforce Inc.

Wpływ promieniowania elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości przy intensywnościach nietermicznych na organizm ludzki

(Przegląd prac rosyjskich i ukraińskich badaczy)


Nikolai Nikolaevich Kositsky1, Aljona Igorevna Nizhelska2, and Grigory Vasil’evich Ponezha3




1. Wstęp
2. Naturalne tło elektromagnetyczne
3. Historia badań w ZSRR
4. Fizyczne podejście do rezonansowej absorpcji fal elektromagnetycznych o niskiej intensywności
5. Odbiór promieniowania  elektromagnetycznego  o ekstremalnie wysokiej częstotliwości na poziomie komórkowym
6. Eksperymenty na zwierzętach
7. HF EMR w medycynie
8. Mechanizmy działania promieniowanie elektromagnetyczne o ekstremalnie wysokiej częstotliwości na biologiczne Obiekty
9. Normy i normalizacja HF EMR
10. Wpływ mediów komunikacyjnych o wysokiej częstotliwości na Ludzkie zdrowie
11. Dyskusja
12. Wnioski
13. Dodatek
14. Referencje
 
 
 
1. Wstęp
 
W niniejszym przeglądzie przeanalizowano przede wszystkim bezpośrednie badania eksperymentalne dotyczące wpływu pól elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości o niskiej intensywności (HF EMF) na podmioty biologiczne, w tym ludzi.
W przeciwieństwie do obserwacji epidemiologicznych, bezpośrednie eksperymenty pozwalają dokładniej określić parametry działającego pola elektromagnetycznego, monitorować stan pacjenta przed - i w trakcie ekspozycji,  oraz przez pewien czas po niej, a także ustalić zweryfikowane hipotezy naukowe dotyczące mechanizmów wywoływania skutków.


Eksperymenty kliniczne wykonywane w celu poprawy stanu pacjentów są jedynymi uprawnionymi eksperymentami na ludziach, dlatego publikowane artykuły coraz częściej dotyczą pozytywnych skutków HF EMF (promieniowanie elektromagnetyczne o ekstremalnie wysokiej częstotliwości).
Należy jednak wziąć pod uwagę, że pola elektromagnetyczne o skutkach terapeutycznych stanowią jedynie niewielką  część wszystkich działających pól  i że istnieje duże prawdopodobieństwo szkodliwych skutków przypadkowej ekspozycji uogólnionej - co zostało potwierdzone w doświadczeniach na zwierzętach.


Obecnie nadal nie znamy specyficznego receptora u ludzi do percepcji ekstremalnie wysokiej częstotliwości promieniowania elektromagnetycznego  elektromagnetyczne o ekstremalnie wysokiej częstotliwości .
Niemniej jednak, obecność reakcji sensorycznych została ustalona podczas lokalnej obwodowej ekspozycji ludzi na promieniowanie elektromagnetyczne  [Andreev, Beliy i Sit'ko, 1985].


W tej chwili można uznać za dowiedzione następujące dane:
 
1) Ludzie są w stanie wiarygodnie rozróżnić ekspozycję na promieniowanie elektromagnetyczne o ekstremalnie wysokiej częstotliwości i ekspozycję pozorowaną;
 
2) Wrażliwość elektromagnetyczna człowieka jest określana przez biotropowe właściwości promieniowanie elektromagnetyczne o ekstremalnie wysokiej częstotliwości: częstotliwość, moc, czas i miejsce narażenia;
Najbardziej typowa reakcja u ludzi ma charakter rezonansowy i jest obserwowana podczas zmian częstotliwości ekspozycji [Andreev, Beliy i Sit'ko, 1985].

Zastosowanie bardzo małej mocy promieniowanie elektromagnetyczne o ekstremalnie wysokiej częstotliwości 10-19
W / Hz w terapii rezonansowej fal milimetrowych w leczeniu ludzi obejmuje wybór indywidualnej częstotliwości, która ma maksymalny efekt terapeutyczny [Andreev, Beliy i Sit'ko, 1985; Sit'ko, Skripnik and Yanenko, 1999].
 
3) Tak zwane punkty chińskiej akupunktury odgrywają szczególną rolę w tej recepcji i są znane z tego, że są używane od tysięcy lat w leczeniu praktycznie wszystkich układów ludzkiego ciała.
 
 
2. Naturalne tło elektromagnetyczne
 
Naturalne źródła pola elektromagnetycznego tła to głównie obiekty pochodzenia kosmicznego: emisje radiowe ze słońca i planet, promieniowanie reliktowe i hałas wywołany zdarzeniami atmosferycznymi [Pisanko, Piasetskiy].


Promieniowanie mikrofalowe tła - promieniowanie reliktowe - jest promieniowaniem kosmicznym o widmie charakterystycznym dla absolutnie czarnego ciała w temperaturze 2,7 K; określa intensywność promieniowania tła wszechświata w falach krótkofalowych (w cm, mm i poniżej mm).
Charakteryzuje się najwyższym stopniem izotropii.

Główny wkład w gęstość energii ma promieniowanie o długościach fal od 6 do 0,6 mm.
W tym zakresie gęstość energii wynosi 0,25 eV / cm3.

Emisje radiowe z aktywnego słońca podczas erupcji i rozbłysków obserwuje się na częstotliwościach 1,2, 3, 9,5, 35 i 70 GHz, podnosząc całkowitą aktywność o 30%.

Intensywność naturalnego tła EMR jest maksymalna w godzinach porannych i minimalna wieczorem.

Gęstość strumienia mocy (PFD) 3 x 10-7 mW / cm2 w zakresie 100-300 GHz została zarejestrowana na powierzchni Ziemi, gdy stężenie pary wodnej w atmosferze wynosiło 2,7 g / m3.

EMR o długości fal mniejszych niż 3 cm jest pochłaniane przez rezonans w atmosferze:
1) podczas opadów atmosferycznych (deszcz, mgła, śnieg);
2) poprzez absorpcję molekularną w parze wodnej i tlenie.

Notatka naukowców [Yesepkina, Korol’kov i Pariyskiy] rezonansowa absorpcja pary wodnej przy częstotliwościach 26 i 188 GHz.

Tlen atmosferyczny ma maksima absorpcji przy częstotliwościach 60 i 118,7 GHz.
Ponadto pasmo to zawiera okienka przezroczystości przy długościach fal 8,6 mm, 3,2 mm, 2,1 mm i 1,2 mm.


Promieniowanie w paśmie mm przenikające z kosmosu przez przezroczyste okna  można uznać za promieniowanie pierwotne.

Na Ziemi nagrzewanie się różnych ciał fizycznych powoduje również promieniowanie w paśmie mm, które można uznać za wtórne.
Takimi źródłami promieniowanie elektromagnetyczne o ekstremalnie wysokiej częstotliwości są woda, piasek, cegły, tynk, granit, marmur, drewno itp. [Sit'ko, Skripnik i Yanenko, 1999].


Ponieważ organizmy żywe ewoluowały w warunkach niskiego naturalnego tła promieniowanie elektromagnetyczne o ekstremalnie wysokiej częstotliwości, brakuje im gotowego mechanizmu ewolucyjnej adaptacji do podwyższonych poziomów promieniowania wynikającego z czynników technogennych.


Przypis:

W publikacji pojawiać się będą poniższe.
Najważniejsze zostały wytłuszczone.


ACTH hormon adrenokortykotropowy
AEFD gęstość strumienia energii pochłoniętej
AFO aktywne formy tlenu
AM Modulacja amplitudy
AN USSR Ukraińska Akademia Nauk SRR
AN SSSR Akademia Nauk ZSRR
ATP kwas adenozynotrifosforanowy
BAP Punkt biologicznie aktywny
BEF MMW biologiczne skutki fal milimetrowych
CL Chemiluminescencja
CMW Fale centymetrowe
DMW Fale decymetrowe
DNA Kwas dezoksyrybonukleinowy
DOPA 3,4-dioksyfenyloalanina - aminokwas, produkt pośredni w syntezie melaniny
EEG Elektroencefalogram
EFD Gęstość strumienia energii
EHF EMR promieniowanie elektromagnetyczne o ekstremalnie wysokiej częstotliwości

EKG elektrokardiogram
EMF pole elektromagnetyczne
EMW fala elektromagnetyczna
EPR - elektronowy rezonans paramagnetyczny
FM - modulacja częstotliwości
GOST - rządowy standard ogólno-unijny
HF EMR - promieniowanie elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości
IRE RAN - Instytut Radioelektroniki, rosyjskiej Akademia Nauk
LCS - laserowa spektroskopia korekcyjna
MM, SUBMM milimetr, submilimetr (zakres)
MMW fala milimetrowa
MPH RF - Ministerstwo Zdrowia Publicznego Rosji Federacji Rosyjskiej
MRT - terapia rezonansem mikrofalowym
NMR Magnetyczny rezonans jądrowy
NPO Naukowy Związek Przemysłowy
OST Standardy ogólnounijne
PD - gęstość mocy
PFD - gęstość strumienia mocy

RAN - Rosyjska Akademia Nauk
RBM - czerwony szpik kostny
RNA - kwas rybonukleinowy
SAR - specyficzna szybkość wchłaniania
SHF - super wysoka częstotliwość
VNK - Tymczasowy Kolektyw Naukowy
17-OCS - oksykortykosteroid
6 kwiecień 2021

 

  

Komentarze

  

Archiwum

Restytucja Mienia Żydowskiego i Obietnice Tuska
marzec 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Pytanie, które powinien sobie zadać każdy Polak
styczeń 9, 2007
Artur Łoboda
Żydzi
grudzień 22, 2004
aaa
Apel o stawienie oporu syjonistycznemu okupantowi
sierpień 9, 2006
Tłum.: Paweł Michał Bartolik.
Rzeczpospolita złodziei
luty 12, 2003
Artur Łoboda
Lustracja" wraca jak bumerang i dziala jak bumerang...
luty 22, 2005
Jerzy Malinski
Izrael, Indie i Pakistan Powinny Zrezygnowac z Broni Nuklearnej?
kwiecień 6, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Naród Polski ma prawo i obowiązek się bronić
czerwiec 30, 2008
Paweł Ziemiński
Autopoprawka budżetu Krakowa na 2004r/
styczeń 29, 2004
www.krakow.pl
Do Polonii na Swiecie i Polakow w Ojczyznie
kwiecień 23, 2005
przesłała Elżbieta
Obywatelskie nieposłuszeństwo (językowe)
marzec 9, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Inflacja rośnie na świecie
kwiecień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Stop wariatom prasowym!
czerwiec 23, 2006
Wojciech Romerowicz
Takich sobie oszustów wybraliśmy
listopad 27, 2003
Artur Łoboda
"Można świętować"
marzec 16, 2006
Polski złoty czy euro, to być albo nie być dla państwa polskiego?
kwiecień 21, 2006
Dariusz Kosiur
Założenia Ustawy o Likwidacji Bezrobocia i Naprawie Finansów Publicznych
grudzień 17, 2003
Polskie Niezależne Media
styczeń 8, 2006
zaprasza.net
Jestem Polakiem
maj 10, 2003
przesłała Elżbieta
Komitet Honorowy PO
styczeń 9, 2008
komentator
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media