ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” 
Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Ukraińcy umierają walcząc z Rosjanami w interesie żydowskich włascicieli Ukrainy 
 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" 
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.

 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
więcej ->

 
 

4 teksty



tekst 1

Prezydent broni III RP


Doniesienia o upadku III RP stoją w "zdumiewającej sprzeczności z szybkim tempem rozwoju gospodarczego, z międzynarodowym uznaniem, jakim cieszy się nasz kraj" - uważa Aleksander Kwaśniewski.

- Doniesienia o upadku państwa od wielu już miesięcy wygłaszane są w tonie iście kasandrycznym: wszechobejmująca korupcja, arogancja, niekompetencja władzy, tajemnicze układy rządzące wszystkim i wszędzie. Polska malowana jest w istocie w czarnych barwach. Stoi to w dziwnej, a nawet zdumiewającej sprzeczności z szybkim tempem rozwoju gospodarczego, z międzynarodowym uznaniem jakim cieszy się nasz kraj - powiedział dziś prezydent w wykładzie o problemach naprawy stanu państwa i polityki w Fundacji im. Batorego.

Podkreślił on, że Polska przystąpiła w tym roku do UE, a "polscy rolnicy, przedsiębiorcy i polska młodzież codziennie dowodzą, że w tej nowej wspólnocie umieją się całkiem dobrze odnale?ć".

- A przecież, gdyby wierzyć złowieszczej teorii o upadku III RP, niewątpliwie musielibyśmy mieć do czynienia z paraliżem nie tylko państwa, ale także i gospodarki. Tymczasem państwo lepiej czy gorzej swoje funkcje wypełnia, gospodarka ma całkiem dobre i doceniane w świecie perspektywy - ocenił Aleksander Kwaśniewski.
(PAP) 13.12.2004

tekst 2

Niechlubne polskie rekordy w UE


Nie dogonimy szybko Europy. W ciągu najbliższych kilku lat Polsce nie uda się obniżyć bezrobocia do poziomu w Unii Europejskiej, czyli poniżej 10%. Mamy najgorsze wska?niki zatrudnienia wśród krajów członkowskich, fatalną sytuacje młodych na rynku pracy, za dużo zatrudnionych w rolnictwie, słabe służby zatrudnienia - pisze "Rzeczpospolita".

Według dziennika, takie wnioski płyną z najnowszego raportu przygotowanego przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) i Fundacje Naukową CASE. W opracowaniu "W trosce o rynek pracy" eksperci wskazują przyczyny tego, że mimo wysokiego wzrostu gospodarczego nie nastąpił w Polsce wzrost zatrudnienia.

Na tle Unii Europejskiej nie wypadamy dobrze, mamy najniższy poziom aktywności zawodowej, najwyższe bezrobocie wśród ludzi młodych. Najniższy w UE wiek wyjścia z rynku pracy, średnio 56 lat - wylicza Michał Boni, ekspert, który brał udział w tworzeniu raportu. Mamy się jednak czym pochwalić - boomem edukacyjnym i wysokim tempem wzrostu gospodarczego - dodaje.

W Polsce pracuje 51% osób aktywnych zawodowo, średnia dla UE to ponad 64%. W centralnej Europie gorzej wypada od nas tylko Bułgaria. Do nas należy niechlubny rekord dotyczący zatrudnienia kobiet. Pracuje u nas tylko nieco ponad 46% kobiet spośród wszystkich, które mogłyby starać się o zatrudnienie, w UE niemal 56%.

Także nasze bezrobocie należy do najwyższych w regionie. Jest niemal dwa razy wyższe (18,7%.) od średniego w Unii (9%). Eksperci chwalą nas jednak za to, że wśród pracujących przybywa osób lepiej wykształconych. W 1993 r. co dziesiąty pracownik miał wyższe wykształcenie, dziś ma je co szósty.
(PAP) 6.12.2004

tekst 3

Przedwyborczy eksport bezrobocia


W obawie przed rachunkiem, który wystawią Polacy w najbliższych wyborach, rząd Marka Belki i jego postkomunistyczne zaplecze starają się wyeksportować z Polski bezrobocie, wykreowane dotychczasową prounijną polityką kolejnych gabinetów - pisze "Nasz Dziennik" i dodaje, że wicepremier Jerzy Hausner zamierza zabiegać o otwarcie europejskich rynków pracy dla Polaków. Mniej interesują go ci, którzy już wyjechali, a dziś koczują pod gołym niebem na londyńskich ulicach.

Podczas debaty na posiedzeniu sejmowej Komisji do spraw Unii Europejskiej zarysowały się dwa stanowiska, informuje "Dziennik". Przedstawiciele rządu oraz sejmowa lewica wraz z liberałami z PO opowiadali się za jak najszybszym eksportem polskiego bezrobocia za granicę. Posłowie prawicy krytykowali tę politykę, wskazując, że powinna ona być nastawiona na tworzenie dla Polaków miejsc pracy w kraju.

Jestem gotów wyasygnować dla pielęgniarek środki z funduszu pracy na podniesienie kwalifikacji stosownie do wymagań UE i naukę języków obcych - zadeklarował wicepremier Hausner, nie bacząc, że w ten sposób zachęca do emigracji pracownice wykształcone za pieniądze polskich podatników.

Rząd zamierza zabiegać o zniesienie ograniczeń w zatrudnianiu Polaków lub przynajmniej o nieprzedłużanie ich stosowania na kolejne lata zarówno w ramach kontaktów bilateralnych z krajami Europy Zachodniej, jak i na forum Komisji Europejskiej.

Tymczasem co noc w centrum Londynu pod gołym niebem śpi 250 Polaków. Ludzie ci uwierzyli we wspólną Europę. Raport na temat bezdomności w Londynie wśród imigrantów z Polski przywiozła niedawno do naszego kraju delegacja Rady Miejskiej Westminsteru, a wraz z nim - przesłanie do mediów w Polsce, aby ostrzegły rodaków wybierających się na poszukiwanie pracy w Wielkiej Brytanii: bez 500 funtów, załatwionej pracy i zamieszkania, nie przyjeżdżajcie! - pisze "Nasz Dziennik" i w obszernym artykule przytacza przykłady trudności na jakie narażeni są ludzie, którzy wyjechali z kraju "za chlebem" na Zachód.
(PAP) 19.11.2004

tekst 4

Ogólnopolski protest studentów


Studenci z całej Polski szykują się do protestów. Powodem są nowe zasady pomocy materialnej. Żacy chcą przywrócenia dopłat do akademików i stołówek i większych pieniędzy na stypendia. Niekorzystne dla nich zmiany wprowadziło w pa?dzierniku ministerstwo edukacji.

Studenci od wielu tygodni bezskutecznie rozmawiają z parlamentarzystami i urzędnikami w ministerstwie edukacji. Teraz Parlament Studentów zdecydował, że jeśli za kilka dni sytuacja się nie zmieni, rozpoczną się protesty.

Studenci nie zdecydowali jeszcze w jaki sposób będą domagać się zmian. W planach jest masowe wysyłanie e-maili do parlamentarzystów oraz zbieranie podpisów pod listami protestacyjnymi. Szef Parlamentu Studentów Arkadiusz Doczyk nie wyklucza nawet zorganizowania masowych demonstracji. Decyzja co do form protestu ma zapaść za kilka dni.

We wtorek akcja zbierania podpisów rusza na wszystkich krakowskich uczelniach. Chodzi nam przede wszystkim o dopłaty do stołówek. Z całego pakietu zmian jakie nam zaserwowano, właśnie ta najbardziej odbije się na zdrowiu studentów - wyjaśnia szef samorządu na Uniwersytecie Jagiellońskim Piotr Wroński.

Studentów popierają rektorzy. O przywrócenie dopłat do stołówek zaapelowała już Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Wiceminister edukacji Tadeusz Szulc twierdzi, że powrót do starego systemu pomocy materialnej jest możliwy. Przywrócenie dopłat do akademików i stołówek będzie jednak oznaczało obniżenie stypendiów - ostrzega Szulc.
(IAR) 21.11.2004

14 grudzień 2004

 

  

Archiwum

Pacjent też człowiekiem; 12 pazdziernika pikieta przed Pałacem Prezydenta RP
październik 3, 2006
Adam Sandauer
Nowa Strategia Izraela
styczeń 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Doradcy, nie Filozofowi
lipiec 23, 2006
Jacek Bartyzel
Ku?nia kłamstwa
luty 13, 2004
Adrian Dudkiewicz
List A. Sołżenicyna do Serbów...
luty 26, 2008
marduk
Fire Wolfowitz
kwiecień 13, 2007
Ben Wikler
Sesja na 750-lecie
czerwiec 6, 2007
Strachy na uchlane Lachy
marzec 23, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Lichwiarski kapitalizm powodem obecnego kryzysu
październik 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Poznań 1956 - początek złotych lat socjalizmu
czerwiec 30, 2006
Olaf Swolkień
Rozgonić michnikowszczyznę!
grudzień 12, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Gruba kreska Solidarności
kwiecień 25, 2005
Leszek Skonka
Zmierzch Blaira początkiem końca globalizmu?
maj 13, 2007
G. Cimek
Rewanż Chin?
wrzesień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Badany będzie tylko Rywin
luty 5, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Ukraini, nie Ukraińcy
listopad 19, 2004
Mirosław Naleziński
WOBEC CZASU IDZIEMY Z MGَ BEZ SUKCESU.
listopad 22, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Przypomnienie
styczeń 2, 2007
Artur Łoboda
Poprawność polityczna wedle posłanki PiS - Szczypińskiej
styczeń 7, 2009
Artur Łoboda
W sprawie roszczeń WJC
luty 27, 2007
przysłał Bohdan Szewczyk
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media