|
Bo... produkują za dużo mleka!
|
|
Centralnie sterowana gospodarka nigdy nie przynosiła pozytywnych skutków. Podobnie może być i tym razem. Bruksela może nałożyć na polskich rolników około 900 mln zł kary, bo przekraczają odgórnie ustalone limity produkcji mleka (sic!). Po rosyjskim embargu będzie to kolejny cios w polskie rolnictwo.
Agencja Rynku Rolnego ostrzega polskich rolników: Jeżeli tempo skupu mleka utrzyma się w kolejnych miesiącach, Polska może przekroczyć przyznaną jej kwotę mleczną o 8 proc. To oznacza, że nasi rolnicy będą zmuszeni zapłacić do brukselskiej kasy ponad 900 mln zł kary. Jak widać centralnie planowana gospodarka powróciła do Polski w nowym, unijnym opakowaniu. W tym kontekście warto zadać pytanie o sens brukselskich regulacji ograniczających rozwój naszej gospodarki. Jakkolwiek bowiem nie spojrzeć na tą sprawę i tak będziemy stratni. Jeśli nadal będziemy produkować tyle mleka co dotychczas, to zapłacimy gigantyczną karę, która skutecznie pozbawi nas wypracowanych zysków. Gdy się dobrowolnie dostosujemy do poleceń eurokratów, to - co prawda - kary nie zapłacimy, ale istotnie ograniczymy nasz gospodarczy potencjał. I tak źle i tak nie dobrze.
Czytaj więcej:
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706204,1136384-Mleko--mozemy-zaplacic-ponad-900-mln-zl-kary.html
-
|
|
29 sierpień 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Badycki napad="rozbrajanie". Dzielenie łupów="odbudowa"
kwiecień 14, 2003
PAP
|
Radny czy członek ?
lipiec 5, 2002
PAP
|
Dwa grona gniewu
wrzesień 12, 2006
Remigiusz Okraska
|
Podać ?ródło pochodzenia majątku
lipiec 22, 2004
Janina Kotłowska - Rudnik
|
W obronie kopalń, ludzi, narodu.
wrzesień 6, 2003
Ojczyzna.pl
|
Opózniona "Dobra Nowina" z Oswiecimia/Auschwitz
czerwiec 6, 2004
Marek Głogoczowski
|
Ryzykowny narkobiznes
lipiec 15, 2003
Andrzej Kumor
|
Ryszard Krauze przebywa w Szwajcarii
wrzesień 17, 2007
|
I nic
styczeń 19, 2006
kLaudi
|
Kosowo i Kurdystan
marzec 2, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Panie Loboda
sierpień 16, 2006
robert
|
Ważna informacja dla rolników!
luty 25, 2006
jasiek z toronto
|
Cynizm, arogancja, chamstwo
luty 4, 2003
Adam Zielińsk&Co.
|
Ośla łąka
luty 15, 2004
SOBCZAK i SZPAK
|
KONWENT ORGANIZACJI NARODU POLSKIEGO
październik 14, 2004
|
Cwaniacy w sieci
październik 30, 2005
Marek Olżyński
|
Włochy - spór o toaletę
listopad 3, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Konfederacja nieuków
styczeń 10, 2004
ZS
|
"Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, nie złamali prawa"
lipiec 16, 2002
PAP
|
Nie tylko Kwaśniewski potrafi dbać o swe interesy
luty 11, 2006
Dziennik Polski
|
|
|