|
| Ubezpieczenie od szczepień na kowida |
|
| Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. |
|
| Pożary w Kaliforni - poważna analiza |
|
Jak lewacy spalili Los Angeles
|
|
| Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza |
|
| Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa |
|
| Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu |
|
| |
|
| Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach |
|
| |
|
| Patriotyzm |
|
| Piosenka Lecha Makowieckiego |
|
| Młodzież izraelska w Polsce |
|
| Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. |
|
| AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany |
|
| Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady |
|
| Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu |
|
| |
|
| Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej |
|
| |
|
| Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid |
|
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
|
|
| Kanciarze z Wall Street |
|
| Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. |
|
| Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom |
|
| |
|
| Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem |
|
| Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag |
|
| Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19” |
|
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
|
|
| Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 |
|
| Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. |
|
| Veto dla Funduszu Zadłużenia! |
|
| Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. |
|
| Na wzór hitlerowski |
|
| Eksterminacja starszych osób w Niemczech. |
|
| WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury |
|
| Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) |
|
| 1984 |
|
| Podstawowa lektura dla młodych Polaków |
więcej -> |
|
Siemens Łód?
|
|
Pogrążeni przez Siemensa
Polskapresse 06:55
Kupili tramwaje, z których nie można korzystać
(fot. Gazeta Poznańska / W.Wylegalski)
Wybrali najgorzej jak mogli. Kupili tramwaje, z których korzystać nie można. Do dziś trudno wymusić na Siemensie naprawy tramwajów mających błąd konstrukcyjny.
Konstruktor projektujący tramwaje typu combino popełnił błąd, który okazał się brzemienny w skutki nie tylko dla Siemensa. Koncern już stracił miliony marek, a straci jeszcze więcej. Problem dotyczy setek tramwajów sprzedanych do kilku krajów. Jednym z odbiorców jest Poznań. Czy władzom MPK uda się wyjść obronną ręką z fatalnej sytuacji, w jaką wpędził ich Siemens?
Doskonałe tramwaje?
Poznań kupił 14 combino. W tym czasie cieszyły się one opinią najlepszych z produkowanych w Europie, zamawiano je masowo. W miarę jak od grudnia ubiegłego roku pojedyncze egzemplarze docierały do MPK, trwały odbiory techniczne. Pierwsze wagony budziły podziw pasażerów. Pracownicy MPK wyrażają się o nich z uznaniem - nie ulegają awariom. Jak grom z jasnego nieba przyszła informacja o wykryciu wady konstrukcyjnej w combino. Tramwaje te mają unikalne, wykonane z aluminium nadwozia, a poszczególne elementy łączone są przy pomocy alugripów. Właśnie na tym polega nieszczęście. Po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów karoseria rozpada się. Na wieść o tym MPK wstrzymało odbiory techniczne kierując sześć tramwajów do zajezdni. Stoją tam do dziś. Pozostałe ciągle wożą pasażerów, o ile nie ulegną wypadkowi lub nie trzeba przeprowadzić okresowych przeglądów. Wczoraj po mieście je?dziło pięć sztuk.
Wysiłek intelektualny
Niemcy skasowali 49 proc. należności za tramwaje. Koszt jednego wynosi 2 mln euro, a wysoki kurs euro jest przedmiotem dodatkowych zmartwień. MPK zastanawiało się nad całkowitym zerwaniem kontraktu. zapadła jednak decyzja, że przewo?nik poczeka na rezultaty badań prowadzonych w biurach konstrukcyjnych. Ustalono, że wszystkie poznańskie combino pojadą do Niemiec, gdzie przejdą naprawę. Jak informuje Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK, dostawca nie dotrzymał żadnego terminu. - Nieporozumieniem byłoby wyznaczanie czasu trwania badań naukowych - mówi. Według niej Niemcy są bliscy znalezienia rozwiązania, nikt tego jednak nie potwierdza.
Tory mamy fatalne
Osoby związane z kierownictwem MPK nieoficjalnie mówią, że z dogadaniem się z Siemensem będą kłopoty. Niemcy najchętniej naprawialiby tramwaje w Poznaniu. Próbują obciążyć częścią odpowiedzialności użytkownika mającego zdezelowane tory. Jan Firlik, wiceprezes MPK, podkreśla, że dokonanie naprawy w Poznaniu nie wchodzi w rachubę. Nie przyjmuje też do wiadomości takiego argumentu, jak stan torów. - Tramwaje były produkowane na specjalne zamówienie, na nasze warunki - podkreśla. Przypomina, że w Szwajcarii, gdzie kłopoty z combino są największe, tory są idealne. - Umowa obowiązuje, Niemcy musza się wywiązać - twierdzi Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania. Kontakty samorządu z Siemensem nie ograniczają się do rozliczeń za tramwaje. Niemieccy projektanci zobowiązali się opracować koncepcję przedłużenia trasy PST do dworca zachodniego i do Górczyna. - Opracowanie wpłynęło do Urzędu Miasta, choć nie wiem, czy jest już kompletne - mówi wiceprezydent Kruszyński. Mniejszym kłopotem są wyczerpujące się akumulatory parkomatów Siemensa. Przedłużenie okresu gwarancji powinno pomóc zapomnieć o kłopotach.
Cegielski bez Siemensa
W Europie działają trzy liczące się firmy produkujące tramwaje: Siemens, Alstom i Bombardier. Kłopoty wybranego producenta spadły na miasto jak grom z jasnego nieba. W zamyśle władz była szeroka współpraca z niemieckim koncernem. Ruszały negocjacje w sprawie przejęcia przez miasto za długi udziałów Fabryki Pojazdów Szynowych Cegielskiego. Mirosław Kruszyński miał nadzieję, że uda się zachęcić Siemensa do inwestycji w Cegielskim.
- To nieaktualne - informuje Stanisław Tamm, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta. Prowadzi on negocjacje z Cegielskim w sprawie przejęcia fabryki. - Siemens badał FPS, ale wiążącej oferty nie złożył. Doświadczenia z ostatnich miesięcy i tak czynią możliwość współpracy nieaktualną. Dopóki nie będzie porozumienia w sprawie tramwajów, trudno rozważać nowe formy współpracy - dodaje podkreślając, że jest to jego własna opinia, a nie stanowisko miasta.
Mirosław Kruszyński potwierdza, że Siemensa w Cegielskim nie będzie. - Być może nowy podmiot będzie potrzebował inwestora, ale finansowego - twierdzi.
Kalendarium dla Combino
lipiec 2001 - decyzja o rozpisaniu przetargu i zakupie tramwajów
grudzień 2001 - rozstrzygnięcie przetargu w którym zwycięstwo odniósł Siemens, a odpadł Bombardier i Alstom
kwiecień 2002 - podpisanie umowy z Siemensem
grudzień 2003 - pierwsze Combino w Poznaniu
marzec 2004 - wykrycie pierwszych wad materiałowych
Józef Djaczenko |
|
14 wrzesień 2004
|
|
|
|
|
|
"Zawsze nich będzie słońce"
marzec 22, 2003
Alina
|
Konstytucja i Sprawa Nadzoru w USA
październik 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Drugi rozbiór Polski
wrzesień 22, 2002
|
10 kroków dla konsultantów gminnych Ośrodków Informacji Europejskiej, czyli o czym powinieneś pamiętać.
marzec 20, 2003
|
Jak stracili wladze
wrzesień 6, 2005
przeslala Elzbieta
|
Siła koszmarów – manipulowanie strachem
wrzesień 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
RODOWÓD POWSTANIA OLIGARCHII W KRAJACH POSTKOMUNISTYCZNYCH.
maj 26, 2008
Klaudiusz Wesołek
|
Z tarczą na ramieniu ...
styczeń 17, 2008
Gregory Akko
|
Szanse na wygraną w Piłkarskiego Totka SUPERTOTO
prawie 3 TYSIˇCE RAZY WYŻSZE niż w Dużym Lotku.
listopad 1, 2007
Aleks
|
2009.03.03. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
marzec 3, 2009
tłumacz
|
Białoruś chce poprawy stosunków z Polską
grudzień 10, 2002
Piotr Mączyński
|
KONGRESU POLSKI SUWERENNEJ - PRAWNO-USTROJOWE PODSTAWY
marzec 6, 2004
|
Moralna odpowiedzialność za POLSKĘ
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
2009.02.19. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 19, 2009
tłumacz
|
Czyżby szykowali nam nowe powstanie?
sierpień 8, 2004
idzik
|
Uczmy się walczyć o swoje
grudzień 15, 2003
Andrzej Kumor
|
Tarcza
wrzesień 1, 2008
Goska
|
KOŚCI SPOPIELI CZAS
odezwa
do siewców i siepaczy
kwiecień 4, 2006
Wiesław Sokołowski
|
Czwarta władza i agenci
październik 22, 2003
Teresa Kuczyńska
|
Film na "Planete"...
"Rewolucja-s
maj 13, 2007
marduk
|
więcej -> |
|