ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

W Bogu nadzieja. 
23 grudzień 2011      Bogusław
Kto nie zna się na żartach 
14 marzec 2017      Artur Łoboda
Słowa prawdy o Narodzie żydowskim 
20 czerwiec 2018      Artur Łoboda
Oni na tym bazują. Niewiedza prowadząca do strachu 
21 listopad 2020     
Idą w ślady hitlerowców 
14 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Zamach stanu z góry 
13 luty 2021     
Światowa Organizacja Oszustów 
5 styczeń 2021     
Papież Franciszek przemawia na szczycie klimatycznym Bidena - po czym, jego imię w ciekawy sposób zniknęło z harmonogramu 
23 kwiecień 2021      David McLoone
Światem rządzą potwory, alfonsi i prostytutki 
5 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
CDC zmieniło akta zgonu w Minnesocie, usuwając „szczepionkę przeciwko COVID” jako przyczynę śmierci 
14 listopad 2023      Ethan Huff
Rozsyłajcie ten film na niemieckie i anglojęzyczne fora 
14 grudzień 2018      Alina
UE, Wielka Brytania Dołączy do USA, wprowadzając politykę „dezinformacji” w Internecie, wywołując obawy dotyczące „jednoświatowego zarządzania” mediami społecznościowymi 
20 maj 2022      dr Michael Nevradakis
Czy USA wycofują się z wojny proxy przeciwko Rosji? 
6 marzec 2025      Artur Łoboda
EDWARD DUSZA, DZIENNIKARZ EMIGRACYJNY, WIELOLETNIM KONFIDENTEM SB ? 
20 styczeń 2018      Mateusz Głogowski
Szczepienia pełne kłamstw (II) 
30 maj 2020      Andreas Moritz
SPIEF '24 – Wielobiegunowy Porządek Świata przybywa do Petersburga, aby wykonać testy PCR i porozmawiać o zrównoważonym rozwoju 
11 czerwiec 2024     
Krótka Historia Niemców i Lechitów 
4 marzec 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Oficjalny koniec plandemii w Hiszpanii? 
14 styczeń 2022      Leszek Śmieszek
Ujawniono marionetki Klausa Schwaba „Młodzi światowi liderzy” — Trudeau w Kanadzie, Buttigieg w USA, Macron we Francji i wiele innych 
20 luty 2022     
Assange i Przecieki Sekretów USA 
8 grudzień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Wszystkie drogi prowadzą do Polski

Jeżeli starannie wykonuje się badania, to niezależnie od stosowanej metodologii - dochodzi się do identycznych wniosków.
Chociaż metody badawcze dostarczają różne dowody.

Zanim nastąpiła rewolucja Gutenberga i druk stał się powszechnym narzędziem przekazu ludzkich myśli - to podstawową metodą rozwoju intelektualnego była dyskusja.
I właśnie dyskusja w Akademii Ateńskiej, (a nie monologi zapyziałych snobów -jak to ma dziś miejsce), doprowadziła do ogromnego rozkwitu kultury Starożytnej Grecji.
Chociaż współcześnie wzajemna dyskusja nie ma takiej wartości edukacyjnej - jak w przeszłości to stymuluje mózg ludzki i czasem przyspiesza jego pracę.

Zdarza mi się rozmawiać telefonicznie z Profesorem Pogonowski - czasem bardzo długo.
Oczywistym tematem naszych rozmów jest nasza praca - a więc działania na rzecz Polski.
Chociaż obracamy się z zupełnie innych środowiskach - zdobyliśmy całkowicie różne wykształcenie i inne tematy naszej pracy angażują każdego z nas - to wnioski - jakie wyciągnęliśmy są bardzo zbliżone.
Zarówno Iwo Cyprian Pogonowski - jak też ja uważamy za niezbędne uaktualnienie dziewiętnastowiecznej świadomości pochodzenia i mentalności Narodu Polskiego.
Z tego powodu - niezależnie od siebie - penetrujemy dzieje pogańskiej słowiańszczyzny i wyciągamy wnioski dla późniejszych naszych dziejów.

W czasach - gdy polska kultura i polska mentalność - stały się przedmiotem zorganizowanej akcji niszczenia dziedzictwa kulturowego, a Młodzież Polska została ogłupiona - jak nigdy w przeszłości, usystematyzowanie i uporządkowanie wiedzy o naszej przeszłości stało się najważniejszym zadaniem ludzi kultury.
I to zadanie nazwałem, niedawno "Polską Szkołą Filozofii".

Jednak w czasie wczorajszej rozmowy z Profesorem Pogonowskim uświadomiłem sobie, że na długo przede mną - Iwo Cyprian Pogonowski wykonywał ten moralny obowiązek wynikający z imperatywów własnego wychowania.

Nie każdy artykuł Pogonowskiego jest odpowiednio doceniony.
Polacy muszą dojrzeć stanu mentalnego - w którym teksty Iwo Cypriana Pogonowskiego zostają właściwie zrozumiane.

Nie przypadkiem osoba Pogonowskiego jest całkowicie pomijana w w polskojęzycznych mediach.
Tytuły honorowe i nagrody otrzymuje intelektualny plebs, który niejednokrotnie obraża Polaków pod pozorem przekazywania rzekomej "prawdy".

Ale dla Iwo Cypriana Pogonowskiego - nie ma w liberalnej Polsce szacunku.
Kiedy Polacy zaczną rządzić w Swoim Kraju to jednym z pierwszych moralnych obowiązków będzie uhonorowanie wieloletniego wysiłku Profesora Pogonowskiego - w pracy dla zachowania polskiej tożsamości narodowej i obrony Narodu Polskiego przed pomówieniami o czyny - których nie dokonał.

Na podsumowanie tego wywodu postawię tezę, która powinna stać się aksjomatem nas wszystkich.
Jeżeli dwóch Polaków wymienia swoje poglądy - to niezależnie od wychowania i zdobytej wiedzy - ich wnioski muszą być identyczne - przy założeniu różnicy w opisie.

Kłamliwe powiedzenia że: "gdzie dwóch Polaków - tam trzy zdania", są pozostałością tragicznych czasów penetracji Polski przez agentów pruskich i rosyjskich.
I to "trzecie zdanie" było podszeptem człowieka niegodziwego.
Najważniejszym na dziś zadaniem jest takie ukształtowanie polskiego sposobu myślenia, by to co nas różni - wzbogacało nas wzajemnie, a to co nas łączy - stało się naszą siłą.

I by żaden prowokator nie judził więcej Polaków przeciwko sobie.
Myśli każdego inteligentnego Polaka prowadzić będą do Polski - bo tak zostaliśmy wychowani.
15 czerwiec 2013

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Goło, niewesoło
sierpień 14, 2002
"Polityka"
Austria: Kolejna osoba skazana za "negowanie Holokaustu"
grudzień 6, 2007
BIBULA
Chiny i kwestia rozwoju rządu reprezentatywnego
czerwiec 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Nowa sztuka: „Dogadywania, czyli mowa trawa”
marzec 31, 2008
Marek Olżyński
Jezus u menadżera przy popie
marzec 24, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Marszałek Sejmu Marek Jurek , HANUKA społeczności żydowskiej w Polsce
grudzień 26, 2005
Krzysztof Cierpisz
TVN-Bronmy sie!
sierpień 25, 2006
mik4
Tzn, momencik, momencik...
maj 9, 2005
JurekS
Lobby Izraela
lipiec 8, 2007
przysłał ICP
Wypowied? Płk. Chwastka z 5 lutego
luty 22, 2003
Masoni nie wybrali Belki
listopad 25, 2005
Odezwa
sierpień 5, 2003
Romuald Traugutt, wiosna 1864 roku
Rosną długi finansów publicznych
lipiec 16, 2002
PAP
Najważniejszy agent PRL
wrzesień 18, 2004
PAP
Nowa doktryna Jimmy Carter’a?
kwiecień 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Sztuka zarządzania, czyli co ma przyszłość w biznesie
styczeń 1, 0000
CZESŁAW RYCHLEWSKI (Trybuna )
Papież złożył Polakom noworoczne życzenia
grudzień 29, 2002
PAP
Jak zabito Serbię
luty 19, 2008
Jan Engelgard
Upadek tzw.IVRP
sierpień 31, 2007
Bogusław
"Nie rzucim ziemi skad nasz ród"
lipiec 10, 2006
Tatiana ZALESKA
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media