|
GIS 25 stycznia: "Europie nie grozi „wielka epidemia koronawirusa”.
|
|
Rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar zapewnił, że Europie nie grozi „wielka epidemia koronawirusa”. Wskazał jednak, że jego przypadki mogą pojawić się w Polsce.
– To nie jest pierwszy koronawirus znany naukowcom. Mogą się zdarzyć takie przypadki w Polsce, ale nie ma powodu do paniki, nie ma przesłanek, by mówić o jakiejś epidemii – uspokajał Jan Bodnar w "Sygnałach Dnia"
Bondar dodał, że na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego są informacje dla wyjeżdżających do Chin i powracających z Państwa Środka oraz dla personelu medycznego. Stosowanie się do wytycznych może pomóc ograniczyć zasięg niebezpiecznego wirusa
Specjalne procedury wdrożono także na lotniskach, a personel pokładowy samolotów jest poinformowany o koronawirusie.
Mazowiecki sanepid poinformował w tym tygodniu, że należy unikać bliskiego kontaktu z osobami z ostrymi objawami infekcji dróg oddechowych, trzeba często dezynfekować ręce i unikać bliskiego kontaktu z żywymi lub martwymi zwierzętami. „Ponadto podróżni z objawami zakażenia dróg oddechowych powinni zakrywać usta i noc podczas kichania” – dodał w komunikacie.
W chińskiej prowincji Hubei, w której wybuch wirus, wdrożono specjalne środki bezpieczeństwa – zakazano transportu lokalnego, miejskiego i dalekobieżnego. W Pekinie i Szanghaju obowiązuje najwyższy alert dotyczący zagrożenia zdrowotnego.
Pierwsze objawy zakażenia koronawirusem są podobne do objawów grypy. Pojawiają się wysoka gorączka, ból głowy, ból gardła i kaszel, uczucie wyczerpania, brak apetytu oraz trudności w oddychaniu. Badania RTG klatki piersiowej wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami.
Tekst z 25 stycznia 2020 roku
https://telewizjarepublika.pl/rzecznik-gis-w-polsce-moga-zdarzyc-sie-przypadki-koronawirusa,90507.html
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C576750%2Crzecznik-gis-o-koronawirusie-nie-ma-powodow-do-paniki.html
|
|
29 marzec 2020
|
|
|
|
|
|
Wypowiedź ta jest podstawą do złożenia oskarżenia o świadome doprowadzenia do katastrofy na wielką skalę.
W tym czasie było w Polsce wielu chorych na covid-19 tylko takie nędzne kreatury nie potrafiły rozpoznać objawów! |
|
2020-03-29
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Trzeba zauważyć, że Jan Bodnar nie mówi tego jaki prywatna osoba, bloger internetowy.
To jest OFICJALNE WYSTĄPIENIE RZECZNIKA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO, SZEFA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ w Polskim Radiu.
Jego beztroska jest porażająca nawet wówczas, w styczniu, wobec wiedzy o zakażeniach z lekcji biologii w szkołach podstawowych. Skąd się wzięło tylu głupców w GIS - nie mam pojęcia, skąd wśród medyków - nie mam pojęcia. Co do polityków - wiadomo. Oni nie maja swojego rozumu, słuchają głupców i sondaży ... |
|
2020-03-29
Alina
|
 |
|
|
Ten cytat ze słowotoku rzecznika GIS podoba mi się najbardziej:
„Ponadto podróżni z objawami zakażenia dróg oddechowych powinni zakrywać usta i nos podczas kichania”
Nawet kandydat Bosak w czasie konferencji przed Sejmem wzorcowo kichnął w zgięty rękaw swojego garnituru, tak jak mu GIS kazał.
Jak do tej pory takie kichanie było oznaką braku kultury, bo powinno się kichać w chusteczki, najlepiej jednorazowe. Ale skoro takie najwyższe instytucje każą, to nawet kandydat narodowców idiocieje i kicha w swój ślubny zapewne garnitur, bo inny "ekspert" pokazywał jak kichać w "zgięty łokieć".
No dobrze. Tylko co potem z tym rękawem od garnituru? Czy po 2-3 minutach garnitur (albo przynajmniej rękaw:)) nie powinien być aby zdjęty i wymieniony na nowy, jak zaleca włoski prof. Stefano Montanari w przypadku maseczek?
Mikroby z rękawa kandydata Bosaka będą sobie przecież swobodnie fruwać za panem Bosakiem i każdym innym panem kichającym wg zaleceń "ekspertów". Przyjdą z nim do domu, do młodej żony, może w stanie błogosławionym i co? Kaszana i koronawirus w domu! Po drodze wirusy osiądą na wszystkim po drodze, jaką przebył kichający w rękaw delikwent.
Czy ktoś nas uwolni od idiotów w GIS i od durnowatych ekspertów? |
|
2020-03-29
Alina
|
 |
|
|
| https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-coraz-wiecej-zakazen-wsrod-personelu-me,nId,4409922#iwa_source=special |
|
2020-03-29
Alina
|
|
|
|
ŻYCZENIA NOWOROCZNE
grudzień 31, 2006
sredni
|
Wróżki na odsiecz Balcerowiczowi
grudzień 29, 2005
|
Zdrowo-rozsądkowe poglądy Amerykanów
marzec 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Haniebny - czy tylko głupi?
lipiec 5, 2008
Artur Łoboda
|
Żydzi z USA oszukują ocalałych?
wrzesień 28, 2007
BIBULA
|
To już historia 2
Zamiar: zniszczyć państwo...
grudzień 6, 2002
Tygodnik Solidarność 14.XII. 2001
|
BÓG - HONOR - OJCZYZNA. PROGRAM WYBORCZY Polonijnego Stowarzyszenia Patriotów Narodu Polskiego
luty 25, 2003
Jan Ogonowski
|
Rząd PO-PiS czyli nieudacznicy wracają
październik 19, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Masoneria (3) Wielki Światowy Spisek
listopad 26, 2003
|
Dlaczego mamy płacić my Polacy ?
czerwiec 21, 2003
Elżbieta
|
Dług publiczny 2007
kwiecień 16, 2007
interia.pl
|
Katyń
luty 15, 2005
Marian Hemar
|
Pacjent też człowiekiem;
12 pazdziernika pikieta przed Pałacem Prezydenta RP
październik 3, 2006
Adam Sandauer
|
True fact złodziej story
styczeń 30, 2008
Andrzej Reymann
|
Gra w bierki (!)
grudzień 5, 2005
Marek Olżyński
|
"Jestem Obywatelem USA a nie małpą!"
luty 8, 2004
antycenzor
|
Przybylo osad na West Bank podczas wojny z Libanem.
październik 5, 2006
gosc
|
Konwencjonalna Trzecia Wojna Światowa?
wrzesień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Unia Europejska - dinozaur czekający na dobicie?
sierpień 25, 2004
Carl Beddermann
|
Kiedy w Polsce pojawi się rozum .........
lipiec 8, 2008
Artur Łoboda
|
|
|