ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Dr Robert Malone: Szczepionki COVID trwale niszczą zdrowie dzieci 
28 styczeń 2022     
Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny 
18 sierpień 2020      Media Narodowe
RFK Jr. przekazuje poparcie Trumpowi (całe przemówienie). “Ameryka to kpina z demokracji” 
21 wrzesień 2024      Ekspedyt
Prawda o zbrodni kowidowej musi zostać ujawniona! 
19 kwiecień 2023     
„Granat świadomości” eksploduje na całej planecie, gdy globalistyczni tyrani okazują się iluzjonistami i fałszerzami 
25 luty 2022     
Kręcąc się wokół własnego ogona 
24 luty 2011      Artur Łoboda
"TVP uderza w premiera" 
15 lipiec 2020     
Kpiny Wymiaru Bezprawia 
15 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Co najmniej 110 tysięcy sfałszowanych głosów 
2 czerwiec 2025      Artur Łoboda
Członek Komisji Europejskiej twierdzi, że stosowana przez nią technologia „weryfikacji faktów” już wpływa na zachowanie obywateli UE 
6 czerwiec 2024     
Po kolizji samochodu prezydenckiego w Krakowie ... 
28 luty 2018     
Polacy nigdy nie kolaborowali z Niemcami w czasie II wojny światowej! 
22 luty 2019      Alina
Grzegorz Braun vs FAŁSZYWA pandemia * AWANTURA z Witek i Terleckim * Podwyżki dla Posłów 
5 wrzesień 2020     
Zanim owsik znów będzie szantażował swoją rzekomą "dobroczynnością" 
7 styczeń 2026     
Ja też skrytykuję pierwszy rok prezydentury Andrzeja Dudy 
6 sierpień 2016      Artur Łoboda
Mimo wszystko przygotujmy się na "covid-21/22" 
6 październik 2020      Artur Łoboda
Aforyzmy 4 autor Zygmunt Jan Prusiński 
23 czerwiec 2022      Zygmunt Jan Prusiński
VI Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień 
3 czerwiec 2022      stopnop
Kowidowe perpetuum mobile 
3 styczeń 2022     
Nauki płynące z Ukrainy (2) 
24 luty 2014      Artur Łoboda

 
 

Stadiony

Ostatnio w mojej miejscowości, podobnie jak w wielu innych w całej Polsce trwa budowa stadionów, hal sportowych itp.Realizowany jest tzw. program Orlik. Niby wszystko w porządku, rząd chce szkolić nowych sportowców, podnieść poziom kultury fizycznej. Zastanawia mnie jednak fakt, że po wybudowaniu stadionu stoi on praktycznie nieużytkowany, sporadycznie coś się tam dzieje, równocześnie trwa budowa dużej nowej hali sportowej, pomimo ze jedna już stoi.Tam gdzie mieszkam są naprawdę ważniejsze inwestycje, potrzebne dla społeczeństwa,np przedszkole, basen czy nowe drogi i chodniki więc po co komu nowe hale i boiska, które i tak w większości stoją puste. Kiedy zapytałem jednego urzędnika dlaczego tak się dzieje on odpowiedział, że rozumie że są ważniejsze priorytety ale mają takie dyrektywy wprowadzone odgórnie .Takie tłumaczenie dało mi do myślenia, że te obiekty tak naprawdę nie mają służyć polepszaniu kondycji ale mogą być pomocne w razie potrzeby gromadzenia dużych ilości ludzi na jednym małym terenie. Budowa boiska jest taka, że można na nim pomieścić większość mieszkańców i dobrze ich pilnować. Dodam tylko, że te inwestycje dotuje unia europejska. Tak więc do czego program "Moje Boisko Orlik 2012" ma służyć?

Komentarze :

Sugerujesz, że w razie jakiegoś wydarzenia zostaniesz zmuszony razem ze wszystkimi sąsiadami i rodziną do udania się na jedno miejsce co będzie dla Ciebie z jakiegoś powodu nie korzystne? Nie wiem czy rozumiem na czym polega twój problem? O co ci chodzi? Czego się obawiasz?

Ostatnio modne jest słówko "Depopulacja" , chyba tego się obawiam.

Bardzo dziekuje za ta wiadomosc. Tak, depopulacja trwa i znienacka moze bardzo przyspieszyc.
12 lipiec 2010

Goska 

  

Komentarze

 

A Ty znowu swoje - na jedno kopyto.
Kiedyś było "panem et circenses".
Dziś jest tylko "circenses". Chleba niech gawiedź sama znajdzie. Skierować na igrzyska dla pospólstwa. To prawdziwy cel tych działań.

2010-07-12
Artur Łoboda

 

No ale dwa duże stadiony w Krakowie, jeden obok drugiego, gigantyczny stadion "Wisły" i niewiele mniejszy "Cracovii" budowane jednocześnie dają do myślenia. To wygląda na programowy brak gospodarności, zwłaszcza że baseny pływackie obok budowli "Wisły" niszczeją.

2010-07-12
MG

 

Pani Gosiu!
Podobno jestem wyjątkowo nieufny, ale staram się nie popadać w przesadę. Przyznaję że piwniczne pralnie z betonowymi sklepieniami w warszawskich blokach budowanych przed 50 laty to były konspiracyjne schrony przeciwatomowe. Nie sądzę jednak aby możliwość przeznaczenia stadionów na obozy koncentracyjne była brana pod uwagę poza USA, Kanadą. i Koreą Płn. Trzeba kilkanaście lat rządów PiS aby i wydzielone euroregiony polskie znalazły się w tej grupie.

Bliżej prawdy wydaje się Pan AŁ ale przypisywanie polskim władzom subtelnych zorganizowanych działań dla rozładowania napięć społecznych to przecenianie tych władz.

Moje wyjaśnienie jest trywialne. Takie lokalne przeinwestowania to przejawy PRL - owskiej mentalności. Zbiorowe zakupy ziemniaków na zimę, wycieczki na grzyby zakładowym autokarem, turnieje wsi i miasteczek miały skupić ludność wokół zakładów pracy i władz terenowych. Do tego dochodzi brak poszanowania dla funduszów społecznych (głównie DOTACJE) i tradycja nieuwzlędniania rachunku ekonomicznego.

Świetnym przykładem takiej niegospodarności wynikającej z niezdrowych ambicji jest budowa akwaparku w Kłodzku..
http://tvkk.wrzuta.pl/film/0Db8yDQZ24s/budowa_aquaparku_w_klodzku
O ile budowa akwaparku w pobliskiej (30 ? km) przygranicznej Kudowie jest udanym przedsięwzięciem rynkowym bo uwzględnia wykorzystanie lokalnych wód termicznych i napływ czeskich klientów
http://www.kudowa.zdroj.pl/content/view/79/
o tyle inwestycja w Kłodzku pozbawiona tych atutów skazana jest na los innych skansenów polskiej głupoty. Miejscowa ludność jest zbyt nieliczna i zbyt uboga aby zapewnić funkcjonowanie obiektu po wyczerpaniu dotacji. Dla porównania, godzinny pobyt w stołecznym akwaparku to koszt 11 złotych czyli $4
http://www.pora.pl/venue/aquapark-wesolandia

Przyznaję że nie stać mnie na subsydiowanie polskich akwaparków przez wykupywanie regularnych wielogodzinnych pobytów. Owszem, zimowe korzystanie z ośrodka w Kudowie (basen 28 stopni, jaccuzi 35) może być atrakcyjne, ale już nie latem. Tani miesięczny pobyt w Egipcie (pokój dwuosobowy z klimatyzacją, śniadanie, obiadokolacja, przelot) kosztuje 2600 złotych, temperatura Morza Czerwonego 28 stopni, naturalne kąpiele solankowe i solarium gratis... Osobom wytrzymałym na saunę i znoszącym kąpiele w temperaturze przekraczającej 40 stopni polecam tureckie kurorty http://pl.wikipedia.org/wiki/Pamukkale w zbliżonej cenie. Atrakcje przyrodnicze i historyczne na skalę światową gratis...

Oczywiście wśród głupich nowobogackich Polaków nie ma zainteresowania takimi pobytami i polskie biura podróży nie organizują takich wycieczek. Muszę sam załatwiać łączenie turnusów, wykupywanie tylko czarterowych przelotów itp. Stada polskich nowobogackich latają na tydzień na Dominikanę za 4000 złotych co stanowi odpowiedź na pytanie jak w najkrótszym czasie wydać jak najwięcej pieniędzy aby jak najmniej zobaczyć i wypocząć... Nie mają wyboru. Przecież nie znają języków obcych , a i z indywidualnym korzystaniem ze zdobyczy cywilizacyjnych radzą sobie nie lepiej niż były polski Prezydent....



2010-07-13
tłumacz, wynarodowiony

  

Archiwum

Unia Europejska czy Stany Zjednoczone AP.
Czy jest z czego wybierać? (2)

lipiec 13, 2004
Gracjan Cimek
Zrobieni na szaro
październik 22, 2003
Ryszard Jakubowski
Łotr - który zniszczył polskie górnictwo ma jeszcze czelność coś powiedzieć
styczeń 18, 2009
Dariusz Ciepiela
Wiara naszych przodków
grudzień 15, 2005
Artur Łoboda
Polak najlepszym informatykiem na świecie
grudzień 8, 2003
PAP
Opuszczeni przez Boga i ludzi
styczeń 17, 2005
Mirosław Naleziński
Balcerowicz musi zostać
kwiecień 6, 2006
Czas mizerykordii
grudzień 14, 2006
Prof. Mirosław Dakowski
"Wotum nieufności" wobec MON
sierpień 2, 2002
PAP
Dziecięcy antysemityzm? – czy kolejna bajka dziennikarzy GW "z tysiąca i jednej nocy”.
maj 26, 2008
ZR
Naukowa konferencja na temat Holokaustu w Iranie
grudzień 7, 2006
bibula
Niebezpieczna Ojczyzna
kwiecień 24, 2003
przesłała Elżbieta
Manipulacje, klamstwa, korupcja - dr Piotr Bein
marzec 15, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Najbardziej zabezpieczony majątek w Polsce
sierpień 6, 2002
PAP
Dzień jak co dzień, ale inaczej
marzec 3, 2008
Marek Olżyński
Archaiczny spalony
czerwiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Topless
luty 3, 2009
PAP
"Sierpień 80": rząd nie konsultował reform
grudzień 3, 2002
PAP
Monitor Polski i przeniesiony list z odpowiedzia
listopad 24, 2006
mik4
Gdyby coś takiego zrobił jakiś Żyd .........?
styczeń 5, 2009
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media