ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Zełenski kupił sobie dwa jachty 
Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w Strefie Gazy  
To "pierwsze w historii ludobójstwo transmitowane na żywo... Jeśli ludzie są nieświadomi, to są świadomie nieświadomi" 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Bankructwo Ukrainy 
 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
więcej ->

 
 

"Diabelska Gra"

W obliczu pogarszajacego sie kryzysu miedzynarodowego, w sprawie energii nuklearnej, zwiazanej z programem elekrowni w Iranie, ostatnio autor ksiazki „Diabelska Gra: Jak USA Drazni Fundamentalizm Izlamski” („Devil’s Game: How the United States Helped Unleash Fundamentalist Islam,” Henry Holt/Metropolitan Books, 2005),Robert Dreyfuss opublikowal swoje obserwacje ( www.robertdreyfuss.com) o rozwijajacym sie zagrozeniu. Autor ten uwaza, ze rzad Busha naraza swiat na powazne konflikty zbrojne z powodu nieodpowiedzialnych posuniec, takich, jak nietylko „zapobiegawcze wojny,” ale rowniez „wojny rozladowujace,” („pre-emptive wars”).

Wedlug tego autora wczesniejsze, bardziej umiarkowane rzady w USA, bylyby w stanie droga dyplomatyczna sprawdzic, czy jest prawda ze wedlug Iranu, kraj ten nie gwalci ograniczen stosowania energii nuklearnej do celow nie-wojskowych. Dzisiejsze trudnosci wynikaja z nielegalnego prowadzenia okupacji i pacyfikacji Iraku przez USA pod rzadami Bush’a i jego neokonserwatystow-sjonistow, ktorzy publicznie mowia ze „Bialy Dom tolerowalby atak Izraela na nuklearne elekrownie w Iranie.” W ten sposob prezydent Bush jak i wice-prezydent Cheney uniemozliwiaja pokojowe zalatwienie i wyjasnienie kryzysu miedzy USA i Iranem.
Ostatnio Larry Wilkerson, asystent sekretarza stanu Colin’a Powell’a, zeznal przed Rada Bezpieczenstwa USA, ze Cheney i minister obrony USA, Donald Rumsfeld, stworzyli “kabale” (“a cabal”), ktora przygotowuje atak na Iran – panstwo nazwane przez Wilkerson’a „glownym zwyciesca” w Iraku (gdzie do wladzy dochodza Szyici zwiazali z Szyitami rzadzacymi w Iranie). Wilkerson uwaza, ze Iran ma juz kontrole polityczna nad poludniowym Irakiem, podczas gdy drzwi do rokowan z Iranem sa zamykane, pozostawiajac konflikt zbrojny USA-Iran, ktory to konflikt jest duzo grozniejszy niz najazd na Irak.

Iran jest bez porownania wiekszym panstwem niz Irak i ma bron, ktora moze dokonywac ataki odwetowe, w wypadku napasci przez Izrael i USA. Konflikt Izraela i USA przeciwko Iranmowi grozi chaosem nad Zatoka Perska, wlacznie z rozpetaniem wojny domowej w Iraku i atakami terrorystycznymi na duza skale.
Wedlug Dreyfuss’a, Izrael i USA zaogniaja sytuacje podczas gdy Iran jeszcze przez piec lat nie bedzie mial skutecznej broni nuklearnej zgodnie z raportami wywiadu USA. Jest kilka lat na ustalenie, ze Iran stosuje sie do obowiazujacych traktatow w programie elekrowni nuklearnych. Natomiast klamstwami w sprawie Iraku, i nielegalnym napadem, jak i krwawa pacyfikacja Iraku, USA stracilo wiarogodnosc i natrafia na opor w ONZ panstw, ktore obawiaja sie ze USA i Izrael szukaja pretekstu do ataku na Iran, bez faktycznej zgody ONZ. W normalnych warunkach podejrzenia, co do Iranu, mozna by sprawdzic pod politycznymi i ekonomicznymi sankcjami. Niestety Francja, Chiny i Rosja pamietaja co sie stalo w Iraku, po uchwale Rady Bezpieczenstwa ONZ, kiedy USA dokonalo jednostronnego ataku na Irak, zwlaszcza kiedy obecnie awanturniczy (war-mongering”) ambasador USA przy ONZ, John Bolton, neokonserwatysta-sjonista, ma objac w 2006 roku prezesure Rady Bezpieczenstwa ONZ. Sytuacja pogarsza fakt ze prezydent Iranu opowiada o „wymazaniu Izraela z mapy” i „klamstwach Holokaustu” a jednoczesnie Iran czyni dalsze kroki w zwoich badaniach energii nuklearnej.
Dreyfuss uwaza, ze trudno jest przewidziec jak wielki konflikt Izrael i USA rozpetaja przeciwko Iranowi i w rejonie Zatoki Perskiej. Przewiduje on, ze cena barylki standartowej ropy naftowej przekroczy sto dolarow, zwlaszcza jezeli USA wymoze na Radzie Bezpieczenstwa ONZ,. sankcje przeciwko Iranowi, ktore to sankcje Iran prawdopodobnie odrzuci, co z koleii da USA i Izraelowi pretekst do wojny, tym razem przeciwko Iranowi. W ten sposob nastepne wybory w USA w listopadzie 2006, zamiast miec jako tlo nieudana pacyfikacje Iraku, tlem tych wyborow moze byc nowy kryzys wywolany przez Waszyngton, zdominowany przez neokonserwatystow, budowniczych „wielkiego” Izraela prowaczacych „diabelska gre.”  
14 styczeń 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

2009.01.25. Serwis wiadomości bez cenzury
styczeń 25, 2009
tłumacz
Rozmawiałem z Małgorzatą Majewską
wrzesień 19, 2006
Artur Łoboda
Bez polemiki: Świat nie jest taki zły
kwiecień 29, 2007
Marek Olżyński
Boże chroń nas przed ekonomistami
styczeń 28, 2003
Artur Łoboda
Bez wyboru
październik 9, 2005
zaprasza.net
Ich poprzednicy trafili w "nagrodę" do Berezy Katuskiej
lipiec 14, 2008
Newsweek
Trybunał Narodowy
sierpień 27, 2003
"Nasza Polska"
Dmuchajmy na zimne
październik 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Edukowanie starego idioty
styczeń 24, 2006
Klaudiusz Wesołek
Program dla Polski
sierpień 2, 2003
przesłała Elżbieta
Przycinanie Instytutu
styczeń 21, 2003
Bronisław Wildstein http://www.rzeczpospolita.pl
Komuniści chronieni przez Żydów?
wrzesień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Sankcje Karne Dadzą Iranowi Przewagę?
maj 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Pająk rosyjski rozciąga globalną pajęczynę energetyczną
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Buchanan’s pro-German and anti-Polish book The Unnecessary War
marzec 15, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Uratowac Polski istnienie
lipiec 17, 2008
...
Druga Targowica
kwiecień 1, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
J.Kaczyński wydał instrukcję o Ujazdowskim
grudzień 22, 2007
Interia
Prawa człowieka po amerykańsku czyli USA: Więzienie bez wyroku
styczeń 2, 2005
CHIMeryczny świat Temidy
luty 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media