|
Polityczny testament zbroniarzy
|
|
Po Drugiej wojnie Światowej wydawało się, że Ludzkość nigdy nie powróci na ścieżki zbrodni.
Rozwój technologiczny lat sześćdziesiątych XX wieku żywił nadzieję, że najnowsza technika zaspokoi potrzeby człowieka do tego stopnia - iż nie będzie potrzeby zabierania innym ich prywatnej własności.
XXI wiek jawił się - jako czas triumfu rozumu.
Nic takiego nie ma miejsca. Za to Ludzkość cofnęła się cywilizacyjnie wstecz. Albowiem cywilizacja to w pierwszym rzędzie umiejętność pokojowego współistnienia.
Oczywistym jest w takiej sytuacji pytanie: jak do tego doszło?
Najlepszą odpowiedzią będzie przykład Rosji - w której odżywa kult Stalina.
Choć nie podlega wątpliwości, że był on jednym z największych zbrodniarzy w historii Świata.
Rzecz w tym, że w Rosji nigdy nie przeprowadzono procesu destalinizacji. Nigdy nie pokazano rosyjskiemu społeczeństwu, ogromu zbrodni tego człowieka.
Natomiast wspólnicy zbrodniarza, którzy za swe haniebne postępowanie przynależeli do klasy rządzącej - dziś prowadzą różnorakie manipulacje historią.
Podobnie wygląda sytuacja w Europie Zachodniej, w której nigdy nie doszło do prawdziwej denazyfikacji.
Sporą część członków chadeckiego Rządu Niemiec - Konrada Adenauera - stanowili wysocy funkcjonariusze Nazistowskich Niemiec.
Sam Adenauer wielokrotnie wypowiadał się przeciwko normalizacji stosunków z Polską i symbolicznie wstąpił do Zakonu Krzyżackiego, który uważany był zawsze za wrogi Polsce i który przyczynił się do Rozbiorów Polski. Jako Kanclerz Niemiec ułaskawił zbrodniarzy nazistowskich.
Jaki więc może mieć charakter Unia Europejska, która realizuje "testament polityczny" Konrada Adenauera?
Dlaczego polskiej młodzieży nie uczą o prawdziwych akuszerach Unii Europejskiej - podając dla odwrócenia uwagi nazwisko Roberta Schumana?
A przecież Helmut Kohl, który w teatralnym geście rzekomo jednał się z Mazowieckim w Krzyżowej, 12 listopada 1989 r. jest oczywistym kontynuatorem niemieckiego ekspansjonizmu - tym razem przebranego w chadecki uniform.
Polacy zawsze powinni pamiętać, że Drang nach Osten zapoczątkował Zakon Szpitala Najświętszej Maryji Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, którego teoretycznym zadaniem było niesienie pomocy poszkodowanym. A w praktyce zajmował się grabieżą cudzej własności.
Unia Europejska podobno ma służyć współpracy na naszym kontynencie. Podobno również od dwudziestu lat "wspomaga" rozwój gospodarczy Polski.
Jak to się więc dzieje, że Polska jest krajem bezrobocia i monstrualnych długów?
Czy ktoś obliczył koszty - jakie Społeczeństwo Polskie poniosło z powodu zadawania się z tą strukturą?
Zarówno Stalin - jak też Hitler głosili, że ich celem jest tylko pokój.
I nawet Pakt Ribbentrop Mołotow - nazywano "paktem pokojowym".
Przez 70 lat istnienia Związek Radziecki walczył o pokój i godne życie Narodów Radzieckich.
Od 20 lat Unia Europejska walczy dokładnie o to samo i zmaga się z problemami całkowicie nie znanymi w innych zakątkach świata.
W tej walce potrzebny jest wróg zewnętrzny i wewnętrzny. Dokładnie tak samo - jak to miało miejsce w hitlerowskich Niemczech i stalinowskiej Rosji.
Bo przecież to "wrogowie" odpowiedzialni są za to, że żadna z obietnic rządzących nie została spełniona.
Na polskiej scenie politycznej tym "wrogiem" odpowiedzialnym za całe zło są "moherowe berety", PiS, kibole i w ogóle odradzający się jakiś mityczny "faszyzm".
Tym "faszyzmem" nazywane jest każde myślenie kategoriami państwowymi i przedkładanie dobra Polaków - nad interesy Niemiec.
W czasie Wyborów Parlamentarnych 2007 roku straszono Polaków jakimś rzekomym "państwem totalitarnym".
Argumentem miało być samobójstwo - rzekomo niewinnej Barbary Blidy - chcącej uniknąć przesłuchania w Prokuraturze.
Czy znają Państwo inny przypadek samobójstwa w Trzeciej RP, z powodu strachu przed przesłuchaniem w Prokuraturze?
Kiedy jednak "walcząca" z jakimś mitycznym "państwem totalitarnym" - Platforma Obywatelska przejęła władzę to doszło do całej serii "samobójstw", w które wierzą tylko ludzie naiwni.
Stalin wielokrotnie nakazywał pozorować samobójstwa osób, na które sam wydał wyrok.
A w trzeciej RP samobójcami byli podobno piloci Samolotu Prezydenckiego w Smoleńsku. Samobójcą był podobno Andrzej Lepper i generał Petelicki.
Dziwnym zbiegiem okoliczności samobójstwa popełniają przeciwnicy rządzącej Platformy Obywatelskiej, a nie dosięgło żadnego jej zwolennika.
Idąc ulicą rozglądam się systematycznie: czy nie podąża za mną jakieś "samobójstwo" i w każdej chwili liczę się z tym, że będę musiał zabić "seryjnego samobójcę" bo w przeciwnym wypadku to on zabije mnie.
Przepis na cywilizowany świat jest znany od dawna i nie ma potrzeby tworzenia nowego.
Dlaczego więc nie jest wdrożony we praktyce?
Przepis na cywilizowany świat stworzyli ludzie kulturalni, a ci nie chcą nikomu narzucać swojej woli siłą - bo nie mieści sie to w kanonie kultury.
Dlatego inicjatywę zawsze przejmuje prymitywny motłoch, który nie odczuwa rozterek moralnych.
Patrząc na światowych polityków - jak też polski świat polityki - nie zauważymy ludzi kulturalnych.
I w tym tkwi przyczyna, że cofamy się cywilizacyjnie wstecz.
Foto: Polsko-niemieckie "pojednanie" w 1989 roku. Kohl i Mazowiecki w uściskach.
|
|
7 marzec 2013
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Strach przed Polakami
luty 7, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
Z Kopenhagi negocjatorzy wracają nie z tarczą, ale na tarczy – twierdzi Andrzej Lepper.
grudzień 14, 2002
PAP
|
Powstanie uratowalo UE
lipiec 18, 2004
przesłała Elżbieta
|
Nie przenoście nam Lenina do warszawki
luty 9, 2007
Remigiusz Okraska
|
Próba symulacji
lipiec 11, 2008
Artur Łoboda
|
Korporacja rządzi
luty 15, 2008
Rafał Ziemkiewicz
|
Ponownie Zimna Wojna?
listopad 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Konstytucja UE
lipiec 28, 2003
Sebastian Karczewski
|
Putin i inni
luty 5, 2005
zaprasza.net
|
Polacy znów oskarżeni o zbrodnie i pogromy
październik 30, 2004
Dr Stefan Pagowski
|
Mały wielki człowiek
luty 16, 2003
Artur Łoboda
|
Przyklad kuszenia Polakow wziety z Rzeczypospolitej.
grudzień 20, 2007
W.M.
|
11 Listopada – spotkanie patriotyczne przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu
listopad 10, 2004
|
Powstał Konwent "Solidarności"
sierpień 18, 2002
PAP
|
Polska odmawia
wrzesień 4, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Panna DupRe zarabia na dupIe
marzec 29, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kiedy znieczulica powstaje
marzec 28, 2008
Marek Jastrząb
|
Po wyborach w USA
grudzień 26, 2004
Gregory Akko
|
"Ocean możliwości Chin"
kwiecień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Odwracanie kota ogonem
październik 25, 2008
Artur Łoboda
|
|
|