ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Szymon Perez: Wykupujemy Manhattan, Rumunię, Węgry, Polskę, nie mamy z tym problemu... X 2007 roku 
13 lipiec 2017      Alina
Syberyjskie pszczoły 
8 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Obrona zbrodniczego homoseksualizmu 
22 luty 2013      Artur Łoboda
Polska będzie finansować emerytury pracownikom z Ukrainy 
19 październik 2017      PAP
Stanowisko Grecji to dla nas wielka szansa 
30 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Profesor Cahill: „Osoby powyżej 70 roku życia, które zostaną zaszczepione, prawdopodobnie umrą w ciągu 2–3 lat 
9 kwiecień 2021      Obserwator
Wojna i powodz 
26 maj 2010      Goska
Wynieść z domu - co tylko się da 
10 styczeń 2013      Artur Łoboda
Najwyżsi oficerowie wojskowi stawiają Macronowi ULTIMATUM, by zakończyć zamieszki we Francji 
6 lipiec 2023     
Podżeganie do ZBRODNI przez Szumowskiego! 
3 sierpień 2020      Artur Łoboda
#GermanDeathCamps  
22 styczeń 2017      Artur Łoboda
Rodzinny bohater 
13 marzec 2011      Elzbieta Gawlas
Polityczna gra z Łukaszenką 
3 luty 2011      Artur Łoboda
Szkolny przykład manipulacji 
8 styczeń 2021      Susanne Begerow
Do administratorów serwisów internetowych 
14 marzec 2011      Artur Łoboda
To się w pale nie mieści! 
26 lipiec 2009      Artur Łoboda
"Ministerstwo Prawdy" 
12 luty 2024     
Historia holokaustu w wersji syjonistów 
1 kwiecień 2014      Artur Łoboda
Dokumentacja koronowa 
28 luty 2021     
Mowa miłości Platformy Obywatelskiej 11.11.2011 
8 maj 2019     

 
 

Steve Kirsch pozywa Springer Nature na 250 milionów dolarów w związku z „nieetycznym wycofaniem” artykułu na temat szkodliwości szczepionki przeciwko Covid-19

Zwolennik bezpieczeństwa szczepionek Steve Kirsch ogłosił pozew na sumę 250 milionów dolarów przeciwko Springer Nature , wydawcy czasopisma medycznego Cureus , w związku z „nieetycznym wycofaniem” artykułu na temat szkód spowodowanych przez szczepionki przeciwko koronawirusowi z Wuhan (COVID-19).
 
Wspomniany artykuł zatytułowany „Szczepionki mRNA przeciwko COVID-19: wnioski wyciągnięte z prób rejestracyjnych i globalnej kampanii szczepień” został rzekomo wycofany przez firmę Springer Nature ze względu na pewne problemy, których nie można było rozwiązać poprzez sprostowanie. 
Sam Kirsch jest wymieniony jako jeden z jego współautorów, obok kardiologa dr Petera McCullougha, pedagoga ds. żywienia M. Nathaniela Meada, naukowca Stephanie Seneff i innych.
 
„Nadszedł czas, aby położyć kres tej nieetycznej praktyce. 
Zatrudniłem prywatnego detektywa i udało mi się zdobyć informacje na temat redaktorów Cureusa , więc wiem na pewno, że gazeta została wycofana w sposób nieetyczny” – napisał Kirsch w poście z 7 marca na swoim Substacku.
 
„Nadszedł czas, aby czasopisma poniosły odpowiedzialność. 
Złożę pozew przeciwko Springer Nature i Cureus , domagając się 250 milionów dolarów odszkodowania karnego, aby czasopisma zastanowiły się dwa razy, zanim następnym razem otrzymają artykuł, który im się nie spodoba”. 
 
McCullough odpowiedział również na wycofanie publikacji w osobnym artykule na swoim Substacku , oskarżając czasopismo o naruszenie wytycznych określonych przez Komisję Etyki Publikacyjnej (COPE).
„W oszałamiającym akcie cenzury naukowej mało znany specjalista ds. uczciwości publikacji [o nazwisku] Tim Kersjes wycofał rękopis… po tym, jak [on] zwrócił na siebie uwagę świata. 
W artykule wezwano do zaprzestania masowych szczepień przeciwko Covid-19 w oparciu o wiarygodną ocenę dowodów” – napisał McCullough.
 
„Czasopismo i jego redaktorzy mieli prawo odrzucić artykuł w dowolnym momencie procesu recenzyjnego.
[Ale] po opublikowaniu wycofanie artykułu bez odpowiedniego uzasadnienia stanowi naruszenie wytycznych COPE” – kontynuował kardiolog. 
McCullough dodał, że on i jego współautorzy „będą kontynuować publikację w innym czasopiśmie, ponieważ rękopis ten przyciąga jeszcze więcej uwagi w mediach ze względu na cenzurę”.
 
Kirsch: Cureus wycofał artykuł z powodu ataków ad hominem

Według Kirscha ich artykuł został wycofany „nie ze względu na wartość naukową”, ale w wyniku zastraszenia.
„Wydawcy otrzymali sześć listów zawierających ataki ad hominem i uznali, że jesteśmy «antyszczepionkami», a następnie redaktorzy czasopisma szukali pretekstu, aby wycofać artykuł” – napisał.
 
„Wszystkie wymówki nie miały podstaw naukowych.
Było to pozorne wycofanie opinii, które szkodzi naszej reputacji i narusza dorozumianą umowę, której czasopismo przestrzega [w formie] wytycznych COPE”.

Kilku ekspertów napisało do Cureusa , aby wyrazić swój sprzeciw w związku z wycofaniem artykułu. 
Należą do nich badacz chorób zakaźnych dr Sucharit Bhakdi, zwolennik medycyny alternatywnej dr Harald Walach i profesor Adrian Parker z Uniwersytetu w Göteborgu w Szwecji. 
Doktor Annette „Boz” Bosworth również wyraziła w nagraniu wideo swoje oburzenie z powodu tej posunięcia.
 
„To tajemnica poliszynela – w przeszłości wszystkim czasopismom naukowym uchodziły na sucho przypadki tego rodzaju nieetycznego zachowania” – podsumował Kirsch. „Czas to zakończyć, aby społeczność medyczna w końcu poznała prawdę o szczepionkach na Covid-19 ”.
Obejrzyj klip, na którym Tucker Carlson i Steve Kirsch omawiają całkowitą liczbę ofiar śmiertelnych spowodowanych zastrzykiem Covid-19 oraz związek między szczepionkami a autyzmem.
 
 
 
Źródło:
 
https://badmedicine.news/2024-03-14-kirsch-to-sue-springer-nature-paper-retraction.html


Artykuł z 14. 03.2024 roku, a do dnia dzisiejszego polskojęzyczne Ministerstwo Zdrowia chce "szczepić", a więc TRUĆ POLAKÓW preparatem nazywanym "szczepionka przeciwko Covid".
4 listopad 2024

Ava Grace 

  

Komentarze

  

Archiwum

Samobójczy atak bombowy podczas biegu maratońskiego
kwiecień 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Niebezpieczeństwo Nierównej Czyli Asymetrycznej Walki
lipiec 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Opieprzył premiera
wrzesień 11, 2006
słuchacz polskiego radia
Unijne dotacje
lipiec 17, 2003
Tomasz Cukiernik
Czy po kolejnej szkodzie Polak będzie głupi?
wrzesień 14, 2003
Powrót do ?ródeł
listopad 11, 2003
Sztuka oporu
listopad 27, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
Kobieta i dziecko zginęli pod kołami pociągu
styczeń 5, 2003
PAP
Czapeczka z przymrużeniem oczka
grudzień 2, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Polska - to wielka rzecz
luty 11, 2008
Elzbieta Gawlas
Partnerstwo Rosji z Iranem?
grudzień 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Urban a „sprawa polska”.
wrzesień 3, 2002
Artur Łoboda
Jak Przedłuża się Okupację Iraku na Korzyść Izraela?
listopad 23, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Witojcie w naszym Euro-Unijnym Więzieniu Narodów!
maj 1, 2004
Marek Głogoczowski
art 117 KK
czerwiec 10, 2004
Ustawodawca
Warszawa 13.05.2005
maj 17, 2005
Alina
Passentowa choroba
wrzesień 29, 2003
Andrzej Kumor
Co powinien zrobić Kaczyński?
październik 28, 2005
Artur Łoboda
Lecą „białe kołnierzyki”, czyli jak min. Ziobro rozbija polską mafię
maj 19, 2006
Marek Olżyński
Prezydent u amerykanskich Żydów
październik 1, 2007
przesłała Goska
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media