|
Gdzie jest prawda, wśród prawd wielu?
|
|
"Gdzie jest prawda, wśród prawd wielu?" - pisałem w wierszu z 1978 roku - rozważającym meandry naszej egzystencji.
Odbiór otaczającej rzeczywistości zależy do zdolności umysłowych i wiedzy posiadanej przez konkretną osobę.
Podstawowa zasada sprawowania władzy: dziel i rządź - jest niezmiennym aksjomatem XXI wieku.
Kiedy osłabła "walka o krzyż" to wyciąga się nowy powód do dyskusji zastępczych. Jest nim kolejna oszczercza publikacja Tomasza Grosa "Złote żniwa".
Na wstępie zaznaczę od przypomnienia, że około 1998 roku chciałem podjąć temat historii stosunków polsko-żydowskich i ujawnić również - tą mniej chwalebną część naszej historii.
W kwestii historii II wojny światowej - opisać rolę szmalcowników i zabójstwa kryminalne dokonywane na Żydach.
Zjawiska te chciałem umieścić we właściwej proporcji - wobec wielkiego wysiłku Narodu Polskiego - dla ratowania Żydów.
Ponieważ moja świadomość polityczna była wtedy wiele mniejsza niż dziś - to z wielką naiwnością zgłosiłem się ze swoim projektem do ministerstw z rządu AWS-hołoty.
A konkretnie do Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Premiera RP.
Niektórzy nie raczyli w ogóle odpowiedzieć a inni pokazali swoją bezczelność.
Pozwolę sobie przypomnieć córkę Turowicza - która pracując w MSZ - po prostu zlekceważyła ten projekt - gdy podczas rozmowy wyraźnie dałem do zrozumienia - że jestem Polakiem a nie koszernym.
"Kłamstwo ma krótkie nogi" głosi powiedzenie.
Dlatego tylko obiektywny opis - zgodny z faktami, może posłużyć Polskiej Racji Stanu.
Od wielu lat głoszę, że musimy współdziałać z tymi wszystkimi Żydami, którzy mają odwagę mówić prawdę.
Ich świadectwo ma wyjątkowe znaczenie.
By taka współpraca była możliwa, należy mówić tylko prawdę i nie zapędzać się w uogólnienia.
Nie wolno też bezkrytycznie powtarzać niesprawdzonych informacji. Wciąż mamy do czynienia z masą fałszywek i oszczerstw fabrykowanych przez SB.
Bardzo często spotykam się z następującym tekstem - który rzekomo miał wypowiedzieć Artur Sandauer:
"W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce - mówi Sandeuer - to żydowska głowa nałożona na polski tułów. Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące".
Czy Artur Sandauer był głupi, czy też nieświadomy?
Czy Sandauer mógł pisać brednie, że "uratowali się wybitni Żydzi"?
Tylko osoba infantylna - zupełnie nie znająca historii, mogła by napisać coś takiego.
Wojna zabrała najwybitniejsze jednostki z kultury żydowskiej, wręcz zrównała z ziemią wszystko to - co było kulturą żydowską na terenie Polski.
W latach PRL-u rozwinął się asymilacyjny nurt kultury żydowskiej w Polsce - by przekształcić się w kulturę polską.
Dla przykładu podam kilka nazwisk: Stanisław Lem,. Henryk Markiewicz, Artur Sandauer ... i wielu innych - którzy mieli wpływ na kulturę polską.
Kilka lat temu Adam Sandauer - syn Artura Sandauera powiedział mi, że uważa wymienione powyżej treści za oszczercze i dlatego napisał do autorów strony "www.polonica.net" by wskazali źródło tego rzekomego cytatu lub usunęli z strony.
Nie otrzymał na to żadnej odpowiedzi.
Jak widzę - Polonica.net przestała istnieć ale treści które na niej głoszono - w dalszym ciągu, bezkrytycznie są rozgłaszane.
Każdy uczciwy człowiek pochyli głowę nad tragedią Narodu Żydowskiego - w czasie II Wojny światowej i przyzna, że pogrom kulturowy tego Narodu nie maił sobie równych w historii Świata.
Po wojnie władzę w Polsce przejął żydowski motłoch. I nie można go w jakikolwiek sposób kojarzyć z "wybitnymi Żydami".
Od lat czekam również na podanie źródła rzekomej wypowiedzi Sandauera i ewentualnie kontekstu - w jaki to zostało wypowiedziane.
Kiedy nie mamy wiedzy na jakiś temat -to możemy się posłużyć świadectwem osób - do których mamy zaufanie.
Zbigniew Herbert - który jako pierwszy zdemaskował Michnika, nie powiedział złego słowa na temat Artura Sandauera.
http://www.jacektrznadel.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=31&limit=1&limitstart=1
Stając do walki z kłamcami i prowokatorami pokroju Tomasza Grossa, nie możemy pozwolić sobie na lenistwo umysłowe czy na bezkrytyczne powtarzanie niesprawdzonych informacji.
Aksjomatem powinna być też PRAWDA o losach Narodu Żydowskiego.
Wtedy może znajdziemy uczciwych partnerów do opisu tragicznej przeszłości.
|
|
11 styczeń 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Ukryta potęga - Kapłan przed plutonem egzekucyjnym
listopad 5, 2007
...
|
Polityka niczym wredna kochanka
styczeń 16, 2008
Marek Olżyński
|
Zniewag ciąg dalszy !
Nowa prawda o patriotyzmie europejskim
kwiecień 13, 2003
przesłała Elżbieta
|
Konwencjonalna Trzecia Wojna Światowa?
wrzesień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
IV Rzeczpospolita
marzec 17, 2004
SOBCZAK i SZPAK
|
Czy Przyszedł Czas na Rokownia Między USA i Iranem?
styczeń 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
2008.07.19. godzina 1200 serwis wiadomości
lipiec 19, 2008
tłumacz
|
POLSKA - UNIA 2
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Wideo z zabójstwa Saddama
grudzień 31, 2006
Dorota
|
US Steel i LNM złożyły ostateczne oferty na zakup PHS
kwiecień 23, 2003
PAP
|
Niezłe towarzystwo
lipiec 14, 2008
wp.pl
|
Patrick J. Buchanan
Umierać za... Estonię?
maj 8, 2007
marduk
|
Stowarzyszenie na rzecz Europy Ojczyzn
maj 1, 2003
|
Od chucby do depresji
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Połykanie wielbłąda?
lipiec 31, 2005
opolskoma
|
DO ROZPOCZĘCIA WIELKIEGO FINAŁU ANTYUNIJNEGO POZOSTAŁO JUŻ TYLKO 10 DNI !!!
kwiecień 21, 2003
SKU
|
Cała prawda jest "naked"
październik 11, 2008
Art
|
Wyrok za negowanie holokaustu
luty 21, 2006
|
Polskojęzyczny wymiar bezprawia
maj 25, 2004
PAP
|
Niesmaczny Dowcip Prima Aprilisowy?
kwiecień 2, 2006
Marak Głogoczowski
|
|
|