ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

To się w pale nie mieści! 
26 lipiec 2009      Artur Łoboda
Czym się bardziej starzeję to mniej mówię 
10 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Ludzie nie zdają sobie sprawy z prowadzonej przeciwko nim wojny 
17 październik 2021      Dr Paul Craig Roberts
Dalej obrażają 
4 październik 2019      Artur Łoboda
Zaniechanie to też zdrada 
22 styczeń 2017     
Protest Młodzieży Wszechpolskiej pod Teatrem Dramatycznym przeciwko lewackiemu spektaklowi  
21 kwiecień 2016      Independent Video Press
Przejrzyjcie w końcu na oczy względem PiS!  
28 listopad 2016     
Strefa wolna od wi-fi 
26 listopad 2020      Artur Łoboda
Zbrodnie przeciwko ludzkości  
19 październik 2020     
Anturaż 
10 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Zygmunt Jan Prusiński ZATOKA INTYMNEGO PRZYMIERZA - część czwarta 
4 październik 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Sędziego nie chroni immunitet od pozwania w sprawie cywilnej np. znieważenia na sali rozpraw. 
8 marzec 2020      Stowarzyszenia Na Rzecz Praworządności
Starożytny Rzym upadł dlatego, że nie kontrolował polityki imigracyjnej 
12 marzec 2017     
Nie ma argumentu za wspieraniem Izraela, który byłby zarówno logiczny, jak i moralny 
4 wrzesień 2024      Caitlin Johnstone
Kilka wątków z historii Żydów w Polsce 
10 marzec 2013      Artur Łoboda
Oświadczenie uczestników Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW 
16 lipiec 2015      Ruch JOW
Tajne rozmowy w Nowym Jorku. Co prezydent Duda obiecał amerykańskim Żydom? 
3 grudzień 2016      Krzysztof Baliński
List otwarty od emerytowanych generałów i admirałów 
16 maj 2021     
Afryka w trzystronnej walce o jej duszę 
23 marzec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część piętnasta 
4 lipiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Sędzia łączy dowody z potencjalnie „milionami naruszeń wolności słowa”

Sędzia federalny wydał historyczne, 155-stronicowe orzeczenie w Dzień Niepodległości, powołując się na „istotne dowody”, że Rząd Federalny zaangażował się w cenzurę na dużą skalę wymierzoną w treści w mediach społecznościowych, które kwestionowały lub zaprzeczały jego „oficjalnym” narracjom. 
86-stronicowe fakty szczegółowo opisują szokujący wzór konsekwentnej presji i gróźb wywieranych przez administrację Bidena, żądając od platform mediów społecznościowych cenzurowania chronionych wypowiedzi.

 
W pozwie prokuratorzy generalni z Luizjany i Missouri przedstawili 1432 fakty pokazujące, że najwyżsi urzędnicy i agencje rządowe „zmówiły się” z firmami mediów społecznościowych w ramach programu „cenzury przez pełnomocnika” w celu stłumienia i cenzurowania sprzeciwu wobec polityki COVID-19, polityki administracji Bidena , ważność zarówno wyborów w 2020 r., jak i historii laptopa Huntera Bidena i nie tylko.
 
W odpowiedzi na dowody, główny sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Terry Doughty z zachodniego dystryktu Luizjany stwierdził:
„rzekome tłumienie potencjalnie doprowadziło do milionów naruszeń wolności słowa”.

Sędzia Doughty dokonał przeglądu dowodów pochodzących z tysięcy wewnętrznych rejestrów federalnych , ujawniających korespondencję między urzędnikami a firmami technologicznymi w ich dokładnych słowach. 
Orzeczenie sędziego Doughty zawiera 86 stron podsumowujących zaangażowanie Białego Domu, Departamentów Sprawiedliwości, Stanu, Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Zdrowia i Opieki Społecznej, Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, FBI oraz Agencji Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (CISA) w „ naciskanie” lub „zachęcanie” do cenzurowania treści w mediach społecznościowych. 
 
Fragmenty orzeczenia sędziego Doughty'ego obejmują: 

    ● Obrońcy Białego Domu-
    Clarke Humphrey, były dyrektor ds. cyfrowych w zespole reagowania na COVID-19, wezwał Twittera w styczniu 2021 r. w e-mailach do usunięcia posta Roberta F. Kennedy'ego Jr. Humphreya, który wahał się przed zastrzykiem COVID-19, napisał: „… możemy mieć  oko za tweety należące do tego samego gatunku”. 
    Inny e-mail brzmiał: „Hej ludzie, chciałem oznaczyć poniższy tweet i zastanawiam się, czy możemy jak najszybciej przejść do procesu jego usunięcia”. 
     
    - Rob Flaherty, były zastępca asystenta prezesa i dyrektora ds. Strategii cyfrowej, zganił Facebooka w e-mailu za podtrzymywanie pewnych wątków dotyczących COVID-19. Flaherty napisał:
    „Nie brzmi to jak zdarta płyta, ale ile treści jest degradowanych i jak skutecznie zmniejszasz zasięg i jak szybko?” 
     
    ● Oskarżeni CISA-
    Sędzia Doughty napisał:
    „CISA nawiązało współpracę z Uniwersytetem Stanforda i Uniwersytetem Waszyngtońskim w celu utworzenia Partnerstwa na rzecz Uczciwości Wyborów, którego celem było umożliwienie urzędnikom stanowym i lokalnym zgłaszania rzekomych dezinformacji wyborczych, aby można je było przesłać do platform mediów społecznościowych w celu przeglądu…
    Według [Renee] DiResta [w Stanford, częsty współpracownik Surgeon General dr. Viveka Murthy'ego], EIP zostało zaprojektowane „w celu obejścia niejasnych organów prawnych, w tym bardzo realnych pytań dotyczących Pierwszej Poprawki”, które pojawiłyby się, gdyby CISA lub inne agencje rządowe były do monitorowania i oznaczania informacji do cenzury w mediach społecznościowych. Dlatego, 
     
    ● Oskarżeni FBI-
    „Według Powodów… FBI miało 50% skuteczność w tłumieniu rzekomych dezinformacji w mediach społecznościowych”. 
    Sędzia Doughty stwierdził:
     „… FBI uczestniczyło w spotkaniach branżowych i spotkaniach dwustronnych, otrzymywało i przekazywało domniemane dezinformacje firmom mediów społecznościowych i faktycznie wprowadzało firmy mediów społecznościowych w błąd w odniesieniu do historii laptopa Huntera Bidena…
    Nawet po tym, jak Facebook wyraźnie zapytał, czy Historia laptopa Huntera Bidena była rosyjską dezinformacją…
    FBI odmówiło komentarza, co spowodowało, że firmy mediów społecznościowych stłumiły tę historię”. 

Sędzia Doughty powiedział, że dowody przedstawione w sprawie przedstawiają Rząd Federalny jako „orwellowskie„ Ministerstwo Prawdy ”. 
 
Sędzia Doughty napisał:
„… niniejsza sprawa prawdopodobnie dotyczy najbardziej masowego ataku na wolność słowa w historii Stanów Zjednoczonych. 
W swoich próbach stłumienia rzekomej dezinformacji rząd federalny, a zwłaszcza wymienieni tutaj oskarżeni, rzekomo rażąco zignorowali prawo do wolności słowa zawarte w Pierwszej Poprawce”. 
 
„Ta pozornie niesłabnąca presja ze strony pozwanych miała zamierzony skutek w postaci stłumienia milionów chronionych wolności wypowiedzi obywateli amerykańskich” – zauważył sędzia Doughty. 
 
W części orzeczenia zatytułowanej „Nieodwracalna szkoda” sędzia Doughty stwierdził, że powodowie wykazali, że istnieje „znaczne ryzyko” trwałej szkody dla narodu amerykańskiego, jeśli cenzura będzie kontynuowana. 
 
„Chociaż pandemia COVID-19 nie jest już stanem wyjątkowym, nie jest wyimaginowane ani spekulatywne przekonanie, że w przypadku jakiegokolwiek innego rzeczywistego - lub domniemanego zdarzenia nadzwyczajnego oskarżeni ponownie wykorzystaliby swoją władzę nad firmami mediów społecznościowych - w celu stłumienia alternatywnych poglądów …[i] wykorzystali swoją władzę nad milionami ludzi, aby stłumić alternatywne poglądy, lub moderować treści, z którymi się nie zgadzają, w nadchodzących wyborach krajowych w 2024 roku” – powiedział sędzia Doughty. 
 
Podczas gdy sprawa trwa, wstępny nakaz sędziego Doughty'ego nakazuje rządowi federalnemu i tysiącom pracowników federalnych korespondowanie, lub angażowanie się „z firmami mediów społecznościowych w celu nakłaniania, zachęcania, naciskania lub nakłaniania w jakikolwiek sposób do usuwania, kasowania, tłumienia lub ograniczenie treści zawierających chronioną wolność słowa publikowanych na platformach społecznościowych.” 
 
Nakaz wymienia „Facebook/Meta, Twitter, YouTube/Google, WhatsApp, Instagram, WeChat, TikTok, Sina Weibo, QQ, Telegram, Snapchat, Kuaishou, Qzone, Pinterest, Reddit, LinkedIn, Quora, Discord, Twitch, Tumblr, Mastodon , i podobne firmy” jako zastrzeżone dla Rządu Federalnego w sprawach dotyczących mowy chronionej. 
 
Administracja Bidena odwołała się od nakazu do Piątego Okręgowego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych. 
 
Założyciel i przewodniczący Liberty Counsel, Mat Staver, powiedział:
„Czytając faktyczne ustalenia dotyczące niepokojącego wzorca cenzury, można by założyć, że to są Chiny, - lub powieść dystopijna. 
Niestety, ta koordynowana przez rząd cenzura miała miejsce w Ameryce na najwyższych szczeblach władzy. 
Administracja Bidena i agencje rządowe celowo i świadomie oszukały opinię publiczną. 
Wszyscy zaangażowani muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności”. 
 
 

Źródło:
https://lc.org/newsroom/details/070623-judge-links-evidence-to-potentially-millions-of-free-speech-violations-1
10 lipiec 2023

Libery Counsel 

  

Komentarze

  

Archiwum

Sejmowe spory o sposób wejścia do Unii
grudzień 4, 2002
PAP
Polska to dziwny kraj
sierpień 26, 2003
ABCnet
Prezydent: Ofiara nie była daremna
lipiec 31, 2004
Fragment ksiazki
kwiecień 9, 2006
Gośka
Więcej urzędników po wejściu do Unii
sierpień 3, 2002
alt
Energofaszyzm, Czyli Zniewolenie Amerykanów?
marzec 4, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
"NATO na Balkanach"
luty 20, 2008
Piotr Bein
Belka pokazuje komu służy
czerwiec 22, 2004
PAP
Ciemność z Zachodu
czerwiec 6, 2008
Izrael Szamir
Najważniejszy fragment ("mało znany") wywiadu Gazety Michnika z matką Chodarowskiego.
marzec 17, 2008
W.M.
Doniesienia ze wschodniego frontu i spekulacje na temat najbliższej przyszłości...
kwiecień 4, 2007
tłumacz
Spadkobiercy Trockiego
kwiecień 17, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Zaklamywanie Historii
styczeń 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Milcząca pracownia od prezydenta
październik 8, 2004
Zarzut antysemityzmu
maj 29, 2008
Dariusz Kosiur
Niech nas zobaczą
maj 8, 2003
David Irving: "Żydzi powinni sami sobie zadać pytanie dlaczego są tak znienawidzeni"
grudzień 24, 2006
bibula- pismo niezależne
KODEKS PRAWDZIWEGO KIEROWCY
listopad 22, 2002
ia
Akcja X
sierpień 6, 2003
przesłała Elżbieta
W Święta Bożego Narodzenia
grudzień 24, 2008
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media