ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Obama Caves to Israel Lobby 
30 lipiec 2010      przesłał ICP
Kaszel 4 października 2021 
4 październik 2021      Artur Łoboda
Bosak w Olsztynie o tzw. podatku dennym 
23 czerwiec 2020      Alina
Przypomnienie ku przestrodze 
3 styczeń 2016      Artur Łoboda
Szpryca z AIDS 
11 luty 2022     
Nie istnieje już medycyna, lecz sterowanie społeczeństwem 
28 sierpień 2020      Artur Łoboda
Szóste wezwanie o uzasadnienie wysłania Yael Bartana - jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji 
19 grudzień 2013      Artur Łoboda
Nie walczcie z napompowanymi bufonami 
12 sierpień 2017      Artur Łoboda
W dobie globalnego internetu cenzura niemiecka działa w polskojęzycznych portalach! 
15 wrzesień 2017      Akna
Zygmunt Jan Prusiński W KRAINIE CIENI - część druga 
12 marzec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Ryży to fałszywy 
18 listopad 2015      Artur Łoboda
Polska historia - czy na pewno polska?  
17 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Polityka wschodnia?, a co to takiego? 
13 lipiec 2015      Artur Łoboda
MASZERUJĄCYCH ZASTRASZANO ŚMIERCIĄ - Wiesław Sokołowski  
11 maj 2014      www.trwanie.com
Źródła epidemii 
29 marzec 2020      Artur Łoboda
A kto byłby dobry? 
20 listopad 2017      Alina
Obraża Nas za Nasze pieniądze 
16 luty 2016      Artur Łoboda
Dobry i zły polityk 
1 wrzesień 2010      Artur Łoboda
Buldog 
22 listopad 2013      Artur Łoboda
Prokuratura we Włoszech bada udział włoskich Ministrów w operacji lockdownu  
24 kwiecień 2022     

 
 

Bezobjawowe ocieplenie klimatu



W związku z atakami zimy i opadami śniegu w Hiszpanii i Grecji - pojawiły się głosy zapytania o prawdziwość teorii o "globalnym ociepleniu.

Ale "eksperci" rządowi pospieszyli z wyjaśnieniem, że to "ocieplenie klimatu jest bezobjawowe" i dlatego dużo bardziej niebezpieczne, bo nie wiemy: co jest jego nosicielem?
19 styczeń 2021

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Do jakiego absurdu doprowadzono „społeczny dyskurs” o wzroście CO2 niech świadczy tekst z najbardziej wpływowej gazety w Polsce, gdzie to już mierzy się poziom stężenia dwutlenku węgla w atmosferze z dokładnością do 12/100 pojedynczej cząsteczki CO2. Tak, tak, to nie jest żart, cyt.:
„Na początku maja tego roku padł kolejny - niestety przewidywalny - rekord stężenia dwutlenku węgla w atmosferze. Na Mauna Loa zarejestrowano 418.12 ppm. "Ponownie padł rekord. Będzie on oczywiście ustanawiany kolejny i kolejny raz, ponieważ stężenie CO2 w atmosferze będzie rosło. Prawdziwym zmartwieniem jest coraz większe tempo wzrostu. Zbliżamy się do poziomu 420 ppm. Uznawany za 'bezpieczny' poziom 350 ppm przekroczyliśmy w 1987 roku" - napisała aktywistka klimatyczna Greta Thunberg.”
A napisał to Gazecie.pl małoletnia „aktywistka klimatyczna Greta Thunberg”, tu źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,174372,25923862,padl-rekord-co2-w-atmosferze-gdy-ostatnio-bylo-go-tak-duzo.html
Tak nawiasem to redakt Gazeta.pl Patryk Strzałkowski nie zna angielskiego, bo na stonie Mauna Loa podają: „Monthly Average Mauna Loa CO2 - december 2020: 414.02 ppm, December 2019: 411.76 ppm” a więc ŚREDNIA MIESIĘCZNA!
Ni to się śmiać – nit to płakać. Chyba trzeba pochylić czoła przed tymi wariatami którzy mierzą 12/100 pojedynczej cząsteczki CO2. Tu żródło tych Zielono-Ładowych mądrości: https://www.co2.earth/daily-co2

Podobnie na stronie dofinansowanej z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego podają do wierzenia, cyt.:
„Dwutlenek węgla jest produktem spalania paliw kopalnych, który w największym stopniu przyczynia się do globalnego ocieplenia. Jego ilość w atmosferze osiągnęła w 2019 r. nowy rekord, średni poziom CO2 przekroczył 410,5 ppm - pisze WMO w opublikowanym w poniedziałek raporcie na temat gazów cieplarnianych.”
źródło: https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C84950%2Cwmo-stezenie-gazow-cieplarnianych-rekordowo-wysokie-mimo-pandemii-i
Ci trochę bardziej przytomni więc dzielą cząsteczkę CO2 „tylko” na pół. Taki to poziom reprezentuje polska nauka ze swoim ministrem na czele który dofinansowuje takie badziewie.

Święty Paweł - w drugim liście do Tymoteusza – napisał o naszych czasach, wprost to wyprorokował, gdy napisał jak „Zwalczać wszelkie zło!”:

„4.1. Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się1, i na Jego królestwo: 2 głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. 3 Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. 4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. 5 Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie!.” (2Tm, 4,1-5)

Dobrze ten obłęd ujął Wiktor Kobyliński – redaktor czasopisma „Najwyższy Czas!”, w numerze z 5 grudnia 2015 publikując artykuł „Globalna ściema” mówiąc młodzieżowym językiem. W artykule czytamy m.in.:
„15 lutego 2013 roku świat obiegła wieść o szkodach poczynionych przez wybuch znacznej wielkości meteorytu nad rosyjskim Czelabińskiem. Po kilku miesiącach obserwacji okazało się, że pył powstały z tego zdarzenia rozprzestrzenił się równomiernie – ale tylko na półkuli północnej! (…)
Jak wykazują pomiary – zmiany temperatury powierzchni Ziemi są globalne. Wzrost stężenia CO2 na obu półkulach jest identyczny, to znaczy również jest globalny. Jednak ilość dwutlenku węgla emitowanego przez spalanie węgla kopalnego na półkuli północnej jest około 16-krotnie wyższa od jego emisji na półkuli południowej, a – co jest kluczowe w tym zagadnieniu – naturalny transport składników atmosfery pomiędzy półkulami jest fizycznie niemożliwy. Jest to wynikiem prawa fizycznego zwanego prawem Coriolisa. (…)
Założona przez IPCC teza (...), iż przyczyną zmian stężenia CO2 w atmosferze i przyczyną globalnego ocieplenia/ochłodzenia jest antropogeniczna emisja CO2 przy spalaniu węgla kopalnego – jest nieprawdopodobna. (...)”
tu źródło: https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/ziemia-na-obu-polkulach-ma-dwie-osobne-atmosfery-serio-123

2021-01-22
Marek Zadrożniak

  

Archiwum

Prawie jak patriota
lipiec 4, 2008
Artur Łoboda
Lekcja Dla USA z Walk Napoleona w Hiszpanii, 1808-1814
marzec 22, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Trybunał Stanu
wrzesień 30, 2003
Supertajemnica : policjanci współpracowali z gangsterami ?
wrzesień 20, 2002
Robert Zieliński ZIR http://www.se.com.pl
Wojskowa turystyka
maj 21, 2003
Stanisław Tymiński
Co piąte dziecko głoduje w Argentynie
listopad 17, 2002
PAP
Uchwała Sejmu w sprawie powołania komisji do zbadania prawidłowości nadzoru bankowości w Polsce
marzec 14, 2006
?rodło: Sejm
Co i z czym kojarzy się Adamowi Michnikowi
wrzesień 4, 2007
Izabela Grelowska
Europa, Europa
luty 11, 2006
PAP
Uciec od gnoju - który się samemu narobiło
listopad 19, 2008
Artur Łoboda
Krok do przodu w sprawie ochrony pacjenta
lipiec 21, 2003
IAR
Hańba europejska
listopad 10, 2003
Globalne zniewolenie rozlozone na etapy
wrzesień 20, 2007
Wojciech Wła?linski
Protegowanie ekstremistow i gnębienie działaczy pokojowych w Izraelu
maj 6, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Poland "Publically Attacked and Humiliated"
styczeń 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Analfabetyzm prawny w sądach
marzec 26, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
UE rozumie sytuację na rynku rolnym (?)
czerwiec 26, 2002
PAP
Własność rzecz święta
październik 4, 2006
Dariusz Kosiur 04.10.2006
Bush popychadłem Szarona?
maj 20, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Tishman
styczeń 14, 2004
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media