|
OBEJRZYJCIE KONIECZNIE! Szczególnie wywiad (na żywo) z Andrzejem Michałowskim, działaczem "Solidarności"
|
|
Minęła dwudziesta 31.08.2020
W 40. rocznicę Sierpnia 80’ i powstania NSZZ „Solidarność” odcinek specjalny z sali BHP Stoczni Gdańskiej, czyli miejsca podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku. Zakończyły one trwające w całym kraju strajki, w których udział brało ponad 700 tysięcy robotników. Prezydent Andrzej Duda podczas oficjalnych uroczystości w Gdańsku przywołał wielkie nazwiska tamtych dni, takie jak Anna Walentynowicz, Lech Wałęsa, Joanna i Andrzej Gwiazdowie czy Henryk Wujec, dziękując im oraz tysiącom robotników, którzy w walce o wolność nie zważali na prześladowania. W programie rozmowy z działaczami opozycji demokratycznej lat 80. – Andrzejem Michałowskim i Andrzejem Kołodziejem. Gośćmi Adriana Klarenbacha byli także Kacper Płażyński (PiS), Kazimierz Kleina (PO) oraz Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.
https://vod.tvp.pl/video/minela-dwudziesta,31082020,49358429
|
|
1 wrzesień 2020
|
|
Alina
|
|
|
|
Ten Michałowski, mówiąc krótko ma jaja. Ale z tym, że teraz jest swoboda wyboru i działania, to jednak nie prawda. Prawda o tyle, że łatwiej jest wyemigrować, ale swoboda wyboru w ramach warunków panujących, tu w Polsce jest iluzoryczna. Koncesje obowiązują niemal we wszystkich dziedzinach, a względną swobodę mają zapewnieni ci, którzy pracują na rzecz postępactwa.
Czyli jedynie słusznej ideologii obecnie. Ale czy wypełnia zakres znaczeniowy pojęcia wybór? |
|
2020-09-01
Magellan
|
 |
|
|
Andrzej Michałowski, Andrzeje Kołodziej, Andrzej Rozpłochowski, państwo Gwiazdowie, Anna Walentynowicz ... i im podobni to prawdziwi ludzie Solidarności. Ci co nie dali się SB złamać ani podejść.
P.S. A Adrian Klarenbach to chyba w gacie popuścił na te parę słów prawdy pana Michałowskiego. |
|
2020-09-01
Marek Zadrożniak
|
|
|
|
Wyzysk Psychologiczny
maj 15, 2007
Goska
|
Unia Europejska bez Budzetu i bez Konstytutcji
czerwiec 19, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
All Americans are now war criminals
marzec 25, 2003
|
Nie przenoście nam Lenina do warszawki
luty 9, 2007
Remigiusz Okraska
|
David Irving wypuszczony z austriackiego więzienia
grudzień 22, 2006
bibula- pismo niezależne
|
Stypa się udała - humor premierom dopisywał
grudzień 11, 2002
|
NIEMIECKIE NIEPORZˇDKI
marzec 1, 2003
Kazimierz Poznański
|
Żydowscy osadnicy mszczą się
lipiec 28, 2002
IAR
|
Wolna Polska
czerwiec 28, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
|
UE jako całość nie uzna Kosowa. Polska - tak
luty 18, 2008
Artur Łoboda
|
I nic
styczeń 19, 2006
kLaudi
|
Pozioma drabinka bezpieczeństwa
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Prowokacja była głośna, wyjaśnienie ciche
listopad 7, 2004
Artur Łoboda
|
Uważamy za skandal, że polskie władze doprowadzają do poważnego konfliktu z Niemcami i Francją.
marzec 20, 2003
PAP
|
Polityka zagraniczna narodowego państwa polskiego
wrzesień 5, 2008
Dariusz Kosiur
|
Talmudyczna wersja „świata”
luty 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bez ryzyka
wrzesień 11, 2002
opowiedział Krzysztof K
|
Dzień "długich noży" po wojnie w Libanie?
sierpień 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Lista usług
kwiecień 17, 2003
zaprasza.net
|
Niebo błękitne nade mną ...
marzec 19, 2007
Artur Łoboda
|
|
|