ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Rutkowski 
15 luty 2012      Artur Łoboda
NIELEGALNE KROWY, bo same się rozmnożyły (nielegalnie) skazane za to na śmierć. 
12 maj 2019      Alina
Koronawirus zatopi PiS (2) 
11 marzec 2020     
Cisza - która krzyczy 
23 marzec 2016      Artur Łoboda
ZBRODNIARZ "nie będzie się zniżał do tego standardu"? 
16 wrzesień 2021     
Dwadzieścia powodów, dla których obowiązkowe maseczki na twarz są niebezpieczne, nieskuteczne i niemoralne 
15 czerwiec 2021     
Czeski sąd uchyla obowiązkowe testy dla osób powracających 
2 kwiecień 2021      Obserwator
RAFAŁ OTOKA-FRĄCKIEWICZ | JAN POSPIESZALSKI 
28 marzec 2026     
Pisowskie deja vu 
8 luty 2018     
Pytanie sześcioletniej dziewczynki 
27 sierpień 2025      Artur Łoboda
Boże, chroń nas przed takimi przyjaciółmi 
1 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Obrońcy przestępców  
24 listopad 2017     
usłużnym prokuratorem jest też Jerzy Łabuda 
25 sierpień 2013      BS
„Dosłownie zatruwamy nasze dzieci” – powiedział Kennedy w Senacie 
13 październik 2024      Michael Nevradakis
Prawda o holokauście 
7 luty 2018     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (19.07.2011) 
28 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Ja też skrytykuję pierwszy rok prezydentury Andrzeja Dudy 
6 sierpień 2016      Artur Łoboda
A dlaczego nie Kim Dzong Un? 
4 luty 2020      Artur Łoboda
Chrześcijański Kongres Polityczny 
1 październik 2015      Biuro Prasowe Prawicy Rzeczypospolitej
Odpowiedzialność lekarzy za ostrzeganie opinii publicznej na całym świecie o poważnej zbrodni państwowej i ukrywanie tej przestępczości 
11 lipiec 2021      Stephen Frost

 
 

Petycje

Ustanowiona w Traktacie z Lizbony europejska inicjatywa obywatelska, która umożliwia złożenie w Komisji Europejskiej (KE) propozycji legislacyjnej, o ile pod petycją podpisze się milion obywateli UE, może okazać się rajem dla lobbystów, a koszmarem dla KE.
Dlatego - jak powiedziały wysokie źródła w KE - Komisja ustala właśnie ramy prawne, by ograniczyć potencjalne nadużycia. Chce m.in. wprowadzić wymóg, by zebrany milion podpisów pochodził z przynajmniej jednej trzeciej państw członkowskich, czyli dziewięciu.
Założenie pomysłodawców tej nowej inicjatywy było szczytne: zbliżyć Unię Europejską do jej obywateli. Dlatego Traktat z Lizbony ustanowił europejską inicjatywę obywatelską, umożliwiającą obywatelom zwracanie się do KE z propozycją przedstawienia nowego prawa w dziedzinie będącej w kompetencjach Unii, w której - zdaniem sygnatariuszy - takie prawo jest niezbędne.

KE już dziś boi się, że niektórzy będą zgłaszać petycje tylko po to, by nagłośnić problem w mediach i wcale nie będzie ich interesował wynik.

"Chcemy zapobiec sytuacji, gdy KE odrzuca petycję z powodu niespełnienia kryteriów, tymczasem jej autorzy będą się z nami procesować w Trybunale Sprawiedliwości, otrzymując za darmo pierwsze strony w gazetach" - powiedziały źródła.
Calosc : http://wiadomosci.onet.pl/2140755,12,ue_inicjatywa_obywatelska_rajem_dla_lobbystow,item.html

Unia Europejska skalda sie w dalszym ciagu z 27-miu krajow, ktore bardzo roznia sie od siebie dochodami, zasobami mineralnymi i produkcyjnymi. Maja innych sasiadow, z ktorymi granicza i polozenie geograficzne, ktore daje rozne mozliwosci.

Jezeli petycja do Unii Europejskiej nie bedzie mogla byc podpisana przez obywateli tylko jednego kraju, to powstanie roznica interesow, ktore moga w rezultacie doprowadzac nawet do poroznien miedzy krajami. W ogole takie petycje moga byc niebezpieczne, bo moga ingerowac w sprawy innego kraju, a beda w rezultacie poparte podpisami przynajmniej dziewciu krajow.
Niepokojacy jest rowniez fakt, ze Unia Europejska boi sie swobodnej dyskusji medialnej na temat kazdej zgloszonej petycji.

Od dawna sie zapytuje, dla kogo powstala Unia Europejska ? Doszlam do wniosku, ze dla Wielkiej Lozy Angielskiej !

14 marzec 2010

Goska 

  

Komentarze

  

Archiwum

Postkomuna zacieśnia szeregi
luty 26, 2003
PAP
Szatański chichot historii
sierpień 7, 2005
Witold Filipowicz
Francesco Cossiga i zamach na World Trade Center
styczeń 17, 2008
Marek P.
Mieli zbudować Japonię, a powstał Bangladesz
wrzesień 9, 2002
PAP
Każdego dnia...
wrzesień 3, 2002
Artur Łoboda
Zmieniać aby nie zmienić
kwiecień 18, 2005
Kazimierz Murasiewicz
Hipokryzja w krzewieniu demokracji, jako zasłony dymnej w walce o paliwo
styczeń 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Brudna przeszłość byłego polskiego prezydenta Kwaśniewskiego
grudzień 6, 2006
M.J.Chodakiewicz
Izrael ma bron atomowa
grudzień 5, 2007
Goska
Własność to złudzenie
lipiec 6, 2008
przesłał .
Kobylanski to jednak hitlerowski kolaborant
sierpień 2, 2006
stan
Zwycięstwo Pawłokomy
maj 7, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
Piskorski pod lupą
wrzesień 8, 2007
..
"Wujek Józek" fragment książki "Duch Apokalipsy" Johna Higginsa. Z Rodziału pt. "Czaszka i Kości" czyli "Skull and Bone
październik 10, 2006
John Higgins
jedzie do Moskwy na obchody 60
maj 7, 2005
Francja traci prestiż
wrzesień 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy lichwiarze przeszli na wegetarianizm?
listopad 5, 2005
Stanisław Michalkiewicz
Nowe prawo upadłościowe umożliwi stosowanie procedury naprawczej
sierpień 13, 2002
PAP
Bush'owi wiatr w oczy ...
czerwiec 16, 2004
Rocznica
listopad 26, 2004
Krzysztof Cierpisz
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media