|
Nunzia Alessandra Schilirò – wicekwestor policji w Rzymie – poddana postępowaniu dyscyplinarnemu
|
|
“Nie boję się tego powiedzieć, nie ma mowy o jakimkolwiek kompromisie.
Zjednoczmy się i zostańmy w domu; jest nas 15 milionów (niezaszczepionych): jak ten kraj będzie mógł funkcjonować bez nas?”.
VIDEO (11 minut): PRZEMÓWIENIE ZASTĘPCY KOMISARZA POLICJI, KTÓRE PORUSZYŁO TŁUMY ZGROMADZONE NA PIAZZA SAN GIOVANNI W RZYMIE – pod linkiem:
https://www.byoblu.com/2021/09/26/il-discorso-del-vice-questore-a-roma-disobbedienza-civile-un-dovere/
Czekając na wynik postępowania dyscyplinarnego podjętego przez Departament Bezpieczeństwa Publicznego przeciwko niej za wystąpienie z podium placu San Giovanni – podczas demonstracji przeciwko Green Pass – krytykujące “zieloną przepustkę”, zastępca komendanta policji kryminalnej Nunzia Alessandra Schilirò postanowiła póki co opisać na Facebooku to, co wydarzyło się w sobotnie popołudnie.
“Wybrałam ten zawód, ponieważ wierzyłam, że nie ma nic bardziej szlachetnego niż zapewnienie bezpieczeństwa każdemu obywatelowi, tak aby każdy mógł swobodnie wyrażać swoje prawdziwe ja.
Jeśli mi się tego odmawia, moja praca przestaje mieć sens.
Z miłości do mojego kraju zawsze będę kontynuowała moją działalność – w mundurze lub bez niego”.
Schilirò dodała jeszcze:
“Fajnie jest dowiedzieć się z gazet, a nie od własnej dyrekcji, że jest się już w trakcie postępowania dyscyplinarnego.
Jestem spokojna.
Wczoraj miałam możliwość skorzystania z praw przysługujących mi na mocy Konstytucji i zrobiłam to.
Moja praca jest publiczna.
Otrzymałem cztery nagrody od społeczeństwa obywatelskiego za moje osiągnięcia zawodowe.
Wystąpiłam w wielu programach telewizyjnych reprezentując mój resort.
Wczoraj byłam po prostu wolnym obywatelem korzystającym ze swoich praw.
Jeśli władzom nie podoba się moja lojalność wobec Konstytucji i narodu włoskiego, to przykro mi, i tak będę to robiła”.
Tymczasem rzecznik Krajowego Stowarzyszenia Oficerów Policji, Girolamo Lacquaniti, stwierdził, że Schilirò
“zgodnie ze swymi przekonaniami powinna przestać służyć w mundurze państwu, w które zdaje się nie wierzyć, i zacząć podążać ścieżkami, które uważa za bardziej dogodne dla siebie i dla innych – w celu realizacji swoich osobistych opinii”. (…)
Za
https://roma.corriere.it/notizie/cronaca/21_settembre_26/nunzia-alessandra-schiliro-vado-avanti-o-senza-divisa-amore-mio-paese-fa1eb240-1ed3-11ec-a3d9-1b0f9767a5ab.shtml
Źródło:
https://babylonianempire.wordpress.com/2021/09/26/nunzia-alessandra-schiliro-wicekwestor-policji-w-rzymie-poddana-postepowaniu-dyscyplinarnemu/
|
|
26 wrzesień 2021
|
|
Uczta Baltazara
|
|
|
|
Oskar Schindler holokaust business
listopad 21, 2003
Artur Łoboda
|
Dzielni Polacy
styczeń 17, 2006
|
Pryskają prounijne mity
czerwiec 17, 2003
Jerzy Robert Nowak
|
200. rocznica urodzin Józefa Dietla
październik 15, 2004
|
Platforma programowa anarchosyndykalistów
grudzień 15, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
"Izraelskie Siły Obronne” – IDF
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
NY Times: Dershowitz v. Finkelstein
kwiecień 13, 2007
przysłał ICP
|
Obywatel parias
czerwiec 4, 2005
Witold Filipowicz
|
Chamstwo i kurestwo
maj 31, 2005
Artur Łoboda
|
Po referendum. Co dalej?
czerwiec 10, 2003
"Jakub Mariawicz"
|
Wielki i usilnie przemilczany
grudzień 7, 2006
luzak
|
"Nieudane Państwa" i "Fasadowe Demokracje"
październik 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
How the Pope 'Defeated Communism'
kwiecień 12, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
niestrudzeni - z kart historii
marzec 4, 2003
Miroslaw M. Krupinski (maj 1998)
|
Goło, niewesoło
sierpień 14, 2002
"Polityka"
|
Iluzja równości w Kościele
styczeń 8, 2007
Jan Wieczorek
|
Sąd wywoła wojnę
wrzesień 16, 2003
Konstanty Koniecpolski
|
Marszałek Sejmu Marek Jurek , HANUKA społeczności żydowskiej w Polsce
grudzień 26, 2005
Krzysztof Cierpisz
|
Norwegowie i NIE dla Unii
maj 18, 2003
przesłała Elżbieta
|
Polska atrakcja turystyczna
maj 8, 2004
Andrzej Kumor
|
|
|