ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury 
Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) 
Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój 
Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko!  
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Premier Hiszpanii Pedro Sanchez o wojnie przeciwko Iranowi 

 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI  
 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
więcej ->

 
 

Królestwo złodziei i bezrobotnych

Królestwo złodziei i bezrobotnych

"Zginęła w tym Królestwie karność i dyscyplina (...) nikt się urzędów ani sądów nie boi" - tak prezes Najwyższej Izby Kontroli, Mirosław Sekuła, słowami Piotra Skargi, zobrazował to, co dzieje się dzisiaj w Polsce. A dzieje się to głównie za przyczyną rządów lewicy postkomunistycznej, traktującej państwo jak prywatny folwark. To przecież nie tylko województwo świętokrzyskie jest tym folwarkiem i bastionem SLD. Tak jest w całym kraju. To nie tylko poseł Jagiełło powinien pójść do aresztu. Zdegenerowany moralnie jest cały były aparat PZPR, który dziś dorwał się do władzy. Dowodem może być doprowadzenie do upadłości przez ludzi z dawnego PZPR, a obecnie SLD, dziesiątków wielkich zakładów, a ostatnio Huty Ostrowiec. Rządzą w tych zakładach dawni dyrektorzy z partyjnego nadania, a po prywatyzacji, ci sami, już jako prezesi i właściciele większości pakietów akcji, robiąc wszędzie podejrzane interesy, wyprowadzając publiczne pieniądze na prywatne konta. W Ostrowcu hutnicy za pó?no to spostrzegli, zastrajkowali, coś im obiecano... Rząd milczy, bo to przecież jego ludzie, z prezydentem miasta na czele, doprowadzają największy zakład w regionie do upadłości.
Podczas sejmowej debaty antykorupcyjnej (22 lipca), minister spraw wewnętrznych Krzysztof Janik, wśród przyczyn korupcji wymienił m.in. odziedziczone po komunizmie przyzwolenie na oszukiwanie państwa. Można zapytać: kto w komunizmie najwięcej oszukiwał? Czy nie wysocy funkcjonariusze PZPR, a obecnie "dziedzice" majątku narodowego? To przecież u K. Janika, tylko w jednym tygodniu do dymisji z powodu złamania ustawy antykorupcyjnej zostało zdymisjonowanych czterech dyrektorów. Jeden z nich, Janusz Ocipka, handlował w latach 90. węglem, naciągając państwowe spółki i kopalnie na ponad milion złotych. W jednej z jego firm, w radzie nadzorczej zasiadał... Krzysztof Janik. Kto ma zdymisjonować ministra?
Od 1 lipca br. rzekomo obowiązuje jawność deklaracji majątkowych pracowników administracji rządowej i samorządowej. Samorządowcy już ją zaskarżyli do Trybunału Konstytucyjnego, a setki ważnych urzędników administracji rządowej ma tę ustawę gdzieś. Według bowiem kontroli NIK, w Kancelarii Premiera 200 pracowników nie złożyło stosownych oświadczeń. Podobną sytuację zastano m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości, Komitecie Integracji Europejskiej, Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych. A ustawa za nie złożenie deklaracji majątkowej grozi zwolnieniem z pracy, a w wypadku podania fałszywych danych - karą więzienia do lat 5.
Cóż z tego, że dziennikarze wyciągają na światło dzienne różne aferalne sprawy i osoby, skoro nikt nie ponosi za nie odpowiedzialności. Wiadomo np., że w latach 1993-1997, za rządów SLD-PSL, Wojskowe Służby Informacyjne za wiedzą kierownictwa WSI handlowały na lewo bronią z rosyjską i serbską mafią, a także organizacjami terrorystycznymi z Afryki. Czy i ta sprawa zakończy się na podaniu jej do publicznej wiadomości przez Sejmowa Komisję ds. Służb Specjalnych? Walka z korupcją tylko wówczas będzie miała sens, jeśli obecny rząd poda się do dymisji. Walka z korupcją przyniesie dopiero wówczas skutek, jeśli zostanie uchwalona ustawa umożliwiająca lustrację majątkową polityków oraz sądową konfiskatę mienia osób, którym udowodniono korupcję. Takiej jednak ustawy za tej kadencji Sejmu spodziewać się nie można.
Jak nie potrafimy walczyć z korupcją, tak nie udaje się też walka z bezrobociem. Przykładem może być batalia związkowców "Solidarności" o przywrócenie zasiłków przedemerytalnych. Chodzi o zmianę ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu, aby przywrócić stan prawny obowiązujący do 31 grudnia 2001 r. Przypomnę, że koalicja SLD-UP-PSL, przejąwszy władzę, odebrała możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę osobom zwalnianym z winy zakładu pracy, z wypracowanym już okresem składkowym. Odebranie uprawnień przedemerytalnych przez SLD odbyło się z naruszeniem prawa, co poświadczył Trybunał Konstytucyjny. Można dodać, że ci zwolnieni pracownicy, nie będący jeszcze w wieku emerytalnym, na rynku pracy nie mają szans. Dla zwalnianych górników, hutników, nauczycieli..., po prostu nie ma i nie będzie żadnych ofert pracy.
Złożony przed trzema miesiącami obywatelski projekt ustawy, poparty 650 tys. podpisów, jest wreszcie w Sejmie po drugim czytaniu, ale szansa na jej uchwalenie jest znikoma, ponieważ rząd błyskawicznie rozpoczął pracę nad tzw. programem "50 plus", który sprawę zasiłków ma odciągnąć w czasie. Minister Jerzy Hausner, któremu przywrócenie zasiłków przedemerytalnych się nie podoba, w programie "50 plus" proponuje tylko szkolenia i przekwalifikowanie ludzi. Tymczasem statystyka pokazuje, że szkolenia niewiele dają, bo nie brakuje w Polsce ludzi wyszkolonych, brakuje pracy. Przecież dziesiątki tysięcy młodych ludzi z wyższym wykształceniem poszukuje pracy, i przy tak wysokim bezrobociu, to oni dostana pracę, a nie ludzie po pięćdziesiątce, choćby i z kwalifikacjami i po szkoleniu.
Podczas debaty sejmowej na ten temat, 29 lipca, rządzący dali popis kompletnej ignorancji, zapewniając, że program "50 plus" będzie gotowy do końca roku. Ale od samego tylko programu miejsc pracy przecież nie przybędzie. "Wypięli tyłek na nas" - podsumowali wypowiedzi ministerstwa gospodarki obecni na sali sejmowej bezrobotni.

Czesław Ryszka
23 sierpień 2003

przesłała Elżbieta 

  

Archiwum

Germar Rudolf skazany na 30 miesięcy więzienia za "negowanie Holokaustu"
marzec 19, 2007
bibula- pismo niezależne
Alarm back to YELLOW?
styczeń 10, 2005
Steinbach: unieważnić dekrety przed wstąpieniem do UE
sierpień 31, 2002
PAP
Apel do wyborców
luty 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Nowy Sekretarz ONZ- figurant amerykańskiej machiny terroru
styczeń 5, 2007
PNLP
Jak na klawikordzie
czerwiec 1, 2003
Andrzj Kumor
To była kiedyś nadzieja ......... dla frajerów
listopad 24, 2008
PAP
To Twoja kolejna "lektura obowiązkowa"
grudzień 31, 2006
mil.
Komentarz na komentarz
luty 4, 2005
Gregory Akko
POLSKA - UNIA 3
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Nie ma Nadziei czy Nadzieji?
październik 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdyni
Czy Rydzyk to współczesny Luter?
styczeń 28, 2003
PAP
Długi szpitali od lat narastały w tempie ok. 1 mld zł/rocznie
luty 3, 2007
Adam Sandauer
Upadek polskich mediów
marzec 23, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Mniejszości we Francji Rasistowska Republika Francuska
lipiec 13, 2006
Michał Miłosz
Kto chce emigrować do Kanady?
sierpień 24, 2003
Ojczyzna.pl
Jak nie białe, to brunatne
lipiec 7, 2006
Stanisław Michalkiewicz
TO JAK TO Z TYM..DOLAREM???.
kwiecień 21, 2008
surrealista
Mądry jak Irlandczyk
kwiecień 16, 2003
Elżbieta
Löpper ... ?
luty 10, 2004
przysłał Adrian Dudkiewicz
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media