ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.


 
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Bankructwo Ukrainy 
 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
więcej ->

 
 

System wielobiegunowy

dr St. Kozanecki Belgia 20 maj 2005 r.  

SYSTEM WIELOBIEGUNOWY  

Od konca drugiej wojny swiatowej, przez ponad 4O lat, przezywalismy okres "zimnej wojny" zyjac w systemie dwubiegunowym. Uniknelismy wojny atomowej chyba glownie dzieki wzglednej rownowadze posiadanych przez obydwie strony bomb atomowych. Teraz, po rozpadzie ZSRR, istnieje tylko j e d n o mocarstwo. Czy system jednobiegunowy wytrzyma probe zycia . Smiem twierdzic, ze nie wytrzyma. Juz bowiem w okresie podzialu globu na swiat rzekomo "wolny" w przeciwienstwie do nie-wolnego, mialy i dalej maja miejsce przemiany, ktore powoli, ale w sposob nieunikniony, podwazaja dominacje amerykanskiego mocarstwa. Stopniowo tworzy sie jakze roznorodny system wielobiegunowy.  
A oto przyklady:  

- Na odcinku ekonomicznym juz od poczatku minionego polwiecza nie sposob bylo mowic o dwubiegunowosci, bo ZSRR, na tym odcinku, nie byl wazkim konkurentem dla USA. Konkurencja dla Amerykanow przyszla w pierwszym rzedzie z Japonii, z kolei z Niemiec. W latach 70-tych dolaczyl sie do swiatowej czolowki "trojkat" (a raczej czworobok) azjatycki zlozony z Tajwanu, poludniowej Korei, Singapuru i Hong-Kongu. Od lat 80-tych dolaczaja sie do nich ponadmiliardowe Chiny. Powoli budza sie takze Indie oraz w poludniowej czesci kontynentu pan-amerykanskiego - Brazylia, gdzie coroczny wzrost produkcji znajduje sie juz w granicach 3 %.  

Preznosc azjatyckiego trojkata ( czy kwadratu ) jest nieprzecietna, bo ich sredni wzrost roczny, i to dobrej jakosci, wzrasta corocznie az do 6 %. Jeszcze bardziej imponujacy jest wzrost produkcji Chin, bo potrafi osiagnac 13 %  

Nie od rzeczy bedzie wspomniec takze o zblizeniu ( ciagle mowa o odcinku ekonomicznym) miedzy Chinami, India i Rosja ktore lacznie posiadaja 40 % ludnosci swiata, okolo 25 % powierzchni ladu kuli ziemskiej i - co najwazniejsze, podobnie jak Ameryka - bron atomowa, technologie rakietowa i nawet kosmiczna.  
( Nawiasem mowiac, poza wyzej cytowanymi istnieje jeszcze jedna potega, potega posiadaczy astronomicznych sum pieniadza, o ktorej nie sposob zapomniec ani ja lekcewazyc. Chodzi o potege juz nie miedzynarodowa, a ponad-narodowa, w duzej mierze anonimowa, skupiona w osrodkach liczebnie minimalnych, a mimo to poteznych, bo zdolnych (naprzyklad przy pomocy nacisku poprzez gielde - przewracac rzady panstw i to niebylejakich. Te sily wymykaja sie spod kontroli rzadow kierujac nie rzadko polityka tych rzadow nie tam gdzie te rzady chca sie kierowac, a tam gdzie sa zmuszone sie kierowac. No, ale to tutaj tylko nawias, bo problem wymaga bardzo glebokich studiow i konkretnych wyjasnien).  

Wrocmy jednak dzisiaj do tego, co jawne i co dla kazdego bezstronnego obserwatora jest oczywiste: wymiana handlowa miedzy Ameryka i Azja wzmaga sie i to wzmaga sie kosztem Ameryki, podczas gdy miedzy Ameryka a Europa maleje i to kosztem Europy. Tym samym pieniadz, tak z Europy a nawet z Ameryki, coraz bardziej przenosi sie do Azji.  
Dlatego Stany Zjednoczone od szeregu lat pracuja nad zorganizowaniem,pod ich przewodnictwem, organizacji handlu swiatowego. Mam tu na mysli w pierwszym rzedzie organizacje GAFF. Z kolei nalezy cytowac organizacje NAFTA (obejmujaca USA, Meksyk i Kanade), nastepnie FTA - swiatow' Stref" Wolnego Handlu. Odnosi sie jednak wyrazne wrazenie, ze USA zmuszane sa stopniowo do szeregu ustepstw dowodzacych ewolucje do wielobiegunowosci.  

- - - - - - - - - - - - -  

Od roku 1945, w obawie przeistoiczenia sie zimnej wojny w faktyczna wojne, zachodnia Europa przez szereg lat szla reka w reke ze Stanami Zjednoczonymi tym bardziej, ze amerykanski plan Marshala byl dla niej pomoca wprost nie z tej ziemi.  
Mimo to, w tej powierzchownej jednomyslnosci Zachodu, juz po kilkanastu latach, pod kierownictwem Francji de Gaulle-a, a za nia Niemieckiej Republiki Federalnej Adenaudera, przy pomocy utworzonej "Europy Szesci", coraz wyrazniej wychodzila na powierzchie wola uniezaleznienia sie od dominacji amerykanskiej. Wyrazny rozdzwiek zaczal sie w 1989-ym z okazji burzenia muru berlinskiego i tym samym dowodem konca kierowania swiatem poprzez dwubiegunowy system sowiecko-amerykanski.  
Ta proba tworzenia jednosci i monolitu na kontynencie europejskim - przy pomocy "Europy Szesciu", z kolei "Dwunastu", a dzisiaj " Dwudziestu Pieciu" kierowanej - co tu ukrywac - przez nurty coraz wyrazniej kosmopolityczne, promasomonolitu nie wygladaja rozowo i to z wielu powodow:  

a) Okrajano Europe ( "Europe 25" ) odrzucajac jej wschodnia polowe i tym samym zlamano rownowage miedzy jej czescia zachodnia i wschodnia zapominajac, ze wlasnie brak rownowagi lezal u zrodel pierwszej i drugiej wojny swiatowej;  
b) Odrzucono Kosciol Katolicki, t.zn. ten powszechny, uniwersalny, a tym samym dano dowod braku respektu do specyficznych kultur narodow europejskich. Tym samym uderzono w nasza cywilizacje oparta na fundamentach grecko-rzymsko-chrzescijanskich. To wszystko dlaczego, bo uniwersalizm Kosciola Powszechnego respektuje nie tylko roznosc istot ludzkich, ale takze role rodziny,narodu, pojecia - Ojczyzna, a kosmopolityci rzadzacy Europa 25 probuja niweczyc ta naturalna roznosc i wyzej cytowane jakosci. Europa Ojczyzn - w ich pojeciu - nalezy do przeszlosci, podczas gdy - na zdrowy rozum - nalezy do przyszlosci.  

c) W ataku na chrzescijanstwo otworzono bramy dla religii muzulmanskiej. Dawniej mielismy na naszym kontynencie tylko jedno panstewko, w ktorym dominowala ta religia (Albania). Dzisiaj ( po rozbiorze Jugoslawii zrobionej przy wyraznej pomocy rzadu Stanow Zjednoczonych (!) mamy trzy, a kosmopolitom marzy sie o wprowadzeniu czwartego. Rownoczesnie wzmaga sie wplyw religii muzulmanskiej na kulturowe i cywilizacyjne oblicze ongis katolickiej Francji, zjawisko o konsekwencjach dzisiaj niemozliwych do zwazenia.  
d) Glownym lacznikiem i fundamentem dzisiejszej Europy 25 jest pieniadz - struktura pozbawionna d u c h a, podczas gdy historia ludzkosci - na tysiacach przykladow - wykazala, ze to co oparte glownie na materialnym -przewraca. Fundamentem zdrowego rozwoju jest synteza materialnego z duchowym i to z przewaga elementow duchowych nad materialnymi.  
e) Europa jest wspolnota kultur, narodow i patriotyzmow, jest jednoscia w roznosci, a nie administracyjnym monolitem i siedziba miedzynarodowych bankow. "Patriotyzm europejski" jest fikcja, jest abstrakcja, jest mrzonka. f) Europa 25 - jet budowana na dominacji jadra ( francusko - n i e m i e c ki e g o ) nad reszta krajow Europy Zachodniej. W dodatku dolaczone ostatnio do trzonu glownego kraje Europy Srodkowej odgrywaja w niej role tylko drugorzedna.  
g) W strukturach Europy 25- miejsce systemu demokratycznego zajelo ich przeciwstawienie mianowicie technokracja, wspomagana przez wprost bezgraniczna biurokracje. Jej sternicy w praktyce sa odpowiedzialni ( responsable )przed nikim i w wypadkach jakze czestych przewinien, naduzyc, malwersacji czy po prostu kradziezy mienia publicznego sa n i ewinni ( non coupable ), a wiec kary nie ponosza. Ten perfidny system jest zrodlem nieuniknionych i kolosalnych naduzyc i chocby dlatego, juz u podstaw, jest skazany na zaglade.  
- - - - -- - - - -
W tej jakze trudnej sytuacji kieruja sie ku Europie dwie fale o sile -bez przesady - kolosalnej. Pierwsza z nich to imigracja biednego Poludnia, tak rasy czarnej jak muzulmanow ( ci ostatni nam religijnie obcy i jakze czesto wrodzy). Ta niesie z soba zaburzenia spoleczne, ekonomiczne, rasowe, religijne.  
Druga to pozbawiona hamulcow mondializacja handlu, ktorej nasz kontynent, bogaty swoim systemem opieki spolecznej - jak dwa i dwa jest cztery - nie bedzie w stanie podolac. Obok zaburzen spolecznych sila rzeczy niesie on z soba widmo zaburzen politycznych, zasieg ktorych nie sposob dzis ogarnac.  
Przyznaje, ze szczegolnie dla tej drugiej fali nie widze jeszcze rozwiazania.  
W obliczu tych problemow Zachodnia Europa - a takze Polska - staje sie powoli laicka, ideowo bezbarwna, amoralna, zaslepiona liberalizmem, zdolna tylko do bezgranicznych kompromisow, pijana wolnoscia zapominajac , ze nadmiar wolnosci, poprzez anarchie, zabija wolnosc.  

- - - - - - - - - - - - - -  

W wytworzonej sytuacji polityka Polski winna opiera: sie na trzech filarach:  
a) W stosunku do Europy Wschodniej przesunac sie z pozycji wyraznie Rosji nieprzyjaznej ( by nie powiedziec wrogiej) na pozycje neutralna, t.zn. jak najbardziej objektywna, dyktowana p o l s k a racja stanu;  
b) W stosunku do Europy Zachodniej wiazac sie z nia stawiajac sie w pozycji neutralnej i bedac swiadom, ze juz dzisiaj dominuja w niej Niemcy, ta sama Deuschland, ktora czterokrotnie ( trzy rozbiory i ostatnia wojna ) probowala nas unicestwic;  
c) W stosunku do Europy od Atlantyku po Ural, cywilizacyjnie jak najbardziej jednolitej, probowac ustawic sie w podobnej sytuacji w jakiej w Europie Zachodniej ustawila sie Szwajcaria, to znaczy stac sie politycznie krajem faktycznie neutralnym i tym samym faktycznym pomostem miedzy zachodnia a wschodnia polowa naszego kontynentu.  
Decyzje w tej dziedzinie - od ktorej zalezy przeciez nasze byc albo nie byc - trzeba bedzie nam podjac bedac swiadom, ze Stany Zjednoczone -jeszcze przez jakis czas najwieksze mocarstwo globu - nie jest juz w pelni zdolne dyktowac swoja wole ani w dziedzinie ekonomicznej, ani ideowo-politycznej, ani nawet militarnej. W sposob nieunikniony, system mono-biegunowy stanie sie wielobiegunowy. Ma on swoje wady i zalety: stopniowo rozszerzy dziedziny wspolzaleznosci, ale takze - do pewnego stopnia - niezaleznosci. Zmniejszy takze rzymusowa podleglosc od dzisiejszych moznych tego swiata, ktorzy w niemalej mierze nie sa nam przychylni. Jednoczesnie jednak zwiekszy odpowiedzialnosc, a wiec i mozliwosci, naszych kierownictw politycznych i ideowo-politycznych.  

--------------------  

Nie maly wysilek mozgu, sumienia i serca czeka nas - wspolodpowiedzialnych za los naszego kraju.  
22 maj 2005

przeslala Elzbieta 

  

Archiwum

Kupując polskie produkty
kwiecień 22, 2004
Za mordę niepokornych
styczeń 14, 2008
interia.pl
Niewykorzystane możliwości internetu
sierpień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Włodzimierz Bukowski
Przesłanie do Polaków cz.2

maj 14, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
Warmia czy Mazury, drzewo czy drewno, Ubiji czy Ubii?
listopad 5, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Rezerwy Federalnej - ?ródła jej pochodzenia, historii i obecnej strategii
czerwiec 30, 2008
Zmieniać aby nie zmienić
kwiecień 18, 2005
Kazimierz Murasiewicz
Fura, skóra i komóra .... czyli ..... jeszcze niedawna nadzieja durnych Polaków
czerwiec 19, 2008
SE
SOBCZAK i SZPAK. W państwie prawa
luty 19, 2003
http://angora.pl/
Iluministyczna propaganda zwyrodnień
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
Widziane z Ameryki - komentarze z USA (4) TŁO HISTORYCZNE EUROREGIONU PRUSY
styczeń 6, 2005
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Orwellowska dobranocka
maj 21, 2003
M. Krupinski
Nie utopmy przyszłości w tej krwi
lipiec 16, 2003
Andrzej Kumor
Czy starym towarzyszom będzie potrzebna nowa "Rota"?
maj 9, 2005
Wojciech Kozlowski
Związki fundacji Maksymiuka z WSI
styczeń 28, 2007
Esbek Marek Komorowski, czyli próba inwigilacji od środka
styczeń 22, 2006
Marek Olżyński
Gross
sierpień 26, 2006
Bogusław
W oczekiwaniu na nowe
październik 8, 2005
Kazimierz Murasiewicz
Ruszy kampania informująca o UE
sierpień 11, 2002
PAP
Dla kogo robil Schnepf?
maj 26, 2006
Tomasz Sommer
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media