W PRL-u krążyło takie powiedzenie:
Mamy w swoim społeczeństwie,
1. Inteligencję, a więc tych - którzy pracują głową.
2. Robotników, a więc tych - którzy pracują rękoma.
3. Chłopów, a więc tych - którzy pracują na roli
i mamy też CHAMÓW.
A cham to taki - co nie pracuje głową, ani rękoma, ani na roli.
Cham to taki - który nic nie robi, ale wszystkim zazdrości.
"Na polecenie prokuratury funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w czwartek 7 osób mających związek m.in. z udzieleniem zgody na budowę tzw. zamku w Stobnicy (pow. obornicki, woj. wielkopolskie) na skraju Puszczy Noteckiej."
Nie ważne jaką drogą inwestor zdobył majątek. Ale w kraju zupełnej posuchy rezydencjalnej,
w kraju w którym najpierw Niemcy, a potem komuniści wyburzyli tysiące pałaców, taka inwestycja rozbudza wyobraźnię.
Również wyobraźnię CHAMÓW, które nie dostały odpowiedniej łapówki.
|