ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Polityka pozorowana 
13 czerwiec 2017     
To - co dla jednych jest porażką - dla mnie.... 
19 listopad 2016      Artur Łoboda
Robert Mazurek z Kanału Zero po raz pierwszy zachował się jak Polak 
4 luty 2026     
Test COVID-19 RT-PCR: Jak wprowadzić w błąd całą ludzkość.
Używanie „testu” do blokowania społeczeństwa
 
31 grudzień 2020     
Kolce akacji 
22 wrzesień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Kto chciałby mieć rosyjskie czołgi pod Medyką? 
20 marzec 2022      Artur Łoboda
Rzeczywiści Polakożercy 
31 styczeń 2013      Artur Łoboda
"Berek" Żmijewskiego 
30 listopad 2017     
System szpitalny zapłaci milion dolarów pracownikom ukaranym za odmowę przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 
20 sierpień 2025     
Jak MORDUJĄ pod respiratorami? 
23 marzec 2021     
Debil Ziemkiewicz 
31 maj 2026     
Przyczyna i skutek 
16 październik 2017     
Możemy czuć się "bezpiecznie"  
12 styczeń 2022     
Covidowe Jarmarki, czyli rosyjska masakra piosenką estradową 
29 wrzesień 2020     
Policja stołeczna podjęła decyzję o tym, co możemy, a czego nie możemy czytać w związku z konfiskatą książek i aresztowaniem sprzedawców 
29 listopad 2023      Tony Greenstein
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (03.08.2011) 
30 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Orlando Terrorist Attack - Masakra w Orlando - Max Kolonko Tells It Like It Is  
16 czerwiec 2016      MaxTVNews
Demagogia z trybuny sejmowej 
30 marzec 2012      Artur Łoboda
Strach bijący z kliniki 
6 styczeń 2021     
U 100% zaszczepionych przeciwko COVID-19 wykryto anomalie mikroskrzepów amyloidu 
23 listopad 2025     

 
 

Amnesty International oskarża Izrael o zbrodnie wojenne w Palestynie





Amnesty International oskarża Izrael o zbrodnie wojenne w PalestynieW najnowszym raporcie o żydowskiej okupacji Gazy Amnesty International stwierdza, że „Siły izraelskie celowymi atakami na domy mieszkalne pełne bezbronnych rodzin zabiły wielu palestyńskich cywilów i w niektórych przypadkach dopuściły się zbrodni wojennych”.

W raporcie Amnesty International znajdują się informacje o przypadkach, kiedy to w lecie 2014 roku „izraelskie siły bez ostrzeżenia zaatakowały podczas operacji „Ochronny Brzeg” domy mieszkalne w Gazie. W konsekwencji tych ataków zginęły 104 osoby, w tym 62 dzieci. Raport ujawnia, że siły izraelskie często używały ciężkich bomb do zrównania cywilnych budynków, niekiedy zabijając całe rodziny”.

Według dyrektor Amnesty International Polska Draginji Nadaždin „Izraelskie siły, atakując palestyńskie domy, rażąco złamały prawa wojny. Dodatkowo okazały wobec wywołanej rzezi bezduszną obojętność (...). Raport unaocznia, że siły izraelskie, atakując budynki cywilne, okazały szokujące lekceważenie dla życia palestyńskich cywilów, którym nie dano żadnego ostrzeżenia i szansy na ucieczkę”. Nadaždin dodała, że „obecna strategia wojskowa Izraela jest głęboko wadliwa i stoi w sprzeczności z zasadami międzynarodowego prawa humanitarnego”.

Amnesty International uważa, że „we wszystkich przypadkach brak szacunku dla życia i własności cywilów był nieproporcjonalny wobec korzyści militarnych osiągniętych przez ataki”.

Przykładem izraelskich zbrodni w Palestynie był atak żydowskiej armii na dom trzykondygnacyjny w którym „36 członków czterech rodzin, w tym 18 dzieci. Izrael nie wyjaśnił dlaczego budynek został zaatakowany, a Amnesty International zidentyfikowała potencjalne cele wojskowe w budynku”.

W innym ataku izraelskiej armii zginęło „25 cywilów, w tym 19 dzieci”. Zdaniem Amnesty International „ataki były bezpośrednio i celowo wymierzone w cywilów i obiekty cywilne, co stanowi podstawę do uznania ich za zbrodnie wojenne. We wszystkich badanych przez Amnesty International przypadkach mieszkańcom zaatakowanych domów nie dano wcześniej ostrzeżenia. Gdyby ich ostrzeżono, można byłoby uniknąć niepotrzebnych ofiar wśród cywilów”. „Niektóre z zaatakowanych domów były przepełnione krewnymi, którzy uciekli z innych rejonów Gazy w poszukiwaniu bezpieczeństwa”.

Niezwykle wstrząsające są wspomnienia krewnych ofiar izraelskich zbrodni w Palestynie. Khalil Abed Ammar, lekarz z Palestyńskiej Rady Lekarskiej powiedział: „Przerażające było to, że nie mogliśmy uratować nikogo... Wszystkie dzieci spłonęły. Nie potrafiłem rozpoznać moich od dzieci sąsiada. Zanieśliśmy wszystkich, których byliśmy w stanie, do ambulansu... Rozpoznałem tylko Ibrahima, moje najstarsze dziecko, po butach, które nosił. Kupiłem mu je dwa dni wcześniej”. Ayman Haniyeh, jeden z sąsiadów, opisując traumę, którą przeżył podczas poszukiwań osób, które przeżyły, napisał: „Wszystko, co pamiętam, to kawałki ciał: zęba, głowy, ramion, wnętrzności - wszystko rozrzucone i rozproszone”. Jedna z ocalałych w tym ataku ofiar opisała, jak przytulała się do „worka pełnego fragmentów ciała jej syna”.

Według danych Amnesty International ,,Podczas konfliktu zburzono lub zrujnowano co najmniej 18 000 domów. W izraelskich atakach zginęło 1500 Palestyńskich cywilów, w tym 519 dzieci. Także palestyńskie ugrupowania zbrojne dopuściły się zbrodni wojennych wystrzeliwując w stronę Izraela tysiące nieprecyzyjnych rakiet, które zabiły sześciu cywilów, w tym jedno dziecko".

Jan Bodakowski
Za: Amnesty International
http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/7428-amnesty-international-oskarza-izrael-o-zbrodnie-wojenne-w-palestynie


-
7 listopad 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Traktat o Unii część druga czyli: "Dlaczego potwór?"
maj 15, 2005
Diachi Corvus alias D.J.W.L.
WOBEC CZASU IDZIEMY Z MGَ BEZ SUKCESU.
listopad 22, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Amerykanie zbombardowali iracki szpital
listopad 9, 2004
PAP
Próby Judaizacji Oświęcimia i Sprawa Jedwabnego
kwiecień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Lepper się nie nadaje
styczeń 15, 2006
PAP
"L" ("lewoskrętne") oraz "P" ("prawowite") odmiany chrześcijaństwa
wrzesień 21, 2006
dr Marek Głogoczowski
Czy Polacy są kretynami?
lipiec 10, 2008
Artur Łoboda
Uśmiechnij się
kwiecień 15, 2003
przesłała Elżbieta
Ropa naftowa i gaz ziemny
kwiecień 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Huta Ostrowiec w ręce pani Główki?
grudzień 14, 2002
IAR
Przegrana "Polski Michnika"
marzec 12, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
O gronach gniewu jeszcze ,CIUT
październik 25, 2006
T.P. OSZOLOM POLSKI.
Kapłani egipscy a dzisiejsi kacykowie
czerwiec 6, 2003
przeslala Elzbieta
Dzisiaj w dobie wyborczej kampanii prezydenckiej U.S. należy zastanowić się i odpowiedzieć 2008 i co dalej.
maj 11, 2008
Gregory Akko
"Polska zemsty walczy z Polską nadzieji" według Michnika
czerwiec 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Rebelianci Marka Jurka
maj 1, 2007
Bogusław
Bush nie chce zakazu tortur
październik 6, 2005
PAP
"Odbudujemy Irak"
kwiecień 16, 2003
Prawdziwy portret "władzy"
luty 6, 2006
PAP
Laureat nagrody Nobla i odkrywca DNA „rasistą”
październik 23, 2007
infopatria
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media